Ako pou┼ż├şva┼ą Android 11 Nov├Ż obr├ízok v obrazovom re┼żime alias Pl├ívaj├║ce okno

Ako pou┼ż├şva┼ą Android 11 Nov├Ż obr├ízok v obrazovom re┼żime alias Pl├ívaj├║ce okno 1

Android je zrel├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm, ktor├Ż sa od za─Źiatku ve─ża vyv├şjal. V t├Żchto d┼łoch znamenala nov┼íia verzia pre Android obrovsk├║ inov├íciu grafiky a funkci├ş. Zatia─ż to tak nie je. Tu a tam s├║ niektor├ę drobn├ę vylep┼íenia a doplnky k t├Żmto funkci├ím. Jedn├Żm tak├Żm vylep┼íen├şm tejto funkcie je nov├Ż re┼żim Android 11 Picture in Picture. Aj ke─Ć to tam bolo od Oreo, prich├ídza nov┼íie so zauj├şmav├Żmi funkciami. Tak┼że v tomto ─Źl├ínku na nich pracujeme.

Najnov┼íia verzia syst├ęmu Android, Android 11, sa za─Źala objavova┼ą v uk├í┼żkach pre v├Żvoj├írov pixelov├Żch telef├│nov. M├┤┼żeme v┼íak o─Źak├íva┼ą, ┼że ve─ża ─Ćal┼í├şch zariaden├ş, ako s├║ OnePlus a Mi 10, ─Źoskoro dostan├║ verzie beta. V s├║─Źasnosti ich m├┤┼żeme testova┼ą iba na zariadeniach Pixel. Android zastavil k├│dov├ę n├ízvy v abecednom porad├ş ako Android 10. Preto je n├ízov nov┼íieho opera─Źn├ęho syst├ęmu Android 11 priamy. Teraz m├í nov├Ż Android 11 niektor├ę d├┤le┼żit├ę funkcie o pl├ívaj├║com okne alebo lep┼íie zn├ímy ako obr├ízok v obrazovom re┼żime.

Ako pou┼ż├şva┼ą nov├Ż obr├ízok syst├ęmu Android 11 v obrazovom re┼żime alias pl├ívaj├║ce okno

─îo je to Android 11 Obr├ízok v obrazovom re┼żime

Obr├ízok v re┼żime Obr├ízok v├ím umo┼ż┼łuje sledova┼ą a u┼ż├şva┼ą si medi├ílny obsah (vide├í) na akejko─żvek obrazovke bez toho, aby ste ich zastavili. M├ędi├í s├║ minimalizovan├ę na mal├║ kartu a prekr├Żvaj├║ sa nad aktu├ílnou obrazovkou, s ktorou pracujete. Preto to umo┼ż┼łuje nov├║ ├║rove┼ł multitaskingu. T├íto funkcia funguje takmer na v┼íetk├Żch zariadeniach so syst├ęmom Android Oreo a nov┼í├şm. M├┤┼żete ho umiestni┼ą kamko─żvek, ale na zariadeniach Oreo, Pie alebo dokonca na zariadeniach Android 10 sa ned├í zmeni┼ą jeho ve─żkos┼ą.

Zmeni┼ą ve─żkos┼ą

Na zariadeniach s Androidom 10 a ni┼ż┼í├şm nem├┤┼żete zmeni┼ą ve─żkos┼ą obr├ízka v prekryvn├Żch obr├ízkoch. Ale s Androidom 11 m├┤┼żete zmeni┼ą ve─żkos┼ą prekrytia pod─ża na┼íich po┼żiadaviek. Preto┼że sme vo f├íze beta opera─Źn├ęho syst├ęmu, veci nie s├║ dokonal├ę. D├║fame v┼íak, ┼że sa daj├║ opravi┼ą stabiln├Żm uvo─żnen├şm.

Nová ikona odmietnutia

V predch├ídzaj├║cej verzii vy┼żaduje zatvorenie alebo zamietnutie prekrytia, aby sme prekrytie pretiahli dole, kde sa hovor├ş ÔÇ×Presu┼łte nadol a uvo─żnite ho na odmietnutieÔÇť. Ale namiesto zatienen├ęho priestoru dostaneme mal├║ bublinu so zna─Źkou X. Ak pretiahnete prekrytie do bubliny, prekrytie sa odstr├íni.

Ako aktivova┼ą obr├ízok v obrazovom re┼żime v syst├ęme Android 11

Ak chcete aktivova┼ą obr├ízok v obrazovom re┼żime pre v┼íetky aplik├ície,

    ├Źs┼ą do nastavenie a otvoren├ę aplik├ície & Spr├ívyKliknite na aplik├íciu, pre ktor├║ chcete aktivova┼ą Obr├ízok v re┼żime Obr├ízok. Pr├şpadne m├┤┼żete dlho stla─Źi┼ą ikonu aplik├ície a klepn├║┼ą na Inform├ície o aplik├ícii. Prejdite nadol na roz┼í├şren├ę mo┼żnosti a stla─Źte ÔÇ×Obraz v obrazeÔÇť a nastavte ho na aktiv├íciu pomocou prep├şna─Źa.

Ako pou┼ż├şva┼ą Android 11 Nov├Ż obr├ízok v obrazovom re┼żime alias Pl├ívaj├║ce okno 2

Spustenie obrazu v obraze v syst├ęme Android 11

Otvorte ─żubovo─żn├║ aplik├íciu, Chrome a nahrajte medi├ílnu str├ínku, ako je youtube, a stla─Źte tla─Źidlo Domov. Teraz sa m├ędium za─Źne prehr├íva┼ą v re┼żime PIP. T├íto funkcia funguje najlep┼íie pre video medi├ílne s├║bory. To plat├ş aj pre YouTubeaplik├ície a ─Ćal┼íie streamingov├ę slu┼żby, ako napr Amazon Prime alebo Netflix. ale YouTube vy┼żaduje na prehr├ívanie hudobn├Żch vide├ş mimo aplik├ície pr├ęmiov├║ slu┼żbu youtube.

Zme┼łte ve─żkos┼ą kontextov├ęho okna

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, novou funkciou v zobrazen├ş PIP je schopnos┼ą meni┼ą ve─żkos┼ą. Ako zmeni┼ą ve─żkos┼ą okna PIP:

    Pomocou tla─Źidla Domov odo┼ílite m├ędi├í do okna PIP. Umiestnite okno do rohu a pok├║ste sa dotkn├║┼ą okraja okna. Po zachyten├ş rohu ho roztiahnite potiahnut├şm na druh├Ż koniec. Pre zn├ş┼żenie ┼ąahu dovn├║tra.

Ako pou┼ż├şva┼ą Android 11 Nov├Ż obr├ízok v obrazovom re┼żime alias Pl├ívaj├║ce okno 3

Odstr├íni kontextov├ę okno

Ak chcete vyskakovacie okno odmietnu┼ą alebo zatvori┼ą,

    Stla─Źte a podr┼żte kontextov├ę okno. Potiahnite na ikonu bubliny umiestnen├║ v dolnej ─Źasti obrazovky. Pr├şpadne m├┤┼żete klepn├║┼ą na rozba─żovacie okno a kliknut├şm na symbol X okno zatvori┼ą.

Ako pou┼ż├şva┼ą Android 11 Nov├Ż obr├ízok v obrazovom re┼żime alias Pl├ívaj├║ce okno 4

záver

Takto m├┤┼żete na svojich zariadeniach s Androidom 11 povoli┼ą a pou┼ż├şva┼ą re┼żim PIP. Ale z v├Ą─Ź┼íej ─Źasti je t├íto funkcia v predvolenom nastaven├ş povolen├í. Ak nie, vy┼í┼íie uveden├ę kroky m├┤┼żete pou┼żi┼ą na manu├ílnu aktiv├íciu. T├║to met├│du m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą na jej deaktiv├íciu, ak t├║to funkciu nechcete. Aj ke─Ć je to moment├ílne trochu buggy kv├┤li beta verzii, m├┤┼żeme o─Źak├íva┼ą opravu v pripravovanej stabilnej verzii syst├ęmu Android 11. D├║fajme, ┼że t├íto funkcia zostane.