Ako používať smartphone ako mikrofón pre Windows počítač

– reklama –

Možno ste veľa investovali do nákupu nového počítača s najnovšou procesorovou a grafickou kartou a klávesnicou a myšou, luxusným osvetlením RGB a stereofónnym zvukom s vysokou vernosťou, ale na počítač ste zabudli niečo. Hovorím o mikrofónoch. Mikrofóny sú dnes vo svete technológií užitočnými zariadeniami a ak radi hráte hry, samozrejme hry pre viacerých hráčov, mali by ste komunikovať so svojím tímom a komunikovať s nimi hlasom je to najlepšie, čo môžete urobiť, pretože vaši spoluhráči počúvaním vás môže konať pomerne rýchlo, a to je oveľa lepšie ako posielanie textových správ v hre.

Ak však nezískate najlepší lacný mikrofón a do nového mikrofónu nemôžete investovať veľa, môžete teraz použiť mikrofón smartfónu ako mikrofón pre svoj počítač. Áno, je to možné, ak máte smartphone a dokážete udržiavať komunikáciu medzi smartfónom a počítačom prostredníctvom Wi-Fi, Wi-Fi Bluetooth alebo USB pripojovacích bodov pomocou dátového kábla. Môžete si vybrať, ktoré možnosti pripojenia sú pre vás najvhodnejšie. Po pripojení môžete použiť mikrofón smartfónu ako zdroj zvuku pre váš počítač alebo prenosný počítač. Pretože väčšina prenosných počítačov je vybavená interným mikrofónom, tento tutoriál veľmi uspokojí potreby väčšiny používateľov počítačov a niektorých používateľov prenosných počítačov.

Takže, bez ďalšieho oneskorenia, začnime s tým, ako môžete mikrofón smartfónu používať ako zdroj zvuku pre váš počítač.

Ako zdroj zvuku pre počítač použite mikrofón smartfónu

krok 1: Otvor to Google Play Store a stiahnite si ho WO Mic aplikácie na vašom smartfóne.

krok 2: Potom stiahnite Klient WO Mic a Ovládače virtuálnych zariadení spustiť počítač Windows z daného odkazu.

krok 3: Na zariadení s Androidom otvorte aplikáciu WO Mic a ťuknite na položku "Nastavenia" Ikona ozubeného kolieska na vykonanie niektorých potrebných zmien, iba prvýkrát.

Aplikácia WO Mic na vašom zariadení s Androidom

krok 4: Teraz hrať , Doprava 'a preto sa dotknite ‘wifi'.

Používajte svoj smartphone ako mikrofón PC 40 50

krok 5: Môžete zmeniť ‘Kontrolný portTiež ak sa používa predvolený port. Môžete uložiť ‘Zdroj zvuku'To'V predvolenom nastavení'.

zmena ovládacieho portu a zdroja zvuku

krok 6: Potom klepnite na tlačidlo Prehrať a potom vás aplikácia požiada o povolenie na nahrávanie zvuku. Prerušte pripojenie. Teraz sa vám zobrazí domáca IP adresa vášho mobilného telefónu vo vašej domácej sieti. Len si všímajte.

poslať zvuk zo smartfónu do PC

krok 7: Teraz nainštalujte klienta WO Mic a ovládač virtuálneho zariadenia WO Mic, ktorý ste si stiahli do svojho počítača. Jednoduché kroky inštalácie. Pokračujte s predvolenými nastaveniami pre inštaláciu.

Po dokončení inštalácie oboch programov by ste mali nájsť odkaz na klienta WO Mic Client na pracovnej ploche. Otvorte ju dvojitým kliknutím na ikonu.

Klient WO Mic

krok 8: Dostanete nasledujúce rozhranie, kam musíte kliknúť , Pripájanie … 'nadol 'Connection',

Použite svoj smartphone ako mikrofón PC 110

krok 9: Vyberte typ pripojenia, ktoré ste vybrali, čo je pre mňa Wi-Fi a ktoré je pre väčšinu používateľov najvhodnejšou možnosťou, zadajte IP adresu, ktorú ste si nahrali, do textového poľa, ktoré zodpovedá ‘IP adresa servera:„A kliknite na„ OK “.

* Pri pripájaní cez Wi-Fi je potrebné si dať pozor, že počítač nemusí mať Wi-Fi rádio. Aj keď je počítač pripojený k domácej sieti pomocou ethernetového kábla a smartfón je pripojený k rovnakej sieti prostredníctvom Wi-Fi, režim pripojenia Wi-Fi by mal fungovať dobre. S Wi-Fi znamená, že vývojár znamená, že váš počítač a smartfón musia byť v rovnakej sieti, aby sa pripojenie mohlo uskutočniť. Ak však používate režim pripojenia „Wi-Fi Direct“, váš počítač bude skutočne potrebovať Wi-Fi rádio, aby mohol používať WO Mic.

Váš počítač musí mať Wi-Fi rádio

Krok 10: Teraz sa vytvorí spojenie a všetko, čo vyslovíte pred smartfónom, sa odošle do vášho počítača. V závislosti od programu, ktorý používate na nahrávanie reči, môžete nahrávať zvuk zo smartfónu, ktorý môžete prehrať na reproduktoroch.

Môžete kliknúť na ‘Hrajte na reproduktore, dole 'Choice', a prehrá všetko, čo sa hovorí pred telefónom na predvolenom zvukovom výstupe pripojenom k ​​počítaču.

Hrajte v klientskom reproduktore W MIC

Krok 11: Ak chcete pripojenie zastaviť, znova otvorte aplikáciu WO Mic na zariadení s Androidom a klepnite na , Zastavenie ' odpojte počítač od zariadenia so systémom Android a úplne zastavte posielanie zvuku zo smartfónu do počítača.

znova otvorte aplikáciu WO Mic na svojom zariadení s Androidom

Krok 12: Keď v počítači nakonfigurujete technológiu WO Mic, bude mikrofón WO Mic nakonfigurovaný ako nový zdroj zvukového vstupu vo vašom počítači a možno zistíte, že vo vašej zvukovej konfigurácii sa zobrazuje tak, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Mikrofón WO

To znamená, že ak si neskôr zakúpite nový mikrofón alebo použijete viac mikrofónov, môžete medzi mikrofónmi kedykoľvek ľahko prepínať.

Takto môžete použiť mikrofón smartfónu ako zdroj zvukového vstupu pre svoj počítač. Funguje to úžasne a aj keď nájdete iné spôsoby, ako to urobiť, nasledujúci tutoriál pre vás bude fungovať najlepšie, pretože vás to neobťažuje a podľa svojich potrieb môžete získať niekoľko rôznych režimov pripojenia. Máte otázku. Nebojte sa vyjadriť nižšie.