Ako používať Google Now a prinútiť Siriho žiarliť

Mať vo svojom smartfóne osobného asistenta je možno jedna z vecí, ktoré používatelia smartfónov v súčasnosti hľadajú na dobrom zariadení, a hoci hlasové povely od spoločnosti Google boli k dispozícii už dávno pred Siri, aplikácia pre iOS to urobila ďalším krokom a poskytla používateľom osobného asistenta. na iPhone. Google Now je odpoveďou Androidu na Siri a je fantastickým pokusom uľahčiť život používateľom smartfónov s Androidom. Naučte sa používať Asistenta Google a začleniť tiež svoje hlasové príkazy pre Android.

Čo je to vlastne Google Now?

Niektorí ľudia sa domnievajú, že Google Now je len na zahodenie AppleSiri je však oveľa väčšia. Nie je to len typický asistent smartfónu alebo aplikácia na rozpoznávanie hlasu, ale je to niečo, čo je skutočne proaktívne v tom, že vám poskytne to, čo potrebujete, skôr ako to skutočne budete potrebovať. Ak necháte Asistentovi Google, aby sa o vás dozvedel a o tom, ako zariadenie používate, získate všetko, čo potrebujete, vrátane športových noviniek a dopravných správ v reálnom čase.

Ak mám byť úprimný, používanie Siri nie je také skvelé a niekedy sú otázky, ktoré položíte, zodpovedané vtipným alebo nie tak relevantným spôsobom, zatiaľ čo Google Now nič také nerobí. Poskytuje informácie, správy a relevantné odkazy na čokoľvek, čo hľadáte. Asistent Google je príkladom toho, že povedzme musíte ísť niekam a cesta na dané miesto vám trvá 15 minút.

Dobrý asistent by vám teda pripomenul 15 minút predtým, ako sa potrebujete dostať na požadované miesto, aby ste sa mohli dostaviť včas. Skvelý asistent by vám však tiež pripomenul 30 minút predtým, ako sa potrebujete dostať na svoje miesto, ak je na trase silná zápcha a ak by vám v zápche trvalo ďalších 15 minút. Práve to môže Asistent Google často vykonávať vo vašej každodennej rutine. Nie je to ako váš typický asistent pre smartfóny. Rozumie vám a dokáže sa sám rozhodovať vo váš prospech.

Hlavné rysy

Hlasové príkazy

Táto časť služby Asistent Google je podobná tomu, čo AppleSiri to zvládne a toto je v zásade hlasový asistent pre vaše zariadenie Android. Pomocou hlasových príkazov môžete svojmu smartfónu klásť otázky bez toho, aby ste čokoľvek fyzicky písali, a odpovede získate v priebehu niekoľkých sekúnd.

Otázky môžu byť jednoduché, ako napríklad pýtať sa na prezidenta vašej krajiny alebo sa pýtať na aktuálne najlepšie filmy. Asistent Google odpovie na všetky vaše otázky a poskytne vám tiež odkazy na relevantné stránky. Vykonáva tiež všetky činnosti, ktoré by asistent smartfónu vykonával, vrátane nastavenia budíkov a pripomenutí, odosielania správ a telefonovania.

Karty

Tu je služba Google Now skutočne zaujímavá a posúva zážitok osobného asistenta smartfónu na úplne novú úroveň. Takto sa Asistent Google o vás dozvie, porozumie tomu, čo sa vám páči, a poskytne vám všetko, čo chcete, bez toho, aby ste o to skutočne požiadali. Asistent Google sa v zásade naučí vaše návyky, uvidí, čo robíte, a zobrazí karty po celý deň v relevantných časoch.

Napríklad bude zobrazovať aktualizácie skóre v reálnom čase, keď váš tím hrá, poskytne vám informácie o premávke, keď máte schôdzku, a povie vám o nadchádzajúcich letoch a vlakoch, keď ste na letisku alebo na železničnej stanici. Skvelé na tom je, že naozaj nemusíte nič robiť a Google Now urobí všetko automaticky samo.

Ako používať Google Now

Ako dobre je Asistent Google a ako vám poskytuje to, čo potrebujete, závisí od toho, ako ho používate a či ho používate správnym spôsobom. Prvá vec pri používaní Asistenta Google je samozrejme spustenie aplikácie, ktorú je možné vykonať niekoľkými spôsobmi. Ak chcete spustiť Asistenta Google, môžete klepnúť na miniaplikáciu vyhľadávania Google alebo otvoriť aplikáciu na vyhľadávanie Google zo zásuvky na aplikáciu. Aplikáciu môžete spustiť aj potiahnutím zo spodnej časti obrazovky do hornej časti obrazovky.

Potom môžete upraviť rôzne nastavenia aplikácie stlačením tlačidla Menu v pravom dolnom rohu. Môžete upravovať nastavenia, ako je rozpoznávanie hlasu v režime offline, blokovanie urážlivých slov a používanie rôznych jazykov.

Tlačidlo ponuky Google Now

Hlasové príkazy

Hlasové povely sú jednou z hlavných častí služby Asistent Google, ktorá vám umožňuje klásť otázky a prikazovať telefónu, aby vykonával konkrétne úlohy. Používanie hlasových príkazov je veľmi jednoduché a stačí klepnúť na ikonu mikrofónu v službe Asistent Google alebo stlačiť tlačidlo mikrofónu v miniaplikácii vyhľadávania Google.

Tlačidlo mikrofónu Widget Google

Po stlačení tlačidla mikrofónu budete môcť hovoriť s telefónom a zariadenie by malo okamžite reagovať. Asistenta Google môžete použiť na kladenie takmer všetkých druhov vecí a nižšie nájdete niekoľko príkladov otázok, ktoré môžete Asistentovi Google položiť pri vykonávaní úkonov vo svojom telefóne.

Otázky týkajúce sa znalostí

Čo sa teda môžete spýtať telefónu? Môžete sa opýtať na čokoľvek, vrátane otázok týkajúcich sa znalostí, a otázky o aktuálnom dátume a čase. Môžete sa napríklad opýtať na výšku známej budovy, ako je Eiffelova veža, a to tak, že odpoviete „Aká je výška Eiffelovej veže“. Po požiadaní by vám Asistent Google mal poskytnúť presnú výšku budovy spolu s mnohými ďalšími informáciami, ako sú odkazy, trasy a kontaktné číslo. V tom je krása služby Asistent Google. Len tým, že sa vás Asistent Google pýta na výšku, vám prakticky poskytol takmer všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa dostali na Eiffelovu vežu.

Eiffelova veža, Asistent Google

Môžete sa opýtať na oveľa viac a uvádzame niekoľko príkladov:

Koľko je 54 vynásobené 78

Výpočet matematiky Google Now

Aktuálny čas v Paríži

Koľko dolárov je na jednu libru

Prevod meny Asistent Google

Kedy je zápas medzi Manchester United a Arsenal

Futbalový zápas Google Now

Počasie, trasy a smery

Okrem toho sa môžete na počasie pýtať rôzne otázky pomocou príkazov ako „Aké bude zajtra počasie v Londýne“, poloha najbližšej kaviarne alebo reštaurácie, a to tak, že poviete „Kde je najbližšia reštaurácia“, načasovanie filmu a dostupnosť lístka? povediac „Vstupenky do kina na Vlka z Wall Street“, nasledujúci let do Johannesburgu slovami „Kedy bude nasledujúci let do Johannesburgu“ a trasu späť domov tak, že poviete niečo ako „ako sa dostať späť domov“.

Počasie v Londýne Google Now

Preklad

Môžete tiež požiadať o preklady, ak ste v cudzej krajine. Ak ste napríklad v Paríži a potrebujete taxi, ale neviete po francúzsky, môžete sa Asistenta Google opýtať, čo by ste mali povedať, ak chcete taxík vo francúzštine, a to tak, že jednoducho poviete „Ako povedať, že potrebujem taxi vo francúzštine “a malo by vám okamžite povedať preklad„ chcem taxík “alebo„ potrebujem taxi “do francúzštiny.

Preklad do francúzštiny Google Now

Alarmy a pripomenutia

Nastavenie budíkov je tiež veľmi jednoduché pomocou služby Asistent Google a môžete jednoducho používať príkazy ako „Nastaviť budík pre 8 som “alebo„ Zobuď ma o 8 som. ” Skvelé na tom je, že v skutočnosti nemusíte zadávať čas a jednoducho poviete „Zobuď ma 3 hodiny. ”

Nastaviť budík Google Now

Hovory, správy a e -maily

Telefonovanie, odosielanie textových správ a odosielanie e -mailov je tiež veľmi jednoduché pomocou služby Asistent Google. Na telefonovanie môžete použiť príkazy ako „Zavolaj mame“ alebo „Zavolaj Dominosovi na pizzu“. Na odosielanie správ môžete použiť príkazy ako „Poslať správu Davidovi, večierok je o 22:00“ alebo „Správa, ocko, budem tam 1 hodinu. ” Pokiaľ ide o e -maily, môžete povedať niečo ako „Poslať e -mail schôdzi predmetnej rady Amy“.

Zavolajte Dominosovi do služby Google Now

Hudba a videá

Na prehrávanie hudby z telefónu je možné použiť príkazy ako „Počúvajte Britney Spears“ a „Hrajte po schodisku do neba od Led Zeppelin“. Na prehrávanie filmov a videí na vašom zariadení je možné použiť príkazy ako „hrať film s temným rytierom“ alebo „prehrať upútavku na Youtube“.

Počúvajte hudbu v službe Asistent Google

Chytré karty Google

Aj keď sú hlasové povely srdcom a dušou Asistenta Google, vďaka funkcii Karty je Asistent Google skutočne špeciálny a posúva zážitok mobilného asistenta na ďalšiu úroveň. Ako som už spomenul, tieto karty sa automaticky zobrazujú počas celého dňa, aby vám pripomenuli rôzne veci a poskytli vám informácie o veciach, ktoré sa vám páčia alebo vás zaujímajú.

Funguje to tak, že Asistent Google neustále monitoruje všetko, čo sa deje vo vašom zariadení, vrátane vašich hlasových príkazov, pripomenutí, webového vyhľadávania a e -mailov. Keď Google Now získa veľké množstvo rôznych druhov informácií, bude vám lepšie rozumieť a pomocou kariet vám poskytne informácie a pripomenie vám veci bez toho, aby ste sa o to skutočne pýtali.

Do Asistenta Google môžete zadať aj informácie o sebe, aby vám aplikácia lepšie porozumela. Veci, ako je miesto výkonu práce a história webových stránok, môžete upravovať jednoducho tak, že v službe Asistent Google prejdete do ponuky Nastavenia/Účty a ochrana osobných údajov.

Účty a ochrana osobných údajov Google Now

Ak chcete nastaviť svoje preferencie, ako je spôsob cestovania, obľúbené športové tímy, obľúbené akcie a najnavštevovanejšie miesta, jednoducho kliknite na ikonu Prispôsobiť v službe Google Now.

Tlačidlo Prispôsobiť Google Now

Prispôsobte si Google Now

Tu je niekoľko kariet, ktoré by Asistent Google mohol vo vašom zariadení zobraziť na základe toho, čo robíte vo svojom telefóne bez toho, aby ste v službe Asistent Google skutočne zadávali informácie samostatne:

Potvrdenia rezervácie hotelov a čas odhlásenia, keď ste mimo mesta

Rezervácia hotela Google Now

Športové aktualizácie Google Now

Vaše narodeniny a narodeniny vašich kontaktov Google

Narodeniny Google Now

Schôdzky a oznámenia o schôdzach

Oznámenie o stretnutí Asistent Google

Za posledný mesiac ste ušli alebo prešli vzdialenosť

Prejdená vzdialenosť Asistenta Google

Aktualizácie dopravy a upozornenia na základe vašej práce a domova

Dopravná karta Google Now

Aktualizácie akcií Google Now

Filmy hrané v najbližšom kine a živé koncerty v okolí, ktoré by vás mohli zaujímať

Najnovšie filmy Google Now

Informácie o knihách a televíznych reláciách, ktoré by vás mohli zaujímať

Záver

Táto príručka bola napísaná pre vás, aby ste vylepšili používanie svojho smartfónu pomocou služby Asistent Google. Tu je popísané takmer všetko, čo môžete a ako to môžete robiť v službe Asistent Google, a to je všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli Asistenta Google využívať na maximum. Už je to nejaký čas, čo Asistent Google prvýkrát zasiahol Android smartphones a odvtedy spoločnosť Google odviedla neuveriteľnú prácu pri neustálom zlepšovaní aplikácie a uľahčovaní života používateľom smartfónov. Podeľte sa o slovo o službe Asistent Google so svojimi priateľmi pomocou skvelých aplikácií na odosielanie správ.

Krása aplikácie spočíva v tom, že čím viac ju používate, tým lepšie porozumie vám, vašim preferenciám a vašej každodennej rutine. Google stále pracuje na ďalšom vylepšovaní aplikácie a nebude dlho trvať, kým sa Asistent Google stane spôsobom používania smartphones než byť iba asistentom smartfónu.