Ako povoliť Instagram Tmavý režim v systéme Android?

Čo je tmavý režim?

Ak by ste sa ma pýtali, stavil by som sa, že najžiadanejšou funkciou teraz v OS Android je tmavý režim. Prečo? Vzhľad telefónu môžete zmeniť jednoduchým prepnutím na telefóne. Tmavý režim, označovaný aj ako nočný režim, je možnosťou používateľského rozhrania v operačných systémoch, aplikáciách a prehliadačoch, ktorá umožňuje používateľom zmeniť pozadie zo svetlého na tmavé.

Veľké technologické spoločnosti ako Facebook a Google boli prví, ktorí vo svojich aplikáciách zaviedli funkciu tmavého režimu 一 Messenger, WhatsApp, Gmail, Chrome, YouTube, a viac. V októbri 2019, Instagram zaviedol tmavý režim pre svojich používateľov iOS 13 a Android 10. Keď bola aplikácia pôvodne spustená, nemala v sebe zabudovanú možnosť zmeniť tému zo svetlej na tmavú-používatelia ju museli zmeniť v nastaveniach telefónu.

Potom bola možnosť Téma sprístupnená v Instagram aplikácia, a preto bolo pre používateľov jednoduchšie prepínať medzi režimami bez ohľadu na predvolenú tému svojho telefónu. Aj keď mnoho používateľov systému Android už používa tmavý režim, stále existuje niekoľko ľudí, ktorí buď nevedia, ako ho povoliť, alebo sú zmätení z toho, či je pre nich tmavý režim vhodný.

V tomto článku sa dozviete, prečo by ste mali (alebo nemali) používať tmavý režim a dva spôsoby, ako ho povoliť niekoľkými jednoduchými krokmi. Začnime.

Prečítajte si tiež:

Ako získať tmavý režim na Snapchat (podrobný sprievodca)

WhatsApp prináša nové funkcie-tmavý režim pre web, animované nálepky, QR kódy pridávajúce kontakty a ďalšie

Tmavý režim prichádza do Máp Google a Gmailu

Prečo tmavý režim?

Poďme pekne po poriadku. V svetelnom režime biele miesto na displeji vyžaduje osvetlenie, ktoré vybíja batériu telefónu. Prepnutím do tmavého režimu sa tieto pixely vypnú. Teraz budú vyzerať čierne a nevyžadujú žiadne napájanie. Šetrí to batériu vášho telefónu, a tým aj vaše účty za elektrickú energiu. Znie to cool, však?

Dlhodobo sa diskutuje aj o tom, či je tmavý režim dobrý pre vaše oči. Tmavý režim eliminuje modré svetlo vyžarované z displeja telefónu, čím šetrí vaše oči pred škodlivými účinkami modrého svetla-aj keď neexistujú žiadne vedecky podložené dôkazy o tom, že tmavý režim chráni zrak.

Tmavý režim obzvlášť pomáha v noci, pretože modré svetlo vyžarované z displeja telefónu pri použití svetelného režimu zvyšuje bdelosť potlačením hormónu melatonínu vyvolávajúceho spánok. Odstránením modrého svetla môže tmavý režim pomôcť k lepšiemu spánku.

Ako povoliť Instagram Tmavý režim?

Ak chcete zapnúť tmavý režim Instagram, môžete vyskúšať ktorúkoľvek z nižšie uvedených metód a dobrou správou je, že obe sú skutočne jednoduché a účinné. Pokračuj v čítaní!

Povoliť tmavý režim v Systémových nastaveniach

Toto je nastavenie celého systému, takže zmení tému všetkých aplikácií v telefóne na tmavý režim. Ak teda chcete, aby bol tmavý režim povolený vo všetkých aplikáciách, ktoré túto funkciu podporujú, môžete postupovať podľa týchto krokov. V opačnom prípade preskočte na ďalšiu metódu.

Ak chcete povoliť tmavý režim pomocou tejto metódy:

    V telefóne s Androidom prejdite do aplikácie Nastavenia
Aplikácia pre nastavenia systému Android

2. Prejdite na Displej

Možnosti v aplikácii Nastavenia

3. Klepnite na možnosť Rozšírené

Rozšírené nastavenia displeja

4. Nájdite možnosť Tmavý motív alebo Tmavý režim alebo Nočný motív alebo Nočný režim

5. Nakoniec zapnite prepínač

Možnosť tmavej témy

Uvidíte, že motív vášho telefónu sa zmenil zo svetlého na tmavý. Farba sa môže líšiť od čiernej po sivú v závislosti od modelu telefónu.

Tmavý režim je zapnutý

Zobraziť Instagram v tmavom režime spustite Instagram aplikácia a ta da! Aplikácia sa objaví v úplne čiernej téme.

Zapnite tmavý režim Instagram aplikácia

Povolenie tmavého režimu vo vašom Instagram aplikácia je oveľa jednoduchšia ako vyššie uvedená metóda. Tiež, ak si chcete iba posúvať svoje Instagram v tmavom režime, táto metóda vám bude fungovať, pretože zmení iba tému Instagram aplikáciu bez toho, aby zasahovala do vzhľadu ostatných aplikácií.

Ak chcete povoliť tmavý režim v Instagram postupujte podľa týchto jednoduchých krokov.

1. Otvorené Instagram vo vašom telefóne

2. Kliknite na tlačidlo svojho profilu v pravom dolnom rohu obrazovky

Instagram  profil

3. Kliknite na ponuku hamburgerov v pravom hornom rohu

4. Ďalej kliknite na možnosť Nastavenia v spodnej časti

Možnosti ponuky hamburgerov

5. Kliknite na tému

Instagram  nastavenia účtu

6. Klepnite na možnosť Tmavý

Zapnúť stránku s témou Instagram

Bammo! Tvoj Instagram práve stmavlo. Bolo to jednoduché, však?

Instagram  povolený tmavý motív

Jednoduchá odpoveď je áno aj nie! Keď v telefóne povolíte tmavý režim, budete sa môcť sami rozhodnúť, či je tmavý režim vašou vecou alebo nie. Aj keď niektorí moji priatelia sú do tejto „cool“ funkcie zamilovaní, ja osobne uprednostňujem svetlý režim pred tmavým.

Verte či neverte, téma, ktorú používate v telefóne, môže ovplyvniť vašu náladu. Nedostatok svetla môže viesť k vyšším stupňom depresie. Najoptimálnejšie rozhranie na čítanie pozostáva z čierneho textu na bielom pozadí. Keď je toto usporiadanie obrátené v tmavom režime, musíte byť opatrní pri čítaní alebo vykonávaní akejkoľvek úlohy, ktorá si vyžaduje presnosť a pozornosť.

Navrhoval by som, aby ste na chvíľu použili tmavý režim a sami si overili, ako sa pri jeho používaní cítite. V konečnom dôsledku nejde o režim, ktorý používate, ale o to, ako dlho sa vystavujete obrazovke.

Často kladené otázky (FAQ)

Je tmavý režim škodlivý pre oči?

Áno, ak čítate v tmavom režime. Optimálne rozhranie na čítanie obsahuje čierny text na bielom pozadí. Jeho obrátenie môže mať škodlivé účinky na vaše oči, pretože naše oči nie sú vybavené na čítanie v tlmenom svetle. Nie, ak vykonávate úlohy, ktoré nevyžadujú presnosť a zvýšenú pozornosť.

Na ktorých telefónoch je zapnutý tmavý režim Instagram?

Podľa vyhlásenia od Instagram Keď bola funkcia zavedená v októbri 2019, povedzte Adam Monserri, vo vašom telefóne musia byť nainštalované najnovšie verzie systému Android a iOS, tj. Android 10 alebo iOS 13.

Ktoré aplikácie podporujú tmavý režim?

Google Chrome, Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Mapy, YouTube, WhatsApp, Facebook, Messenger, Slack Reddit, Tumblr a Google Photos sú niektoré z mnohých aplikácií, ktoré podporujú funkciu tmavého režimu.

Odporúčané čítanie:

Instagram pre Android dostane tmavý režim

Kalendár Google a Google Keep dostávajú v systéme Android tmavý režim

Zapnutie tmavého režimu Instagram je veľmi jednoduchý a trvá len niekoľko sekúnd. Ak sa rozhodnete používať zapnutý tmavý režim Instagram, choďte na Instagram aplikáciu a zmeňte tému podľa vyššie uvedených krokov. Na druhej strane, ak chcete, aby bol tmavý režim povolený vo vašom zariadení, zmeňte režim v aplikácii Nastavenia systému.

Aj keď je technologický svet rozdelený na používanie tmavého režimu, rozhodnúť sa, či ho použijete alebo nie, je celkom jednoduché: experimentujte! Zapnite tmavý režim a sami uvidíte, či to zlepšuje vašu energetickú hladinu alebo má nejaký vplyv na váš zrak.

Dúfam, že tento článok priniesol určitú hodnotu pre vaše používanie telefónu Android. Neváhajte vyjadriť svoje myšlienky o tmavom režime v sekcii komentárov nižšie. Uvidíme sa nabudúce. Do tej doby na zdravie!