Ako používať telefón s Androidom ako modem [4 Methods]

Ako používať telefón s Androidom ako modem [4 Methods] 1

Používanie internetu začalo ako pohodlný nápad spojiť svet informácií a umiestniť ho tak, aby ste ho mali na dosah ruky. Netušili sme, že bude taký veľký a tak dobre vykonaný. Alebo, že by sa to v dnešnej technologickej dobe stalo nevyhnutnosťou.

Výsledkom je, že bez ohľadu na to, kam sa obrátime, existuje veľké množstvo Wi-Fi pripojení a online serverov. Aj keď pri takom množstve pripojení na web môže dôjsť k mnohým problémom, vlastný kábel k informáciám o svete prináša mnoho výhod.

Na prístup na internet však samozrejme musíte mať určitú formu pripojenia. Vyžaduje to modem, ale ako každý kus technológie, v jednom alebo inom bode je zaručené, že bude nefunkčný. Musíte byť pripravení na každú situáciu, keď je internet taký životne dôležitý.

Aby ste boli čo najlepšie pripravení, uvádzame niekoľko spôsobov, ako z telefónu Android urobiť modem. Váš mobilný modem vám umožní pripojiť sa na internet odkiaľkoľvek, kde máte v telefóne dátové pripojenie. Technicky zdatní ľudia tomu hovoria tethering.

Zvládnuť to nie je príliš ťažké a celý proces je v porovnaní s inými trikami, ktoré môžete so svojim zariadením Android vykonávať, pomerne jednoduchý. Všetko, čo budete potrebovať, je kábel USB, ktorý nájdete takmer kdekoľvek.

Aké výhody má váš Android ako modem?

Možnosť používať telefón s Androidom ako modem je v skutočnosti veľmi užitočná. Povedzme, že ste napríklad na cestách a potrebujete sa porozprávať so svojim klientom alebo spolupracovníkmi. Keď máte svoj Android ako modem, môžete sa dostať na internet prostredníctvom dátovej siete. Bez ohľadu na to, kde budete – pokiaľ ste neboli uprostred ničoho – budete pripravení na najchudobnejšie situácie.

Poznámka: Pri použití telefónu s Androidom ako modemu sa použije dátový plán telefónu. Tethering môže využívať oveľa viac údajov, ako by ste si mohli myslieť. Ak máte obmedzený dátový plán, dávajte si pozor, aby ste neprešvihli dátový limit a nezasekli sa pri poriadne vysokom účte.

Metóda 1: PdaNet Bluetooth

PdaNet je jednou z najobľúbenejších možností, ako zmeniť telefón s Androidom na modem. Je to pravdepodobne najľahší, najplynulejší a najlepší spôsob, ako previesť telefón až na internet. Všetko, čo potrebujete, je kábel USB alebo pripojenie Bluetooth, ktoré ste nastavili pomocou mobilného zariadenia a počítača.

Môžete ísť na stránku sťahovania a nainštalovať si ho do telefónu.

Krok 1: Najprv musíte v telefóne otvoriť aplikáciu a vybrať buď „Aktivujte USB Tether“Alebo„Aktivujte server Bluetooth. ” V okamihu, keď spustíte program, by vás to malo dostať priamo na túto obrazovku. V tejto časti kliknite na tlačidlo servera Bluetooth.

Server PdaNet Bluetooth

Krok 2: Klienta si musíte stiahnuť na plochu. Ak chcete klienta spustiť, môžete navštíviť oficiálnu stránku PdaNet.

Krok 3: Ďalej prejdite na počítač, ktorý chcete spárovať, a aktivujte jeho Bluetooth. Hneď ako to urobíte, rozpozná váš telefón a budete ich môcť spárovať.

Krok 4: Akonáhle začnete s inštaláciou na vašom počítači, program vás požiada o výber výrobcu vášho telefónu. Stačí si vybrať ten správny pre vás a môžete začať.

Krok 5: Po dokončení inštalácie budú k dispozícii dve malé políčka, v ktorých môžete vybrať možnosť „Režim USB“Alebo„Režim Bluetooth. ” Pretože toto je sprievodca Bluetooth, vyberte režim Bluetooth.

Režim Bluetooth PdaNet

Krok 6: Potom sa uistite, že je možné rozpoznať váš telefón, a to tak, že povolíte rozpoznávanie iným zariadeniam Bluetooth.

PdaNet povoliť

Krok 7: Potom by vás malo prejsť na obrazovku, kde vám oznámi, že je spustený, a k nemu je pripojený váš počítač. Takto by to malo vyzerať (tu je zobrazená staršia verzia). Mali by ste byť pripojení a surfovať po internete.

Dokončiť PdaNet

Metóda 2: PdaNet USB

Táto metóda funguje takmer identicky s verziou programu Bluetooth, ibaže ju spustíte pomocou kábla USB. Je to užitočné, pretože ak je vo vašom počítači k dispozícii funkcia Bluetooth, môže sa k nemu pripojiť viac zariadení. Opäť je to celkom jednoduchý proces.

Krok 1: Otvorte aplikáciu pre Android a kliknite na „Aktivovať USB Tether“ tentokrát. Malo by sa otvoriť vyskakovacie okno, ktoré vám povie, že musíte povoliť ladenie USB aby to fungovalo. Klikni na “Choď do nastavení”, Ktorý zobrazuje, a zavedie vás priamo tam.

PdaNet prejdite na nastavenia

Krok 2: Keď ste v Nastaveniach, kliknite na „Ladenie USB“ slot, ktorý sa povolí po pripojení zariadenia k počítaču.

Ladenie PdaNet USB

Krok 3: Ak ešte nemáte nainštalovaného desktopového klienta, choďte do toho.

Krok 4: Pripojte telefón k počítaču pomocou rozhrania USB a v telefóne by sa vám malo zobraziť vyskakovacie okno. Nie je to veľa super dôležitých informácií, takže stačí kliknúť na pole, kde je uvedené „Vždy povoľte tento počítač, “Potom stlačte OK.

PdaNet USB povoliť

Krok 5: Keď máte program nainštalovaný, spustite ho na počítači a potom by vás mal dostať na obrazovku, ktorá hovorí o ladení vášho pripojenia USB. Kliknite na „ďalej”Na úplnom dne.

PdaNet USB pokračuje

Krok 6: Už si skoro hotový. Ukončite Nastavenia a na úvodnej obrazovke aplikácie kliknite na „Aktivovať USB Tether“. Potom by ste mali ísť dobre!

PdaNet Aktivujte USB

Metóda 3: Easy Tether

Easy Tether je presne to, ako to znie – jednoduchý spôsob, ako prepojiť zariadenie Android s počítačom. Aj keď nie je taký efektívny ako PdaNet, je stále veľmi užitočný a podporuje rovnaké spôsoby pripojenia, USB a Bluetooth.

Vývojári tvrdia, že funkcie aplikácie boli úplne od nuly, takže všetky funkcie budú podľa všetkého vyrobené ručne. Našťastie je to ďalší jednoduchý proces, ktorý vám nezaberie veľa času.

Krok 1: Ako vždy, musíte si stiahnuť aplikáciu, aby ste sa mohli kdekoľvek dostať, takže je to vždy prvý krok.

Krok 2: Pre jednoduchosť sa zameriame na funkciu USB tohto programu. Spustite aplikáciu v telefóne a začiarknite políčko „USB. ”

Easy Tether USB

Krok 3: Ďalej musíte klienta stiahnuť do počítača. Oficiálna webová stránka ponúka množstvo rôznych operačných systémov, takže si vyberte ten, ktorý vyhovuje vášmu počítaču/zariadeniu.

Krok 4: Rovnako ako PdaNet, po inštalácii klienta musíte potom zapojiť telefón a spustiť aplikáciu. Zobrazí sa vyskakovacie okno, ktoré vás požiada o povolenie počítača. Kliknite na „Vždy povoliť“ a potom kliknite na OK.

Easy Tether umožňujú

Krok 5: Po dokončení tohto kroku by ste mali mať pripojenie nakonfigurované v priebehu niekoľkých sekúnd. Rýchle, jednoduché a jednoduché. To je pre vás Easy Tether.

Metóda 4: Mobilný hotspot

Toto je pravdepodobne najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť, ak chcete čo najskôr nadviazať spojenie zo systému Android s počítačom. Nie je to nevyhnutne najefektívnejšia možnosť, ale je to pravdepodobne najrýchlejšia zo štyroch tu uvedených metód.

Krok 1: Choďte do svojho nastaveniepotom kliknite na položku Ďalšie siete tab. Jednou z možností na tejto karte je „Tethering a mobilné hotspoty. ” Kliknite na to.

Tethering a mobilné hotspoty

Krok 2: Teraz, keď budete mať povolené Tethering a mobilné hotspoty, máte dve možnosti. Môžete použiť tethering cez USB a pripojiť svoje zariadenie podobným spôsobom, ako som uviedol vyššie.

Alebo môžete použiť mobilný hotspot. Ukážem to tu, pretože to ešte nebolo popísané. Ďalším krokom teda je kliknúť na kartu hotspotu.

Karta Mobile HotSpot

Krok 3: Po kliknutí na kartu sa dostanete na inú obrazovku, ktorá podrobne popisuje, ako funguje mobilný hotspot. Odporúčame vám, aby ste si informácie prečítali, ak s nimi nie ste oboznámení. Potom je v pravom hornom rohu tiež prepínač, ktorý zobrazuje „VYPNUTÉ“. Jednoducho ho posuňte doprava, čo je poloha ON.

OFF snímka

Krok 4: Po zapnutí hotspotu by ste mali mať aktívne pripojenie. Teraz na počítači začiarknite políčko Siete Wi-Fi. V zozname by ste mali vidieť názov svojho telefónu.

Ten môj hovorí: „Samsung Galaxy Avant “, pretože to je konkrétny telefón, ktorý mám. Kliknite na danú sieť a môžete ísť.

Samsung skončil

Záver

Tethering je jednoduchý a šikovný proces, ktorého nastavenie vám zaberie len niekoľko minút. Používanie telefónu ako modemu nikdy celkom nenahradí pripojenie Wi-Fi. Dôvodom je, že dátová sieť môže fungovať len tak dobre, ale je to určite životaschopná možnosť, ak ste niekto, kto je na cestách.

Bez ohľadu na zariadenie Android by ste nemali mať príliš veľké problémy s preskakovaním dátového pripojenia telefónu.

Po testovaní rôznych aplikácií a metód sa mi Easy Tether určite páčil najviac. Dalo mi to najmenej smútku a bol to najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob, ako uviazať môj telefón s Androidom.

Na druhom mieste je PdaNet (USB tether), pretože je to spoľahlivý spôsob, ako spustiť váš internet, a funguje veľmi podobne ako Easy Tether.

Tretím by bola funkcia mobilného hotspotu v mojom telefóne, ktorá bola zo všetkých najrýchlejšia.

Konečne by to bol PdaNet (Bluetooth tether), pretože mi to robilo najväčšie problémy a nastavovanie mi zabralo najviac času.

Keď sa rozhodnete pripútajte svoj telefón a používajte ho ako modem, uistite sa, že máte na pracovnej ploche vždy príslušných klientov. Keď to urobíte, budete dobrí ako zlato a behom chvíľky by ste mali byť v prevádzke.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa na našu ďalšiu funkciu o tom, ako tetherovať zariadenie Android. Ak máte ďalšie otázky, opýtajte sa ich v komentároch nižšie.

Aký je podľa vás najlepší spôsob, ako prepojiť telefón s Androidom?

Odporúčaný kredit obrázku