Ako pou┼ż├şva┼ą ┼ítetce Photoshop v GIMP

GIMP, bezplatn├í alternat├şva k Photoshopu, je vynikaj├║cim n├ístrojom na ├║pravu a vylep┼íovanie fotografi├ş. M├┤┼żeme tie┼ż tvorivo hra┼ą, aby sme vytvorili origin├ílne vzory. Nie je v┼íak ve─ża zdrojov ur─Źen├Żch ┼ípeci├ílne pre GIMP, ─Źo im umo┼ż┼łuje roz┼í├şri┼ą svoje mo┼żnosti o nie─Źo viac.

Jedn├Żm z rie┼íen├ş je pou┼żitie ┼ítetcov a ┼ítetcov Photoshopu a ich pou┼żitie v GIMP. Toto je jednoduch├Ż a r├Żchly postup, ako je uveden├ę ni┼ż┼íie.

Ako nan├í┼ía┼ą ┼ítetce Photoshopu v aplik├ícii Gimp

Po prv├ę, d├┤le┼żit├Ż detail, ktor├Ż si treba zapam├Ąta┼ą, je kefa Photoshop, ktor├║ m├┤┼żeme bez probl├ęmov pou┼żi┼ą v GIMP ─żudia s pr├şponou .abr, Ale nebojte sa, existuje ve─ża str├ínok, ktor├ę maj├║ stovky vo─żn├Żch ┼ítetcov.

V tomto pr├şklade sme stiahli ┼ítetec s n├ízvom ÔÇ×Skuto─Źn├Ż dymÔÇť z webovej str├ínky Brusheezy. Po stiahnut├ş postupujte pod─ża krokov ni┼ż┼íie.

  • Rozba─żte s├║bor a zo v┼íetk├ęho, ─Źo sa zobraz├ş v prie─Źinku, vyberte s├║bor s pr├şponou .abr.
  • Skop├şrujte ho a vlo┼żte do prie─Źinka, do ktor├ęho ste nain┼ítalovali program GIMP.

Ak vykon├ívate predvolen├║ in┼ítal├íciu, mali by ste ├şs┼ą na t├║to adresu:

C: Programov├ę s├║bory GIMP 2 zdie─ża┼ą Gimp 2,0 ┼ítetec
alebo v ┼ípaniel─Źine:
C: Programov├ę s├║bory GIMP 2 zdie─ża┼ą Gimp 2,0 ┼ítetec

Ak chcete, aby bol tento proces preh─żadnej┼í├ş, m├┤┼żete v prie─Źinku ÔÇ×┼ítetecÔÇť vytvori┼ą prie─Źinok a tam skop├şrova┼ą s├║bor, ktor├Ż sa zhoduje s ┼ítetcom Photoshopu. Teraz mus├şte len spusti┼ą GIMP, alebo ak ste ho aktivovali, zatvorte ho a znova ho otvorte, aby sa aktualizoval katal├│g kefy.

Ke─Ć otvor├şte GIMP, kliknite na kartu ┼átetec a vyh─żadajte nov├║, ktor├║ ste pridali do kolekcie. Ak kartu ┼ítetca nen├íjdete, pou┼żite kl├ívesov├ę skratky: (ctrl) + (ve─żk├ę) + (b) a okno kefy sa zobraz├ş v pravom hornom rohu panela.

Po v├Żbere dizajnu kefy mus├şte prejs┼ą do panela s n├ístrojmi a zvoli┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×KefaÔÇť (na z├şskanie ─Ćal┼í├şch efektov m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj ÔÇ×CeruzkaÔÇť alebo ÔÇ×AirbrushÔÇť). Potom upravte ve─żkos┼ą, farbu at─Ć. ktor├ę sa v├ím p├í─Źia, v z├ívislosti od typu n├ívrhu v├í┼ího projektu.

A t├║ ist├║ dynamiku je mo┼żn├ę aplikova┼ą na v┼íetky kefy, ktor├ę chcete pou┼żi┼ą v ┼ít├Żle Photoshop GIMP.

Ak chcete dost├íva┼ą najnov┼íie technologick├ę novinky vo svojej po┼ítovej schr├ínke, prihl├íste sa na odber. Po┼íleme v├ím aktu├ílny e-mail so zhrnut├şm nadpisov, podvodov, porovn├ívan├ş a recenzi├ş uverejnen├Żch na na┼íich webov├Żch str├ínkach.

Slu┼żby poskytovan├ę predajcom Mailchimp

# optinforms-form5-name-field {display: none;}

─Äal┼íia spr├íva o … Photoshop