Ako používať telegram bez telefónneho čísla

Telegram je šifrovaná platforma na zasielanie správ s miliónmi aktívnych používateľov. Vďaka telegramu môžu používatelia anonymne posielať správy, video streamy, zvukové súbory a iný obsah po celom svete.

Ďalšie informácie nájdete v článku

Je v nej dosť oslňujúci bezpečnostný otvor drôt – Pri registrácii účtu v službe musíte zadaním svojho telefónneho čísla overiť svoj účet. Nemôžete mu iba dať falošné číslo, pretože o tomto čísle musíte dostať správu, aby ste si overili svoj účet a začali službu používať.

Je pravda, že Telegram toto číslo nepoužije na nič po registrácii, ale pre používateľov, ktorí si uvedomujú súkromie a chcú si zachovať svoju anonymitu, je nesprávne zadávať telefónne číslo.

Našťastie sa táto požiadavka dá ľahko obísť. V tomto článku vás prevedieme procesom získania účtu Telegram bez toho, aby ste museli službe poskytnúť svoje skutočné telefónne číslo.

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 1

Môžete používať telegram bez telefónneho čísla?

Overenie účtu bohužiaľ nemôžete obísť v telegrame. Požiadavka na telefónne číslo slúži na zabránenie robotom a automatickému vytvoreniu účtu.

Pri registrácii na účet Telegram musíte zadať číslo a na tomto čísle prijať hlasový hovor alebo na tomto čísle prijať textovú správu SMS. Hovor alebo text bude obsahovať overovací kód, ktorý potom použijete na overenie vášho účtu Telegram.

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 2

Po prijatí tohto hovoru alebo textu však nepotrebujete ďalší prístup k zadanému číslu. Takže v skutočnosti nemusíte tvoj telefónne číslo na používanie telegramu, stačí telefónne číslo na minútu alebo dve.

Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako získať telefónne číslo na minútu alebo dve, alebo aj dlhšie. Preskúmam niekoľko možností, ako získať dočasné číslo, rýchle a bezplatné.

Google Voice

Google Voice je webová aplikácia na volanie od spoločnosti Google, ktorá používateľom poskytuje úplne nové telefónne číslo, ktoré je možné použiť na hlasové hovory a textové správy.

Jedinou nevýhodou použitia čísla Google Voice je to, že je prepojené s vaším účtom Google; Ak je vašou hlavnou úlohou len zabrániť Telegramu v tom, aby ste vedeli, kto ste, nezáleží na tom, ale ak hľadáte dokonalé súkromie, nemusí to byť pre vás to pravé.

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 3

Ak Google Voice funguje pre vaše bezpečnostné potreby, pomocou služby Google Voice získate účet Telegram.

  1. Prejdite na stránku Google a podľa potreby si vytvorte nový účet,
  2. Prejdite na Google Voice a zaregistrujte alebo vyberte telefónne číslo.
  3. Zaregistrujte toto číslo pomocou telegramu a počkajte na doručenie potvrdzovacieho kódu.
  4. Získajte kód z okna Google Voice a zadajte ho do telegramu.
  5. Potvrďte svoj účet a začnite ho používať.

horák

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 4

horák je veľmi užitočná aplikácia, ktorá slúži ako presmerovač. Prenajmete si dočasné telefónne číslo a dáte ho komukoľvek. Hovor je prijatý serverom Burner a presmerovaný z nich na vaše skutočné číslo. Volajúci nemá predstavu o vašom skutočnom čísle a Burner ich nikomu nezdieľa.

Existujú dva typy účtov: krátke číslo horáka, ktoré je ideálne na zaznamenávanie položiek na Craigsliste alebo na overenie telegramu, a dlhodobé číslo predplatného, ​​ktoré uchovávate tak dlho, ako chcete. Krátkodobé údaje sú bezplatné, zatiaľ čo dlhodobé údaje sú mierne.

FreePhoneNum.com

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 5

FreePhoneNum.com je úplne bezplatná platforma, ktorá ponúka telefónne čísla horákov. Služba ponúka veľmi dočasné číslo na overenie alebo na akýkoľvek iný účel.

Túto službu som použil na overenie členstva na webovej stránke a funguje to. Niektoré z uvedených čísel zlyhajú, ale ak sa budete snažiť pokračovať, mali by ste pracovať.

Získajte SMS

Ako používať telegram bez telefónneho čísla 6

Získajte SMS je ďalšia bezplatná služba, ktorú som použil na overenie členstva bez uvedenia vlastného čísla. Môže pracovať s telegramom, ale má rovnaké problémy, aké má FreePhoneNum.com v tom, že nie všetky čísla fungujú stále.

Nájdenie testu, ktorý funguje, môže vyžadovať trochu testu a chyby. Potom sa jednoducho pozrite na prichádzajúce verifikačné správy a pridajte ich do svojho účtu Telegram v telefóne.

Vyhnite sa iným identifikačným rizikám

Realita je taká, že vyhnúť sa vášmu telefónnemu číslu nie je jediný možný spôsob pripojenia k vášmu účtu Telegram.

Ďalšou potenciálnou slabinou v anonymite je skutočnosť, že jedinečná adresa MAC vášho zariadenia je tiež uložená na najmenej niekoľkých miestach pozdĺž sieťovej kostry. Teoreticky bude mať dostatočne motivovaná vláda alebo orgán činný v trestnom konaní prostriedky na to, aby porazila váš pokus o úplnú anonymitu. Ak sa tak stane, existujú programy na zmenu vašej adresy MAC, ako aj stále populárnejšie ponuky VNC.

dvojfaktorová autentizácie

Nakoniec by ste si mali byť istí, že na svojom telegramovom účte povolíte dvojfaktorové overenie po vytvorení účtu s číslom horáka.

Bez tohto dodatočného bezpečnostného opatrenia sa môže ktokoľvek prihlásiť na váš telegram s falošným číslom a pristupovať ku konverzáciám alebo dokonca odstrániť váš účet.

východy

Z väčšej časti je Telegram vynikajúcou voľbou pre používateľov, ktorí chcú súkromnú šifrovanú platformu pre zasielanie správ. Ak chcete dosiahnuť úplnú anonymitu, môžete sa vyhnúť priradeniu svojho skutočného telefónneho čísla k vášmu telegramovému účtu.

Našťastie môžete pomocou ktorejkoľvek zo služieb uvedených vyššie ľahko vytvoriť účet telegramu s falošným telefónnym číslom.

Máte nejaké ďalšie návrhy na bezplatné čísla, ktoré môžete použiť na registráciu na telegrame? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie!

Pre používateľa orientovaného na ochranu súkromia máme ďalšie zdroje:

Ak si chcete nechať svoje správy na jednom mieste, pozrite si nášho sprievodcu priložením správ v telegrame.

Zaujíma vás, či by WhatsApp mohol byť viac podľa vašich predstáv? Zistite, čo je lepšie: WhatsApp alebo Telegram.