Ako používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress

Máte problémy s prijímaním alebo odosielaním e-mailov z vášho webu WordPress? Jedným z riešení je použitie e-mailových služieb tretích strán, napríklad Mailgun. Tieto služby vás však budú stáť ďalšie peniaze. V tomto článku vám ukážeme, ako používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress.

Problém s e-mailmi WordPress

WordPress používa funkciu pošty v PHP na odosielanie e-mailov. Mnoho poskytovateľov zdieľaného hostenia túto funkciu nemá správne nakonfigurovanú alebo ju úplne zakázali, aby sa zabránilo zneužitiu. V každom prípade to spôsobí, že vaše e-maily WordPress nebudú doručené.

Riešením je použitie e-mailovej služby tretej strany na odosielanie vašich e-mailov. Môžete používať služby ako Mailgun, Google Apps pre prácu alebo Sendgrid.

Budete musieť zaplatiť svoj účet a cena sa bude líšiť v závislosti od počtu pridaných používateľov / účtov alebo počtu e-mailov, ktoré odošlete. Pozrite si náš tutoriál o tom, ako vyriešiť problémy s WordPress, ktoré neposielajú e-maily.

Čo ak vám povieme, že existuje ďalšia možnosť a že už pravdepodobne platíte?

Video-tutorial

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, čítajte ďalej.

Používanie e-mailových účtov hostiteľa

Väčšina poskytovateľov hostingu WordPress ponúka e-mailové služby pre každú doménu, ktorú s nimi hosťujete. To znamená, že si môžete vytvoriť e-mailové účty s vlastným názvom domény, napríklad [email protected]

Najprv musíte vytvoriť e-mailový účet. Kvôli tomuto príkladu vám ukážeme, ako vytvoriť e-mailový účet v službe cPanel. Váš poskytovateľ hostingových služieb môže používať iný systém správy účtov, ale základný postup je rovnaký pre väčšinu hostingových služieb.

Prihláste sa do svojho hostiteľského účtu a kliknite na e-mailové účty v sekcii mail.

E-mailové účty

Zobrazí sa vám jednoduchý formulár, v ktorom musíte vyplniť informácie potrebné na vytvorenie e-mailového účtu.

Keďže tento účet použijeme na odosielanie e-mailov WordPress, odporúčame vám vytvoriť si podobný e-mailový účet [email protected], Nezabudnite nahradiť doménu example.com svojím vlastným názvom domény.

Vytvorte si e-mailový účet v cPanel

Po vytvorení svojho e-mailového účtu ste pripravení ho používať vo WordPress. Predtým však budete potrebovať nasledujúce informácie od svojho poskytovateľa hostiteľských služieb.

  1. Hostiteľ SMTP pre vašu e-mailovú adresu.
  2. Port SMTP pre bezpečné prihlásenie.

Tieto informácie nájdete v sekcii podpory na webe hostiteľa. S najväčšou pravdepodobnosťou existuje článok, ktorý poskytuje tieto informácie. Ak to nenájdete, musíte sa obrátiť na ubytovacie služby a požiadať o tieto informácie.

Používanie značkovej e-mailovej adresy vo WordPress

Teraz musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP Mail SMTP. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »E-mail na konfiguráciu nastavení doplnku.

Konfigurácia WP-Mail-SMTP

Najprv musíte zadať e-mailovú adresu, ktorú ste práve vytvorili. Potom môžete pridať zdrojový názov, ktorý sa použije ako meno odosielateľa.

Ak nepridáte názov zdroja, doplnok použije predvolený WordPress.

Ďalej musíte vybrať bannerovú reklamu. Pokračujte a kliknutím na voľbu „Iný SMTP“ ho vyberte.

Vyberte položku Mailer

Potom by ste mali začiarknuť políčko vedľa možnosti „Spiatočná trasa“. Táto možnosť nastaví spiatočnú cestu tak, aby sa zhodovala s e-mailovou adresou odosielateľa. Ak ho nezačiarknete, vrátené správy a potvrdenia o nedoručení sa stratia.

Ďalej musíte nakonfigurovať voľby SMTP.

Nastavenia SMTP

Najprv musíte zadať váš hostiteľský a SMTP port. Tieto informácie môžete získať od poskytovateľa hostingu. Hostiteľom SMTP je zvyčajne mail.vasadomena.sk (nahraďte doménu doména.com vlastným názvom domény). Pre port SMTP 465 sa bežne používa.

Ďalej musíte zvoliť šifrovanie. Väčšina hostingových spoločností WordPress podporuje SSL a TLS. Ak je k dispozícii, odporúčame vám použiť voľbu TLS.

Potom zapnite prepínanie overovania a zadajte svoje používateľské meno a heslo SMTP. Vaša e-mailová adresa je zvyčajne tiež vaše používateľské meno SMTP.

Vaše heslo je uložené ako obyčajný text, ktorý nie je bezpečný. Nerobte si starosti, ukážeme vám, ako to urobiť bezpečnejšie neskôr v tomto článku.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť nastavenia a uložiť zmeny.

Test konfigurácie SMTP

Po nakonfigurovaní protokolu WP Mail SMTP na odosielanie e-mailov skontrolujte, či všetko funguje dobre. Na konfiguračnej stránke doplnku kliknite na kartu „Test e-mailu“.

Poslať testovací e-mail

Musíte zadať e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostať skúšobný e-mail. Môže to byť akákoľvek platná e-mailová adresa, ku ktorej máte prístup. Potom pokračujte kliknutím na tlačidlo Poslať e-mail.

WP Mail SMTP teraz odošle e-mailovú správu s použitím nastavení SMTP, ktoré ste zadali predtým. Po úspešnom odoslaní e-mailu sa zobrazí správa o úspechu.

Zabezpečte svoje e-mailové heslo

Možno budete musieť zadať heslo svojho e-mailového účtu v nastaveniach WP MAIL SMTP. Toto heslo sa zvyčajne ukladá ako obyčajný text, ktorý nie je bezpečný.

Doplnok vám však tiež ponúka možnosť zvýšenia bezpečnosti. Aby ste to mohli urobiť, budete musieť do súboru wp-config.php pridať nejaký kód. Ak ste to ešte neurobili, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako upravovať súbor wp-config.php vo WordPress.

Najprv sa musíte pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta alebo aplikácie File Manager v cPanel. Po pripojení nájdete súbor wp-config.php v koreňovom priečinku vašej webovej stránky.

Tento súbor môžete upravovať pomocou ľubovoľného textového editora, napríklad programu Poznámkový blok alebo TextEdit.

Nájdite riadok s textom „To je všetko, zastavte úpravy! Šťastné blogovanie “a pridajte nasledujúci kód tesne pred.

define( 'WPMS_ON', true );
define( 'WPMS_SMTP_PASS', 'your_password' );

Nezabudnite nahradiť „your_password“ skutočným heslom SMTP. Potom uložte a nahrajte svoj súbor wp-config.php späť na server.

Teraz môžete navštíviť svoju administratívnu oblasť WordPress a ísť na stránku Nastavenia »WP Mail SMTP str. Prejdite nadol do časti Možnosti SMTP a uvidíte, že pole s heslom je teraz zakázané.

Heslo SMTP je zakázané

Riešenie problémov s e-mailom WordPress

Najbežnejším dôvodom chýb pri odosielaní e-mailov pomocou protokolu SMTP je nesprávny hostiteľ alebo port SMTP. Nezabudnite zadať správne nastavenia hostiteľa a portu poskytnuté poskytovateľom hostingu.

Nezabudnite vybrať správny spôsob šifrovania. SSL vo všeobecnosti funguje vo väčšine prostredí, ale ak nedostanete svoje e-maily, odporúčame vám skontrolovať sa u svojho webového hostiteľa.

Výhody a nevýhody používania e-mailových serverov poskytovateľa webhostingu pre e-maily WordPress

Prvou a najzreteľnejšou výhodou je, že na odchádzajúce e-maily WordPress môžete použiť svoju vlastnú značkovú e-mailovú adresu.

Ďalšou výhodou je, že ste už za túto službu zaplatili registráciou vo svojom hostingovom účte. Za odosielanie a prijímanie e-mailov nebudete musieť platiť žiadne peniaze navyše.

Niektorí poskytovatelia hostenia WordPress však obmedzujú odchádzajúce e-maily. To je dôvod, prečo neodporúčame používať WordPress na zasielanie e-mailov s novinkami.

Ďalším bežným problémom poskytovateľov zdieľaného hostenia je to, že ich poštové servery môžu byť niekedy nespoľahlivé. Ak si všimnete oneskorenia v doručovaní e-mailov, mali by ste zvážiť použitie e-mailových služieb tretích strán, ako sú Google Apps for Work, Mailgun alebo SendGrid.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress. Môžete si tiež pozrieť zoznam povinných WordPress pre obchodné doplnky.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,