Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako preložiť rukopis do textu pomocou Gboard v systéme Android

Ako preložiť rukopis do textu pomocou Gboard v systéme Android 1

Každý píše tieto dni natoľko, že pri umení písania rukou pomocou pera hrozí zabudnutie. Ak však patríte medzi tých, ktorí radi občas píšu správu kurzívou, aplikácia pre klávesnicu Google vám umožňuje písať rukou a prekladať písaný rukou do textu. Nasledujú kroky, ako to urobiť.

Povolenie funkcie

Ak ho ešte nemáte, stiahnite a nainštalujte najnovšiu verziu služieb Google Aplikácia Gboard, pretože tento návod je navrhnutý špeciálne pre túto aplikáciu.

1, Otvorte telefón s Androidom a zapnite aplikáciu, ktorá vám umožní napísať správu.

2, Klepnutím na prázdny priestor na písanie vyvoláte Gboard.

3, V hornej časti aplikácie sa nachádza ikona ozubeného kolieska, ktorá označuje ponuku Nastavenia. Klepnutím na ozubené koliesko zobrazíte zoznam možností týkajúcich sa vzhľadu a funkcie aplikácie. V niektorých prípadoch môže byť možnosť Nastavenia vo vnútri možnosti Viac v hornej časti Gboard.

Aplikácia Gboard

4, Po vstupe do ponuky Nastavenia prejdite na položku Jazyky. Toto je časť ponuky, ktorá obsahuje zoznam všetkých jazykov, ktoré môžete použiť na písanie na Gboard.

Nastavenia Gboard

5, Vyberte anglický jazyk, ktorý sa zobrazuje vo vašom zozname vybratých jazykov. Dostanete sa na novú stránku s rôznymi možnosťami písania jazyka pomocou Gboard.

Gboard Pridať klávesnicu

6, Prejdite rôznymi možnosťami rozloženia písmen v anglickom jazyku na klávesnici, napríklad QWERTY alebo QWERTZ, v hornej časti ponuky, až kým sa nedostanete k možnosti s názvom Rukopis.

Vyberte túto možnosť kliknutím na políčko obsahujúce slovo Rukopis, aby sa vedľa možnosti zobrazila značka začiarknutia. Klepnite na Hotovo.

Rozloženie klávesnice Gboard

Na váš Gboard bola teraz pridaná možnosť Rukopis. Pomocou tohto postupu môžete písať rukou tak veľa jazykov, ako Google vie, ako sa prekladá do zadaného textu.

Výber funkcie

Vráťte sa na svoj Gboard a na niekoľko sekúnd stlačte ikonu zemegule v dolnej časti.

Zobrazí sa zoznam možností klávesnice z vybratých možností. Vyhľadajte možnosť Klávesnica písania rukou a vyberte ju, aby ste ju povolili.

Výber jazyka Gboard

Rozloženie klávesnice sa zmení a na vašom Gboard zostane veľká prázdna oblasť, kde boli predtým abecedné klávesy.

Teraz môžete prstom písať na prázdne miesto. Aplikácia prstom zistí písmená, ktoré vytvárate, a preloží ich do písaného textu.

Rukopis Gboard

Dajte pozor, aby ste každé písmeno písali zrozumiteľne a čitateľne prstom, inak spoločnosť Google nebude vedieť porozumieť vášmu písaniu a nebude schopná prekladať.

záver

Písanie rukou môže byť umierajúcim umením, ale pre väčšinu detí v škole je to stále prvý spôsob, ako sa naučia, ako písať listy a komunikovať prostredníctvom textu. Pomocou funkcie písania rukou na tabuli môžete precvičiť svoje zručnosti písania rukou aj pri používaní telefónu a trochu dlhšie držať umenie písania.

súvisiace:

Je tento článok užitočný? Áno nie

Table of Contents