Ako povoli┼ą WPA3 vo va┼íej sieti Wi-Fi Google na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia ┬źAndroid :: Gadget Hacks

Ako povoli┼ą WPA3 v sieti Google WiFi na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia

Spolo─Źnos┼ą Google ned├ívno vydala nov├Ż sie┼ąov├Ż router ozna─Źovan├Ż ako Nest Wifi. Aktualizovan├Ż a rebranded Google Wifi priniesol mnoho vylep┼íen├ş, ako napr├şklad r├Żchlej┼íie spracovanie a zv├Ż┼íen├║ ├║rove┼ł zabezpe─Źenia bezdr├┤tovej siete s n├ízvom WPA3. Aj ke─Ć to nie je v predvolenom nastaven├ş povolen├ę, st├íle m├┤┼żete z├şska┼ą nov├ę zabezpe─Źenie WPA3 na svojej p├┤vodnej sieti Google Wifi.

Star├Ż protokol zabezpe─Źenia bezdr├┤tovej siete, na ktor├Ż sa st├íle spoliehame dnes od jeho uvedenia v roku 2006, sa naz├Żva WPA2. Nebolo vyroben├ę tak, aby zvl├ídalo v┼íetky modern├ę zariadenia, ktor├ę teraz pou┼ż├şvame. Vzostup smartphones a ─Ćal┼íie zariadenia s internetom vec├ş, ako s├║ napr├şklad Chromecasty, vy┼żaduj├║ ove─ża vy┼í┼íiu ├║rove┼ł zabezpe─Źenia. Preto┼że tieto zariadenia s├║ v┼żdy online, potrebovali sme aktualizovan├ę bezpe─Źnostn├ę opatrenie na moderniz├íciu na┼íich siet├ş.

Povolenie WPA3 v sieti Google WiFi prvej generácie

Ke─Ć u┼ż m├íte v┼íetku sie┼ą Google Wifi nastaven├║ pomocou aplik├ície Domovsk├í str├ínka Google, m├┤┼żete nastavenie zabezpe─Źenia WPA3 povoli┼ą pomerne ─żahko. Otvorte aplik├íciu Domovsk├í str├ínka Google na hlavn├║ obrazovku, klepnite na zelen├║ ikonu Wi-Fi pod va┼í├şm dom├ícim menom a potom klepnite na ikonu nastaven├ş v pravom hornom rohu.

Ako povoli┼ą WPA3 v sieti Google WiFi na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia
Ako povoli┼ą WPA3 v sieti Google WiFi na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia

Smerom do stredu obrazovky by sa mala zobrazi┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×WPA3ÔÇť. Prepnite prep├şna─Ź do polohy zapnut├ę, klepnut├şm na ÔÇ×Zapn├║┼ąÔÇť aktivujte nastavenie a potom sa sie┼ą sama re┼ítartuje.

Po─Źkajte nieko─żko min├║t, k├Żm sa v┼íetko nevr├íti online (svetl├í va┼íich pukov bud├║ svieti┼ą nabielo, ke─Ć bud├║ pripraven├ę), potom by ste mali ├şs┼ą dobre. V┼íetky kompatibiln├ę zariadenia, ktor├ę podporuj├║ WPA3, by ich teraz mali pou┼ż├şva┼ą automaticky pri najbli┼ż┼íom pripojen├ş k sieti.

Ak chcete skontrolova┼ą, ─Źi WPA3 funguje, prejdite v telef├│ne na nastavenia Wi-Fi a pozrite si bezpe─Źnostn├ę inform├ície. Mali by ste vidie┼ą nie─Źo ako ÔÇ×WPA2 / WPA3-PersonalÔÇť alebo pr├şpadne iba ÔÇ×WPA3-PersonalÔÇť. Ak nie─Źo tak├ę uvid├şte, funguje to pod─ża pl├ínu. Va┼íe zabezpe─Źenie siete bolo aktualizovan├ę! Ak nie, sk├║ste zo zariadenia odstr├íni┼ą a znova pripoji┼ą sie┼ą Wi-Fi.

Ako povoli┼ą WPA3 v sieti Google WiFi na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia
Ako povoli┼ą WPA3 v sieti Google WiFi na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia

Z├ívere─Źn├ę pozn├ímky

Aj ke─Ć som to testoval viackr├ít a moment├ílne pou┼ż├şvam WPA3 v mojej vlastnej sieti Google Wifi, v┼íetko nemus├ş v┼żdy fungova┼ą tak, ako bolo pl├ínovan├ę pre ka┼żd├ęho. Povolenie WPA3 na star┼í├şch produktoch Google Wifi je vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov relat├şvne bezbolestn├ę. Len pre pr├şpad, ┼że budem odpoveda┼ą na nieko─żko ot├ízok ni┼ż┼íie na rie┼íenie niektor├Żch vec├ş, ktor├ę by mohli pr├şs┼ą.

Bud├║ v┼íetky moje zariadenia podporova┼ą nov├Ż bezpe─Źnostn├Ż protokol WPA3?

WPA3 je vo v┼íeobecnosti sp├Ątne kompatibiln├Ż s v├Ą─Ź┼íinou zariaden├ş, ktor├ę u┼ż podporuj├║ WPA2. Existuje nieko─żko zn├ímych ojedinel├Żch pr├şpadov, ke─Ć star├ę zariadenia WPA2 nebud├║ fungova┼ą dobre. Spolo─Źnos┼ą Google v┼íak navrhla, aby fungovala dobre s mnoh├Żmi zariadeniami, ktor├ę u┼ż dnes m├íte doma. Naz├Żvaj├║ to ÔÇ×prechodov├Ż re┼żimÔÇť, ktor├Ż umo┼ż┼łuje, aby produkty WPA2 aj WPA3 fungovali v rovnakej sieti.

─îo ak budem ma┼ą namiesto star┼íej siete Google Wifi aktualizovan├Ż Nest Wifi?

V takom pr├şpade by vy┼í┼íie uveden├í pr├şru─Źka bola st├íle relevantn├í. Dokonca aj nov├ę Nest Wifi sa dod├íva s predvolen├Żm nastaven├şm WPA3. Cie─żom je poskytn├║┼ą maxim├ílnu kompatibilitu zariadenia po─Źas po─Źiato─Źnej f├ízy nastavenia. Ke─Ć┼że WPA3 sa e┼íte nevynucuje, nastavenie je volite─żn├ę. Zv├Ż┼íenie zabezpe─Źenia bezdr├┤tovej siete je v┼íak rozhoduj├║ce pre va┼íu dom├ícu sie┼ą, tak┼że z dlhodob├ęho h─żadiska to bude st├í┼ą za to.

─îo robi┼ą, ak sa po pou┼żit├ş nastavenia WPA3 uviazne v sieti Google Wifi re┼ítart?

Ak zist├şte, ┼że sa v├í┼í Google Wifi zasekol v re┼ítarte a po pou┼żit├ş nastavenia WPA3 sa nepripoj├ş online, neprepadajte panike! Sk├║ste ho nap├íja┼ą na dobu 30 sek├║nd tak, ┼że odpoj├şte nap├íjac├ş k├íbel a potom ho znova zapoj├şte. Tentoraz by sa mal zavies┼ą ako zvy─Źajne a sie┼ą by sa mala vr├íti┼ą rovnako online.

─îo ke─Ć to e┼íte nedok├í┼żem na┼ítartova┼ą ani po elektrickom cykle?

Ak sa v├í┼í Google Wifi st├íle nena┼ítartuje spr├ívne, pravdepodobne bude potrebn├ę do─Źasne vr├íti┼ą nastavenie zabezpe─Źenia WPA3. Jedin├Żm sp├┤sobom, ako to dosiahnu┼ą, je, bohu┼żia─ż, obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş. Ak chcete obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia na zariaden├ş Google Wifi, odpojte zariadenie, stla─Źte a podr┼żte tla─Źidlo obnovenia na zadnej strane a potom nap├íjac├ş k├íbel zapojte, zatia─ż ─Źo tla─Źidlo st├íle dr┼ż├şte.

Ako povoli┼ą WPA3 v sieti Google WiFi na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia

Obrázok Stephen Perkins /

Dr┼żte tla─Źidlo stla─Źen├ę asi desa┼ą sek├║nd, alebo k├Żm sveteln├Ż kr├║┼żok neza─Źne blika┼ą na modro. Nechajte ho nieko─żko min├║t sedie┼ą, aby mohol dokon─Źi┼ą proces obnovenia tov├írensk├Żch nastaven├ş. Budete vedie┼ą, ┼że sa to stalo, ke─Ć svetlo neust├íle blik├í modro. Odtia─ż m├┤┼żete v telef├│ne otvori┼ą aplik├íciu Domovsk├í str├ínka Google a za─Źa┼ą po─Źiato─Źn├ę nastavenie Google Wifi.

Ako povoli┼ą WPA3 v sieti Google WiFi na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti bezdr├┤tov├ęho pripojenia

T├íto sie┼ą Google Wifi bola obnoven├í z v├Żroby a je pripraven├í na nastavenie. Obr├ízok Stephen Perkins /

Tento ─Źl├ínok bol vytvoren├Ż po─Źas ┼ípeci├ílneho spravodajstva spolo─Źnosti o ochrane s├║kromia a bezpe─Źnosti smartf├│nov. Vysk├║┼íajte cel├║ s├ęriu ochrany osobn├Żch ├║dajov a zabezpe─Źenia.


Za─Źnite svoju kari├ęru v odbore Motion Graphics pomocou Sprievodcu za─Źiato─Źn├şkov pre gadget Hacks pre kurz After Effects

Kúp teraz za 49,99 dolárov>

Tituln├Ż obr├ízok a sn├şmky obrazovky Stephen Perkins /