Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako používať váš Android ako mikrofón pre vaše PC «Android :: Gadget Hacks

Aby ste mohli vytvárať zvukové nahrávky, hlasový chat alebo používať rozpoznávanie reči, musíte mať na svojom počítači dobrý mikrofón. Nie každý počítač sa však dodáva so vstavaným mikrofónom a nie každý vstavaný mikrofón funguje skvele.

Môžete si kúpiť lacný počítačový mikrofón Amazon za pouhých $40,99, ale prečo to urobiť, keď máte telefón alebo tablet s Androidom hneď vedľa vás? Toto zariadenie je viac ako dostačujúce na to, aby bolo vaším počítačovým mikrofónom, a môžete ho pripojiť cez Bluetooth, USB alebo Wi-Fi.

krok 1: Nainštalujte WO Mic

Existuje veľa možností v Google Play Store, ale WO Mic od spoločnosti Wireless Orange poskytuje najjednoduchšie možnosti nastavenia a pripojenia. Aplikácia funguje na oboch Windows a počítače Mac, ale používatelia systému Mac OS X môžu využívať iba možnosť pripojenia Wi-Fi.

Ako používať Android ako mikrofón pre vaše PC

Pre lepšiu kvalitu zvuku a žiadne reklamy vyskúšajte profesionálnu verziu za $3.99.

krok 2: Nainštalujte klientsky program a ovládač

Pretože pripojenie cez Bluetooth a USB sú ľahšie možnosti (stačí sa pripojiť alebo pripojiť a ste pripravení), prejdeme nastavením Wi-Fi, pretože je použiteľné pre obe Windows a Mac.

Ak máte Windows PC, stiahnite a nainštalujte nasledujúce dva súbory.

Ak máte počítač Mac, stiahnite a nainštalujte nasledujúci balík.

Možno budete musieť upraviť bezpečnostné predvoľby vášho počítača Mac, aby ste mohli balík otvoriť. Prípadne môžete jednoducho kliknúť na súbor (alebo kliknúť pravým tlačidlom) na súbor a vybrať možnosť „Otvoriť“.

krok 3: Pripojte mikrofón

Otvorte na telefóne Android aplikáciu WO Mic a zadajte nastavenia, vyberte možnosť Transport a potom z možností vyberte možnosť „Wifi“ (pokiaľ nepoužívate Bluetooth alebo USB). V závislosti od toho, pre čo mikrofón používate, vyberte správny zdroj zvuku. Ďalšie nastavenia umožňujú zmeniť port médií a ovládacie prvky, ale tie by ste nemali upravovať.

Vráťte sa na hlavnú stránku aplikácie a klepnite na Štart, potom skopírujte IP adresu zobrazenú nad ikonou mikrofónu.

Ako používať Android ako mikrofón pre vaše PC

Otvorte na počítači počítač WO Mic, zadajte adresu IP a stlačte Pripojiť. Ak ju chcete vyskúšať, začiarknite políčko Prehrať v reproduktore a hovorte do svojho systému Android. A to je všetko – máte plne funkčný mikrofón pre svoj počítač bez platenia ďalšieho desetníka.

Ako používať Android ako mikrofón pre vaše PC

Pred rozvetvením nejaké peniaze na mikrofón, určite vyskúšajte WO Mic. Zistil som, že latencia v skutočnosti nebola problémom, takže je to skvelý spôsob, ako rozprávať videá, nahrávať poznámky alebo volať. Dajte nám vedieť, čo si myslíte vynechaním komentára nižšie.

Sledujte Android Hacks znova Facebook a Twitteralebo znovu Facebook, Google+ a Twitter, pre ďalšie tipy pre Android.