Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako povoliť WPA3 vo vašej sieti Wi-Fi Google na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia «Android :: Gadget Hacks

Ako povoliť WPA3 v sieti Google WiFi na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia

Spoločnosť Google nedávno vydala nový sieťový router označovaný ako Nest Wifi. Aktualizovaný a rebranded Google Wifi priniesol mnoho vylepšení, ako napríklad rýchlejšie spracovanie a zvýšenú úroveň zabezpečenia bezdrôtovej siete s názvom WPA3. Aj keď to nie je v predvolenom nastavení povolené, stále môžete získať nové zabezpečenie WPA3 na svojej pôvodnej sieti Google Wifi.

Starý protokol zabezpečenia bezdrôtovej siete, na ktorý sa stále spoliehame dnes od jeho uvedenia v roku 2006, sa nazýva WPA2. Nebolo vyrobené tak, aby zvládalo všetky moderné zariadenia, ktoré teraz používame. Vzostup smartphones a ďalšie zariadenia s internetom vecí, ako sú napríklad Chromecasty, vyžadujú oveľa vyššiu úroveň zabezpečenia. Pretože tieto zariadenia sú vždy online, potrebovali sme aktualizované bezpečnostné opatrenie na modernizáciu našich sietí.

Povolenie WPA3 v sieti Google WiFi prvej generácie

Keď už máte všetku sieť Google Wifi nastavenú pomocou aplikácie Domovská stránka Google, môžete nastavenie zabezpečenia WPA3 povoliť pomerne ľahko. Otvorte aplikáciu Domovská stránka Google na hlavnú obrazovku, klepnite na zelenú ikonu Wi-Fi pod vaším domácim menom a potom klepnite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu.

Ako povoliť WPA3 v sieti Google WiFi na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia
Ako povoliť WPA3 v sieti Google WiFi na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia

Smerom do stredu obrazovky by sa mala zobraziť možnosť „WPA3“. Prepnite prepínač do polohy zapnuté, klepnutím na „Zapnúť“ aktivujte nastavenie a potom sa sieť sama reštartuje.

Počkajte niekoľko minút, kým sa všetko nevráti online (svetlá vašich pukov budú svietiť nabielo, keď budú pripravené), potom by ste mali ísť dobre. Všetky kompatibilné zariadenia, ktoré podporujú WPA3, by ich teraz mali používať automaticky pri najbližšom pripojení k sieti.

Ak chcete skontrolovať, či WPA3 funguje, prejdite v telefóne na nastavenia Wi-Fi a pozrite si bezpečnostné informácie. Mali by ste vidieť niečo ako „WPA2 / WPA3-Personal“ alebo prípadne iba „WPA3-Personal“. Ak niečo také uvidíte, funguje to podľa plánu. Vaše zabezpečenie siete bolo aktualizované! Ak nie, skúste zo zariadenia odstrániť a znova pripojiť sieť Wi-Fi.

Ako povoliť WPA3 v sieti Google WiFi na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia
Ako povoliť WPA3 v sieti Google WiFi na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia

Záverečné poznámky

Aj keď som to testoval viackrát a momentálne používam WPA3 v mojej vlastnej sieti Google Wifi, všetko nemusí vždy fungovať tak, ako bolo plánované pre každého. Povolenie WPA3 na starších produktoch Google Wifi je vo väčšine prípadov relatívne bezbolestné. Len pre prípad, že budem odpovedať na niekoľko otázok nižšie na riešenie niektorých vecí, ktoré by mohli prísť.

Budú všetky moje zariadenia podporovať nový bezpečnostný protokol WPA3?

WPA3 je vo všeobecnosti spätne kompatibilný s väčšinou zariadení, ktoré už podporujú WPA2. Existuje niekoľko známych ojedinelých prípadov, keď staré zariadenia WPA2 nebudú fungovať dobre. Spoločnosť Google však navrhla, aby fungovala dobre s mnohými zariadeniami, ktoré už dnes máte doma. Nazývajú to „prechodový režim“, ktorý umožňuje, aby produkty WPA2 aj WPA3 fungovali v rovnakej sieti.

Čo ak budem mať namiesto staršej siete Google Wifi aktualizovaný Nest Wifi?

V takom prípade by vyššie uvedená príručka bola stále relevantná. Dokonca aj nové Nest Wifi sa dodáva s predvoleným nastavením WPA3. Cieľom je poskytnúť maximálnu kompatibilitu zariadenia počas počiatočnej fázy nastavenia. Keďže WPA3 sa ešte nevynucuje, nastavenie je voliteľné. Zvýšenie zabezpečenia bezdrôtovej siete je však rozhodujúce pre vašu domácu sieť, takže z dlhodobého hľadiska to bude stáť za to.

Čo robiť, ak sa po použití nastavenia WPA3 uviazne v sieti Google Wifi reštart?

Ak zistíte, že sa váš Google Wifi zasekol v reštarte a po použití nastavenia WPA3 sa nepripojí online, neprepadajte panike! Skúste ho napájať na dobu 30 sekúnd tak, že odpojíte napájací kábel a potom ho znova zapojíte. Tentoraz by sa mal zaviesť ako zvyčajne a sieť by sa mala vrátiť rovnako online.

Čo keď to ešte nedokážem naštartovať ani po elektrickom cykle?

Ak sa váš Google Wifi stále nenaštartuje správne, pravdepodobne bude potrebné dočasne vrátiť nastavenie zabezpečenia WPA3. Jediným spôsobom, ako to dosiahnuť, je, bohužiaľ, obnovenie továrenských nastavení. Ak chcete obnoviť továrenské nastavenia na zariadení Google Wifi, odpojte zariadenie, stlačte a podržte tlačidlo obnovenia na zadnej strane a potom napájací kábel zapojte, zatiaľ čo tlačidlo stále držíte.

Ako povoliť WPA3 v sieti Google WiFi na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia

Obrázok Stephen Perkins /

Držte tlačidlo stlačené asi desať sekúnd, alebo kým svetelný krúžok nezačne blikať na modro. Nechajte ho niekoľko minút sedieť, aby mohol dokončiť proces obnovenia továrenských nastavení. Budete vedieť, že sa to stalo, keď svetlo neustále bliká modro. Odtiaľ môžete v telefóne otvoriť aplikáciu Domovská stránka Google a začať počiatočné nastavenie Google Wifi.

Ako povoliť WPA3 v sieti Google WiFi na zvýšenie bezpečnosti bezdrôtového pripojenia

Táto sieť Google Wifi bola obnovená z výroby a je pripravená na nastavenie. Obrázok Stephen Perkins /

Tento článok bol vytvorený počas špeciálneho spravodajstva spoločnosti o ochrane súkromia a bezpečnosti smartfónov. Vyskúšajte celú sériu ochrany osobných údajov a zabezpečenia.


Začnite svoju kariéru v odbore Motion Graphics pomocou Sprievodcu začiatočníkov pre gadget Hacks pre kurz After Effects

Kúp teraz za 49,99 dolárov>

Titulný obrázok a snímky obrazovky Stephen Perkins /