Ako používať WordPress SEO Plugin BY Yoast?

Doplnok Yoast SEO je jedným z najdôležitejších doplnkov, ktoré je možné nainštalovať na váš blog WordPress na účely SEO. Tento doplnok veľmi uľahčuje vytváranie SEO, ktoré je pre blog nanajvýš dôležité. Tento článok bude trochu dlhší, pretože sa budem zaoberať všetkými možnosťami Milé SEO zapojiť.

Toto je kompletný sprievodca k pochopeniu a nastaveniu všetkých dôležitých nastavení v doplnku Yoast, aby ste dosiahli lepšie SEO pre domovské a interné stránky svojho blogu. Je to plnohodnotný doplnok, ktorý obsahuje všetky možné nastavenia SEO vášho blogu. Úplne prvým krokom je inštalácia doplnku Yoast na váš hlavný panel WordPress. pokračujte v čítaní, aby ste vedeli všetko o tomto úžasnom doplnku.

KROK Nainštalujte si kvasnicový doplnok

  1. Prejdite na položku Pluginy Menu >> Pridať nové
  2. Hľadať Ukážte nám SEOmožnosť vyhľadávania doplnku
  3. Kliknite na inštaláciu a potom ju po inštalácii aktivujte.

AKTIVUJTE PREDCHÁDZAJÚCI VLASTNOSŤ KVASITÉHO PLUGÍNU

Po aktivácii doplnku Yoast získate na svojom paneli základné možnosti doplnku Yoast, ako je to znázornené nižšie.

Ako by som vám ukázal, ako nastaviť kompletný doplnok Yoast, najskôr vám to ukážem ako povoliť pokročilú funkciu doplnku Yoast SEO čo je tiež jeho kľúčová vlastnosť. V SEO menu ísť na Hlavný panel >> Funkcia, vyhľadajte stránky s pokročilým nastavením a povoľte ich. Ak chcete vidieť efekt, nezabudnite zmeny uložiť.

Keď povolíte stránku Rozšírené nastavenia a uložíte zmeny, v časti pod sa zobrazia rozšírené možnosti SEO menu, ako je uvedené nižšie.

Teraz vás prevediem všetkými možnosťami Yoast SEO. Začnime s palubnou doskou.

PALUBNÝ PANEL

Na prístrojovej doske nie je čo nastavovať. Ak je niečo, na čo by ste chceli upozorniť, podľa Yoasta sa zobrazí určité upozornenie.

Generál

V Generál kartu, môžete použiť „Otvoriť sprievodcu konfiguráciou“ na nastavenie SEO. Ukáže vám podobnú možnosť na novej webovej stránke na konfiguráciu nastavenia krok za krokom. Túto kartu môžete tiež preskočiť, pretože vám ukážem každú možnosť jednu po druhej.

Vlastnosti

Na tejto karte som už jednu možnosť použil. V predvolenom nastavení je všetko povolené. Ak je niečo zakázané, môžete to povoliť a uložiť zmeny.

Analýza čitateľnosti: Ak to povolíte, bude kontrolovať a analyzovať dĺžku napísaného článku (dĺžku článku) a jednoduchosť jeho čítania. A na základe analýzy to dá žart. Môžete sa zlepšiť zvážením ich návrhov, ako vidíte nižšie:

Analýza kľúčových slov: Ak povolíte túto možnosť, karta analýzy kľúčových slov bude aktívna počas písania článku.

Obsah základného kameňa: To umožní označiť najpopulárnejší, dobre napísaný článok ako základný kameň. Takýto príspevok bude s najväčšou pravdepodobnosťou na prvom mieste vo vyhľadávači.

Počítadlo textových odkazov: Bude počítať množstvo interných a externých odkazov použitých v článku.

Informácie o spoločnosti

Na tejto karte musíte uviesť názov svojho blogu/alternatívny názov blogu. Názov vašich webových stránok môže byť názov vášho blogu. Tento názov používajú vyhľadávače, keď sa zobrazuje na stránke s výsledkami vyhľadávania.

Môžete tiež spomenúť spoločnosť/osobu za týmto blogom. Ak je to spoločnosť, môžete napísať názov spoločnosti a nahrať logo spoločnosti.

Nástroj pre správcov webu

Nástroj Webmasters je ďalším dôležitým nastavením, ktoré musíte urobiť, aby ste dokončili nastavenie SEO. Populárny vyhľadávací nástroj ako Google, Bing atď. Nám umožňuje zaregistrovať náš blog vo vyhľadávači. Meta kód získate z vyhľadávača po úspešnej registrácii, použite príslušný meta kód vyhľadávacieho nástroja v možnosti webmasterových nástrojov Yoast.

Zabezpečenie

V predvolenom nastavení je rozšírená časť poľa Yoast SEO Meta deaktivovaná. Ak povolíte túto možnosť, potom používateľ, ktorý nie je správcom, bude môcť zmeniť nastavenie ako noindex na príspevok a kanonické nastavenie príspevku. Odporúčam ponechať ho deaktivovaný, aby mal oprávnenie vykonávať tieto zmeny iba správca.

TITULY & METAS

Generál

Môžete vybrať typ oddeľovača názvov pre svoj blog. Tento oddeľovač sa zobrazí v záhlaví vášho blogového príspevku/stránky, ako je to znázornené na obrázku vyššie. Oddeľovač môžete definovať na karte Všeobecné v položke ponuky Tituly a meta.

Domovská stránka

Môžete definovať šablónu názvu pre svoju domovskú stránku. Toto môžete vidieť v záhlaví prehliadača, keď je v prehliadači otvorená vaša domovská stránka.

Typy príspevkov

V tejto sekcii môžete definovať šablónu názvu pre stránku, príspevok a médiá. Môžete tiež nastaviť meta robota (index/noindex, ukážka dátového úryvku, meta box SEO) pre stránku, príspevok a médiá podľa SEO. Odporúčam povoliť túto možnosť pre príspevok, zakázať pre médiá, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Šablónu názvu je možné prepísať pri písaní článku. Ak ste zabudli spomenúť názov SEO pre stránku alebo príspevok, potom by sa vybral podľa šablóny názvu definovanej v doplnku Yoast.

Nezabudnite uložiť zmeny, aby ste videli efekt.

Taxonómie

Taxonómie obsahujú podobné nastavenia pre kategórie, značky a formát. Túto sekciu môžete nastaviť podľa obrázku nižšie.

Nezabudnite uložiť zmeny, aby ste videli efekt.

Archívy

Archív sa robí s ohľadom na autora, dátum a strany. Archív autorov môže fungovať ako duplicitný obsah, ak používate blog pre jedného autora. V mnohých prípadoch archív dátumu funguje aj ako duplicitný obsah. Ak prevádzkujete blog pre jedného autora, odporučil by som deaktivovať túto možnosť, aby ste sa vyhli duplicitnému obsahu.

Po zmene ktorejkoľvek z týchto možností kliknite na tlačidlo Uložiť, aby sa zmeny prejavili.

Iné

Nastavte v tejto časti nastavenie podľa nižšie uvedeného obrázku. Zakázanie tejto možnosti pomôže noindexu na ďalšej stránke, ako je /page /3/ zo zobrazenia vo vyhľadávači.

SOCIÁLNEJ

Ako som už spomenul, doplnok Yoast je plne vybavený mnohými funkciami. Tiež obsahuje Sociálnej menu, ktoré bude odkazovať na rôzne stránky sociálnych médií ako Facebook, Twitter, Pinterest, linkedin, Google+ atď. V príslušnom textovom poli musíte spomenúť adresu URL svojej sociálnej stránky alebo ID používateľa.

Účet

Facebook

Povoliť Facebook možnosť otvoreného grafu, pridá sa Facebook otvorte graf v sekcii hlavy blogu. Ak teda niekto zdieľa váš príspevok/ stránku, sociálna stránka tieto údaje použije pri zdieľaní.

Pridať nastavenie prednej strany pre Facebook s adresou URL obrázku, názvom a popisom. Odporúčam pridať sem svoj bannerový obrázok, pretože tento obrázok sa používa, keď je vaša domovská stránka zdieľaná na sociálnych sieťach.

Odovzdajte obrázok veľkosti miniatúry svojho loga blogu. Tento obrázok sa používa pre článok, ktorý v článku nemá žiadny obrázok na zobrazenie.

Twitter

Pred použitím tohto nastavenia sa uistite, že ste pridali Twitter používateľské meno v sekcii Účet v ponuke SEO Sociálne siete. Táto časť obsahuje dve možnosti, tj zdieľanie článku na twitter so zhrnutím alebo Zhrnutie s veľkým obrázkom. Použitie súhrnu s veľkým obrázkom je efektívnejšie než iba použitie súhrnu.

Pinterest

Na nastavenie Pinterest možnosť, najskôr zaregistrujte svoju stránku na Pinterest a získajte metaznačku. Môžete sa zaregistrovať pomocou odkazu uvedeného v Pinterest časť, ako je znázornené na obrázku nižšie. Akonáhle je váš blog zaregistrovaný, zadajte metaznačku do textového poľa nižšie a uložte nastavenie.

Po dokončení tohto sociálneho nastavenia môžete pre každú stránku/príspevok nahrať vlastný obrázok. Vlastný obrázok je možné nahrať pri písaní príspevku/stránky. Posuňte sa nadol, aby sa pod príspevkom zobrazila sociálna možnosť, ako je znázornené na obrázku nižšie.

XML SITEMAP

Mapa webu je jednou z najdôležitejších častí SEO. Pomáha prehľadávačom nájsť všetky odkazy na jednej stránke, aby indexovali váš web o niečo rýchlejšie. Keď bude mapa webu XML pripravená, môžete pokračovať a odoslať ju do služby Google Search Console, aby sa s nimi posúdilo, takže indexové prehľadávanie a indexovanie môže byť rýchlejšie.

Nováčik často zápasí s vytvorením mapy webu pre svoje stránky. Doplnok SEO však pomáha získať mapu webu jediným kliknutím. Stačí povoliť mapu webu pre svoj blog v doplnku SEO a kliknutím na odkaz zobrazený na obrázku nižšie získate mapu webu pre svoju stránku.

Mapa webu užívateľa

Na účely SEO sa odporúča zakázať mapu miest používateľa. Pri indexovaní príspevkov alebo stránok v mape webu môže dôjsť k vytvoreniu duplicitného obsahu.

Typy príspevkov

V mape webu je dobré ponechať iba príspevky a stránky, aby ste z nich mohli vylúčiť médiá.

Vylúčené príspevky

Stačí zadať ID príspevkov a vylúčiť ich z mapy webu. Je to výhodné, ak nechcete v mape webu ponechať niekoľko stránok alebo príspevkov.

Taxonómie

Môžete tiež povoliť alebo zakázať indexovanie taxonómií. Odporúča sa povoliť iba pre kategórie pre efektívne SEO.

POKROČILÉ

Strúhanka

Drobečková navigácia vám pomôže zistiť polohu aktuálnej stránky /príspevku z domovskej stránky. Vyzerá to ako Domov >> Ako >> názov_príspevku. Oddeľovač môžete definovať v doplnku SEO. Po povolení tohto nastavenia budete musieť do jedného zo svojich súborov pridať malý kód. Pridajte nasledujúci kód na koniec súboru header.php pomocou možnosti editora.

if (function_exists (‘Yoast_breadcrumb’)) {

Yoast_breadcrumb (‘

‘,’

‘);

}

?>

Môžete vybrať typ príspevkov, ktoré sa majú zobrazovať v navigácii. Práve vyššie Uložiť tlačidlo existuje odkaz na tutoriál Yoast na pridanie útržku kódu do témy. Rovnaký kód, ktorý som uviedol vyššie. Môžete použiť to isté.

Trvalé odkazy

Permalinks nastavenie v doplnku Yoast sa líši od nastavenia permalink v ponuke nastavení palubnej dosky. V SEO je k dispozícii viac predbežných možností na účely SEO.

  1. Odstráňte základňu kategórie z adresy URL kategórie: Normálne v URL by ste videli /kategória/, pomocou tejto možnosti môžete túto časť odstrániť z časti URL. Ak povolíte túto možnosť, môže dôjsť k stretu so stránkou s rovnakým názvom. A môže sa javiť ako duplicitný obsah. Preto odporúčam túto možnosť vypnúť.
  2. Presmerovať adresu URL prílohy na adresu URL nadradeného príspevku: Keď nahráte akýkoľvek obrázok, video alebo súbor, napríklad pdf, docx atď. Otvorí sa ako nová adresa URL. Ak to povolíte, čitateľ sa presmeruje na hlavný príspevok. Túto možnosť môžete povoliť, pretože je to dobrá funkcia.
  3. Zastaviť slovo v slimáku: Stop slovo znamená ‘is’, ‘the’, ‘for’, ‘what’ atď. Povolenie tejto možnosti odstráni také slovo z adresy URL. Je to tiež dobrá funkcia, ale namiesto použitia tejto funkcie by som odporučil manuálnu úpravu adresy URL pre každý príspevok.
  4. Odstráňte premennú? Answertocom: Páči sa URL wpwars.com/…./#comment-2917 sa vo vyhľadávači môže javiť ako duplicitný obsah. Povolenie tejto možnosti teda pomôže pri SEO blogu.
  5. Presmerujte škaredé adresy URL na čisté trvalé odkazy: Táto funkcia nie je v mnohých prípadoch potrebná. Preto deaktivujte tento obsah a to isté navrhol aj Yoast.

RSS kanál blogu zobrazuje všetky príspevky uverejnené na blogu. Pomáha vyhľadávaču vedieť o obsahu uverejnenom na blogu. S obsahom RSS môžete manipulovať podľa stratégie SEO. Do svojho kanála RSS môžete pridať odkaz na príspevok, autora a blog, takže ak niekto skopíruje váš obsah, získate tiež spätný odkaz zo skopírovaného obsahu.

NÁSTROJE

Nástroje poskytujú možnosti, ako je úprava príspevku alebo stránok v hromadne, vytvorte súbory robots.txt a .htacess súbor pre blog a nastavenie importu/exportu SEO.

Hromadný editor

Názov a popis SEO môžete upravovať pre viac ako jeden príspevok súčasne.

Editor súborov

Pomocou editora súborov môžete vytvoriť súbor robots.txt, ktorý je najdôležitejším súborom pre SEO. Môžete tiež upraviť súbor .htaccess blogu. Na prístup k týmto súborom sa nemusíte prihlásiť do svojho ovládacieho panela.

Nastavenie importu

Pomocou tejto možnosti môžete importovať nastavenia SEO. Ak sa presúvate od jedného poskytovateľa hostingu k inému, potom počas migrácie môžete prísť o údaje. V takejto situácii môžete importovať nastavenie SEO. Môžete tiež importovať nastavenia SEO odporúčané kýmkoľvek iným.

Exportovať nastavenie

Exportovanie nastavení vám pomôže s exportom vášho nastavenia SEO. Toto nastavenie bude užitočné pri migrácii vášho blogu z jedného servera na druhý. To je tiež užitočné pri zdieľaní vášho nastavenia SEO s kýmkoľvek iným.

Import z iných doplnkov SEO

Import z iných doplnkov SEO pomôže, keď sa chystáte prejsť na doplnok Yoast z akéhokoľvek iného doplnku SEO.

VYHĽADÁVAŤ KONZOLU

Search Console vám pomôže prepojiť váš blog s vyhľadávačom Google. Autorizačný kód môžete získať pomocou tlačidla uvedeného v tejto časti, ako je to znázornené na obrázku vyššie. Hneď ako dostanete autorizačný kód, zadajte ho do doplnku YOAST a kliknite na položku Overiť.

PREMIUM

Doplnok Yoast ponúka mnoho funkcií na SEO pre blogový príspevok a stránku. Dúfam, že vám to pomôže nainštalovať a nastaviť doplnok Yoast na váš blog.

Vaše otázky sú vždy vítané prostredníctvom poľa pre komentáre. Som k dispozícii na zodpovedanie vašich otázok.

Krátka adresa URL: http://ttw.tips/2bCY38e