Ako používať Ableton Live alebo Logic Pro X na vašom iPade

Sidecar je nová funkcia Catalina pre iOS 13 / macOS, ktorá vám umožňuje používať iPad ako doplnkový displej pre váš Mac, ale tiež umožňuje odosielať do iPadu akúkoľvek aplikáciu. Potom môžete odísť a používať túto aplikáciu na iPad, celkom nezávisle, pomocou Apple Ceruzka.

To znamená, že na iPade môžete používať niektoré špičkové hudobné aplikácie Mac, ako napríklad Logic Pro X a Ableton Live. Existuje niekoľko snímok obrazovky, ale dá sa ľahko používať. V skutočnosti je Sidecar tak dobrý, že používanie aplikácií pre Mac na iPade, ako je toto, je skutočne rozumná a uskutočniteľná možnosť. Nie je to len dobrý trik, ktorý použijete raz a potom zabudnete.Ako používať Ableton Live alebo Logic Pro X na vašom iPade 1

Začiatok

Aby ste sa mohli riadiť týmto tutoriálom, budete potrebovať:

  • Mac kompatibilný s Catalinou
  • Posledný iPad s iOS 13
  • Apple ceruzka

To je. Samotný prívesný vozík funguje bez vozidla Apple Ceruzka, ale iba ako doplnková obrazovka. Potrebujete stylus Apple aby ste klikli na tlačidlá v aplikácii Mac. Prsty fungujú iba na približovanie a posúvanie.

Ako spustiť Logic Pro X v Sidecar

Tento hack funguje rovnako pre Ableton Live, ale používam Logic Pro X, aby ste videli implementáciu Touch Bar Sidecar. (V skutočnosti je Ableton Live vhodnejší pre tento typ použitia, pretože má špeciálny režim tabletu, aby bol kompatibilný s dotykovou obrazovkou.)

Prvým krokom je spustenie Logic a jeho vloženie do iPadu. Ak to chcete urobiť, použite zelené tlačidlo v skupine tlačidiel „semafor“ v ľavom hornom rohu ktoréhokoľvek okna Mac. Toto nebude fungovať, ak je Logic už na celú obrazovku.

Pošlite akékoľvek okno do iPadu pomocou Sidecar.

Umiestnite kurzor myši na zelené tlačidlo a zobrazí sa kontextový panel. Kliknite na posledný záznam v zozname Presunúť do (názov iPadu) , Okno sa odošle do iPadu a bude vyzerať asi takto:

Ako používať Ableton Live alebo Logic Pro X na vašom iPade 2

Obrazovka vášho počítača Mac bude blikať a jeho rozlíšenie sa môže zmeniť. Súčasne sa iPad zobudí (ak ešte nie je zapnutý) a zobrazí Logic. Ak chcete, môžete teraz umiestniť logiku na zobrazenie na celú obrazovku, čím sa skryje aj panel s ponukami.

Bočný panel postranného vozíka

Ak chcete na počítači Mac používať iba klávesnicu a trackpad, je to tak. Ak však chcete vziať svoj iPad na svoje obľúbené kreslo a pokračovať odtiaľto v logickej relácii, musíte poznať niekoľko ďalších vecí. Najprv budete chcieť aktivovať bočný panel Sidecar, ak ešte nie je aktivovaný. Môžete to urobiť v miniaplikácii panela s ponukami Sidecar, ako bolo vidieť skôr. Kliknite a vyberte Zobraziť bočný panel ,

Ako používať Ableton Live alebo Logic Pro X na vašom iPade 3

Bočný panel Sidecar je pruh ovládacích prvkov nachádzajúcich sa na bočnej strane obrazovky iPadu v režime Sidecar. Poskytuje dotykový prístup k modifikačným klávesám Mac (Shift, Control, atď.) Plus niektoré ďalšie ovládacie prvky. V hornej časti sa nachádzajú tlačidlá na zobrazenie lišty ponuky a doku. Tlačidlo „zobraziť dok“ tiež zmení obrazovku, ktorá zobrazuje prepínač aplikácií doku a karty a karty. Dotykom na toto tlačidlo prepínate medzi obrazovkami Mac a iPad.

Pri používaní Sidecar je bočný panel nevyhnutný, pretože vám umožňuje prístup k pokročilým funkciám, ako sú klávesové skratky. Napríklad použitie Apple Ceruzka a ovládací kláves na bočnom paneli vám umožňujú kliknúť pravým tlačidlom myši. A v Logike pridržaním klávesu bočného panela zmeníte ovládacie prvky na virtuálnom dotykovom paneli. Tento úžasný hack je pravdepodobne ešte vhodnejší pre iPad ako pre MacBook Pro.

Interakcia s aplikáciami iPad

Pretože Sidecar je iba ďalšou aplikáciou pre iPad, môžete iPad používať ako zvyčajne. Okná Slide Over môžete presúvať z boku obrazovky a máte prístup k doku iPad, k ovládaciemu centru atď.

A hoci nemôžete pretiahnuť súbor z aplikácie iPad do aplikácie pre Mac, môžete ho skopírovať do iPadu a vložiť do aplikácie pre Mac. Napríklad som použil aplikáciu súborov iOS v zobrazení Slide Over na nájdenie zvukový klip. Skopíroval som to, potom som klepol na Logic a vložil klip. Všetko na iPade. Nevidíte ani dialógové okno Univerzálna schránka, vďaka čomu si myslím, že sa to stáva lokálne. Je to určite okamžité.

Táto interaktivita iPad / Mac otvára niektoré šialené možnosti. Napríklad môžete mať Mac a iPad pripojené cez USB, v takom prípade môžete poslať zvuk z iPadu na Mac cez iDAM. To vám umožní hrať nástroj v aplikácii iPad, zatiaľ čo ho nahrávať v Logic, tiež na váš iPad. Je to dosť divoké.

Opatrne s …

Niektoré veci ste možno neuvažovali. Jedným z nich je, že zvuk vychádza z reproduktorov Mac, nie z iPadu. To je však pravdepodobne to, čo chcete. Všetku energiu získate z reproduktorov pripojených k počítaču Mac, ale pod kontrolou zariadenia iPad.

Ďalšou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, sú káble. Sidecar funguje cez kábel USB alebo bezdrôtovo. Obidve sa zdajú byť v poriadku a možnosť bezdrôtového pripojenia je jednoznačne pohodlnejšia, ak ste na cestách. Pokiaľ je Sidecar aktívny, neprechádzajte medzi nimi. Teoreticky by sa vaše počítače Mac a iPad mali obnoviť z odpojeného kábla. Ale v praxi som bol nútený opustiť a reštartovať Sidecar, aby to fungovalo.

A to je všetko. Sidecar je úžasný doplnok pre MacOS aj iOS, skutočne užitočný nástroj. Logika je samozrejme iba príkladom možností. Vyskúšajte Sidecar aj so svojimi obľúbenými aplikáciami.