Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako používať StumbleUpon: Váš kompletný sprievodca

Pravdepodobne ste už počuli o Stumbling Over. Naozaj viete, ako využiť všetku svoju silu?

StumbleUpon je sociálne bookmarking a hodnotenie miesto, kde ľudia môžu "Trip" svoje obľúbené webové stránky, písať recenzie a zdieľať svoje objavy so svojimi sledovateľmi,

Táto sieť je ako Delicious, ale s lepšou sociálnou platformou a výmenným systémom.

Prečo používať StumbleUpon?

StumbleUpon môže byť skvelým miestom pre usporiadajte svoje obľúbené záložky, aj keď to v organizácii nie je také pokročilé ako Delicious. Položky môžete ľahko uložiť tak, že im dáte prednosť pomocou tlačidiel Páči sa mi na paneloch s nástrojmi StumbleUpon pre Firefox alebo Chrome.


Pomocou panelov s nástrojmi StumbleUpon (Chrome v hornej časti, Firefox v dolnej časti) môžete zistiť, ako sa Stumblers páči konkrétnej stránke.

Okrem organizovania vlastných obľúbených položiek je StumbleUpon tiež zvyknutý nasmerovať návštevnosť na konkrétnu webovú stránku, fotografiu, video alebo iný web, Ak si na StumbleUpon uložíte záložku, odporúča sa sieť StumbleUpon prepojiť. Ľudia, ktorí prejavia záujem o tému, sa zobrazia na vašej stránke, ak sa nachádzajú v danej téme a dostali dobré hodnotenie od iných používateľov Stumblerov, keď používajú tlačidlo Stumble na paneli nástrojov alebo keď hľadajú StumbleUpon.

Uložte si svoje obľúbené

Uloženie obľúbených stránok je omnoho viac ako stlačenie tlačidla Páči sa mi. Môžete použite bublinu s komentármi na paneli s nástrojmi Chrome alebo informačné tlačidlo na paneli s nástrojmi Firefox prejdite na stránku StumbleUpon pre adresu URL a zadajte podrobnú recenziu, čo je oveľa viac ocenené ako len palec hore.

Vždy, keď uprednostňujete určitú položku, použite ikonu značky pridať značky k obľúbeným, Hľadanie StumbleUpon je menej ako presné, pokiaľ ide o premiestnenie niečoho, čo ste si obľúbili a chcete sa vrátiť, takže túto položku označte vhodným spôsobom, aby ste ju našli, keď ju potrebujete.

StumbleUpon Značky
Zobrazenie vašich značiek v obľúbených položkách StumbleUpon.

Svoje obľúbené značky si môžete zobraziť tak, že prejdete na svoje obľúbené a vyberiete Značky. Tie, ktoré používate najčastejšie, sa zobrazia väčšie ako ostatné, takže si môžete ľahko nájsť svoje obľúbené témy, alebo môžete prejsť kurzorom myši na odkaz Značky a zobraziť ich podľa počtu obľúbených položiek, ktoré ste do tejto značky pridali.

Svoje obľúbené StumbleUpon môžete tiež zdieľať prostredníctvom Twitter a Facebook ikony na paneloch s nástrojmi.

Vytvorenie profilu StumbleUpon

Po registrácii v službe StumbleUpon a predtým, ako začnete budovať svoju sieť StumbleUpon, budete chcieť vytvoriť skvelý profil StumbleUpon. Váš profil má dva aspekty, ktoré musíte skontrolovať, aby ste ich vyplnili skôr, ako začnete kontaktovať ostatných, aby vás sledovali.

Váš bio

Podrobný životopis môžete vytvoriť tak, že v ponuke Nastavenia upravíte profil. V poli „predstavte sa všetkým“ môžete zadajte podrobný popis vás ako aj odkazy na vaše webové stránky, blogy a ďalšie sociálne siete.

Prispôsobenie profilu StumbleUpon
Vaša stránka nastavenia profilu StumbleUpon.

Aj keď sa nejedná o odkazy, ktoré generujú, generujú návštevnosť, keď ľudia navštívia váš profil, na základe skutočnosti, že sa im páči to, na čo narazíte.

StumbleUpon Profil
Takto by mal vyzerať váš úvod do profilu StumbleUpon.

Akonáhle vyplníte svoj avatar a bio informácie, budete chcieť urobiť ďalšiu vec (ak ste tak už neurobili) vyplňte svoj profil obľúbenými témami zaujíma ťa. Ukáže ľuďom, ktorí navštívia váš profil, čo vás zaujíma a že ste aktívny, a zvýši pravdepodobnosť, že vás budú sledovať.

Nájsť priateľov na StumbleUpon

Existuje veľa návodov na generovanie prenosu zo StumbleUpon. Ak nechcete čakať na šťastné losovanie výkonného páčidla, ktorý sa vám páči a páči sa vám váš obsah, potom je vašou najlepšou voľbou Ak chcete zdieľať svoj obsah, vytvorte silné pokračovanie,

Nájdite alebo pozvite svojich priateľov

Prvé miesto na vyhľadávanie sledovateľov StumbleUpon je vo vašej vlastnej sieti. Po prihlásení prejdite na kartu Stumblers a použite možnosť Nájsť priateľov. StumbleUpon sa môže pripojiť k vášmu Gmailu, Yahoo alebo Windows Živé (Hotmail), ako aj vaše Facebook priatelia a Twitter nasledovníci, aby zistili, či niektoré z ich spojení sú tiež úrazom.

StumbleUpon Nájsť priateľov
Nájdite a pozvite svojich priateľov e-mailom, Facebook a Twitter,

Po otvorení kontaktov sa zobrazia vaše ikony, používateľské meno, skutočné meno (ak je k dispozícii), číslo záložiek (zobrazuje sa, či sú vaše pripojenia aktívne) a vaše hlavné záujmy.

Kontakty na StumbleUpon
StumbleUpon uvádza vaše kontakty s počtom obľúbených položiek a záujmov.

Odtiaľ môžete vyberte ľudí, ktorých chcete sledovať alebo nechajte možnosť „Vybrať všetko“ sledovať všetky vaše kontakty v konkrétnej sieti.

Nájdite zakopnutia založené na záujmoch

Existuje niekoľko spôsobov, ako nájsť Stumblers pripojiť na základe záujmu.

V prvom rade sa môžete stretnúť so Stumblermi sledujúcimi konkrétne témy tak, že sa pozriete na kartu Objavte svoje vlastné obľúbené témy, ktorá je uvedená napravo a podľa toho, koľkokrát vyberiete položky označené danou témou.

StumbleUpon Obľúbené témy
StumbleUpon sleduje vaše obľúbené témy na karte Discover.

Keď sa pozriete na konkrétnu tému, uvidíte náhodný výber ľudí, ktorým sa táto téma páči.

StumbleUpon Stumblers podľa záujmu
Tu je pohľad na Stumblers, ktorí majú radi konkrétnu tému.

Na karte Objaviť potom môžete vidieť všeobecné témy.

Všeobecné témy StumbleUpon
Zoznam všeobecných tém StumbleUpon na karte Discover.

V poslednej dobe si môžete tiež pozrieť najobľúbenejšie a najobľúbenejšie témy značiek StumbleUpon.

StumbleUpon Značky
Tu sú najhorúcejšie a najobľúbenejšie značky všetkých čias na StumbleUpon.

Ak nemôžete nájsť hľadanú tému alebo značku, môžete do adresy URL pridať kľúčové slovo a zistiť, či sa zobrazuje, napríklad http://www.stumbleupon.com/discover/twitter/ alebo http: //www.stumbleupon. sk / objaviť / twitter-tools /.

Na StumbleUpon sú aj skupiny. Nie je ľahké ich vyhľadávať: ak chcete nájsť skupinu, ktorú by ľudia zaujímajúci sa o určitú tému strávili, musíte ísť podľa kategórie.

Skupiny StumbleUpon
Tu sú všeobecné kategórie pre skupiny StumbleUpon.

Zdá sa, že väčšina skupín je nečinná – iba moderátori môžu pridať súvisiace stránky, aby ich členovia mohli skontrolovať, a väčšina z posledných pridaných stránok je starších ako jeden rok. Mnoho skupín má však viac ako 10 000 členov, čo z nich robí skvelý spôsob, ako nájsť Stumblera na základe záujmu.

Ak chcete byť konkrétni a sledovať iba ľudí, ktorí majú radi určitý príspevok alebo web, môžete zistiť, kto uprednostnil stránku, na ktorej používajú panely nástrojov StumbleUpon. Ak máte napríklad panel nástrojov Firefox StumbleUpon, použite tlačidlo Informácie. Ak máte panel s nástrojmi prehliadača Chrome StumbleUpon, použite ikonu Komentár.

Tým sa dostanete na stránku StumbleUpon pre konkrétnu URL.

StumbleUpon URL
Tu je stránka StumbleUpon URL pre examinátora sociálnych médií.

Tu uvidíte ľudí, ktorí túto stránku uprednostnili, ako aj tých, ktorí napísali komentáre. Je samozrejmé, že ak hľadáte konkrétne ľudí, ktorí radi píšu recenzie na konkrétnu tému, možno budete chcieť začnite s tými, ktorí píšu recenzie na webových stránkach vo vašom odbore,

Prepojenie s Stumblers

StumbleUpon Graf spoločného záujmu
StumbleUpon ukazuje spoločné záujmy medzi vami a iným Stumblerom.

Zakaždým, keď idete na stránku s profilom Stumblera, uvidíte ich základné avatar a bio a niektoré štatistiky o ich zvykoch v Stumblingu, ktoré vás informujú, či sú aktívnym Stumblerom.

Uvidíte tiež, či máte s týmto Stumblerom veľa spoločného na základe vašich záujmov a prvkov, ktoré ste schválili.

Po zakopnutí
Tu je návod, ako nasledovať Stumblera.

Ak sa rozhodnete sledovať používateľa, budete mať ďalšiu možnosť prijímať akcie na paneli nástrojov, čo znamená, že keď s vami chcú zdieľať položku, objaví sa v doručených na paneli s nástrojmi.

Ak chcete niekoho nasledovať, ak chcete byť recipročný a postupovať podľa neho, máte dve možnosti. Môžete pošlite správu Stumblerovi, dajte im vedieť, že ste ich sledovali a že by ste chceli, aby vás na oplátku nasledovali, aby ste si mohli vymieňať obľúbené položky. Alebo môžete choďte ďalej a skontrolujte Stumbler a potom im pošlite správu a oznámte im, že ste ich dodržiavali a skontrolovali, a dúfam, že ich nasledujú výmenou za výmenu obľúbených položiek.

Prijímať akcie

Ak chcete prijímať akcie od ľudí, ktorých sledujete, jednoducho Dávajte pozor na červené číslo na paneli nástrojov StumbleUpon, Kliknutím na toto číslo získate najnovšie akcie od svojich sledovateľov.

Prezeranie akcií StumbleUpon
Vaši priatelia s vami môžu zdieľať svoje obľúbené komentáre.

Určite palec hore iba položky, ktoré sa vám páčiaa skontrolujte ich za bonusové body (najmä ak očakávate, že na oplátku dostanete recenzie na svoje akcie). Môžete tiež odpovedzte Stumblerovi a dajte im vedieť, že sa vám páčil, dajte im ďalšie komentáre alebo odpovedzte na všetky otázky, ktoré mohli položiť vo vašej žiadosti.

Je úžasné ako táto malá odpoveď môže zmeniť a posilniť vaše spojenie s inými stumblermi, Zdieľal som položky s viac ako 500 sledovateľmi a dostal som veľmi málo odpovedí, pretože veľa ľudí jednoducho položku stlačí a pokračuje. Ľudia, ktorí mi odpovedajú, budú zvyčajne tí, ktorých si najviac všimnem, keď predložia svoju ďalšiu časť.

Zdieľať značku

Keď máte sledovateľov, môžete s nimi zdieľať svoje obľúbené prostredníctvom panela nástrojov StumbleUpon alebo zo stránky StumbleUpon pre túto adresu URL. Mali by ste obsahovať osobnú správu, do 140 znakov.

Zdieľanie StumbleUpon
Zdieľajte obľúbené položky so svojimi sledovateľmi.

Majte na pamäti, že existujú určité pravidlá pre etikety StumbleUpon, ktoré musíte dodržiavať, najmä pokiaľ ide o akcie. Ľudia, ktorí vás sledujú a prijímajú vaše akcie prostredníctvom svojho panela nástrojov, dostanú tieto akcie na svoj panel nástrojov. Pretože StumbleUpon zakázal zdieľanie so všetkými sledujúcimi, počet akcií sa výrazne znížil, ALE stále je možné ho preháňať a viesť sledovateľov banánov do tej miery, že vás prestanú sledovať.

Navrhoval by som nie viac ako jedna akcia za deň alebo možno dve akcie za jeden deň, ak veci pravidelne nezdieľate. Pravdepodobne vás niečo zastaví, pretože nikto nechce, aby blikajúce červené číslo bolo v stovkách.

StumbleUpon Advertising

Ak hľadáte zdieľať svoj obsah za hranicami fanúšikov, môžete vždy hľadať reklamu StumbleUpon, ktorá je dosť lacná. Použil som to raz a priniesol prevádzku na stránku, na ktorú som smeroval.

StumbleUpon prevádzky v dňoch, keď dostanem platby Stumbles strávil v priemere 3 minút na stránke, ale miera okamžitých odchodov bola 96% a miera odchodov bola 90%. Naopak, návštevnosť, ktorú som získal z reklám LinkedIn, strávila na stránke menej času, ale miera odchodov bola nižšia ako 85% a oveľa nižšia miera odchodov zo 60%. Pokiaľ ide o náklady, samozrejme som dostal viac ako 350 návštevníkov StumbleUpon Ads za desatinu nákladov na prijímanie menej ako 100 návštevníkov reklám na LinkedIn.

Netreba dodávať, že pri inzercii so StumbleUpon (alebo akoukoľvek inou reklamnou kampaňou v sociálnej sieti) je dôležité používať službu Google Analytics uistite sa, že prichádzajúci prenos je pre vaše ciele skutočne cenný,

Váš zážitok z úrazu

Ak sa vám tento článok páči, narazte naň (pozri odkaz na zakopnutie nižšie).

Používate StumbleUpon? Podeľte sa o svoje skúsenosti zo sociálnych médií s generovaním návštevnosti v okienku nižšie. Tiež, ak sa chcete spojiť na StumbleUpon a zdieľať obľúbené, pošlite mi správu kikolani.