Ako používať Google Maps na smartwatches s WearOS

Smartwatches sa teraz pomaly stávajú populárnym doplnkom medzi používateľmi smartfónov. Vďaka novým a vylepšeným funkciám, ako je sledovanie zdravotného stavu, sledovanie fitness a ďalšie skvelé funkcie, sú smartwatches perfektným spoločníkom, ktorý môžete spárovať so smartfónom. Okrem toho existuje veľa ďalších skvelých vecí, ktoré môžete so svojimi inteligentnými hodinami urobiť, a ak hľadáte takéto triky, ste na správnom mieste. Rovnako ako v tomto príspevku vás budeme informovať o tom, ako používať Mapy Google na smartwatches so systémom WearOS.

Vaše šikovné inteligentné hodinky môžete využiť na získanie podrobnej pomoci, a to ručne alebo dokonca hlasom. Upozorňujeme však, že na používanie tejto funkcie musíte mať pripravené inteligentné hodinky s GPS, inak tento trik nebude fungovať. Takže, ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na samotný článok:

Najlepšie hodinky

Ako používať Google Maps na smartwatches s WearOS

Teraz, ak chcete získať podrobnú pomoc pri určovaní polohy, aj keď je váš telefón uzamknutý pomocou smartfónu, musíte sa uistiť, že je povolená poloha. Prvým krokom je stiahnutie aplikácie Mapy Google z Obchodu Play. Aplikáciu si môžete stiahnuť kliknutím na tlačidlo nižšie:

Ako používať Google Maps na smartwatches s WearOS 1

Získajte pomoc prostredníctvom služby Voice

  1. Zobuďte svoje inteligentné hodinky vyslovením „OK Google“.
  2. Potom musíte vysloviť príkaz „navigovať do (cieľ)“.
  3. Nezabudnite uviesť dopravný prostriedok, napríklad autobusom, taxíkom alebo pešo.
  4. Dostane sa vám karta Google Card a možno bude potrebné podrobnejšie určiť cieľ.
  5. To je všetko!

Vyhľadajte trasy manuálne

  1. Zobuďte svoje inteligentné hodinky vyslovením „OK Google“.
  2. Klepnite na cieľ v Mapách Google.
  3. Teraz stlačte tlačidlo Navigovať v dolnej časti displeja.
  4. Cieľ zobrazíte jedným potiahnutím doľava.
  5. Dvojitým potiahnutím doľava zmeníte spôsob dopravy a opätovným potiahnutím zatvorte ponuku a spustíte navigáciu.

Takže tu to máte z mojej strany v tomto príspevku. Dúfam, že sa vám tento príspevok páčil a že ste mohli používať Mapy Google na navigáciu pomocou smartwatch so systémom WearOS. Dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ak narazíte na nejaké problémy pri dodržiavaní vyššie uvedených metód. Do nasledujúceho príspevku … Na zdravie!