Ako používať telegram bez telefónneho čísla

Telegram je šifrovaná platforma na zasielanie správ s miliónmi aktívnych používateľov. Vďaka Telegramu môžu používatelia posielať správy, video streamy, zvukové súbory a ďalší obsah anonymne do celého sveta.

Ďalšie informácie nájdete v článku.

Je v nej dosť oslňujúci bezpečnostný otvor drôt – Pri registrácii účtu v službe musíte zadaním svojho telefónneho čísla overiť svoj účet. Nemôžete im tiež dať falošné číslo, pretože by ste mali dostať správu o tomto čísle, aby ste si overili svoj účet a začali službu používať.

Je pravda, že Telegram toto číslo vôbec nepoužíva po registrácii, ale pre používateľov s vedomím súkromia, ktorí si chcú zachovať svoju anonymitu, je zlé zadávať telefónne číslo.

Našťastie sa táto požiadavka dá ľahko obísť. V tomto článku vás prevedieme procesom získania účtu Telegram bez toho, aby ste službe museli poskytovať svoje skutočné telefónne číslo.

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 1

Môže sa telegram používať bez telefónneho čísla?

Overenie účtu bohužiaľ nemôžete obísť na telegrame. Požiadavka na telefónne číslo slúži na zabránenie robotom a automatickému vytvoreniu účtu.

Pri registrácii na účet Telegram musíte zadať číslo a na tomto čísle prijať hlasový hovor alebo na toto číslo prijať textovú správu. Hovor alebo text bude obsahovať overovací kód, ktorý sa potom použije na overenie vášho účtu Telegram.

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 2

Po prijatí hovoru alebo textovej správy už viac nepotrebujete prístup k zadanému číslu. Takže to naozaj nepotrebujete tvoj telefónne číslo na používanie telegramu, stačí telefónne číslo na minútu alebo dve.

Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako získať telefónne číslo na minútu alebo dve, alebo aj dlhšie. Preskúmam rôzne možnosti, ako získať dočasné číslo, rýchle a bezplatné.

Google Voice

Google Voice je softvér spoločnosti Google na telefonovanie cez internet, ktorý poskytuje používateľom úplne nové telefónne číslo, ktoré je možné použiť na hlasové hovory a textové správy.

Jedinou nevýhodou použitia čísla Google Voice je to, že je prepojené s vaším účtom Google; Ak je vaším hlavným záujmom zabrániť telegramu v tom, aby ste vedeli, kto ste, nezáleží na tom, ale ak hľadáte maximálne súkromie, nemusí to byť pre vás to pravé.

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 3

Za predpokladu, že služba Google Voice funguje pre vaše potreby zabezpečenia, tu je návod, ako pomocou služby Google Voice vytvoriť účet telegramu.

    Prejdite na stránku Google a podľa potreby si vytvorte nový účet., Prejdite na Google Voice a zaregistrujte alebo vyberte telefónne číslo. Zaregistrujte toto číslo pomocou telegramu a počkajte na doručenie potvrdzovacieho kódu. Získajte kód z okna Google Voice a napíšte ho na telegram. Potvrďte svoj účet a začnite ho používať.

horák

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 4

horák je veľmi užitočný program, ktorý funguje ako presmerovač. Prenajmete si dočasné telefónne číslo a priradíte ho číslu, ktoré chcete. Server Burner prijme hovor a pošle ho na vaše skutočné číslo. Volajúci netuší, aké je jeho skutočné číslo a Burner ich nikomu nezdieľa.

Existujú dva typy účtov: ideálne číslo krátkodobého horáka na zápis do Craigslistu alebo na kontrolu telegramov a dlhodobé číslo predplatného, ​​ktoré máte tak dlho, ako chcete. Krátkodobé čísla sú bezplatné, zatiaľ čo dlhodobé čísla sú nízke.

FreePhoneNum.com

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 5

FreePhoneNum.com je úplne bezplatná platforma, ktorá ponúka telefónne čísla horákov. Služba ponúka veľmi dočasné číslo na overenie alebo na akýkoľvek iný účel.

Túto službu som použil na overenie členstva na webovej stránke a funguje to. Niektoré z uvedených čísel zlyhajú, ale ak sa budete snažiť pokračovať, mali by ste pracovať.

Získajte SMS

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 6

Získajte SMS Je to ďalšia bezplatná služba, ktorú som použil na overenie členstva bez uvedenia vlastného čísla. Môže to fungovať s telegramom, ale má rovnaký problém ako FreePhoneNum.com, pretože nie všetky čísla fungujú stále.

Nájdenie testu, ktorý funguje, môže vyžadovať trochu testu a chyby. Ide teda iba o to, aby ste si v telefóne prezerali prichádzajúce verifikačné správy a pridávali ich do svojho účtu Telegram.

Vyhnite sa iným identifikačným rizikám

Realita je taká, že vyhýbanie sa telefónnemu číslu nie je jediným možným spôsobom, ako ho prepojiť s účtom Telegram.

Ďalšou možnou slabinou v anonymite je skutočnosť, že jedinečná adresa MAC vášho zariadenia je tiež uložená na najmenej niekoľkých miestach pozdĺž hlavnej siete siete. Teoreticky bude mať dostatočne motivovaná vláda alebo orgán činný v trestnom konaní prostriedky na to, aby porazila svoj pokus o konečnú anonymitu. V skutočnosti existujú programy na zmenu adresy MAC a čoraz populárnejšie ponuky VNC.

dvojfaktorová autentizácie

Po vytvorení účtu s číslom záznamu sa uistite, že na svojom telegramovom účte povolíte dvojfaktorové overenie.

Bez tohto dodatočného bezpečnostného opatrenia sa môže ktokoľvek prihlásiť na váš telegram s falošným číslom a pristupovať ku konverzáciám alebo dokonca odstrániť váš účet.

ukončenie

Z väčšej časti je Telegram vynikajúcou voľbou pre používateľov, ktorí chcú súkromnú šifrovanú platformu pre zasielanie správ. Aby ste však dosiahli úplnú anonymitu, môžete sa vyhnúť prepojeniu svojho skutočného telefónneho čísla s účtom Telegram.

Našťastie môžete pomocou ktorejkoľvek zo služieb uvedených vyššie ľahko vytvoriť účet telegramu s falošným telefónnym číslom.

Máte nejaké ďalšie návrhy na používanie bezplatných čísel na registráciu do telegramu? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie!

Pre používateľa orientovaného na ochranu súkromia máme ďalšie zdroje:

Ak si chcete nechať svoje správy na jednom mieste, pozrite si nášho sprievodcu uverejňovaním správ na telegrame.

Zaujíma vás, či by WhatsApp mohol byť viac podľa vašich predstáv? Zistite, čo je lepšie: WhatsApp alebo Telegram.