Ako používať režim prehľadu & Switch Aplikácie rýchlo na Chromebookoch

Ako používať režim prehľadu & Switch Aplikácie rýchlo na Chromebookoch 1

Chromebooky prešli v uplynulom roku značnou cestou, ale jeden z najužitočnejších a prehľadových režimov je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa naučiť používať. Pre tých, ktorí vlastnia 2-in-1 Chromebooky, ktoré je možné zložiť do režimu tabletu alebo tabletu Chrome OS, tento režim prináša jednu ďalšiu výhodu. Konkrétne ide o rýchle prepínanie aplikácií podobné Androidu. Chromebooky však poskytujú aj spôsob, ako vytvárať a používať viac pracovných plôch.

Aj keď sa tieto dve súvisiace funkcie po použití naučia ľahko, nemusí to nevyhnutne znamenať, že je intuitívne. Sprievodca uvedený nižšie by však mal pomôcť objasniť, ako v Chromebookoch používať prehľad a rýchle prepínanie aplikácií.

Rýchle prepínanie aplikácií v režime tabletu na Chromebookoch

Rýchle prepínanie aplikácií sa pravdepodobne ukáže ako najužitočnejšia funkcia, najmä pre tých, ktorí predtým používali Android. Funguje takmer rovnako ako Android pre Chromebooky, ale používa sa iná ikona. Pre lepšiu prehľadnosť umožňuje používateľom režim tabletu – či už na a 2-in-1 alebo Chromebook pre tablety – na rýchle prepínanie medzi naposledy používanými aplikáciami.

Kde v systéme Chrome OS funguje rýchle prepínanie

Prehľad 01V režime tabletu je ikona prehľadu umiestnená v pravom dolnom rohu používateľského rozhrania

Keďže je táto funkcia spojená s ikonou, ktorá sa zobrazuje iba na poličke aplikácií v režime tabletu, bude fungovať iba pre dve vyššie uvedené kategórie zariadení. pre 2-in-1 Chromebooky bude fungovať iba vtedy, keď je zariadenie zložené do režimu tabletu.

Príslušná ikona je totožná s ikonou klávesnice Chrome OS pre vstup do režimu prehľadu. Výnimkou je, že je umiestnený priamo na obrazovke, vedľa Rýchlych nastavení a hodín na polici aplikácie Chrome OS. Konkrétne sa nachádza napravo od hodín. Jediným ťuknutím na toto prepnete používateľov do režimu prehľadu.

Gesto poklepania podobné Androidu

Prehľad 02Jediným klepnutím na ikonu režimu prehľadu zobrazíte všetky otvorené aplikácie a dvojitým klepnutím rýchlo prepnete medzi najnovšími

Klepnutie na ikonu režimu prehľadu je užitočné na prepínanie medzi aplikáciami a windows, nie je to najrýchlejší spôsob, ako to dosiahnuť. To platí najmä vtedy, keď používateľ skutočne využíva iba dve aplikácie. Podobne ako Android, aj systém Chrome OS umožňuje používateľom rýchlo prepínať medzi dvoma aplikáciami.

Tento spôsob je tiež veľmi jednoduchý, aj keď mimo používateľov systému Android nemusí byť nevyhnutne intuitívny.

Na rýchle prepínanie medzi dvoma aplikáciami musia používatelia jednoducho dvakrát kliknúť na tú istú ikonu prehľadu. Dvojitým klepnutím jednoducho vstúpite a opustíte režim prehľadu, ale rýchle prepnutie prepne na naposledy používanú aplikáciu.

Pri prvom vykonaní akcie systém určitý čas oneskorí, ale po úvodnom prepnutí aplikácie sa vymaže.

Ako používať prehľadový režim a viac pracovných staníc v Chromebookoch

Režim prehľadu sa, samozrejme, neobmedzuje na režim tabletu na kartách OS Chrome alebo 2-in-1 zariadení. Prehľadový režim je k dispozícii aj s pripojenou klávesnicou alebo na iných Chromebookoch a rovnako jednoduché je používať ho. Dodáva sa tiež s pridanou dávkou lepenia na viacerých počítačoch, aby sa zvýšila produktivita. Dostupné sú iba mimo režimu tabletu.

Ako sa dostať do režimu prehľadu na iných Chromebookoch

Rovnako ako pri použití rýchleho prepínania aplikácií, aj prechod do režimu prehľadu vyžaduje jednu pomerne jednoduchú akciu. Na klávesnici operačného systému Chrome OS obsahujú výrobcovia OEM kľúč, ktorý vyzerá ako rámček vedľa dvoch riadkov. Je to rovnaká ikona ako v režime tabletu, ako je uvedené v prvej časti tejto príručky. Klepnutím na túto ikonu sa zobrazí rovnaký režim prehľadu.

Prepínanie aplikácií

Prehľad 03Tlačidlo Nový stôl sa nachádza v pravej hornej časti používateľského rozhrania režimu prehľadu

Podobne ako v režime tabletu je prepínanie medzi aplikáciami na štandardnom Chromebooku jednoduché. Vyžaduje sa iba jedno kliknutie alebo kliknutie na požadovanú aplikáciu. Nanešťastie tu nie je žiadne rýchle prepínanie, takže dvojitým klepnutím alebo kliknutím sa nedosiahne rovnaká akcia. Používatelia však budú mať prístup k vyššie uvedenej funkcii multi-desk

Používanie viacerých pracovných plôch

Aby bolo možné využívať viac pracovných plôch, spoločnosť Google zahrnula ľahko použiteľné tlačidlo „Nový stôl“ v pravej hornej časti používateľského rozhrania. Kliknutím sa vytvorí druhá pracovná plocha, ktorá sa zobrazí v hornom paneli prehľadovej obrazovky.

Po otvorení novej pracovnej plochy môžu používatelia prepínať medzi nimi tak, že v prehľadovom režime klepnú na ktorýkoľvek stôl. Odtiaľ môžu byť aplikácie otvárané v oboch a budú obmedzené na príslušnú plochu. To znamená, že používatelia môžu nastaviť skupiny aplikácií, ktoré sa budú používať na rôzne úlohy. Potom môžu prepínať medzi aplikáciami a týmito úlohami jednoducho prepínaním pracovných plôch.

Naopak, používatelia môžu kliknúť alebo klepnúť na aplikácie a pretiahnuť ich na plochu na samotnej obrazovke s prehľadom.