Ako používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress

Máte problémy s prijímaním alebo odosielaním e-mailov z vášho webu WordPress? Jedným z riešení je použitie e-mailových služieb tretích strán, napríklad Mailgun. Tieto služby však stoja ďalšie peniaze. V tomto článku vám ukážeme, ako používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress.

Použitie servera SMTP na odosielanie e-mailov WordPress

Problém s e-mailom WordPress

WordPress používa funkciu e-mailu v PHP na odosielanie e-mailov. Mnoho poskytovateľov zdieľaného hostenia túto funkciu nemá správne nastavenú alebo ju úplne zakázali, aby sa predišlo zneužitiu. Týmto spôsobom to znemožní doručovanie e-mailov WordPress.

Riešením je použitie e-mailovej služby tretej strany na odosielanie vašich e-mailov. Môžete použiť služby ako Mailgun, Google Apps for Work alebo Sendgrid.

Budete musieť zaplatiť faktúru a cena sa bude líšiť v závislosti od počtu pridaných používateľov / účtov alebo počtu e-mailov, ktoré odošlete. Pozrite si náš tutoriál o tom, ako vyriešiť problémy WordPress, ktoré neposielajú e-maily.

Čo ak vám povieme, že existuje ďalšia možnosť a že už pravdepodobne platíte?

Výukový program pre video

Zaregistrujte sa do programu WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, čítajte ďalej.

Používanie e-mailových účtov hostiteľa

Väčšina poskytovateľov hostingu WordPress ponúka e-mailové služby pre všetky domény, ktoré s nimi hosťujete. To znamená, že si môžete vytvoriť e-mailové účty s vlastným názvom domény, napríklad (chránené e-mailom)

Najprv musíte vytvoriť e-mailový účet. Ukážeme vám napríklad, ako vytvoriť e-mailový účet v cPanel. Váš poskytovateľ hostingových služieb môže používať iné systémy na správu účtov, ale základný postup je rovnaký pre väčšinu hostingových služieb.

Prihláste sa do svojho hostiteľského účtu a kliknite na e-mailové účty v sekcii mail.

E-mailové účty

Zobrazí sa vám jednoduchý formulár, v ktorom budete musieť vyplniť potrebné informácie na vytvorenie svojho e-mailového účtu.

Keďže tento účet použijeme na odosielanie e-mailov WordPress, odporúčame vám vytvoriť si e-mailový účet ako (chránený e-mailom), Doménu example.com nahraďte vlastným názvom domény.

Vytvorte si na cPanel e-mailový účet

Po vytvorení svojho e-mailového účtu ste pripravení ho používať na WordPress. Predtým, ako to urobíte, však budete potrebovať nasledujúce informácie od poskytovateľa hostiteľských služieb.

  1. Hostiteľ SMTP pre vašu e-mailovú adresu.
  2. Port SMTP pre bezpečné prihlásenie.

Tieto informácie nájdete v sekcii podpory na webe hostiteľa. Pravdepodobne existuje článok, ktorý poskytuje tieto informácie. Ak to nenájdete, kontaktujte ubytovacie služby a požiadajte o tieto informácie.

Používanie značkovej e-mailovej adresy vo WordPress

Teraz musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP Mail SMTP. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »E-mail na konfiguráciu nastavení doplnku.

Konfigurácia WP-Mail-SMTP

Najprv musíte zadať e-mailovú adresu, ktorú ste práve vytvorili. Za to, že môžete pridať názov písma, ktoré bude použité ako meno odosielateľa.

Ak nepridáte názov písma, doplnok použije predvolený WordPress.

Potom si musíte zvoliť banner. Pokračujte a kliknutím na možnosť „Iný SMTP“ ho vyberte.

Vyberte položku Mailer

Potom musíte začiarknuť políčko vedľa možnosti „Spiatočná trasa“. Táto možnosť nastaví spiatočnú cestu tak, aby sa zhodovala s e-mailovou adresou odosielateľa. Ak ho nezačiarknete, vrátené správy a potvrdenia o nedoručení sa stratia.

Potom musíte nakonfigurovať voľby SMTP.

Nastavenia SMTP

Najprv musíte zadať hostiteľa a port SMTP. Tieto informácie môžete získať od svojho poskytovateľa hostingu. Hostiteľom servera SMTP je zvyčajne mail.vasadomena.sk (nahraďte doménu doména.com svojím vlastným názvom domény). Pre port SMTP 465 sa bežne používa.

Potom musíte zvoliť šifrovanie. Väčšina hostingových spoločností WordPress podporuje SSL a TLS. Ak je k dispozícii, odporúčame vám použiť voľbu TLS.

Potom aktivujte overovací prepínač a zadajte svoje používateľské meno a heslo SMTP. Vaša e-mailová adresa je zvyčajne tiež vaše používateľské meno SMTP.

Vaše heslo je uložené ako obyčajný text, ktorý nie je bezpečný. Nerobte si starosti, ukážeme vám, ako to urobiť bezpečnejšie neskôr v tomto článku.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť nastavenia a uložiť zmeny.

Test konfigurácie SMTP

Teraz, keď ste nastavili WP Mail SMTP na odosielanie e-mailov, skontrolujte, či všetko funguje dobre. Na konfiguračnej stránke doplnku kliknite na kartu Test e-mailov.

Poslať testovací e-mail

Musíte zadať e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostať skúšobný e-mail. Môže to byť akákoľvek platná e-mailová adresa, ku ktorej máte prístup. Potom pokračujte kliknutím na tlačidlo Poslať e-mail.

WP Mail SMTP teraz odošle e-mailovú správu s použitím nastavení SMTP, ktoré ste zadali predtým. Po úspešnom odoslaní e-mailu sa zobrazí správa o úspechu.

Chráňte svoje e-mailové heslo

Možno budete musieť zadať heslo svojho e-mailového účtu v nastaveniach WTP MAIL SMTP. Toto heslo sa zvyčajne ukladá ako obyčajný text, ktorý nie je bezpečný.

Doplnok však ponúka aj možnosť zvýšenia bezpečnosti. Aby ste to dosiahli, budete musieť do súboru wp-config.php pridať nejaký kód. Ak ste to ešte neurobili, pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako upravovať súbor wp-config.php na WordPress.

Najprv sa musíte pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta alebo aplikácie File Manager v cPanel. Po pripojení nájdete súbor wp-config.php v koreňovom priečinku svojej webovej stránky.

Tento súbor môžete upravovať pomocou ľubovoľného textového editora, napríklad programu Poznámkový blok alebo Textový editor.

Nájdite riadok s textom „To je všetko, zastavte úpravy! Šťastné blogovanie “a najskôr pridajte nasledujúci kód.

define (‘WPMS_ON’, true);
define (‘WPMS_SMTP_PASS’, ‘your_password’);

Nezabudnite nahradiť „your_password“ skutočným heslom SMTP. Potom uložte a nahrajte súbor wp-config.php späť na server.

Teraz môžete navštíviť svoju administratívnu oblasť WordPress a ísť na stránku Nastavenia »WP Mail SMTP str. Prejdite nadol do časti Možnosti SMTP a uvidíte, že pole s heslom je teraz zakázané.

Heslo SMTP je zakázané

Odstraňovanie problémov s e-mailom WordPress

Najbežnejším dôvodom chýb pri odosielaní e-mailov pomocou protokolu SMTP je nesprávny hostiteľ alebo port SMTP. Nezabudnite zadať správne nastavenia hostiteľa a portu poskytnuté poskytovateľom hostingu.

Nezabudnite vybrať správny spôsob šifrovania. SSL vo všeobecnosti funguje vo väčšine prostredí, ale ak nedostanete svoje e-maily, odporúčame vám skontrolovať ho u svojho hostiteľa.

Výhody a nevýhody používania e-mailových serverov poskytovateľa hostingu pre e-maily WordPress

Prvou a najzreteľnejšou výhodou je, že na odchádzajúce e-maily WordPress môžete použiť svoju vlastnú značkovú e-mailovú adresu.

Ďalšou výhodou je, že ste už za túto službu zaplatili registráciou na svojom hostiteľskom účte. Za odosielanie a prijímanie e-mailov nemusíte platiť žiadne peniaze navyše.

Niektorí poskytovatelia hostenia WordPress však obmedzujú odchádzajúce e-maily. To je dôvod, prečo neodporúčame používať WordPress na zasielanie e-mailov s novinkami.

Ďalším bežným problémom poskytovateľov zdieľaného hostenia je to, že ich e-mailové servery môžu byť niekedy nespoľahlivé. Ak si všimnete oneskorenia v doručovaní e-mailov, zvážte použitie e-mailových služieb tretích strán, ako sú napríklad Google Apps for Work, Mailgun alebo SendGrid.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress. Môžete si tiež pozrieť zoznam základných doplnkov WordPress pre firmy.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,