Ako používať vzdialenú plochu Microsoft pre Android

Ako používať vzdialenú plochu Microsoft pre Android 1

Ak hľadáte spôsob vzdialeného prístupu k počítaču pomocou telefónu s Androidom, už nehľadajte. V tomto článku vám ukážeme krok za krokom sprievodcu tým, ako môžete pomocou smartfónu s Androidom vzdialene pristupovať k počítaču prostredníctvom siete LAN alebo internetu.

Aby to však fungovalo, musíte najskôr urobiť niekoľko vecí. V opačnom prípade by jeden krok, ktorý nie je dodržaný správne, mohol potenciálne pokaziť váš počítač.

Aby bolo pripojenie úspešné, určite si ich prečítajte a pozorne sledujte každý krok.

Microsoft Remote Desktop Access pre Android

Počítačový vzdialený prístup je možnosť prístupu k počítačovej jednotke prostredníctvom internetu alebo miestnej siete. Táto technológia existuje odvtedy Windows XP, OS vyrobený spoločnosťou Microsoft v roku 2001. S nastupujúcim trendom inteligentných zariadení vrátane smartphones a tablety, Microsoft nakoniec sprístupnil vzdialený prístup zariadeniam Android vo forme aplikácie.

Technickí nadšenci aplikáciu Microsoft Remote Desktop pre Android celkom očakávali. Predpovedalo sa, že trh s mobilnými telefónmi bude väčší ako počítačová platforma, a od roku 2019 stránka statcounter.com odhalila, že Mobile má v súčasnosti 49,22% trhu v porovnaní so 46,93% počítačového trhu.

Ako používať vzdialenú plochu Microsoft pre Android 2Štatistiky podielu na trhu medzi stolnými a mobilnými zariadeniami a tabletmi (18.-19. september) od statcounter.com.

Vďaka tomu sa mobilná platforma stala pokročilejšou a výkonnejšou. A sme vo veku, keď telefóny dokážu viac, než je váš priemerný počítač.

Ako používať vzdialenú plochu Microsoft pre Android

Predtým, ako začneme, je potrebné urobiť niekoľko vecí, ktoré budú fungovať, aby to fungovalo, a to sú tieto:

Nainštalujte si aplikáciu Microsoft Remote Desktop na svoje zariadenie Android.

Ako používať vzdialenú plochu Microsoft pre Android 3Aplikácia Microsoft Remote Desktop
Ako používať vzdialenú plochu Microsoft pre Android 4

Vo svojom počítači povoľte prístup k vzdialenej ploche.

povoliť vzdialenú plochu windows 10 počítačMožnosť prístupu na vzdialenú plochu pre Windows 10

Tip: Zapnutie vzdialenej pracovnej plochy Windows 10, otvorený Windows nastavenie > Systém > Vzdialená plocha. Odtiaľ nájdete prepínač vzdialenej pracovnej plochy. Poznamenajte si názov svojho počítača pod Ako sa pripojiť k tomuto počítaču. Budete to potrebovať neskôr.

Krok 1: Otvorte aplikáciu Vzdialená plocha

V telefóne s Androidom otvorte aplikáciu pre vzdialenú plochu. Povoľte akékoľvek povolenie, ktoré bude požadovať. Tiež sa uistite, že je počítač, ku ktorému chcete mať vzdialený prístup, ZAPNUTÝ.

Poznámka: Aplikácia je k dispozícii zadarmo v obchode Microsoft Store, Google Play a Mac App Store.

Krok 2: Skenovať do vyhľadávania alebo pridať ručne

V aplikácii vyhľadajte počítač, ku ktorému sa chcete pripojiť, skenovaním alebo manuálnym pridaním. Ak chcete skenovať, klepnite na ikonu „+“ v pravom hornom rohu obrazovky a klepnite na Pracovná plocha > Skenujte znova. Ak chcete pridať ručne, klepnite na „+“> Pracovná plocha > Pridať ručne.

ako používať aplikáciu vzdialenej pracovnej plochy microsoft android pripojenie k počítaču windows 10 8 7  xp (4)Pridanie pripojenia k počítaču

Pridávanie ručne

Ak ste sa rozhodli pridať ručne, zadajte názov počítača, ku ktorému sa chcete pripojiť, a vyberte názov vzdialeného počítača, ktorý ste pridali. Po dokončení počkajte na dokončenie pripojenia.

ako používať aplikáciu vzdialenej pracovnej plochy microsoft android pripojenie k počítaču windows 10 8 7  xp (3)Pridávanie ručne

Poznámka: názov PC je ten, ktorý ste si predtým všimli. Pokiaľ ste počítač nepremenovali, je to väčšinou alfanumerický názov.

Krok 3: Spustite pripojenie k počítaču

V niektorých prípadoch bude aplikácia vyžadovať, aby ste používali účet, a tiež vás bude informovať o chybách certifikácie. Môžete ich ignorovať a pokračovať v pripojení, alebo si môžete vytvoriť účet a používať ho vždy, keď budete chcieť vzdialene pristupovať k počítaču.

Vzdialený prístup k Windows 10 počítačov na modeli Huawei P10Vzdialený prístup k Windows 10 počítačov na modeli Huawei P10

Časté otázky

Ako zmeniť rozlíšenie obrazovky pri použití aplikácie Microsoft Remote Desktop?

Ak chcete zmeniť rozlíšenie používané aplikáciou Microsoft Remote Desktop, prejdite na položku Displej nastavenie. Odtiaľ budete môcť zmeniť rozlíšenie používané aplikáciou po vzdialenom pripojení k počítaču. V aplikácii si preň dokonca môžete vytvoriť vlastné rozlíšenie.

Bude Microsoft Remote Desktop fungovať s Android TV?

Áno, aplikácia Microsoft Remote Desktop môže fungovať na zariadení Android TV so systémom Android 4.1 a hore. Jednoducho si musíte nainštalovať aplikáciu a nastaviť ju.

Môžete si stiahnuť súbor z počítača do telefónu, keď ste pripojení prostredníctvom aplikácie Microsoft Remote Desktop?

Aplikácia Microsoft Remote Desktop bohužiaľ nie je navrhnutá na sťahovanie súborov z počítača do telefónu pri vzdialenom pripojení. Môžete však použiť aj iné prostriedky, ako napríklad Disk Google, na nahrávanie dôležitých súborov do cloudu a ich sprístupnenie na stiahnutie kedykoľvek a kdekoľvek. Ako zmeniť rozlíšenie obrazovky pri použití aplikácie Microsoft Remote Desktop?

Ak chcete zmeniť rozlíšenie používané aplikáciou Microsoft Remote Desktop, prejdite na položku Displej nastavenie. Odtiaľ budete môcť zmeniť rozlíšenie používané aplikáciou po vzdialenom pripojení k počítaču. Pomocou aplikácie si preň môžete dokonca vytvoriť vlastné rozlíšenie.

Bude Microsoft Remote Desktop fungovať s Android TV?

Áno, aplikácia Microsoft Remote Desktop môže fungovať na zariadení Android TV so systémom Android 4.1 a hore. Jednoducho si musíte nainštalovať aplikáciu a nastaviť ju.

Môžete si stiahnuť súbor z počítača do telefónu, keď ste pripojení prostredníctvom aplikácie Microsoft Remote Desktop?

Aplikácia Microsoft Remote Desktop bohužiaľ nie je navrhnutá na sťahovanie súborov z počítača do telefónu pri vzdialenom pripojení. Môžete však použiť aj iné prostriedky, ako napríklad Disk Google, na nahrávanie dôležitých súborov do cloudu a ich sprístupnenie na stiahnutie kedykoľvek a kdekoľvek.

počítačová palica IntelIntel Compute Stick

Potrebujete prenosný počítač? Je prenosnejší ako prenosný počítač alebo tablet? Niečo malé, ale silné? Stretnúť Compute Stick Intel T6.

Zariadenie s veľkosťou balenia žuvačiek, ktoré premení akýkoľvek displej HDMI na plne funkčný počítač. Intel Computer Stick iba meria 4.5 palce od konca do konca a je pripravený na výpočet hneď po vybalení z krabice.

amazon-kupit-tlacitko-3

Vzdialená plocha Microsoft, Windows PC a Android

Prístup k vzdialenej ploche je pohodlný spôsob, ako vyriešiť problémy s počítačom na webe bez toho, aby ste potrebovali fyzickú jednotku. V prípade systému Android možnosť prístupu Windows PC na diaľku je zamerané na zvýšenie produktivity človeka. Jednoducho, ak musíte ísť na iné miesto, ale musíte pracovať na počítači, teraz môžete urobiť oboje bez toho, aby ste riskovali stratu pracovného času. Jednoducho vzdialene pristupujte k počítaču pomocou telefónu a pracujte odtiaľ. Umožní vám pracovať kdekoľvek a kedykoľvek, ale počítač musí byť, samozrejme, neustále ZAPNUTÝ.