Ako používať WhatsApp na vašom počítači

Ako používať WhatsApp na vašom počítači 1

WhatsApp má veľa zaujímavých funkcií a pravdepodobne jednou z najlepších je sieť WhatsApp. Väčšina služieb na odosielanie správ (vrátane štandardných textov) nefunguje na žiadnom inom zariadení ako na telefóne, aspoň nie bez zložitého nastavenia.

WhatsApp nie je taký. Natívne tiež podporuje webovú službu založenú na prehliadači. Nastavenie je možné vykonať za pár minút a všetko, čo musíte urobiť, je zabezpečiť, aby bol váš telefón stále pripojený k sieti, aby ste mohli používať WhatsApp na akomkoľvek počítači! Funguje s takmer akýmkoľvek prehliadačom, ale odporúčame najlepšiu kompatibilitu s prehliadačom Chrome alebo Vivaldi.

Postup nastavenia:

Najprv musíte otvoriť prehliadač a do panela s adresou URL zadať https://web.whatsapp.com/. Môžete tiež kliknúť na tento odkaz alebo skopírovať text na novú kartu. Ak tak urobíte, vedľa QR kódu sa zobrazí zoznam jednoduchých pokynov. Nechajte túto stránku otvorenú.

Ako používať WhatsApp na vašom počítači 2domovská stránka

Potom musíte zdvihnúť telefón a otvoriť WhatsApp. Ak používate Android, klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu a choďte na WhatsApp Web. Apple telefónu, klepnite na výstroj v pravom dolnom rohu a prejdite nadol na WhatsApp Web.

Dotknite sa možnosti a potom sa v pravom hornom rohu zobrazí znamienko plus a kamera sa otvorí. Nasmerujte telefón na kód QR (alebo stlačte tlačidlo obnovenia, ak jeho platnosť vypršala) a počkajte, kým ho naskenuje kód. Môže to trvať niekoľko sekúnd. Po dokončení sa zmení obrazovka telefónu a okno prehliadača.

Tip: WhatsApp Web používa rovnaké end-to-end zabezpečenie a šifrovanie ako normálne WhatsApp. Vaše prihlasovacie údaje sú exkluzívne, QR kód nebude fungovať druhýkrát a naraz môžete mať iba jedno okno. Môžete tiež opustiť telefón a prehliadač, takže sa nemusíte obávať, že by niekto sledoval vaše rozhovory bez vášho dovolenia!

V telefóne sa zobrazí zoznam aktuálnych prihlásení (ak používate WhatsApp Web prvýkrát, bude existovať iba jedna položka). Zoznam rozhovorov sa v prehliadači zobrazí rovnako ako vo vašom telefóne.

Tip: Ak vidíte túto správu namiesto rozhovorov:

Ako používať WhatsApp na vašom počítači 3Použite tu

Stačí kliknúť na tlačidlo Použiť, čo znamená, že ste pripojení k inému umiestneniu.

Verziu prehliadača môžete použiť ako mobilnú verziu, ale s určitými rozdielmi.

Na WhatsApp Web nemôžete uskutočňovať ani prijímať hovory, iba na telefóne. Okrem toho nemôžete priamo nahrávať hlasové správy, aj keď môžete posielať vopred nahrané zvukové súbory ako akýkoľvek iný súbor. Telefón musí byť vždy pripojený k sieti, inak služba nebude fungovať. Dostanete upozornenia iba na jednu službu; preto, ak je otvorená WhatsApp Web, telefón nebude pípať a naopak.