Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 1

V posledných rokoch sa vyvíja stále viac platobných systémov. Pravdepodobne ste si už vybrali svojho obľúbeného, ​​ale ak nie, možno by ste sa mali pozrieť na náš článok Google Pay vs. Samsung Pay a analyzovať ich o niečo lepšie. Každý systém má svoje výhody a nevýhody, ale zdá sa, že Samsung Pay je určený iba pre ľudí, ktorí majú telefóny Samsung. Alebo je to?

Očividne najľahším spôsobom, ako používať Samsung Pay bezproblémovo, je mať telefón Samsung. Ale čo keď nechcete? Keďže tu hovoríme o Androide, na každý problém existujú riešenia. Pozrime sa teda, ako môžete používať Samsung Pay na smartfónoch iných výrobcov ako Samsung!

Metóda 1: Ako používať Samsung Pay inštaláciou APK

Ak nemáte Samsung Wearable, môžete skúsiť nainštalovať apk aplikácie Samsung Pay do svojho telefónu. Technicky by Samsung Pay mal fungovať na každom smartfóne, ktorý má NFC a používa operačný systém nad Androidom 6. Upozorňujeme, že najnovšia verzia apk nemusí vo vašom telefóne správne fungovať, takže ak k tomu dôjde, mali by ste skúsiť nainštalovať staršie. Nakoniec však aj najstaršia verzia môže fungovať s niekoľkými chybami.

Krok 1: Stiahnite a nainštalujte si APK

Na tento účel sme použili webovú stránku APK Mirror, ale ak máte ďalšie dôveryhodné obchody s aplikáciami, môžete si ich vyhľadať. Pokiaľ ide o ďalšie obchody s aplikáciami, o ktorých je známe, že sú bezpečné, prečítajte si náš článok „Najlepšie obchody s aplikáciami pre Android tretej strany, osvedčené bez škodlivého softvéru a s dodatočnou expozíciou pre vývojárov“

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 2Logo Samsung Pay
Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 3

Krok 2: Otvorte stiahnutý súbor APK a stlačte tlačidlo Inštalovať

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 4Stlačte Inštalovať

Krok 3: Otvorte aplikáciu a prihláste sa

Ak ešte nemáte účet Samsung, budete mať možnosť vytvoriť si ho teraz. Potom budete vyzvaní, aby ste súhlasili s obchodnými podmienkami.

Krok 4: Pridajte odtlačok prsta

Ak chcete na prístup k službe Samsung Pay použiť odtlačok prsta, klepnite na možnosť Použiť odtlačok prsta. Ak uprednostňujete kód PIN, klepnite na preskočiť a zobrazí sa výzva na výber kódu PIN.

Krok 5: Zadajte záložné heslo

Záložné heslo je potrebné v prípade, že zabudnete PIN alebo z nejakého dôvodu nefunguje odtlačok prsta. Radšej byť v bezpečí, ako ľutovať.

Krok 6: Pridajte svoje platobné karty

Teraz pridajte karty, ktoré chcete použiť. Môžete dokonca pridať Paypal. A teraz ste pripravení nakupovať!

Ak chcete získať informácie o tom, čo aplikácia dokáže, odporúčame vám prečítať si naše články „Ako používať Samsung Pay“ a „Samsung Pay: nákupy v aplikácii, online transakcie a prevod peňazí“.

Metóda 2: Ako používať Samsung Pay so zariadením Samsung Gear

Dobre, takže nemáte telefón Samsung. K službe Samsung Pay je možné pristupovať aj prostredníctvom zariadenia Samsung Gear. Väčšinu zariadení Samsung Gear je možné spárovať a úspešne používať s inými spoločnosťami ako Samsung smartphones. Zoberme si napríklad tieto inteligentné hodinky Samsung Gear S3 Classic, ktoré nájdete na Amazon.

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 5Samsung Gear S3
Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 6

Toto je video, ktoré vysvetľuje postup, ale keďže je od spoločnosti Samsung, bude hovoriť o tom, ako používať Samsung Gear so spoločnosťou Samsung smartphones.

Krok 1: Spustiť Galaxy Nositeľné

Na svojom smartfóne spustite súbor Galaxy Nositeľná aplikácia. Ak ho ešte nemáte, môžete si ho stiahnuť kliknutím na tlačidlo nižšie.

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 7Samsung Wearable
Google Play

Krok 2: Klepnite na „Otvoriť Samsung Pay“

Keď klepnete na položku „Otvoriť Samsung Pay“, na obrazovke vášho nositeľného zariadenia sa zobrazí výzva na pokyny, ako sa pohybovať v službe Samsung Pay.

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 8

Krok 3: Stlačte kláves Späť

Ak chcete pomocou zariadenia Samsung Gear uskutočniť platbu, stlačte tlačidlo Späť.

Krok 4: Vyberte kartu

Prejdite kartami v zozname, vyberte jednu a stlačte zaplatiť.

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 9Vyberte kartu

Krok 5: Zaplať!

Hodinky majte v blízkosti čítačky kariet. Akonáhle sú informácie rozpoznané, platba bude spracovaná.

Ako používať Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung 10Nositeľné zariadenie majte v blízkosti čítačky kariet

Časté otázky

Kde stiahnuť aplikáciu Samsung?

Ak si ho nemôžete stiahnuť z Google Play, môžete si kedykoľvek skúsiť stiahnuť apk z obchodov s aplikáciami tretích strán. Na jeho článok sme napríklad použili APK Mirror.

Môže Samsung Pay fungovať bez NFC?

Samsung Pay je dodávaný aj s technológiou peňaženky s názvom MTS (Magnetic Strip Technology) -ktorá umožňuje bezkontaktné platby pomocou terminálov, ktoré nie sú vybavené čítačkami NFC, ako keby ste použili skutočnú kartu.

Je možné Samsung Pay nainštalovať aj na iné telefóny?

S trochou práce určite. Budete si musieť stiahnuť APK a nainštalovať verziu, ktorá bude fungovať vo vašom telefóne. Môžete nájsť ten pravý prostredníctvom pokusov a omylov, môže to chvíľu trvať!

S ktorými telefónmi je Samsung Pay kompatibilný?

Používajte službu Samsung Pay s telefónmi iných značiek ako Samsung-nakupovanie bez obmedzenia

Aj keď je zrejmé, že Samsung Pay bol určený na použitie väčšinou so smartfónmi Samsung, ako vždy, tento problém existuje. Bez ohľadu na to, či máte kompatibilné nositeľné zariadenie, ktoré môžete používať so službou Samsung Pay, alebo sa rozhodnete nainštalovať APK a budete sa riadiť pravidlami, budete službu Samsung Pay používať bez ohľadu na to, aké zariadenie používate. Šťastné nakupovanie!

Ako teda tieto metódy fungovali u vás? Dajte nám vedieť svoj názor v nižšie uvedených komentároch!

Súvisiace: Samsung Pay Guide: Aké obchody akceptujú Samsung Pay

Odporúčaný obrázok