Ako pou┼ż├şva┼ą soci├ílne m├ędi├í na to, aby ste boli ├║spe┼ín├Żm ┼ítudentom?

Hovor├ş sa, ┼że mlad├ş ved├║ svet. To znamen├í, ┼że pr├íve teraz n├í┼í svet ved├║ t├ş, ktor├ş sa narodili a r├ístli popri technol├│gi├ích. Pravdou je, ┼że technol├│gie postihli takmer ka┼żd├ęho ─Źloveka na tomto svete. Vedeli ste, ┼że 20,87 miliardy ─żud├ş dnes vlastn├ş a pou┼ż├şva smartphone? Sme viac posadnut├ş vecami, ako s├║ technol├│gie a soci├ílne m├ędi├í, ako kedyko─żvek predt├Żm.

To nemus├ş by┼ą zl├ę. Soci├ílne m├ędi├í a technol├│gie otvorili ─żu─Ćom ├║┼żasn├ę pr├şle┼żitosti, nepredstavite─żn├Żm sp├┤sobom formovali v├Ą─Ź┼íinu na┼íich odvetv├ş a st├íle n├ím ka┼żdodenne pom├íhaj├║. Ako u┼ż bolo povedan├ę, soci├ílne m├ędi├í m├┤┼żu tie┼ż hra┼ą neoddelite─żn├║ ├║lohu vo svete vzdel├ívania. Ak sa pou┼ż├şva spr├ívne, soci├ílne m├ędi├í vy┼í┼íieho vzdel├ívania pon├║kne nespo─Źetn├ę ┼íance na spolupr├ícu a u─Źenie sa.

Existuje mno┼żstvo vec├ş, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą, aby ste vyu┼żili schopnosti platforiem soci├ílnych siet├ş a zlep┼íili svoje vzdel├ívanie. Ide nielen o absolvovanie kurzu soci├ílnych m├ędi├ş a marketingu, aj ke─Ć v├ím tento krok v dne┼ínej dobe rozhodne nem├┤┼że ubl├ş┼żi┼ą.

Ni┼ż┼íie n├íjdete niektor├ę z najlep┼í├şch sp├┤sobov pou┼żitia soci├ílne m├ędi├í vo vysoko┼íkolskom vzdel├ívan├ş.

  • Z├şskajte pr├şstup k najnov┼í├şm aktualiz├íci├ím

Platformy ako Facebook sa v s├║─Źasnosti ┼íiroko pou┼ż├şvaj├║ ako sp├┤sob ┼í├şrenia zmien v pl├íne, aktualiz├íci├ş u─Źebn├Żch osnov, ako aj informovania ┼ítudentov o sk├║┼íkach, term├şnoch a ├║loh├ích. V minulosti ┼ítudentovi chv├ş─żu trvalo, k├Żm sa nau─Źil, ┼że bola vyu─Źovanie zru┼íen├í, z├şskal d├┤le┼żit├ę inform├ície o sk├║┼íke, dozvedel sa, kedy m├í pr├şs┼ą p├şsomka, alebo dostal aktualiz├íciu o u─Źebn├Żch osnov├ích.

Soci├ílne siete to v┼íetko zmenili. Skupiny s├║ zapnut├ę Facebook prepojte ┼ítudentov a in┼ítruktorov, aby mali mo┼żnos┼ą okam┼żite aktualizova┼ą v┼íetk├Żch, ktor├ş sa z├║─Źast┼łuj├║ na procese vzdel├ívania. Ak pou┼żijete soci├ílne m├ędi├í vy┼í┼íieho vzdel├ívania platformy, ako je skupina va┼íej triedy Facebook, m├┤┼żete ho dokonca nastavi┼ą tak, aby odosielal upozornenie na nie─Źo zverejnen├ę.

Ak chcete vedie┼ą viac, m├┤┼żete sa dokonca z├║─Źastni┼ą skupiny ┼ítudentov na soci├ílnych sie┼ąach a dost├íva┼ą aktu├ílne inform├ície o testov├Żch ot├ízkach, dost├íva┼ą pripomenutia term├şnov na zadanie ├║loh a tie┼ż dost├íva┼ą rady, ako ├║spe┼íne zvl├ídnu┼ą dan├Ż predmet.

  • Z├║─Źastnite sa diskusi├ş a z├şskajte odpovede

So soci├ílnymi m├ędiami u┼ż nemus├şte ─Źaka┼ą, k├Żm sa skuto─Źn├í trieda za─Źne p├Żta┼ą na materi├íl. M├┤┼żete posiela┼ą ot├ízky v skupine a z├şska┼ą r├Żchle odpovede od rovesn├şkov a dokonca aj in┼ítruktorov. S├║ to tie┼ż vynikaj├║ce miesta na diskusie na r├┤zne t├ęmy a m├┤┼żu v├ím poskytn├║┼ą vynikaj├║ce n├ípady pre va┼íe projekty.

Ke─Ć skon─Ź├şte s tvorbou papiera, mali by ste vysk├║┼ía┼ą n├ístroj na kontrolu plagi├ítorstva EduBirdie, aby ste sa uistili, ┼że v├í┼í obsah je 100% origin├ílny, najm├Ą ak ste svoj n├ípad z├şskali z pr├şspevku alebo skupiny na platform├ích soci├ílnych m├ędi├ş.

  • Pou┼żite ich na komunik├íciu prostredn├şctvom spr├ív

Soci├ílne platformy zvy─Źajne funguj├║ odli┼íne, ale v├Ą─Ź┼íinu z nich je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na komunik├íciu. Nadviazanie dobr├Żch vz┼ąahov so svojimi rovesn├şkmi je teraz jednoduch┼íie, ak m├íte nepretr┼żit├Ż pr├şstup k tomuto u┼żito─Źn├ęmu n├ístroju. M├┤┼że┼í pou┼żi┼ą Facebook oslovi┼ą priate─ża, pom├┤c┼ą svojim rovesn├şkom, ke─Ć v├ís po┼żiadaj├║ o pomoc, alebo pou┼żi┼ą platformy ako Twitter ako n├ístenka pre cel├║ triedu.

Twitter je v s├║─Źasnosti u─Źite─żmi dos┼ą ─Źasto vyu┼ż├şvan├Ż. Niektor├ş z nich za─Źali zasiela┼ą pripomenutia ├║loh, ktor├ę s├║ splatn├ę, a pripomen├║┼ą ┼ítudentom, ak zabudli na term├şn. Sl├║┼żia tie┼ż na zdie─żanie d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş, zauj├şmavost├ş o danej t├ęme alebo in┼ípirat├şvnych cit├ítov a u┼żito─Źn├Żch odkazov.

  • N├íjdite a stiahnite si d├┤le┼żit├ę predmetov├ę materi├íly

V dne┼ínej dobe sa st├íle viac in┼ítruktorov rozhoduje uverej┼łova┼ą digit├ílne ┼ítudijn├ę materi├íly v skupin├ích na soci├ílnych m├ędi├ích. V─Ćaka tomu nie je potrebn├ę zasiela┼ą ich jednotlivo ka┼żd├ęmu ┼ítudentovi prostredn├şctvom e-mailu a zais┼ąuje sa, ┼że s├║bory zostan├║ v skupin├ích alebo spr├ívach, aby si ich mohol ka┼żd├Ż stiahnu┼ą, ke─Ć to potrebuje.

Ak pou┼ż├şvate soci├ílne m├ędi├í, m├┤┼żu v├ím profesori, ako aj rovesn├şci, posiela┼ą digit├ílne s├║bory prostredn├şctvom spr├ívy alebo ako pr├şspevok v skupin├ích. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete vidie┼ą papier, ktor├Ż v├í┼í priate─ż nap├şsal na podobn├║ t├ęmu, posiela┼ą pozn├ímky medzi svojimi rovesn├şkmi a s┼ąahova┼ą materi├íly z triedy, ktor├ę ste od nejak├ęho projektu vy┼żiadali od svojho in┼ítruktora.

  • Pou┼ż├şvajte obr├ízky a vide├í na vizu├ílne vzdel├ívanie

Platformy ako Instagram pou┼ż├şva┼ą obr├ízky a vide├í na zdie─żanie spr├ív. Je to vynikaj├║ci sp├┤sob, ako sa odch├Żli┼ą od tradi─Źn├Żch ┼ítudijn├Żch techn├şk a vychutna┼ą si nov├Ż, osvie┼żuj├║ci sp├┤sob u─Źenia. Ve─ża u┼żito─Źn├Żch inform├íci├ş n├íjdete aj v Pinterest n├ístenka, napr├şklad infografiky, vzdel├ívacie vide├í alebo inform├ície vo forme obr├ízkov, ktor├ę m├┤┼żete ulo┼żi┼ą ako ┼ípendl├şk.

Soci├ílne m├ędi├í v├ím umo┼ż┼łuj├║ ulo┼żi┼ą veci na nesk├┤r. Ke─Ć potrebujete tieto kol├şky pre triedu, jednoducho k nim mus├şte z├şska┼ą pr├şstup Pinterest a bude to tam. Pr├íve teraz mnoho u─Źite─żov za─Źalo pou┼ż├şva┼ą t├║to platformu soci├ílnych m├ędi├ş na zdie─żanie pl├ínov hod├şn, pracovn├Żch listov a organizovanie r├┤znych vizu├ílnych zdrojov na u─Źenie.

Záver

Soci├ílne m├ędi├í s├║ vynikaj├║cim miestom na zmiernenie nap├Ątia, ktor├ę maj├║ ┼ítudenti kv├┤li akademick├Żm povinnostiam, z├íbavn├Żm rozhovorom alebo sledovaniu zauj├şmav├Żch vec├ş. M├┤┼że sa v┼íak pou┼żi┼ą aj na vzdel├ívacie ├║─Źely. Tieto met├│dy s├║ v dne┼ínej dobe ┼íiroko akceptovan├ę a ve─żmi ├║spe┼ín├ę. S├║ to vynikaj├║ci sp├┤sob, ako zv├Ż┼íi┼ą svoje u─Źenie a sta┼ą sa ├║spe┼ínej┼í├şm ┼ítudentom.

Autorsk├Ż ┼żivotopis

Rey Campbell je profesorom vysokej ┼íkoly so s├şdlom v Lond├Żne. Vyu─Źuje literat├║ru a hovor├ş ┼ítyrmi cudz├şmi jazykmi. V─Ćaka svojim ├║┼żasn├Żm spisovate─żsk├Żm schopnostiam bol Campbell publikovan├Ż na mnoh├Żch str├ínkach online, ako aj na ─Źasopisoch a ─Źasopisoch. M├┤┼żete ho sledova┼ą ─Ćalej Twitter.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/36vwQzf