Ako prehr├íva┼ą s├║bory MPG na Windows 10?

Existuje mno┼żstvo form├ítov s├║borov pre r├┤zne typy s├║borov. Audio a video s├║ ve─żmi popul├írne, a preto je k dispoz├şcii aj mno┼żstvo form├ítov audio/video s├║borov a kodekov. Ob─Źas niektor├ę form├íty mo┼żno nebudete m├┤c┼ą prehra┼ą s prehr├íva─Źom videa, ktor├Ż m├íte. Mus├şte teda vedie┼ą, ako m├┤┼żete tieto s├║bory prehr├íva┼ą. Bu─Ć z├şskan├şm in├ęho prehr├íva─Źa videa, alebo prevodom tohto s├║boru do in├Żch form├ítov. Nech je to ─Źoko─żvek, s├║bor by ste ─żahko prehrali. V tomto ─Źl├ínku si povedzme o prehr├ívan├ş s├║borov MPG Windows 10 PC. tak po─Ćme zisti┼ą.

Ako prehr├íva┼ą s├║bory MPG na Windows 10?

S├║bor s pr├şponou .mpg alebo .mpeg je form├ít s├║boru MPEG pre vide├í a je to jeden z najob─ż├║benej┼í├şch form├ítov na celom svete. Technol├│gia kompresie pou┼żit├í v tomto form├íte umo┼ż┼łuje r├Żchle streamovanie a s┼ąahovanie. Pri distrib├║cii vide├ş online s├║ teda videos├║bory MPG uprednost┼łovan├ę pred mnoh├Żmi ob─ż├║ben├Żmi form├ítmi videa.

─îo je s├║bor MPEG?

Ako bolo uveden├ę vy┼í┼íie, MPEG je form├ít video s├║boru vyvinut├Ż spolo─Źnos┼ąou Moving Picture Experts Group a pou┼ż├şva form├ít MPEG-1 alebo MPEG-2 technol├│gia kompresie s├║borov. To, ktor├í kompresia sa m├í ├║plne pou┼żi┼ą, z├ívis├ş od toho, ako sa video pou┼żije.

V┼íeobecne plat├ş, ┼że MPEG-1 kompresia sa pou┼ż├şva na kompresiu vide├ş v kvalite VHS a MPEG-2 kompresia sa pou┼ż├şva na kompresiu vysokokvalitn├Żch vide├ş.

Ako prehr├íva┼ą s├║bory MPG na Windows 10?

S├║bory MPG alebo MPEG s├║ ve─żmi ob─ż├║ben├ę a ┼íiroko kompatibiln├ę, v┼íeobecn├ę n├ístroje prehr├íva─Źa videa ich m├┤┼żu bez probl├ęmov prehr├íva┼ą. Hra┼ą na svojom Windows 10, sta─Ź├ş ma┼ą vo svojom po─Ź├şta─Źi prehr├íva─Ź videa. Sta─Ź├ş dvakr├ít klikn├║┼ą na s├║bor .mpg a za─Źne sa hra┼ą s t├Żmto prehr├íva─Źom. ┼átandardne mus├şte ma┼ą Windows Media Player vo va┼íom po─Ź├şta─Źi. Pre lep┼íie ovl├ídanie v┼íak m├┤┼żete siahnu┼ą po pokro─Źilej┼í├şch prehr├íva─Źoch, ako je napr├şklad VLC Media Player.

V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼że by┼ą potrebn├ę nain┼ítalova┼ą MPEG-2 Roz┼í├şrenie, ak sa video neprehr├íva s va┼íim Windows Medi├ílny prehr├íva─Ź.

Odpor├║─Źam v├ím ma┼ą prehr├íva─Ź VLC Media Player, preto┼że podporuje dlh├Ż zoznam in├Żch form├ítov ako MPEG. Na prehr├ívanie r├┤znych form├ítov audio/video s├║borov teda nepotrebujete ┼żiadny ─Ćal┼í├ş prehr├íva─Ź. Na na┼íom blogu je tie┼ż ve─ża tipov a trikov s├║visiacich s VLC a nieko─żko vide├ş, ktor├ę si m├┤┼żete pozrie┼ą ni┼ż┼íie:

Tak┼że teraz viete, ako prehr├íva┼ą s├║bory mpg v okne 10. Spr├ívne? Ak m├íte st├íle nejasnosti, zopakujem, ┼że sta─Ź├ş dvakr├ít klikn├║┼ą na s├║bor mpg a prehr├í sa s predvolen├Żm prehr├íva─Źom videa. N├íhodou, ak to nefunguje s predvolen├Żm nastaven├şm, sta─Ź├ş z├şska┼ą VLC alebo in├ę pokro─Źil├ę prehr├íva─Źe a klikn├║┼ą prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na s├║bor videa a klikn├║┼ą na Otvoren├Ż sÔÇŽ Vyberte nain┼ítalovan├Ż pokro─Źil├Ż prehr├íva─Ź videa a kliknut├şm na tla─Źidlo OK sa spust├ş prehr├ívanie.

Napriek tomu je otv├íranie alebo hovorenie prehr├ívania s├║boru MPG jednoduch├ę Windows 10 Ak chcete zmeni┼ą form├ít na in├Ż, napr├şklad MP4 alebo nie─Źo in├ę, m├┤┼żete na konverziu form├ítu a prehr├ívanie tohto nov├ęho s├║boru pou┼żi┼ą ─żubovo─żn├Ż n├ístroj na prevod videa alebo dokonca VLC.

To je k tejto t├ęme v┼íetko. D├║fam, ┼że teraz viete, ─Źo mus├şte urobi┼ą, aby ste na svojom zariaden├ş mohli prehr├íva┼ą s├║bory MPG Windows PC. Aj ke─Ć je to predvolen├ę Windows Media Player dok├í┼że prehr├íva┼ą s├║bory MPG, ve─żmi by som v├ím odporu─Źil ma┼ą so sebou prehr├íva─Ź m├ędi├ş VLC, preto┼że dok├í┼że prehr├íva┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu form├ítov s├║borov a dokonca m├┤┼żete v pr├şpade potreby s├║bory prev├ídza┼ą do r├┤znych form├ítov.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2U6QvSU