Ako pou┼ż├şva┼ą Screencastify s Prezent├íciami Google

Softv├ęr na nahr├ívanie obrazovky je k dispoz├şcii vo v┼íetk├Żch tvaroch a ve─żkostiach. Ale ke─Ć potrebujete nie─Źo ve─żmi jednoduch├ę a efekt├şvne, Screencastify je tu na ceste. In┼ítal├ícia roz┼í├şrenia Chrome je jednoduch├í a umo┼ż┼łuje v├ím prida┼ą do svojich online prezent├íci├ş dojem.

Screencastify je skvel├Ż n├ístroj pre ─żud├ş, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ Prezent├ície Google na obchodn├ę alebo online vzdel├ívanie. M├┤┼żete zabudn├║┼ą na dlh├ę e-maily a konferen─Źn├ę hovory. Ak potrebujete prezent├íciu, jednoducho ju nahrajte pomocou Screencastify.

Tento ─Źl├ínok v├ím uk├í┼że, ako nahr├íva┼ą, uklada┼ą a zdie─ża┼ą prezent├íciu Prezent├íci├ş Google so spolo─Źnos┼ąou Screencastify.

Zaznamenajte svoju prezentáciu

Prezent├ície Google maj├║ jednoduch├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie a daj├║ sa jednoducho pou┼ż├şva┼ą. To znamen├í, ┼że je to perfektn├Ż z├ípas pre spolo─Źnos┼ą Screencastify.

Po in┼ítal├ícii Screencastify Chrome pred─║┼żeniea aby bola prezent├ícia Prezent├ície Google pripraven├í, nahr├ívacia rel├ícia m├┤┼że za─Źa┼ą. ─îo mus├şte urobi┼ą:

  1. Otvorte svoju kartu Google Slide.
  2. Vyberte ┼í├şpku ved─ża tla─Źidla ÔÇ×S├║─Źasnos┼ąÔÇť.
  3. Vyberte mo┼żnos┼ą Prezent├ícia.
  4. V prehliada─Źi Chrome kliknite na ikonu Screencastify a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Preh─żad├íva┼ą kartu Nahr├ívanieÔÇť.
  5. Ak chcete po─Źu┼ą zvuk, zapnite ÔÇ×Mikrof├│nÔÇť. A pre video povo─żte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Vlo┼żi┼ą webov├║ kameruÔÇť.
  6. Nakoniec znova kliknite na ikonu Screencastify a stla─Źte tla─Źidlo ÔÇ×StopÔÇť.

Uvid├şte a budete po─Źu┼ą kr├ítke odpo─Ź├ştavanie od troch. Potom Screencastify za─Źne nahr├íva┼ą va┼íu prezent├íciu Google Slides.

Prezentácie Google

webcam Funkcia

Pri nahr├ívan├ş prezent├ície v slu┼żbe Prezent├ície Google si m├┤┼żete v┼íimn├║┼ą, ┼że okno fotoapar├ítu je pr├şli┼í mal├ę alebo pr├şli┼í ve─żk├ę. Alebo je to len nespr├ívny tvar.

Okno webovej kamery m├┤┼żete pomocou kurzora zv├Ą─Ź┼íi┼ą alebo zmen┼íi┼ą. M├┤┼że by┼ą ┼ítvorcov├Ż alebo obd─║┼żnikov├Ż. Alebo m├┤┼żete ├şs┼ą na cel├║ obrazovku. Tieto v┼íak nemusia najlep┼íie fungova┼ą pri prezent├ícii Prezent├íci├ş Google.

V predvolenom nastaven├ş sa okno webovej kamery zobraz├ş v pravom dolnom rohu karty. M├┤┼żete ho v┼íak vo─żne pohybova┼ą po obrazovke a n├íjs┼ą najlep┼íie miesto, ktor├ę sp├┤sobuje najmen┼íie ru┼íenie.

Pou┼żite Screencastify

Ďalšie funkcie

Ak v aplik├ícii Screencastify vyberiete mo┼żnos┼ą ÔÇ×Nahr├ívanie karietÔÇť, ─Źo by ste mali urobi┼ą pri nahr├ívan├ş Prezent├íci├ş Google, z├şskate aj nieko─żko ─Ćal┼í├şch funkci├ş. Napr├şklad v ─żavom dolnom rohu m├┤┼żete vybra┼ą zv├Żraznen├Ż kurzor, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş uk├íza┼ą na relevantn├ę ─Źasti va┼íej prezent├ície.

Vyzer├í to ako mal├ę biele svetlo a m├┤┼że to by┼ą u┼żito─Źn├ę pri pokuse nie─Źo vst├║pi┼ą. Ak ju chcete vypn├║┼ą, znova na ┼łu kliknite.

Funkcia Nahr├ívanie na kartu v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje kedyko─żvek pozastavi┼ą a obnovi┼ą prehr├ívanie. Ak teda potrebujete nie─Źo urobi┼ą vo svojej prezent├ícii Google Slide alebo poveda┼ą nie─Źo, ─Źo sa nechce objavi┼ą na nahr├ívke, t├íto funkcia v├ím to u─żah─Ź├ş.

Ak va┼ía prezent├ícia vy┼żaduje koment├ír, Screencastify m├í t├║to mo┼żnos┼ą tie┼ż. Na paneli n├ístrojov v ─żavom dolnom rohu vyberte ikonu, ktor├í vyzer├í ako kefa.

Existuje nieko─żko farieb, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą, a potom pokra─Źujte v komentovan├ş k svojmu sn├şmku Google. Ak urob├şte chybu, m├┤┼żete pou┼żi┼ą funkciu gumy.

K dispoz├şcii je tie┼ż tla─Źidlo na vypnutie webovej kamery, ak v├ís va┼íi div├íci nemusia vidie┼ą. A ved─ża nej je ikona, ktor├í vyzer├í ako hodiny. Hovor├ş, ako dlho ste zaznamenali prezent├íciu.

Prezentácie Google

Ulo┼żte a zdie─żajte Prezent├ície Google pomocou Screencastify

Po skon─Źen├ş prehliadania Prezent├íci├ş Google sta─Ź├ş stla─Źi┼ą tla─Źidlo Zastavi┼ą. Ak ste predvolen├ę nastavenia nezmenili, va┼íe nahr├ívanie p├┤jde priamo na v├í┼í Disk Google.

Okam┼żite z├şskate aj ─Ćal┼íie mo┼żnosti. M├┤┼żete skop├şrova┼ą odkaz a odosla┼ą ho prostredn├şctvom tretej aplik├ície. M├┤┼żete tie┼ż klikn├║┼ą na ikonu ÔÇ×Zdie─ża┼ąÔÇť priamo na karte a zdie─ża┼ą z├íznam s va┼íimi YouTube kan├íl alebo Disk Google.

Ak ju chcete zdie─ża┼ą s YouTube, mus├şte zada┼ą e-mailov├║ adresu kan├íla. V├Żhodou mo┼żnosti Disk Google je, ┼że tu z├şskate aj odkaz na zdie─żanie. V oboch pr├şpadoch m├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą nastavenia ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Ak kombinujete funkcie Prezent├ície Google a U─Źeb┼ła Google v kombin├ícii, Screencastify m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├í. Po dokon─Źen├ş prezent├ície je nahr├ívanie nahr├ívky do U─Źebne Google ve─żmi jednoduch├ę.

M├┤┼żete zru┼íi┼ą odkaz alebo nahra┼ą video priamo. V├Żhodou je, ┼że s├║bory nie s├║ obrovsk├ę, ale maj├║ pomerne vynikaj├║cu kvalitu.

Pou┼żite Screencastify s Prezent├íciami Google

Pomocou aplik├ície Screencastify posu┼łte Prezent├ície Google na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł

Screencastifika je popul├írna, preto┼że funguje dobre a ─żahko sa pou┼ż├şva. V├í┼í po─Ź├şta─Ź a Prezent├ície Google sa netiahnu ani sa nec├ştia pre┼ąa┼żen├ę.

Z├şskate tie┼ż nieko─żko ─Ćal┼í├şch funkci├ş, v─Ćaka ktor├Żm je cel├Ż z├í┼żitok e┼íte interakt├şvnej┼í├ş. Ak chcete po─Źas prezent├ície zv├Żrazni┼ą d├┤le┼żit├ę body, funkcia nahr├ívania pomocou karty Screencastify to umo┼ż┼łuje.

U┼ż ste niekedy pou┼ż├şvali Screencastify a Prezent├ície Google? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie.