Ako používať Android Auto bezdrôtovo

Drôty nie sú zábavné, však? V poslednej dobe sa snažíme eliminovať káble takmer od všetkého – od nabíjania po slúchadlá a prenos súborov. Prečo by teda mal byť Android Auto výnimkou? Ak ste Android Auto doteraz používali cez USB kábel, máte šťastie! V tomto článku vám ukážeme, ako a za akých podmienok môžete Android Auto používať bezdrôtovo. Ste zvedaví? Pokračuj v čítaní!

Čo potrebujete na bezdrôtové používanie systému Android Auto

Stručne povedané, potrebujete autorádio s funkciami Wi-Fi a kompatibilné zariadenie Android.

1. Hlavná jednotka

V prvom rade musí vaše autorádio ovládať Android Auto bezdrôtovo alebo bezdrôtovo. Za druhé, musí mať Wi-Fi, pretože šírka pásma Bluetooth na tento druh služby nestačí.

2. Smartfón s Androidom

Nie všetky telefóny to dokážu. Váš operačný systém musí byť Android 8.0 (Oreo) alebo vyšší pre telefóny Pixel, Nexus 5X alebo 6P. Pokiaľ ide o sériu Samsung, ak máte S8/S8+, S9/S9+, S10/S10+alebo Note od 8 do 10, musíte mať Android 9.0 (Koláč) alebo vyšší.

Dve jednoduché ingrediencie, ale veľmi špecifické. Ak nezaškrtnete políčka vyššie, nadšenci systému Android objavili niekoľko neoficiálnych trikov, ktoré však vyžadujú prácu a trpezlivosť. Môžete skúsiť použiť Android TV stick a USB kábel – TV stick údajne funguje ako anténa pre vašu automobilovú jednotku, ak ju dokážete spustiť.

Ako používať Android Auto bezdrôtovo

Ak máte všetky podmienky na bezdrôtové pripojenie, potom odteraz stačí vykonať niekoľko krokov a sú skutočne jednoduché!

Krok 1: Pripojte svoj telefón

Pomocou kábla USB (iba tentokrát!) Pripojte svoj smartphone so systémom Android k automobilovej jednotke.

Krok 2: Kompletné nastavenie

Na obrazovke vašej automobilovej jednotky sú nejaké pokyny. Nasledujte ich a dokončite inicializáciu.

Krok 2: Odpojiť!

USB, preč! Teraz môžete kábel odpojiť od automobilovej jednotky.

Teraz, keď sadnete do auta, Android Auto sa automaticky spojí s telefónom aj automobilovou jednotkou. Mágia? Nie, ale dosť blízko!

Časté otázky

Funguje Android Auto bezdrôtovo na akomkoľvek aute?

Bohužiaľ nie. Vaše auto musí mať funkciu Wi-Fi.

Je Android Auto kompatibilný s akýmkoľvek automobilom?

Android Auto – bezdrôtovo!

Nie je lepšie zbaviť sa tých otravných drôtov? Aspoň vo vašom aute. Dúfame, že vám naše návrhy pomohli zbaviť sa kábla USB a pri jazde si skutočne oddýchnuť. Ak nie, neváhajte a dajte nám vedieť, kde sa stala chyba, alebo prečo nie, aké máte skúsenosti s Android Auto, bezdrôtové alebo nie!

Odporúčaný obrázok