Ako predĺžiť výdrž batérie pre Samsung Galaxy S6

Nikto nemá rád ten stres, ktorý zažijete, keď si uvedomíte, že váš telefón čoskoro zomrie. Iba strategicky sa môžete usadiť v zásuvke v reštauráciách alebo kaviarňach toľkokrát, kým budete môcť nič netušiacemu človeku, ktorý sa na toto miesto usadil, uprieť špinavý pohľad a dúfať, že odíde. Pravdepodobne ste zadali „Predĺžená batéria pre Samsung Galaxy S6 ”dúfajúc v rýchle odpovede, máte šťastie, pretože som našiel spôsoby, ako predĺžiť výdrž batérie telefónu.

Prečo sa namiesto výčitiek voči druhým za ich výber miest na sedenie alebo iba za ich existenciu nepokúšajte vyriešiť skutočný problém – výdrž batérie vášho S6? S6 je pekný telefón, ale jeho batéria necháva niečo ďalšie na želanie. V závislosti od vášho použitia môže byť náročné získať z tohto telefónu celý deň. Batéria jednoducho nie je príliš veľká, pretože 2, 550 mAh. Aby sme to uviedli na správnu mieru, porovnajte to s Motorola Moto X Play, ktorá sa dodáva s a 3, 630 mAh batéria.

Aby sa tento problém ešte zhoršil, batériu nemožno vybrať. Batéria bola mnohými používateľmi uvádzaná ako jedna z kľúčových nevýhod modelu S6; nie iba ty. Napriek tomu pravdepodobne budete chcieť z tohto telefónu získať trochu života. Nie je potrebné vyhadzovať dieťa s vodou do kúpeľa (kto by to skutočne robil a odkiaľ pochádza ten výrok?) – predĺžte Galaxy Životnosť batérie S6 s týmito tipmi som zostavil.

Súvisiace: Ako zvýšiť RAM v telefónoch s Androidom

Metóda 1: Zakáže alebo odinštaluje problematické alebo nepotrebné aplikácie

Aplikácie môžu významne prispieť k vybitiu batérie. Predĺžte Galaxy Batéria S6 s týmito tipmi.

Odinštalovaním aplikácií predĺžite výdrž batérie Samsung Galaxy S6Odinštalujte nepotrebné aplikácie

Ak ste v poslednom čase používali aplikáciu, ktorá pôsobila trochu smiešne, alebo ju už nepotrebujete, môžete dlho stlačiť jej ikonu na paneli aplikácií a poskytne vám možnosť odinštalovať. Možno ho budete musieť pretiahnuť na „Odinštalovať“. Môžete tiež použiť aplikáciu ako Disabler Pro alebo GSam Battery Monitor.Batéria“Sekcia v„nastavenie”Vám ukáže, aké zdroje jednotlivé aplikácie spotrebovávajú. Ak nechcete aplikáciu deaktivovať alebo odinštalovať, skúste aplikáciu znova nainštalovať a zistiť, či sa tým problém nevyrieši. Ak problém stále nemôžete určiť, zúžte ho pomocou núdzového režimu. dole.

Metóda 2: Použite Greenify

Aplikácie nie vždy batérii viac uškodia ako pomôžu. Zoberme si napríklad Greenify. Greenify nie je zabijakom úloh. Namiesto toho prepne aplikácie vybíjajúce batériu do režimu spánku bez ich úplného vypnutia. Greenify fungoval iba na rootovaných zariadeniach, ale v poslednej dobe vývojári úplne sprístupnili jeho funkcie „Auto Hibernation“ aj nezakoreneným telefónom. Predĺžte výdrž batérie svojho smartfónu inštaláciou Greenify.

Musíte si prečítať: 10 najlepších aplikácií na šetrenie batérie pre Android: Zvýraznite svoj telefón

Krok 1: Stiahnite a nainštalujte Greenify (zadarmo)

Pri inštalácii Greenify majte na pamäti Android 4.1 alebo vyšší.

Google Play

Vyššie uvedeným odkazom je stiahnuť bezplatnú verziu. Existuje aj verzia s plateným darovaním, ktorá pomáha podporovať vývojárov a ponúka ďalšie experimentálne funkcie.

Nainštalujte Greenify, aby sa predĺžila životnosť batérie Samsung Galaxy S6Nainštalujte Greenify

Krok 2: Prijmite zmluvné podmienky.

Aplikácia je neškodná a nemá žiadne tajné taktiky kradnutia údajov. Na domovskej obrazovke nájdete ikonu Greenify.

Krok 3: Otvorte aplikáciu Greenify a určte, ktoré aplikácie chcete uložiť do režimu dlhodobého spánku.

Klepnite na „+Ak máte prístup root, buďte pri tomto procese opatrnejší. Na udržanie stability sú potrebné niektoré aplikácie.

Spustením Greenify predĺžite výdrž batérie Samsung Galaxy S6Klepnutím na „+“ uložíte aplikácie do režimu dlhodobého spánku

Krok 4: Vyberte aplikácie určené na spánok.

  Dlho stlačte aplikáciu, zvýrazní sa zelenou farbou. Teraz klepnite na všetky ostatné aplikácie, ktoré chcete prepnúť do režimu spánku.

Krok 5: Kliknite na ikonu začiarknutia.

  Nachádza sa v pravom hornom rohu. Ak vaše zariadenie nie je rootované, budete si chcieť prečítať vyskakovacie okno, ktoré Greenify zobrazí, a stlačiť OK.
Klepnite na ikonu začiarknutiaKlepnite na túto kontrolu

Krok 6: Spustenie manuálneho režimu spánku pre čakajúce aplikácie.

  Mnoho aplikácií prejde do režimu dlhodobého spánku okamžite, niektoré však nie. Vyberte položku Čakajúce aplikácie a klepnite na Zzz Hibernate Now tlačidlo na spustenie režimu dlhodobého spánku.
Manuálna hibernáciaKlepnutím na položku Zzz spustíte hibernáciu aplikácie

Krok 7: Na informačnej obrazovke aplikácie klepnite na „Vynútiť zastavenie“.

Vyskakovacie okno vás upozorní, že aplikácia sa môže správať nesprávne, ak je násilne zastavená.

Krok 8: Klepnite na „OK“.

Ak viete, že aplikácia nie je životne dôležitá pre celkovú funkčnosť telefónu, klepnite na „OK. “Aplikácia sa zobrazí pod položkou„Hibernovaný“Teraz kategória.

Klepnutím na OK prepnete do režimu dlhodobého spánkuKlepnite na „OK“

Krok 9: Opakujte s každou aplikáciou, ktorá vyžaduje manuálny spánok alebo povoľte automatizáciu.

Kliknutím na „Povoliť automatizáciu”Na Manuálna hibernácia obrazovka tento proces veľmi uľahčí. V časti „Prístupnosť”, Zapnite Greenify. Teraz na obrazovke Nastavenia Greenify posuňte posúvač na:„Zapnuté“Budete vyzvaní, aby ste dočasne zastavili Greenify a použili zmeny.” Klepnite na „OK“Znova povoľte Greenify.

Metóda 3: Ak je to možné, používajte režim úspory energie

To okrem iného obmedzí rýchlosť CPU, vypne a vypne svetlá a skráti časový limit zobrazenia. Môže to byť teda určitý kompromis – používateľská skúsenosť s predĺženou výdržou batérie. Keď je na výber, či vám telefón zomrie alebo zostane v obmedzenom stave, tieto možnosti nevyzerajú zle. V takom prípade použite nasledujúce tipy na predĺženie výdrže batérie smartfónu.

Na miesto, kam chcete ísť, sa dostanete buď:

Navštívte ponuku Upozornenia alebo prejdite na položku Nastavenia batérie.

Režim úspory energie môžete automaticky povoliť

Na výber máte 50, 20, 15 alebo 5 percent batérie, ak sa rozhodnete.

Tieto možnosti budú k dispozícii klepnutím na „Spustite úsporu energie. ”

Ako poslednú možnosť povoľte režim úspory energie.

To tiež stmaví obrazovku a navyše vypne Wi-Fi, nastaví telefón na základnú obrazovku a obmedzí používanie určitých aplikácií.

Metóda 4: Znížte jas a používajte čiernu, štandardnú tapetu

Vždy byť ako slnečný lúč je pre váš telefón vyčerpávajúce. OLED displej, ktorý používa S6, spotrebuje najviac energie, keď vydáva svetlejšie farby. Čistá čierna spotrebuje najmenej energie. A hoci živé tapety môžu vyzerať naozaj super, aj oni spotrebúvajú viac energie.

Toto je ďalší spôsob, ako môžete predĺžiť životnosť batérie smartfónu:

Zníženie celkového používania svetla

  Ísť do “nastavenie. “Klepnite na„Osobné.”Vyber z “Galéria. “Nič úplne čierne neuvidíte, ale čím tmavší, tým lepší. Tiež použite statickú tapetu. Vyberte tmavú tému z plochy. Ak chcete získať ďalšie možnosti a vytvoriť si vlastnú tapetu, prečítajte si nasledujúci odkaz. Znížte jas návratom na nastavenie, ale tentokrát kliknite na „Displej. “Alebo k nemu získate prístup priamo nižšie Skratky pre rýchly panel z Panel s upozorneniami. Klepnite na „Jas„Odškrtnúť“Automatický jas„Dotykom a potiahnutím posúvača doľava získate tmavšiu obrazovku.

Metóda 5: Vypnite GPS a Google Now

Ide o raz-dva, aby sa vrátila výdrž batérie. Keď tam deaktivujete GPS, môžete tiež pokračovať a deaktivovať Asistenta Google. Oba sa ukážu ako vysoko účinné.

Zakázanie GPS

  Choďte do Nastavenia Vyberte súkromie a bezpečnosť Uvidíte „Poloha.“Vypnúť PolohaAk to potrebujete, môžete zapnúť svoje nastavenia polohy

Zakázanie služby Asistent Google.

  Na domovskej obrazovke stlačte „Aplikácie. “Klepnite na ikonu GoogleVyhľadajte modré pozadie s bielym písmenom GKlepnite na tlačidlo ponuky v ľavom hornom rohu Vyberte „nastavenie„Klepnite na“Teraz karty„Zakážte nepotrebné nastavenia Ak chcete Asistenta Google úplne vypnúť, vypnite“Ukáž karty. ”

Metóda 6: Zakázať inteligentnú sieť Switch a/alebo prepnite na 3G

Váš telefón skutočne zvláda viac úloh naraz, než si myslíte. Nielenže musí mať prehľad o vašej fyzickej polohe pomocou systému GPS, ale tiež neustále monitoruje silu vašej siete Wi-Fi a hľadá horizont niečoho lepšieho. Po celý čas musí byť v pohotovosti pre každý váš rozmach vyhľadávania Google, pretože sa musíte jednoducho informovať, či vyhráte loto. Je pravdepodobné, že sa zajtra budete musieť vrátiť do práce, aj keď to skontrolujete, ale aspoň trochu obmedzte telefón.

Zakázanie inteligentnej siete Switch

  Prejdite na položku Aplikácie z domovskej obrazovky vyberte „nastavenie„Klepnite“Wi-Fi„Vyber“Viac“Ak sa vám táto možnosť nezobrazuje, klepnite na ikonu ponuky vpravo hore. Klepnite na”Inteligentná sieť Switch.„Odtiaľto môžete zapnúť Smart Network Switch zapnuté alebo vypnuté.

Prechod na 3G

  Switch na 3G, ak používate 4G. Prejdite prstom nadol po stavovom riadku. Vyberte „Nastavenie.„Nájdite a klepnite na“Mobilné siete. “Vyberte„Sieťový režim. “Vyberte„CDMA”Pre prístup 3G

Metóda 7: Vykonajte obnovenie továrenských nastavení

Toto je posledná možnosť a mali by ste to urobiť iba vtedy, ak je výdrž batérie vášho telefónu výrazne pod priemernou životnosťou. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  Zálohujte súbory Vypnite S6 a spustite ho Režim obnoveniaMôžete vstúpiť Režim obnovenia stlačením Zvýšiť hlasitosť, Znížiť hlasitosťa Moc súčasne. Keď sa na obrazovke zobrazí upozornenie, uvoľnite všetky klávesy. Stlačte konfiguráciu tlačidla Stlačte tlačidlo „Zvýšiť hlasitosť”Na dosiahnutie Hlavná ponuka režimu obnovenia. „Znížiť hlasitosťTlačidlo vám pomôže presunúť kurzor nadol. Vyberte režim obnovenia a kliknite na tlačidloVypínač. “Vyberte„Vymažte údaje alebo obnovte továrenské nastavenia.“Po dokončení reštartujte Samsung.

Sledujte, či výdrž batérie vášho zariadenia funguje lepšie ako pred reštartovaním.

často kladené otázky

Prečo je môj Samsung Galaxy Batéria S6 sa vybíja príliš rýchlo?

V telefóne môžu byť aktívne aplikácie na pozadí a nepoužívané funkcie. Vypnite všetky nepoužívané aplikácie a pravidelne reštartujte telefón. Starajte sa tiež o výdrž batérie telefónu a nabíjajte ho až na 80%.

Je bezpečné nabíjať moje zariadenie cez noc?

Áno. Moderné telefóny majú vo svojich čipových sadách ochranu proti zlyhaniu, ktorá zabraňuje prebíjaniu vášho zariadenia. Nemusíte sa obávať prebitia zariadenia a vybitia batérie. Aj keď zdravý režim nabíjania telefónu až na 80% zlepší životnosť batérie telefónu.

Záver

Ideálna trvalá oprava by vyžadovala aktualizáciu od spoločnosti Samsung, ktorá vyrieši problémy s výdržou batérie, o ktorých je známe, že telefón má. Pretože to nie je úplne v našej moci, vyššie uvedené metódy vám pomôžu prežiť deň s medzitým väčším výkonom. Ak stále neviete rozlíšiť rozdiel, bude možno potrebné vymeniť batériu. Navštívte svoje najbližšie servisné stredisko Samsung a opýtajte sa.

Ktoré tipy a triky vám najviac vyhovujú? Máte nejaké rady k predĺženiu batérie smartfónu? Našli ste ďalšie aplikácie, okrem Greenify, ktoré fungujú rovnako dobre alebo lepšie? Pošlite mi svoje nápady a pripomienky!

Odporúčaný odkaz na obrázok