Ako pou┼ż├şva┼ą server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress

M├íte probl├ęmy s prij├şman├şm alebo odosielan├şm e-mailov z v├í┼ího webu WordPress? Jedn├Żm z rie┼íen├ş je pou┼żitie e-mailov├Żch slu┼żieb tret├şch str├ín, napr├şklad Mailgun. Tieto slu┼żby v├ís v┼íak bud├║ st├í┼ą ─Ćal┼íie peniaze. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako pou┼ż├şva┼ą server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress.

Probl├ęm s e-mailmi WordPress

WordPress pou┼ż├şva funkciu po┼íty v PHP na odosielanie e-mailov. Mnoho poskytovate─żov zdie─żan├ęho hostenia t├║to funkciu nem├í spr├ívne nakonfigurovan├║ alebo ju ├║plne zak├ízali, aby sa zabr├ínilo zneu┼żitiu. V ka┼żdom pr├şpade to sp├┤sob├ş, ┼że va┼íe e-maily WordPress nebud├║ doru─Źen├ę.

Rie┼íen├şm je pou┼żitie e-mailovej slu┼żby tretej strany na odosielanie va┼íich e-mailov. M├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą slu┼żby ako Mailgun, Google Apps pre pr├ícu alebo Sendgrid.

Budete musie┼ą zaplati┼ą svoj ├║─Źet a cena sa bude l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od po─Źtu pridan├Żch pou┼ż├şvate─żov / ├║─Źtov alebo po─Źtu e-mailov, ktor├ę odo┼ílete. Pozrite si n├í┼í tutori├íl o tom, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s WordPress, ktor├ę neposielaj├║ e-maily.

─îo ak v├ím povieme, ┼że existuje ─Ćal┼íia mo┼żnos┼ą a ┼że u┼ż pravdepodobne plat├şte?

Video-tutorial

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa v├ím video nep├í─Źi alebo potrebujete ─Ćal┼íie pokyny, ─Ź├ştajte ─Ćalej.

Pou┼ż├şvanie e-mailov├Żch ├║─Źtov hostite─ża

V├Ą─Ź┼íina poskytovate─żov hostingu WordPress pon├║ka e-mailov├ę slu┼żby pre ka┼żd├║ dom├ęnu, ktor├║ s nimi hos┼ąujete. To znamen├í, ┼że si m├┤┼żete vytvori┼ą e-mailov├ę ├║─Źty s vlastn├Żm n├ízvom dom├ęny, napr├şklad [email┬áprotected]

Najprv mus├şte vytvori┼ą e-mailov├Ż ├║─Źet. Kv├┤li tomuto pr├şkladu v├ím uk├í┼żeme, ako vytvori┼ą e-mailov├Ż ├║─Źet v slu┼żbe cPanel. V├í┼í poskytovate─ż hostingov├Żch slu┼żieb m├┤┼że pou┼ż├şva┼ą in├Ż syst├ęm spr├ívy ├║─Źtov, ale z├íkladn├Ż postup je rovnak├Ż pre v├Ą─Ź┼íinu hostingov├Żch slu┼żieb.

Prihl├íste sa do svojho hostite─żsk├ęho ├║─Źtu a kliknite na e-mailov├ę ├║─Źty v sekcii mail.

E-mailov├ę ├║─Źty

Zobraz├ş sa v├ím jednoduch├Ż formul├ír, v ktorom mus├şte vyplni┼ą inform├ície potrebn├ę na vytvorenie e-mailov├ęho ├║─Źtu.

Ke─Ć┼że tento ├║─Źet pou┼żijeme na odosielanie e-mailov WordPress, odpor├║─Źame v├ím vytvori┼ą si podobn├Ż e-mailov├Ż ├║─Źet [email┬áprotected], Nezabudnite nahradi┼ą dom├ęnu example.com svoj├şm vlastn├Żm n├ízvom dom├ęny.

Vytvorte si e-mailov├Ż ├║─Źet v cPanel

Po vytvoren├ş svojho e-mailov├ęho ├║─Źtu ste pripraven├ş ho pou┼ż├şva┼ą vo WordPress. Predt├Żm v┼íak budete potrebova┼ą nasleduj├║ce inform├ície od svojho poskytovate─ża hostite─żsk├Żch slu┼żieb.

  1. Hostite─ż SMTP pre va┼íu e-mailov├║ adresu.
  2. Port SMTP pre bezpe─Źn├ę prihl├ísenie.

Tieto inform├ície n├íjdete v sekcii podpory na webe hostite─ża. S najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou existuje ─Źl├ínok, ktor├Ż poskytuje tieto inform├ície. Ak to nen├íjdete, mus├şte sa obr├íti┼ą na ubytovacie slu┼żby a po┼żiada┼ą o tieto inform├ície.

Pou┼ż├şvanie zna─Źkovej e-mailovej adresy vo WordPress

Teraz mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok WP Mail SMTP. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Nastavenia ┬╗E-mail na konfigur├íciu nastaven├ş doplnku.

Konfigurácia WP-Mail-SMTP

Najprv mus├şte zada┼ą e-mailov├║ adresu, ktor├║ ste pr├íve vytvorili. Potom m├┤┼żete prida┼ą zdrojov├Ż n├ízov, ktor├Ż sa pou┼żije ako meno odosielate─ża.

Ak neprid├íte n├ízov zdroja, doplnok pou┼żije predvolen├Ż WordPress.

─Äalej mus├şte vybra┼ą bannerov├║ reklamu. Pokra─Źujte a kliknut├şm na vo─żbu ÔÇ×In├Ż SMTPÔÇť ho vyberte.

Vyberte polo┼żku Mailer

Potom by ste mali za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Spiato─Źn├í trasaÔÇť. T├íto mo┼żnos┼ą nastav├ş spiato─Źn├║ cestu tak, aby sa zhodovala s e-mailovou adresou odosielate─ża. Ak ho neza─Źiarknete, vr├íten├ę spr├ívy a potvrdenia o nedoru─Źen├ş sa stratia.

─Äalej mus├şte nakonfigurova┼ą vo─żby SMTP.

Nastavenia SMTP

Najprv mus├şte zada┼ą v├í┼í hostite─żsk├Ż a SMTP port. Tieto inform├ície m├┤┼żete z├şska┼ą od poskytovate─ża hostingu. Hostite─żom SMTP je zvy─Źajne mail.vasadomena.sk (nahra─Ćte dom├ęnu dom├ęna.com vlastn├Żm n├ízvom dom├ęny). Pre port SMTP 465 sa be┼żne pou┼ż├şva.

─Äalej mus├şte zvoli┼ą ┼íifrovanie. V├Ą─Ź┼íina hostingov├Żch spolo─Źnost├ş WordPress podporuje SSL a TLS. Ak je k dispoz├şcii, odpor├║─Źame v├ím pou┼żi┼ą vo─żbu TLS.

Potom zapnite prep├şnanie overovania a zadajte svoje pou┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo SMTP. Va┼ía e-mailov├í adresa je zvy─Źajne tie┼ż va┼íe pou┼ż├şvate─żsk├ę meno SMTP.

Va┼íe heslo je ulo┼żen├ę ako oby─Źajn├Ż text, ktor├Ż nie je bezpe─Źn├Ż. Nerobte si starosti, uk├í┼żeme v├ím, ako to urobi┼ą bezpe─Źnej┼íie nesk├┤r v tomto ─Źl├ínku.

Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą nastavenia a ulo┼żi┼ą zmeny.

Test konfigurácie SMTP

Po nakonfigurovan├ş protokolu WP Mail SMTP na odosielanie e-mailov skontrolujte, ─Źi v┼íetko funguje dobre. Na konfigura─Źnej str├ínke doplnku kliknite na kartu ÔÇ×Test e-mailuÔÇť.

Posla┼ą testovac├ş e-mail

Mus├şte zada┼ą e-mailov├║ adresu, na ktor├║ chcete dosta┼ą sk├║┼íobn├Ż e-mail. M├┤┼że to by┼ą ak├íko─żvek platn├í e-mailov├í adresa, ku ktorej m├íte pr├şstup. Potom pokra─Źujte kliknut├şm na tla─Źidlo Posla┼ą e-mail.

WP Mail SMTP teraz odo┼íle e-mailov├║ spr├ívu s pou┼żit├şm nastaven├ş SMTP, ktor├ę ste zadali predt├Żm. Po ├║spe┼ínom odoslan├ş e-mailu sa zobraz├ş spr├íva o ├║spechu.

Zabezpe─Źte svoje e-mailov├ę heslo

Mo┼żno budete musie┼ą zada┼ą heslo svojho e-mailov├ęho ├║─Źtu v nastaveniach WP MAIL SMTP. Toto heslo sa zvy─Źajne uklad├í ako oby─Źajn├Ż text, ktor├Ż nie je bezpe─Źn├Ż.

Doplnok v├ím v┼íak tie┼ż pon├║ka mo┼żnos┼ą zv├Ż┼íenia bezpe─Źnosti. Aby ste to mohli urobi┼ą, budete musie┼ą do s├║boru wp-config.php prida┼ą nejak├Ż k├│d. Ak ste to e┼íte neurobili, pre─Ź├ştajte si n├í┼ího sprievodcu o tom, ako upravova┼ą s├║bor wp-config.php vo WordPress.

Najprv sa mus├şte pripoji┼ą k svojmu webu pomocou FTP klienta alebo aplik├ície File Manager v cPanel. Po pripojen├ş n├íjdete s├║bor wp-config.php v kore┼łovom prie─Źinku va┼íej webovej str├ínky.

Tento s├║bor m├┤┼żete upravova┼ą pomocou ─żubovo─żn├ęho textov├ęho editora, napr├şklad programu Pozn├ímkov├Ż blok alebo TextEdit.

N├íjdite riadok s textom ÔÇ×To je v┼íetko, zastavte ├║pravy! ┼á┼ąastn├ę blogovanie ÔÇťa pridajte nasleduj├║ci k├│d tesne pred.

define( 'WPMS_ON', true );
define( 'WPMS_SMTP_PASS', 'your_password' );

Nezabudnite nahradi┼ą ÔÇ×your_passwordÔÇť skuto─Źn├Żm heslom SMTP. Potom ulo┼żte a nahrajte svoj s├║bor wp-config.php sp├Ą┼ą na server.

Teraz m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą svoju administrat├şvnu oblas┼ą WordPress a ├şs┼ą na str├ínku Nastavenia ┬╗WP Mail SMTP str. Prejdite nadol do ─Źasti Mo┼żnosti SMTP a uvid├şte, ┼że pole s heslom je teraz zak├ízan├ę.

Heslo SMTP je zak├ízan├ę

Rie┼íenie probl├ęmov s e-mailom WordPress

Najbe┼żnej┼í├şm d├┤vodom ch├Żb pri odosielan├ş e-mailov pomocou protokolu SMTP je nespr├ívny hostite─ż alebo port SMTP. Nezabudnite zada┼ą spr├ívne nastavenia hostite─ża a portu poskytnut├ę poskytovate─żom hostingu.

Nezabudnite vybra┼ą spr├ívny sp├┤sob ┼íifrovania. SSL vo v┼íeobecnosti funguje vo v├Ą─Ź┼íine prostred├ş, ale ak nedostanete svoje e-maily, odpor├║─Źame v├ím skontrolova┼ą sa u svojho webov├ęho hostite─ża.

V├Żhody a nev├Żhody pou┼ż├şvania e-mailov├Żch serverov poskytovate─ża webhostingu pre e-maily WordPress

Prvou a najzrete─żnej┼íou v├Żhodou je, ┼że na odch├ídzaj├║ce e-maily WordPress m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoju vlastn├║ zna─Źkov├║ e-mailov├║ adresu.

─Äal┼íou v├Żhodou je, ┼że ste u┼ż za t├║to slu┼żbu zaplatili registr├íciou vo svojom hostingovom ├║─Źte. Za odosielanie a prij├şmanie e-mailov nebudete musie┼ą plati┼ą ┼żiadne peniaze navy┼íe.

Niektor├ş poskytovatelia hostenia WordPress v┼íak obmedzuj├║ odch├ídzaj├║ce e-maily. To je d├┤vod, pre─Źo neodpor├║─Źame pou┼ż├şva┼ą WordPress na zasielanie e-mailov s novinkami.

─Äal┼í├şm be┼żn├Żm probl├ęmom poskytovate─żov zdie─żan├ęho hostenia je to, ┼że ich po┼ítov├ę servery m├┤┼żu by┼ą niekedy nespo─żahliv├ę. Ak si v┼íimnete oneskorenia v doru─Źovan├ş e-mailov, mali by ste zv├í┼żi┼ą pou┼żitie e-mailov├Żch slu┼żieb tret├şch str├ín, ako s├║ Google Apps for Work, Mailgun alebo SendGrid.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa pou┼ż├şva┼ą server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą zoznam povinn├Żch WordPress pre obchodn├ę doplnky.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,