Ako používať Android 11 Nový obrázok v obrazovom režime alias Plávajúce okno

Ako používať Android 11 Nový obrázok v obrazovom režime alias Plávajúce okno 1

Android je zrelý operačný systém, ktorý sa od začiatku veľa vyvíjal. V týchto dňoch znamenala novšia verzia pre Android obrovskú inováciu grafiky a funkcií. Zatiaľ to tak nie je. Tu a tam sú niektoré drobné vylepšenia a doplnky k týmto funkciám. Jedným takým vylepšením tejto funkcie je nový režim Android 11 Picture in Picture. Aj keď to tam bolo od Oreo, prichádza novšie so zaujímavými funkciami. Takže v tomto článku na nich pracujeme.

Najnovšia verzia systému Android, Android 11, sa začala objavovať v ukážkach pre vývojárov pixelových telefónov. Môžeme však očakávať, že veľa ďalších zariadení, ako sú OnePlus a Mi 10, čoskoro dostanú verzie beta. V súčasnosti ich môžeme testovať iba na zariadeniach Pixel. Android zastavil kódové názvy v abecednom poradí ako Android 10. Preto je názov novšieho operačného systému Android 11 priamy. Teraz má nový Android 11 niektoré dôležité funkcie o plávajúcom okne alebo lepšie známy ako obrázok v obrazovom režime.

Čo je to Android 11 Obrázok v obrazovom režime

Obrázok v režime Obrázok vám umožňuje sledovať a užívať si mediálny obsah (videá) na akejkoľvek obrazovke bez toho, aby ste ich zastavili. Médiá sú minimalizované na malú kartu a prekrývajú sa nad aktuálnou obrazovkou, s ktorou pracujete. Preto to umožňuje novú úroveň multitaskingu. Táto funkcia funguje takmer na všetkých zariadeniach so systémom Android Oreo a novším. Môžete ho umiestniť kamkoľvek, ale na zariadeniach Oreo, Pie alebo dokonca na zariadeniach Android 10 sa nedá zmeniť jeho veľkosť.

Zmeniť veľkosť

Na zariadeniach s Androidom 10 a nižším nemôžete zmeniť veľkosť obrázka v prekryvných obrázkoch. Ale s Androidom 11 môžete zmeniť veľkosť prekrytia podľa našich požiadaviek. Pretože sme vo fáze beta operačného systému, veci nie sú dokonalé. Dúfame však, že sa dajú opraviť stabilným uvoľnením.

Nová ikona odmietnutia

V predchádzajúcej verzii vyžaduje zatvorenie alebo zamietnutie prekrytia, aby sme prekrytie pretiahli dole, kde sa hovorí „Presuňte nadol a uvoľnite ho na odmietnutie“. Ale namiesto zatieneného priestoru dostaneme malú bublinu so značkou X. Ak pretiahnete prekrytie do bubliny, prekrytie sa odstráni.

Ako aktivovať obrázok v obrazovom režime v systéme Android 11

Ak chcete aktivovať obrázok v obrazovom režime pre všetky aplikácie,

    Ísť do nastavenie a otvorené aplikácie & SprávyKliknite na aplikáciu, pre ktorú chcete aktivovať Obrázok v režime Obrázok. Prípadne môžete dlho stlačiť ikonu aplikácie a klepnúť na Informácie o aplikácii. Prejdite nadol na rozšírené možnosti a stlačte „Obraz v obraze“ a nastavte ho na aktiváciu pomocou prepínača.

Ako používať Android 11 Nový obrázok v obrazovom režime alias Plávajúce okno 2

Spustenie obrazu v obraze v systéme Android 11

Otvorte ľubovoľnú aplikáciu, Chrome a nahrajte mediálnu stránku, ako je youtube, a stlačte tlačidlo Domov. Teraz sa médium začne prehrávať v režime PIP. Táto funkcia funguje najlepšie pre video mediálne súbory. To platí aj pre YouTubeaplikácie a ďalšie streamingové služby, ako napr Amazon Prime alebo Netflix. ale YouTube vyžaduje na prehrávanie hudobných videí mimo aplikácie prémiovú službu youtube.

Zmeňte veľkosť kontextového okna

Ako je uvedené vyššie, novou funkciou v zobrazení PIP je schopnosť meniť veľkosť. Ako zmeniť veľkosť okna PIP:

    Pomocou tlačidla Domov odošlite médiá do okna PIP. Umiestnite okno do rohu a pokúste sa dotknúť okraja okna. Po zachytení rohu ho roztiahnite potiahnutím na druhý koniec. Pre zníženie ťahu dovnútra.

Ako používať Android 11 Nový obrázok v obrazovom režime alias Plávajúce okno 3

Odstráni kontextové okno

Ak chcete vyskakovacie okno odmietnuť alebo zatvoriť,

    Stlačte a podržte kontextové okno. Potiahnite na ikonu bubliny umiestnenú v dolnej časti obrazovky. Prípadne môžete klepnúť na rozbaľovacie okno a kliknutím na symbol X okno zatvoriť.

Ako používať Android 11 Nový obrázok v obrazovom režime alias Plávajúce okno 4

záver

Takto môžete na svojich zariadeniach s Androidom 11 povoliť a používať režim PIP. Ale z väčšej časti je táto funkcia v predvolenom nastavení povolená. Ak nie, vyššie uvedené kroky môžete použiť na manuálnu aktiváciu. Túto metódu môžete tiež použiť na jej deaktiváciu, ak túto funkciu nechcete. Aj keď je to momentálne trochu buggy kvôli beta verzii, môžeme očakávať opravu v pripravovanej stabilnej verzii systému Android 11. Dúfajme, že táto funkcia zostane.