Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google

Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 1

S ofici├ílnym pr├şchodom syst├ęmu Android 10 sa p├┤vodn├í podpora v tmavom re┼żime ofici├ílne dostala do opera─Źn├ęho syst├ęmu spolo─Źnosti Google. Niektor├ę z aplik├íci├ş a slu┼żieb spolo─Źnosti Grand G v┼íak t├║to funkciu u┼ż mali, v r├ímci pr├şpravy na pr├şchod obnovy syst├ęmu.

Po─Źas uplynul├ęho roka sa viedli rozhovory o ve─żmi medializovanej temnej situ├ícii. T├íto funkcia je s├║─Źas┼ąou syst├ęmu Android 10, nov├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu od spolo─Źnosti Google. Je to funkcia, pri ktorej aplik├ície z─Źern├║, aby poskytli in├Ż dotyk a samozrejme pomohli v├şzii.

V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş v┼íak nevedela, ┼że t├íto temn├í funkcia je u┼ż k dispoz├şcii v r├┤znych aplik├íci├ích Google. Je to len ot├ízka jeho aktiv├ície bez toho, aby ste museli ─Źaka┼ą na aktualiz├íciu syst├ęmu Android 10 na v┼íetky zariadenia. Ak chcete vysk├║┼ía┼ą svoje aplik├ície, zdie─żame nieko─żko trikov, aby sme to dosiahli.

Ako povoli┼ą opravu tmav├ęho re┼żimu v Gmaile a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google

Ak├í je funkcia tmav├ęho re┼żimu?

Hlavn├Żm cie─żom je okrem ┼ít├Żlov├ęho a elegantn├ęho dotyku aplik├íci├ş aj ├║spora bat├ęrie a po┼íkodenie o─Ź├ş. Z tohto d├┤vodu je vhodn├ę ho aktivova┼ą a vyu┼ż├şva┼ą v┼íetky jeho v├Żhody.

Google Chrome

Hlavn├Ż prehliada─Ź Google m├í medzi svojimi n├ístrojmi sp├┤sob, ako ho zatmi┼ą bez potreby poslednej aktualiz├ície syst├ęmu Android 10. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte postupova┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

    Otvorte prehliada─Ź Chrome a prejdite na ÔÇ×chrome: // flagsÔÇť Vst├║pte do vyh─żad├ívacieho n├ístroja a nap├ş┼íte ÔÇ×DarkÔÇť. Objavia sa tri mo┼żnosti, z ktor├Żch mus├şte vybra┼ą, ─Źo hovor├ş ÔÇ×Povolen├ęÔÇť. Po re┼ítartovan├ş aplik├ície sa zobraz├ş v┼íetko v ─Źiernej farbe. Je d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ┼że nie v┼íetky str├ínky bud├║ akt├şvne.

Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 2

Gmail

Tento n├ístroj v e-mailovej aplik├ícii sa trochu roz┼í├şril, tak┼że k nemu nemaj├║ pr├şstup v┼íetci pou┼ż├şvatelia. M├┤┼żete sk├║si┼ą zo svojho zariadenia a otestova┼ą, ─Źi ste u┼ż jedn├Żm z t├Żch ┼í┼ąastn├Żch s t├Żmto rozhran├şm. V takom pr├şpade s├║ kroky na povolenie tmav├ęho re┼żimu v slu┼żbe Gmail:

    Stiahnite si a nain┼ítalujte najnov┼íiu verziu slu┼żby Gmail pre Android z APKMirrorOpen Gmail a prejdite na ─Źas┼ą ÔÇ×V┼íeobecn├ę nastaveniaÔÇť. Vyh─żadajte mo┼żnos┼ą ÔÇ×T├ęmaÔÇť a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Tmav├íÔÇť. Ak ste jedn├Żm z t├Żch, ktor├ş t├║to funkciu st├íle nemaj├║, nebojte sa, netrv├í dlho, k├Żm bude k dispoz├şcii v┼íetk├Żm pou┼ż├şvate─żom na celom svete.

Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 3

kalendár

Kalend├ír sa rovnako ako ostatn├ę aplik├ície Google ─Źoskoro prisp├┤sob├ş Androidu 10 a jeho temnej t├ęme. Od tejto chv├şle ju v┼íak m├┤┼żete aktivova┼ą presne v tejto aplik├ícii, ak je to jedna z najpou┼ż├şvanej┼í├şch na napl├ínovanie va┼íich z├ív├Ązkov, ├║loh a ├║loh. Ak to chcete urobi┼ą, postupujte takto:

    V konfigur├ícii prejdite do ─Źasti ÔÇ×V┼íeobecn├ęÔÇť. Vyberte t├ęmu aplik├ície ÔÇ×Tmav├ŻÔÇť a cho─Ćte. Najlep┼íie je, ┼że t├íto konfigur├ícia je zachovan├í, ak pou┼ż├şvate kalend├ír ako miniaplik├íciu pre smartf├│ny. T├Żmto sp├┤sobom u┼íetr├şte omnoho viac bat├ęrie a ┼żiadny z va┼íich napl├ínovan├Żch z├ív├Ązkov sa nezmen├ş.

Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 4

ty tr├║bka

Na rozdiel od v┼íetk├Żch vy┼í┼íie uveden├Żch aplik├íci├ş YouTube je nez├ívisl├Ż od zmien, ktor├ę Google vykon├í s nov├Żm syst├ęmom Android 10. Ak ho chcete zmeni┼ą v tmavom re┼żime, mus├şte to urobi┼ą tak, ┼że aplik├íciu prisp├┤sob├şte no─Źn├ęmu re┼żimu, najm├Ą ak ste jedn├Żm z t├Żch, ktor├ş tr├ívia noc sledovan├şm vide├ş pred span├şm ,

Ak chcete aktivova┼ą tento no─Źn├Ż re┼żim, mus├şte vykona┼ą tieto kroky:

    Cho─Ć ─Ćalej YouTube, a prejdite do jeho ponuky, vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×NastaveniaÔÇť. Ke─Ć vyberiete mo┼żnos┼ą ÔÇ×V┼íeobecn├ęÔÇť. N├íjdete tu mo┼żnos┼ą na aktiv├íciu temnej t├ęmy.

Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 5

Hry Google Play

Hry Google Play s├║ prv├Żmi z bal├şkov Google Play, ktor├ę sa pripojili k re┼żimu temn├Żch t├ęm. Je to tie┼ż jeden z n├ístrojov na najlep┼íiu implement├íciu materi├ílov├ęho mot├şvu Google s ├║┼żasn├Żmi obr├ízkami a grafikou, ktor├ę vynikaj├║ od zvy┼íku rozhrania. Ako vo v├Ą─Ź┼íine aplik├íci├ş, otvorte nastavenia aplik├ície a aktivujte pr├şslu┼ín├ę mo┼żnosti, aby ste aktivovali temn├║ t├ęmu.

Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 6

Authenticator

Teraz by ste mali pozna┼ą v├Żhody pou┼ż├şvania verifik├ície v dvoch krokoch vo v┼íetk├Żch ├║─Źtoch. Ak ├íno, pravdepodobne u┼ż pou┼ż├şvate jednu z overovac├şch aplik├íci├ş, ako je Google Authenticator, ktor├í, aj ke─Ć nie je najob─ż├║benej┼íia, je jedn├Żm z naju┼żito─Źnej┼í├şch n├ístrojov vytvoren├Żch spolo─Źnos┼ąou a samozrejme u┼ż m├í temn├Ż re┼żim.

Je zauj├şmav├ę, ┼że t├íto aplik├ícia je predvolene povolen├í v tmavom re┼żime, a ak chcete pou┼żi┼ą sveteln├║ t├ęmu, mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo v pravom hornom rohu a klikn├║┼ą na polo┼żku ÔÇ×zobrazi┼ą vo svetelnom re┼żimeÔÇť.

Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 7

mapy

Mapy Google pon├║kaj├║ mo┼żnos┼ą povoli┼ą no─Źn├Ż re┼żim pre naviga─Źn├ę zobrazenie bez toho, aby sa stali temn├Żmi t├ęmami, ktor├ę sa maj├║ pou┼żi┼ą a ktor├ę ovplyv┼łuj├║ cel├ę rozhranie aplik├ície. Norm├ílne sa tento re┼żim aktivuje automaticky v noci, ale je mo┼żn├ę ho aj na─Ćalej natrvalo aktivova┼ą.

Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte z├şska┼ą pr├şstup k nastaveniam aplik├ície a postupujte pod─ża t├Żchto krokov: Prejdite do ─Źasti ÔÇ×Nastavenia navig├ícieÔÇť a vyh─żadajte ─Źas┼ą ÔÇ×Farebn├í sch├ęmaÔÇť. Aktivujte no─Źn├Ż re┼żim v├Żberom mo┼żnosti ÔÇ×NocÔÇť. Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 8

zachova┼ą

Aplik├ícia Keep s v├Żpisom Google tie┼ż dostala svoju d├ívku tmy po pr├şchode aktualiz├ície, ktor├í ozna─Źila pr├şchod dizajnu materi├ílovej t├ęmy. V takom pr├şpade sa pozadie aplik├ície stane tmavosivou a farby pozn├ímok sa stlmia, aby sa zv├Ż┼íila ─Źitate─żnos┼ą. Postupujte pod─ża nasleduj├║cich pokynov, aby ste ju povolili:

Otvorte aplik├íciu Google Keep a zobrazte ponuku bo─Źn├Żch mo┼żnost├ş. Kliknite na polo┼żku ÔÇ×NastaveniaÔÇť a povo─żte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Povoli┼ą temn├║ t├ęmuÔÇť. Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 9

disk Google

Google spojil prepracovanie Disku Google s pr├şchodom temnej t├ęmy. Aplik├ícia cloudov├ęho ├║lo┼żiska Google u┼ż m├í t├║to mo┼żnos┼ą, ktor├║ je mo┼żn├ę povoli┼ą z nastaven├ş:

Zobrazte ponuku str├ínky a otvorte ponuku ÔÇ×NastaveniaÔÇť. V ─Źasti T├ęma vyberte mo┼żnos┼ą Tmav├Ż Ako povoli┼ą / opravi┼ą tmav├Ż re┼żim na mape a vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Google 10

V s├║─Źasnosti s├║ to v┼íetky aplik├ície Google, ktor├ę pon├║kaj├║ mo┼żnos┼ą aktiv├ície re┼żimu v tme. Mohli sme tie┼ż prida┼ą opera─Źn├Ż syst├ęm Wear, ale aplika─Źn├ę rozhranie u┼ż m├í ─Źierne pozadie a neexistuje sp├┤sob, ako zmeni┼ą vzh─żad. Od zavedenia riadkov s tematikou materi├ílov Google sa v┼íak implementuje postupne a teraz, ke─Ć je Android 10 u┼ż medzi nami. V priebehu mesiacov pravdepodobne uvid├şme, ako sa k tomuto trendu prid├íva ─Źoraz viac aplik├íci├ş od spolo─Źnosti.