Ako používať funkciu Nerušiť v systéme Android

Keď boli telefóny s Androidom prvýkrát k dispozícii, nemali funkciu „Nerušiť“. Vtedy sme jednoducho mali iba režimy vibrovania a tiché režimy. Tieto režimy boli prístupné úplným znížením hlasitosti zariadenia. To boli dobré časy.

Pripomína mi tie časy vždy, keď začínam svoje herné relácie. Stíšenie môjho telefónu bolo také jednoduché. Dokonca som si kúpil prihlásenie „Nerušiť, hrám“ Amazon a zavesiť na moje dvere.

Veci sa zmenili, keď Google vydal Lollipop, verziu OS Android. V prípade systému Android Lollipop Google odstránil z hlasitosti tichý režim a pridal novú funkciu s názvom „Nerušiť“, ktorá vám ponúka rôzne možnosti stlmenia telefónu. Umožňuje vám tiež naplánovať, kedy by mala byť funkcia aktívna.

Musieť Čítať:

4 Najlepšie aplikácie pre Android Nerušiť

„Nerušiť“ Android: Stíšiť upozornenia

4 Najlepšie aplikácie pre Android Nerušiť

Teraz, s najnovšími telefónmi Android na trhu, ponúka funkcia „Nerušiť“ viac možností ako kedykoľvek predtým.

Funkcia Android „Nerušiť“

Funkcia Android „Nerušiť“ je v istom zmysle technicky opakom funkcie „Alarm“. V systéme Android „Alarm“ môžete nastaviť naplánovanie si pripomenutia dôležitých poznámok. V režime Nerušiť pre Android môžete nakonfigurovať a naplánovať, aby sa váš telefón prepol do tichého režimu s niekoľkými výnimkami.

Ako používať funkciu Nerušiť v systéme Android

biely stôl pre telefóny s Androidom počas schôdzeStíšenie telefónov pri schôdzkach je teraz jednoduchšie s funkciou Nerušiť

Používanie systému Android „Nerušiť“ je pomerne jednoduché a pochopiteľné. Keď to pochopíte, bude to jednoduché ako Android Pie. Dostať slovnú hračku? Android … Pie? – Tu je návod, ako môžete použiť funkciu Android „Nerušiť“.

    Prístup k režimu „Nerušiť“ Povolenie režimu „Nerušiť“ Plánovanie aktívnych časov Rozšírené nastavenia

1. Prístup k „Nerušiť“

K tejto funkcii máte prístup dvoma spôsobmi: prejdením prstom nadol po rýchlej ponuke alebo pomocou nastavení telefónu.

Nerušiť Android potiahnite prstom nadol ponukuPrejdite prstom nadol v ponuke Android

Rýchle menu na telefóne s Androidom zobrazíte prejdením prstom po displeji nadol. V rýchlom menu nájdete funkciu „Nerušiť“. Je to ten s ikonou Mesačného polmesiaca. Klepnutím na túto položku aktivujete túto funkciu. Či už ste to nakonfigurovali alebo nie, aktivuje sa s predvolenými nastaveniami alebo s vašimi nakonfigurovanými nastaveniami.

nerušiť zvuk nastavení telefónuPoužívateľské rozhranie nastavení zvuku systému Android

Druhý spôsob, ako získať prístup k tejto funkcii, je prostredníctvom nastavení telefónov. Na karte „Zvuk“ nájdete možnosť „Nerušiť“.

2. Povolenie možnosti Nerušiť

Podobne ako vyššie uvedené, túto funkciu môžete povoliť v rýchlej ponuke potiahnutia nadol alebo v nastaveniach telefónu. V ponuke potiahnutím nadol aktivujte klepnutím na ikonu „Nerušiť“.

V nastaveniach telefónu jednoducho klepnite na „Zvuk“ a potom na „Nerušiť“. V rozhraní „Nerušiť“ ho aktivujte klepnutím na „Povoliť teraz“.

Jediný rozdiel medzi týmito dvoma (2) metódy sú – rýchly prístup k ponuke je rýchlejší, ale ak chcete nakonfigurovať túto funkciu, budete musieť prejsť na nastavenia telefónu.

3. Plánovanie aktívnych časov

Rovnako ako budík, môžete nastaviť dátum a čas na automatickú aktiváciu tejto funkcie. V rámci tejto možnosti môžete vybrať deň, dátum a čas, kedy má byť táto funkcia aktívna, a nie.

Nerušte android počas udalostíPočas udalostí možnosť

„Počas udalostí pre“ je miesto, kde môžete nastaviť konkrétny kalendár ako základ plánovania aktivít týchto funkcií. V rámci týchto nastavení si môžete vybrať z troch možností.

Akýkoľvek kalendár – Táto možnosť slúži na používanie všetkých vašich kalendárov v každom účte prepojenom s telefónom, ako je e -mail, výhľad a telefónny kalendár.Telefón – Táto možnosť slúži na používanie kalendára telefónu.Prepojené e -mailové účty – Táto možnosť slúži na používanie kalendára prepojených účtov, ako je kalendár Gmail, kalendár Yahoo a ďalšie.

nerušiť pozvánku na udalosť odpovede systému AndroidPozvaná odpoveď na udalosť

Ďalšou možnosťou je nastaviť odpoveď na pozvanie na udalosti. Túto funkciu môžete nakonfigurovať tak, aby buď odpovedala pomocou:

Áno – každá pozvánka do kalendára bude automaticky prijatá. Tým sa tiež naplánuje, aby bola počas týchto udalostí aktívna funkcia „Nerušiť“.Áno alebo Možno – požiada o vašu odpoveď. Ak odpoviete „Možno“, systém sa vás opýta, či chcete naplánovať, aby bola pre uvedenú udalosť aktívna možnosť „Nerušiť“.Áno, možno alebo Neodpovedal – dáva vám možnosť nereagovať na pozvánky.

nerušiť funkciu telefónu android pridať novúPridať novú možnosť

Ak budete niekedy potrebovať viac nastavení pre „Čas“ alebo „Udalosť“, môžete sa rozhodnúť vybrať možnosť „Pridať nové“.

4. Pokročilé nastavenia

Toto je časť, kde vám funkcia „Nerušiť“ poskytuje flexibilitu a ďalšie možnosti. Rozšírené nastavenia majú dve možnosti: „Nerušiť režim“ a „Definovať prioritné prerušenia“.

Nerušiť režim

nerušiť režim androidNerušiť režim

„Režim Nerušiť“ je v zásade možnosťou, ako umožniť prechod niektorým funkciám, keď je aktívna funkcia „Nerušiť“. Máte tri možnosti, a to tieto:

Povoliť iba prioritné prerušenia – Možnosť prijímať hovory a správy od kontaktov na zozname povolených.Iba alarmy – Možnosť, aby váš telefón vydával zvuk z naplánovaných alarmov.Nerušiť – V zásade zabraňuje telefónu vydávať akýkoľvek zvuk alebo vibrácie.

Definujte prioritné prerušenia

nerušiť definovať prioritné prerušenia telefón s AndroidomDefinujte prioritné rozhranie

Pod touto možnosťou môžete pridať na zoznam povolených kontaktov, ktoré vám umožnia zvoniť alebo vás upozorňovať správami, aj keď je aktívna funkcia „Nerušiť“. Môžete buď vybrať skupinu kontaktov, alebo ručne vybrať tie dôležité.

Okrem toho v rámci tejto možnosti nájdete jednu ďalšiu funkciu. Je to funkcia „Opakované hovory“. Ak je táto funkcia zapnutá, zazvoní vám telefón, ak sa vám kontakt, ktorý nie je na zozname povolených, pokúsi zavolať dvakrát do troch minút.

Navrhované čítania:

8 spôsoby, ako opraviť funkciu „Nerušiť“, ktorá sa stále zapína

4 metódy na opravu režimu Nerušiť, ktorý v systéme Android nefunguje

Ako aktivovať režim Nerušiť počas jazdy v systéme Android

Záver

Funkcia Android „Nerušiť“ je druh funkcie, ktorá nemusí byť nevyhnutne pre každého. Niektorí môžu pri dôležitých udalostiach radšej jednoducho stíšiť svoj telefón, zatiaľ čo iným vyhovuje táto funkcia v každodennom uponáhľanom živote. Bez ohľadu na to, či túto funkciu používate alebo nie, je tento článok pre tých, ktorí s touto funkciou začínajú a plánujú ju používať.

Ak máte nejaké tipy alebo návrhy na používanie funkcie „Nerušiť“ systému Android, o ktoré by ste sa chceli podeliť, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!