Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako používať rozdelenú obrazovku Facebook žiť

oni Facebook Živá funkcia existuje už dlhú dobu. Ale stále sa to zlepšuje. Napríklad vám teraz umožňuje pridať do živého vysielania ďalšiu osobu ako vysielateľa a zároveň vám umožňuje streamovať zo súkromného profilu, ako aj z firemnej stránky.

Facebook Live teraz tiež podporuje služby tretích strán Facebook inklinujú k odstráneniu vašich názorov z vášho streamu, v tomto prípade sa budeme držať originálu Facebook Živé prvky. Neustále čítajte, aby ste videli, ako zvládnuť všetky náležitosti.

Žijeme v …

Uvedenie do života Facebook s inou osobou je podstata rozdelenej obrazovky zapnutá Facebook Leva. Predtým, ako pozvete osobu, aby sa pripojila naživo, musíte žiť priamo. Pri tomto písaní je jediný spôsob, ako sa môžete dožiť zo súkromného profilu, od Facebook aplikácia na vašom mobilnom zariadení:

 1. Otvorte svoje Facebook Aplikácia pre Android alebo iOS.
 2. Prejdite na stavový riadok, rovnaké miesto, na ktoré ste pri zadávaní stavu. V ponuke v dolnej časti obrazovky vyberte možnosť „Živé video“.
 3. púšťanie Facebook ak ste tak ešte neurobili, otvorte fotoaparát. Ak áno, bude smartphones operačný systém, ktorý vás o to požiada.Začíname naživo

Než začnete žiť

Začnite jeden Facebook Živé vysielanie je jednoduché. Jeho nastavenie však môže ťažiť z niekoľkých ďalších úprav:

 1. Pridajte k svojmu popisu popis Facebook Živé video, aby ľudia vedeli, čo môžu očakávať hneď od netopiera. Najdôležitejšie, čo musíte urobiť pred začatím živého vysielania, je označiť osobu, ktorú chcete pozvať ako hosťa neskôr. Ako používať rozdelenú obrazovku Facebook žiť 1
 2. Ak budete žiť z jedného Facebook v profile si môžete vybrať, komu sa bude váš stream zobrazovať, rovnako ako zdieľanie príspevkov. V ľavom hornom rohu sa nachádza tlačidlo „Komu:“, kde si môžete vybrať medzi „Verejné“, „Priatelia“, „Priatelia priateľov“ alebo „Priatelia okrem …“ Ak streamujete do skupiny na adrese Facebook je to, čo hľadáte, môžete to urobiť tiež. Ako používať rozdelenú obrazovku Facebook žiť 2
 3. Ak streamujete zo stránok spoločnosti, váš informačný kanál musí byť verejný, ale cieľové publikum môžete upraviť pomocou Facebook Verejné obmedzenia. Prístup k nim získate kliknutím na kruhové tlačidlo s tromi bodkami v strede v pravom dolnom rohu obrazovky. Tu môžete povoliť funkciu „Geo Controls“ a pomocou možnosti „Locations“ vylúčiť alebo zahrnúť určité cieľové skupiny podľa ich polohy.
 4. Musíte mať najnovšiu verziu Facebook nainštalovaná na vašom zariadení.
 5. Uistite sa, že necháte svoje Facebook -prístupné po celú dobu, aby sa zabránilo technickým problémom s prenosom. Keďže ste vysielateľom, ak spojenie na vašej strane zomrie, celý stream sa skončí. Keď už hovoríme o pripojení, musíte začať so živým videom pomocou Wi-Fi.
 6. Pri výbere orientácie videa ju musíte ponechať ako celý stream. To platí najmä vtedy, keď pozvete hosťa, ktorý musí mať pred vstupom rovnakú orientáciu obrazovky.

Pozýva hosťa

Pozvanie hosťa je jednoduché a dá sa uskutočniť dvoma spôsobmi: pridaním osoby zo sekcie Komentáre alebo jej pridaním zo zoznamu Live Viewer:

 1. Ak chcete pridať hosťa, ktorý komentoval vaše živé video, kliknite na komentár, ktorý daná osoba uviedla. Všimnite si, že túto osobu môžete pozvať, ak má nárok na pripojenie k vysielaniu. Môžu sa pripojiť, ak používajú podporované zariadenie. Takáto osoba má na profilovom obrázku zelenú ikonu kamery.
 2. Nie všetci živí diváci môžu byť vašimi hosťami. Okrem osôb, ktoré ste označili v popise vysielania, môžu byť vašimi hosťami iba stránky a profily, ktoré sú overenými a náhodne vybranými divákmi. Ak osoba, ktorú chcete pozvať, nie je overená, musíte ju pred pozvaním nechať komentovať.

Ešte viac vecí na premýšľanie

 1. Počet živých divákov nie je obmedzený, ale nemôžete mať viac ako jedného hosťa.
 2. Ak chcete hosťa odstrániť, kliknite na „X“ v pravom hornom rohu hosťovskej časti obrazovky.
 3. Aj keď momentálne máte jedného hosťa, môžete pozvať iného.
 4. Môžete tiež pozvať stránku. Musí však tiež vidieť, že žijete.
 5. Filtre môžete použiť, aj keď máte hosťa.Ešte viac vecí na premýšľanie

Riešenie problémov naživo

Po spustení zo stránky sa zobrazí tlačidlo „Denník udalostí“. Toto je užitočná funkcia, pretože primárne zobrazuje chyby napájania, ale môžete zmeniť to, čo sa zobrazuje. Ak sa však nemôžete pripojiť vôbec, mali by ste skontrolovať nasledujúce položky:

 1. V prvom rade sa uistite, že ste skutočne pripojení k spoľahlivému pripojeniu na internet.
 2. Povoliť protokol RTMPS (Secure Real Time Messaging Protocol).
 3. Skontrolujte, či problém nespôsobuje brána firewall.
 4. Bloky reklám a ďalšie doplnky a doplnky často zasahujú do prehrávačov videa. Preto sa ich pokúste zakázať v celom streame.
 5. Nakoniec skontrolujte, či sa adresa URL servera a kľúč URL nevykonali pred viac ako 24 hodinami. Ak áno, sú neplatné a mali by ste vytvoriť nové.

Odoslanie zo stránky vyžaduje aj ďalšie požiadavky, ktoré musí vaše video spĺňať:

 1. Rozlíšenie nepresahujúce 1280 × 720 pixelov s obnovovacou frekvenciou 30 fps
 2. Maximálne osem hodín
 3. 256 kbps ako najvyššia podporovaná bitová rýchlosť
 4. Štvorcový formát pixlov

Ako žiť v jednom Facebook skupina

Facebook umožňuje uverejňovať živé videá vo vašom profile, stránke, udalosti alebo skupine. Musíte však skontrolovať nastavenia ochrany osobných údajov vašej skupiny a určiť, kto by mal sledovať vaše živé video.

Naživo na jednom Facebook skupiny, postupujte nasledovne:

Použitie Facebook Mobilná aplikácia

 1. Otvorte svoje Facebook profilu.
 2. Kliknite na ikonu troch riadkov v pravom hornom rohu obrazovky. Ako používať rozdelenú obrazovku Facebook žiť 3
 3. Dotknite sa položky Skupiny a vyberte skupinu, ktorú chcete zverejniť, v ponuke Vaše skupiny. Ako používať rozdelenú obrazovku Facebook žiť 4
 4. Kliknite na ikonu Živé v ponuke stavovej lišty.
 5. Pridajte k svojmu videu popis a stlačte tlačidlo Spustiť živé video.

Použitie Facebook na pracovnej ploche

Naživo na jednom Facebook pripojte sa k stolnému počítaču a postupujte takto:

 1. Vyberte svoje skupiny z vášho spravodajského kanála a vyberte skupinu, ku ktorej sa chcete pripojiť naživo. Ako používať rozdelenú obrazovku Facebook žiť 5
 2. Kliknite na položku Živé video v hornej časti skupiny.
 3. Vyberte, či chcete Choďte naživo alebo Naplánujte živé video pre budúci čas a dátum.
 4. Pridajte do svojho videa popis.
 5. Spustite živé video.

Usmievavá pre kameru

Facebook Konfigurácia programu Live je pomerne jednoduchá, ale nie je imúnna voči problémom a problémom s pripojením. Ale dúfajme, že ste na toto všetko pripravení. Stačí sledovať požiadavky a budete zlatí.

Ak by ste si vybrali niekoho ako svojho hosťa na živé vysielanie, koho by ste si vybrali? O čom by malo byť vysielanie? Nechajte svoju fantáziu túlať sa a robiť zaujímavejšiu časť komentárov.