Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako pou┼ż├şva┼ą slu┼żbu Kalend├ír Google na zv├Ż┼íenie produktivity

Je to u┼ż viac ako desa┼ą rokov od prv├ęho spustenia Kalend├íra Google v j├║li 2009. A od tej doby popularita aplik├íci├ş st├║pala. Odborn├şci na produktivitu a obchodn├ę elity zabezpe─Źuj├║ jeho efekt├şvnos┼ą. Pomohlo to mili├│nom ─żud├ş zorganizova┼ą ich osobn├Ż a profesion├ílny ┼żivot. Tak pre─Źo to nie je tvoje?

V tomto ─Źl├ínku sa s vami podel├şme o nieko─żko sp├┤sobov, ako m├┤┼żete pomocou Kalend├íra Google zv├Ż┼íi┼ą produktivitu a organiz├íciu.

Za─Źnime!

Prisp├┤sobte obrazovku

Hovor├şme o tom, ako m├┤┼żete pou┼żi┼ą Kalend├ír Google ├Ü─Źinnej┼íie. Prv├í vec, ktor├║ budeme diskutova┼ą, je, ako m├┤┼żete upravi┼ą rozhranie. M├┤┼żete robi┼ą dve ┼ípeci├ílne veci:

Vyberte zobrazenie kalendára

M├┤┼żete si vybra┼ą ─Źasov├ę obdobie, na ktor├ę sa chcete zamera┼ą. M├┤┼żete si vybra┼ą medzi 1 de┼ł 4 de┼ł, t├Ż┼żde┼ł, mesiac alebo rok. M├┤┼żete si tie┼ż necha┼ą Kalend├ír Google, aby zobrazoval iba v├í┼í ─Ćal┼í├ş rozvrh.

Farebn├ę zna─Źenie

Ak m├íte vo svojom ┼żivote ve─ża dimenzi├ş, je rozumn├ę ma┼ą farebne rozl├ş┼íen├Ż rozvrh. T├Żmto sp├┤sobom je ove─ża ─żah┼íie n├íjs┼ą ho v kalend├íri. Nau─Źi┼ą sa, ako efekt├şvne pou┼ż├şva┼ą t├║to funkciu, pom├┤┼że zorganizova┼ą aj tie najzmie┼íavej┼íie ┼żivoty.

Pou┼ż├şvanie kalend├íra Google

Pou┼ż├şvajte upozornenia a pripomienky

Druhou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ mus├şte v slu┼żbe Kalend├ír Google zvl├ídnu┼ą, je efekt├şvnej┼íie vyu┼ż├şvanie upozornen├ş a pripomenut├ş.

Upozornenia na pracovnej ploche

Ak ste nov├Żm pou┼ż├şvate─żom slu┼żby Kalend├ír Google, predvolen├ę upozornenie ÔÇ×VarovanieÔÇť m├┤┼że by┼ą trochu nepr├şjemn├ę. Lep┼íou alternat├şvou je mo┼żnos┼ą upozornenia na pracovnej ploche. Ak chcete povoli┼ą upozornenia na pracovnej ploche, kliknite na ÔÇ×mal├║ ikonu ozuben├ęho kolieskaÔÇť v pravom hornom rohu obrazovky a potom vyberte polo┼żku ÔÇ×NastaveniaÔÇť.

Ke─Ć ste v Nastaveniach, posu┼łte zobrazenie nadol a vyh─żadajte nastavenia udalosti ÔÇś. Kliknite na panel s upozorneniami a vyberte upozornenia ÔÇ×Ozn├ímenie na pracovnej plocheÔÇť.

Pou┼ż├şvanie kalend├íra Google

E-mailov├ę ozn├ímenie

Ak m├íte vo zvyku kontrolova┼ą e-maily r├íno, mohlo by to by┼ą u┼żito─Źn├ę. V Kalend├íri Google je funkcia, ktor├í v├ím m├┤┼że zasla┼ą cel├║ agendu d┼ła e-mailom. M├┤┼żete dokonca upravi┼ą, ─Źo chcete odosla┼ą a ─Źo nechcete.

Ak chcete povoli┼ą e-mailov├ę upozornenia, otvorte nastavenia kalend├íra. Potom prejdite nadol do ─Źasti V┼íeobecn├ę upozornenia. Z rozba─żovacej ponuky ved─ża polo┼żky Denn├í agenda vyberte polo┼żku E-mail.

pripomienka

Pripomienky v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą, ke─Ć si budete pam├Ąta┼ą napl├ínovan├║ udalos┼ą v bud├║cnosti. Vyslovte stretnutie alebo man┼żelstvo. Pomocou Kalend├íra Google m├┤┼żete nastavi┼ą automatick├ę pripomenutia tejto udalosti, aby ste dostali upozornenie pred udalos┼ąou. M├┤┼żete dokonca nastavi┼ą pripomenutie nieko─żko dn├ş alebo t├Ż┼żd┼łov pred udalos┼ąou, aby bola pripraven├í.

Ak to chcete urobi┼ą, otvorte Nastavenia svojho kalend├íra. Prejdite nadol a zobrazte si upozornenia na celodenn├ę upozornenia na udalosti ÔÇś, kliknite naÔÇ× Prida┼ą upozornenie ÔÇťa zme┼łte hodnotu.

Pou┼ż├şvanie kalend├íra Google

R├┤zne kalend├íre pre r├┤zne ─Źasti v├ís

─Äal┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ mus├şte nau─Źi┼ą, ako by┼ą produkt├şvnej┼í├ş s Kalend├írom Google, je oddelenie v├í┼ího kalend├íra. M├┤┼żete si vytvori┼ą r├┤zne kalend├íre pre r├┤zne ─Źasti svojho ┼żivota. Napr├şklad m├┤┼żete ma┼ą individu├ílny kalend├ír pre svoju ka┼żdodenn├║ pr├ícu, in├Ż kalend├ír pre firmu, ktor├║ sa sna┼ż├şte vybudova┼ą, in├Ż pre va┼íe fitness ciele at─Ć.

Pou┼żite kalend├ír Google

Ak chcete vytvori┼ą nov├Ż kalend├ír, kliknite na znamienko + ved─ża polo┼żky ÔÇ×In├ę kalend├íreÔÇť a vyberte polo┼żku ÔÇ×Vytvori┼ą nov├Ż kalend├írÔÇť. Budete presmerovan├Ż do nov├ęho okna, kde m├┤┼żete pomenova┼ą a op├şsa┼ą svoj kalend├ír. M├┤┼żete tie┼ż zafarbi┼ą k├│d, ako je uveden├ę vy┼í┼íie.

Podiel pre efekt├şvnos┼ą

─Äal┼íou skvelou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ m├┤┼żete so slu┼żbou Kalend├ír Google urobi┼ą, je zdie─żanie:

Zdie─żajte svoj kalend├ír s ostatn├Żmi.

Toto funguje najlep┼íie, ke─Ć pracujete s niek├Żm alebo skupinou ─żud├ş so spolo─Źn├Żm cie─żom. M├┤┼żete zdie─ża┼ą v┼íetky d├ítumy a term├şny, aby ich ostatn├ş videli, aby v┼íetci zostali na spr├ívnej ceste. Kliknite na tri bodky ved─ża kalend├íra a vyberte polo┼żku Nastavenia a zdie─żanie. Tam si m├┤┼żete vybra┼ą, ─Źi chcete zdie─ża┼ą svoj kalend├ír s verejnos┼ąou (najlep┼íie funguje, ak ste verejn├í osobnos┼ą) alebo s ur─Źit├Żmi ─żu─Ćmi (pridanie e-mailov├ęho ID).

Kalend├ír Google m├┤┼żete tie┼ż vlo┼żi┼ą na svoj web. Toto funguje najlep┼íie, ak ste verejn├í osobnos┼ą, ktorej ─żudia sa v┼żdy sna┼żia dohodn├║┼ą sch├┤dzku. Je to skvel├Ż sp├┤sob, ako informova┼ą ─żud├ş o tom, kedy m├íte slobodu a kedy nie ste.

Pou┼ż├şvanie kalend├íra Google

N├íjdite vhodn├Ż ─Źas pre ka┼żd├ęho.

Toto je jedna z najlep┼í├şch a najpraktickej┼í├şch funkci├ş Kalend├íra Google. M├┤┼żete napl├ínova┼ą sch├┤dzku alebo udalos┼ą v ─Źase, ktor├Ż je pre ka┼żd├ęho najlep┼í├ş. Toto samozrejme funguje iba pre skupinu ─żud├ş, ktor├ş si navz├íjom zdie─żaj├║ kalend├íre.

Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na tla─Źidlo Prida┼ą ÔÇ×+ÔÇť v Kalend├íri Google a klikn├║┼ą na ÔÇ×Prida┼ą host├şÔÇť. Za─Źnite p├şsa┼ą meno osoby, s ktorou sa chcete stretn├║┼ą, a potom kliknite na odpor├║─Źan├ę ─Źasy ÔÇś.

Pou┼ż├şvanie kalend├íra Google

záver

T├Żmto sa uzatv├íra n├í┼í ─Źl├ínok o tom, ako pou┼ż├şva┼ą Kalend├ír Google, aby bol produkt├şvnej┼í├ş v ka┼żdodennom ┼żivote. Pou┼ż├şvate Kalend├ír Google na organizovanie svojho ┼żivota? Ak ├íno, ak├ę s├║ v├Żhody pre v├ís? Zanecha┼ą koment├ír ni┼ż┼íie. Radi by sme od v├ís po─Źuli.

Ak m├íte probl├ęmy so zariaden├şm Android, pre─Ź├ştajte si ─Źas┼ą ÔÇ×akoÔÇ×Str├ínka o tom, ako prekona┼ą niektor├ę z t├Żchto probl├ęmov.

─Äal┼íie technick├ę recenzie pre Android: – robot

Table of Contents