Ako používať režim hosťa na telefónoch LG G2, G2 Mini a LG G3

Používam LG G Flex posledných pár mesiacov a bol som prekvapený, keď som dostal telefón tak veľa nových funkcií. Jednou z funkcií, ktorá vynikla, bol režim pre hostí. Túto funkciu nepoužívam často, pretože nerád dávam svoj telefón nikomu, ani na niekoľko minút. Čo keď chcete používať režim hosťa na telefónoch LG G2, G2 Mini a LG G3?

Túto funkciu nepoužívam často, pretože nerád dávam svoj telefón nikomu, ani na niekoľko minút. Čo keď chcete používať režim hosťa na telefónoch LG G2, G2 Mini a LG G3?

Ak vám vaši priatelia stále berú telefón alebo vás stále žiadajú o telefón, a už vás unavuje ospravedlňovať sa, že im telefón nedáte, môže byť režim pre hostí tým pravým, čo potrebujete. Ak vlastníte telefón LG G2, G2 mini alebo G3, potom si môžete jednoducho nastaviť režim hosťa za pár minút.

Súvisiace: Ako pridať režim hosťa v systéme Android

Čo je to vlastne režim pre hostí?

Režim pre hostí je presne to, čo naznačuje názov, a je to špeciálny režim pre „hostí“ alebo ľudí, pred ktorými chcete skryť údaje svojho telefónu. Ak vám napríklad niekto berie telefón a číta správy, môžete nastaviť režim pre hostí, aby už nemohol čítať vaše správy.

Povolením režimu pre hostí preto pomôžete iným tým, že im dáte svoj telefón a zároveň budete chrániť svoje osobné údaje. Funguje to tak, že váš telefón pri pokuse o odomknutie zobrazí zámok vzoru a odomknú ho dva rôzne vzory.

Prvý vzor vás zavedie do režimu pre hostí, kde je k dispozícii iba niekoľko aplikácií, ktoré môžete nakonfigurovať, a druhý vzor normálne odomkne váš telefón. Preto kedykoľvek vás niekto požiada o telefón, môžete ho jednoducho odomknúť pomocou prvého vzoru a dať mu ho v režime pre hostí.

Ako nastaviť režim hosťa na LG G2 a G2 Mini

Táto metóda sa zameriava na nastavenie a používanie režimu hosťa na telefónoch LG G2 a G2 Mini. Aj keď je nastavenie režimu hosťa na G3 dosť podobné, v ponuke Nastavenia existujú určité rozdiely.

Krok 1

Uistite sa, že ako uzamknutú obrazovku používate vzorový zámok. Režim pre hostí funguje iba s odomykaním vzorom, takže než budete pokračovať, budete musieť v telefóne nastaviť vzor odomknutia.

Krok 2

Klepnite na Režim hosťa pod osobnou ponukou v aplikácii Nastavenia.

Krok 3

Povoľte možnosť Povoliť režim pre hostí alebo Použiť režim pre hostí. Ak ste uzamknutú obrazovku nezmenili na vzorový, najskôr sa zobrazí výzva na zmenu uzamknutej obrazovky.

režim hosťa g2

Krok 4

Klepnutím na možnosť Nastaviť vzor vyberte vlastný vzor na odomknutie telefónu do režimu pre hostí. Vzorec budete musieť nakresliť rovnako ako na normálnu obrazovku uzamknutia vzoru. Tento vzorec sa použije na odomknutie telefónu v režime hosťa.

vzor hosťovského režimu

Krok 5

Klepnite na Nastaviť aplikácie. Teraz uvidíte zoznam aplikácií, ktoré sú momentálne k dispozícii v režime pre hostí. Klepnite na tlačidlo v pravom hornom rohu a zobrazí sa zoznam všetkých aplikácií vo vašom telefóne so začiarkavacími políčkami vľavo.

Pri výbere aplikácií, ktoré chcete používať v režime pre hostí, skontrolujte, či je začiarknuté políčko. Ak chcete aplikáciu odstrániť z režimu pre hostí, jednoducho zrušte začiarknutie políčka. Po výbere aplikácií klepnite na tlačidlo OK.

To je všetko! Úspešne ste vo svojom telefóne nastavili režim pre hostí.

aplikácie v hosťovskom režime

Krok 6

Na odomknutie telefónu v režime pre hostí použite vzor, ​​ktorý ste nastavili pre režim pre hostí. Ak chcete telefón odomknúť normálne, použite normálny vzorový zámok telefónu.

Ako nastaviť režim hosťa na LG G3

Ak ste majiteľom telefónu LG G3, postupujte podľa nižšie uvedených krokov, aby ste vo svojom telefóne povolili režim hosťa.

Krok 1

Vyberte režim Hosť na karte Všeobecné v aplikácii Nastavenia.

režim pre hostí

Krok 2

Vyberte položku Povolená aplikácia a potom vyberte požadované aplikácie v režime pre hostí.

aplikácia v hosťovskom režime Krok 3

Pri výbere aplikácií začiarknite políčko vedľa každej aplikácie a pri odstraňovaní vybratej aplikácie začiarknutie políčka zrušte.

zoznam režimov pre hostí

Krok 4

Môžete si tiež vybrať vlastnú tapetu pre režim hosťa. Klepnutím na možnosť Tapeta vyberte vlastnú tapetu.

tapeta v režime hosťa

Krok 5

Klepnite na Typ uzamknutej obrazovky a vyberte obrazovku uzamknutia, ktorú chcete použiť. Môžete si vybrať kód klepania, vzor, ​​PIN alebo heslo.

zámok režimu hosťa

Krok 6

Ak chcete nastaviť uzamknutú obrazovku, zadajte heslo, PIN, kód alebo vzor. Toto bude normálna uzamknutá obrazovka vášho telefónu, nie pre režim pre hostí.

pin režimu hosťa

Krok 7

Teraz budete musieť zadať PIN, heslo, klepací kód alebo vzor pre režim pre hostí.

potvrdiť režim hosťa

Krok 8

Aktivujte režim pre hostí otočením prepínača vpravo hore z VYPNUTÉ do ZAPNUTÉ. To je všetko! Úspešne ste nastavili režim hosťa vo svojom LG G3.

zapnutý hosťovský režim

Krok 9

Na odomknutie telefónu do režimu hosťa použite vzorový režim, kód PIN, heslo alebo klepací kód a na normálne odomykanie telefónu použite normálny vzor, ​​PIN, heslo alebo kód na klepnutie.

Záver

Vždy som bol fanúšikom uzamknutých obrazoviek v systéme Android a hneď po prvom vydaní na mňa zapôsobilo odomykanie vzorom. Napriek tomu, že Android odviedol dobrú prácu pri poskytovaní rôznych možností uzamknutej obrazovky používateľom, verím, že spoločnosť LG odviedla fantastickú prácu pri prechode na novú úroveň pomocou najnovšej obrazovky uzamknutia kódu klepania a režimu hosťa.

Myslím si, že režim pre hostí je niečo, čo podľa mňa na zariadeniach s Androidom chýbalo a je to niečo, čo veľa používateľov potrebovalo. Ak sa snažíte chrániť niektoré údaje pred ostatnými, keď používajú váš telefón, potom je režim hosťa dokonalým riešením.

Ak máte akékoľvek otázky o tom, ako používať režim hosťa na telefónoch LG G2, G2 Mini a LG G3, neváhajte sa ich opýtať v nižšie uvedenej sekcii komentárov a tiež nám dajte vedieť, aké máte skúsenosti s režimom pre hostí.