Ako používať Firestick s monitormi bez portu HDMI?

Firestick zbalí veľa pekných funkcií do malej jednotky, a to je jeden z dôvodov, prečo som si niektoré z nich kúpil pre rôzne televízory v dome. Neuvedomil som si však, že televízor (technická obrazovka) v kuchyni nemá port HDMI. Namiesto toho má port VGA a DVI, preto som si niektoré z týchto adaptérov objednal, aby som zistil, ktoré adaptéry fungujú najlepšie. Tu je zoznam všetkých spôsobov, ako sa môžete pripojiť k programu Firestick, ak monitor nemá port HDMI. Začnime.

problém

Všetky Firesticks majú samčí HDMI port a môj monitor má samičí VGA a samičí DVI port. Pretože tieto porty nie sú navzájom kompatibilné, určite existujú produkty vonkajšej police známe ako adaptéry, ktoré vám doslova pomôžu preklenúť medzeru. Sú ľahko dostupné na Amazon ale môže byť mätúce, pretože všetko vyzerá podobne. Takže som to zredukovala a uviedla všetky produkty uvedené nižšie.

1, Adaptér HDMI na VGA

Je možné zameniť orientáciu a kúpiť nesprávny adaptér. Pretože Firestick má samčí port HDMI a port VGA na mojom monitore je samičí port. Potrebujeme adaptér, ktorý má túto presnú konfiguráciu. Samičí port HDMI a samčí port VGA. Tento adaptér HDMI na VGA si môžete kúpiť od spoločnosti Amazon alebo niečo, čo vyzerá ako obrázok nižšie. Pretože VGA nemá žiadny zvukový signál, existuje samostatný 30,5 mm konektor, ktorý môžete použiť na pripojenie reproduktorov. Musíte tiež pripojiť port USB k portu USB na monitore alebo pomocou nabíjačky pre smartfóny.

Prečítajte si tiež: Ako umiestniť vedľajšie aplikácie do programu Firestick

HDMI na VGA s audio káblom

Vyšlo to z krabice, ale vyskytol sa problém s inštaláciou. Hneď ako som stlačil tlačidlo domov, Firestick havaroval. Po ďalšom vyšetrovaní som si uvedomil, že zmena rozlíšenia programu Firestick na 1080 tento problém vyrieši. Môžete to urobiť tým, že pôjdete Nastavenia> Displej a zvuk> Displej> Rozlíšenie videa> 1080p.

kúpiť Adaptér HDMI na VGA (11,99 dolárov)

2, Adaptér HDMI na DVI

Podobne ako VGA, väčšina portov DVI má iba jeden obrazový signál a potrebujete adaptér, ktorý na výstup privádza video cez port DVI a zvuk cez 3Zvukový konektor 0,5 mm. Našiel som adaptér Amazon za 25 dolárov, čo v našej situácii funguje naozaj dobre a má aj zvukový port.

Prečítajte si: Ako zrkadliť obrazovku Mac alebo Macbook Amazon Fire Stick

Adaptér HDMI na DVI

Tento adaptér však nie je súčasťou balenia DVI kábla, takže ak ste upustili kábel dodávaný s obrazovkou, môžete si ho objednať Amazon, Tento adaptér funguje a jediným obmedzením je, že nemá video signál vyšší ako 1080p, takže musíte upraviť rozlíšenie vášho 4K Firestick na 1080p.

kúpiť Adaptér HDMI na DVI (25 USD)

3, Adaptér HDMI na RCA

Pamätajte na čas, kedy bol DVD prehrávač rozzúrený a prišiel s káblom s tromi farebnými koncami. Ak máte okolo seba jeden zo starých televízorov, ktorý má vstup RCA, môžete pomocou tohto HDMI konvertovať televízor na Firestick. na adaptér RCA.

Musíte čítať: 13 najlepších aplikácií pre Firestick a Fire TV Stick 4k

Adaptér HDMI na AV alebo HDMI na RCA

Na fungovanie potrebuje 5 V napájanie a dodáva sa s mini káblom USB na USB, ktorý môžete pripojiť k akémukoľvek štandardnému adaptéru. Podľa vášho televízora môžete dokonca prepínať medzi normami videa NTSC a PAL.

kúpiť Adaptér HDMI na RCA ($ 90,88)

To je všetko, čo musíte kúpiť, aby ste previedli svoje staré televízory a displeje na inteligentné zariadenia poháňané firmou Firestick. Všetky tieto výrobky sú relatívne malé a nezaberajú veľa miesta na zadnej strane monitora. Ak mi chýba nejaký adaptér, ktorý má váš TV / monitor, dajte mi vedieť. Podeľte sa o svoje skúsenosti so mnou na Twitter,

Súvisiace články: Nová Fire TV Stick 4k nepodporuje zrkadlenie: Ako to opraviť