Ako používať Quickdrawer a Google súčasne v Launcheri akcií «Android:

Ako je zdôraznené v našom článku o povolení spúšťača Asistenta Google, akcia Quickdrawer odstráni. Toto efektívne ničí jednu z najvýhodnejších vlastností Action Launcher, čo z nej robí ťažký výber medzi týmito dvoma možnosťami. Preto som hľadal riešenie a našiel riešenie, ktoré fungovalo.

Pomocou tohto zástupného riešenia môžete súčasne používať aplikácie Quickdrawer a Asistent Google (známe tiež ako Google Feed a Google Discover). Stále používajú rovnaké štandardné gesto, aby nedošlo k zámene. Namiesto toho, aby ste urobili značnú obeť, môžete tiež jesť svoju tortu. Avšak, ako u všetkých alternatívnych riešení, nie je to dokonalé riešenie.

krok 1: Nainštalujte najnovšiu verziu spúšťača akcií

Prvý krok je zrejmý, ale ešte treba povedať. Najskôr musíte do zariadenia nainštalovať spúšťač akcií. Ak chcete predísť problémom, nainštalujte najnovšiu verziu z Obchodu Play, ktorú nájdete pomocou odkazu nižšie.

Ako používať nástroje Quickdrawer a Google Now in Action Launcher súčasne

krok 2: Nainštalujte aplikáciu Google

Ak chcete použiť toto riešenie, musíte nainštalovať aplikáciu Google, ktorá je súčasťou služby Asistent Google. Spravidla je táto aplikácia predinštalovaná systémová aplikácia. Ak však ešte nie je nainštalovaná, môžete si aplikáciu stiahnuť z Obchodu Play pomocou odkazu nižšie.

 • Odkaz na Obchod Play: Google (zadarmo)
 • Ako používať nástroje Quickdrawer a Google Now in Action Launcher súčasne

  krok 3: Povoľte program Quickdrawer a Asistent Google

  Teraz otvorte spúšťač akcií a stlačte a podržte prázdnu oblasť na domovskej obrazovke. Z podponuky vyberte „Nastavenia domu“. Vyberte možnosť „Odkazy“ a potom šípku nadol napravo od položky „Posunúť vodorovne“. K dispozícii sú štyri možnosti, dve s gestami vľavo a dve s gestami vpravo. V predvolenom nastavení by ľavý okraj obrazovky a domovská obrazovka úplne vľavo mali byť Quickdrawer. V opačnom prípade nastavte Quickdrawer ako voľbu pre ľavý okraj obrazovky.

  Ak chcete tu emulovať funkciu Asistenta Google v Spúšťači pixelov, vyberte možnosť „Domovská obrazovka v ľavom rohu“. Po výbere vyberte ikonu app Klepnite na hornú časť obrazovky a vyberte aplikáciu Google.

  Ako používať nástroje Quickdrawer a Google Now in Action Launcher súčasne
  Ako používať nástroje Quickdrawer a Google Now in Action Launcher súčasne

  krok 4: Test funkcií

  Vráťte sa na hlavnú obrazovku a posúvaním prsta z ľavého okraja doprava zobrazte Quickdrawer. Vyberte šípku späť pre návrat na hlavnú obrazovku. Potiahnite prstom doprava, kým nedosiahnete ľavý okraj domovskej stránky, a potom znova zobrazte stránku Asistenta Google.

  Ako používať nástroje Quickdrawer a Google Now in Action Launcher súčasne

  Toto nie je dokonalé riešenie. Na rozdiel od doplnku Google Spúšťač akcií nemôžete prejsť prstom doľava, aby ste sa vrátili na domovskú obrazovku (musíte to urobiť klepnutím na tlačidlo Domov). Keďže ide o aplikáciu Google a nie stránku Asistent Google, vyzerá trochu inak, vrátane veľkého loga Google, vyhľadávacieho panela v dolnej časti obrazovky a kariet, ktoré sú vždy viditeľné v dolnej časti. Stále však získate prístup k rovnakým informáciám bez toho, aby ste potrebovali užitočnú Quickdrawer.

  Titulný obrázok a snímky obrazovky Jon Knight /