Ako používať Android Auto ako Waze

Zaujímalo vás niekedy, či existuje niečo lepšie ako Mapy Google? Tu je Waze. Waze je perfektný na riadenie, s rôznymi výstrahami a varovaniami, ktoré sú užitočné pre vodiča, a užitočnými návrhmi na trasu alebo čerpacie stanice. Je to viac než len aplikácia GPS. Táto aplikácia je vysoko prispôsobiteľná a môže byť vašim dôveryhodným druhým pilotom po celú dobu vašej cesty. A hádaj čo? Waze je možné používať so systémom Android Auto. Pýtate sa ako? Čítajte ďalej!

Ako používať Waze ako v systéme Android Auto

Ak ste si ešte nestiahli Android Auto, môžete to urobiť kliknutím na tlačidlo nižšie.

Logo Android AutoAndroid Auto
Google Play

Tiež, ak ešte nemáte Waze, môžete ho získať z tlačidla nižšie.

logo wazeLogo Waze
Google Play

Krok 1: Pripojte svoje zariadenie k svojmu vozidlu

Ak máte s týmto krokom problémy, sme si istí, že vám pomôže nasledujúci článok:

Krok 2: Vyberte Spúšťač aplikácií a klepnite na Waze

Krok 3: Zadajte svoj cieľ

Ak chcete otvoriť klávesnicu, klepnite na textovú oblasť a vyskočí. Na to môžete použiť aj hlasové príkazy, a to buď vyslovením príkazu „OK Google“, alebo klepnutím na ikonu mikrofónu. Ak sa vám z vyhľadávania objaví viac miest, vyberte požadované a vaša trasa bude nakonfigurovaná.

Existuje niekoľko vecí, ktoré je potrebné hľadať:

Je vaše auto kompatibilné s Android Auto? Je Android Auto k dispozícii vo vašej krajine? Je váš smartphone s Androidom kompatibilný s Android Auto? Máte internetové pripojenie? Je váš smartphone s Androidom pripojený k palubnej doske vášho auta?

Ak môžete skontrolovať všetky tieto otázky, nemal by existovať dôvod, prečo by vám Waze v systéme Android Auto nefungovalo správne!

Časté otázky

Je Android Auto zadarmo?

Áno, služba je úplne zadarmo.

Je akýkoľvek telefón s Androidom kompatibilný so systémom Android Auto?

Ak má váš telefón Android 5.0 alebo vyšší, s najväčšou pravdepodobnosťou bude fungovať s Android Auto pri pripojení USB. na bezdrôtové pripojenie budete potrebovať aspoň Oreo alebo vyšší.

Je nejaké auto kompatibilné s Android Auto?

Bohužiaľ nie. Je však pravdepodobné, že novšie modely budú kompatibilné a stále viac modelov vyrábaných v dnešnej dobe bude s Android Auto fungovať dobre. Kompletný zoznam nájdete na oficiálnom webe Android Auto alebo v našom článku, na ktorý odkazujeme nižšie.

Dúfame, že vám naše návrhy pomohli nastaviť Waze ako aktuálnu aplikáciu pre mapy pre Android Auto. To isté môžete urobiť s inými podobnými aplikáciami, iba ak samotná aplikácia môže fungovať so systémom Android Auto. Páčilo sa vám používať Waze v systéme Android Auto? Dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch!

Odporúčaný obrázok