Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako použiť Apple Watch nahradiť vaše heslo bez ID dotyku

Ako použiť Apple Watch nahradiť vaše heslo bez ID dotyku 1

Nové notebooky MacBook Air a MacBook Pro nahrádzajú staré staré heslo rozpoznaním odtlačkov prstov Touch ID. Pre tých z vás, ktorí by vás zaujímali, či je možné použiť dotykové ID bez toho, aby ste museli minúť tisíce nových počítačov Mac, áno, ak máte Apple Watch,

Ako používať Touch ID s vaším telefónom Apple Watch

Ak máte počítač Mac a nosíte počítač Apple Watch, na počítači Mac môžete dotykový identifikátor obísť. MacOS Catalina dokáže zistiť, že ste na prednom počítači Mac vďaka údajom z Apple Watch,

Vaše heslo budete aj naďalej potrebovať, a to aj pri dotykovom ID. Napríklad, keď prvýkrát zapnete počítač Mac, aby ste sa prihlásili alebo po reštarte. Po zadaní hesla pre Mac však stačí jedno odomknúť Apple Watch je rovnako dobrý ako dotykový identifikátor na vašom počítači Mac. Apple Watch nie je skvelé iba na odomknutie počítača Mac po jeho prebudení zo spánku. Od MacOS Catalina môžete používať Apple Watch na nahradenie hesla pre Mac bez ID dotyku na ešte ďalších zariadeniach a aplikáciách. tvoj Apple Watch možno použiť na odomknutie:

Systémové preferencie na zmenu nastavení systému MacZaznamenané poznámky v systéme Windows Apple PoznámkyUložené heslá v preferenciách Safari môžete použiť aj Apple Watch nahradiť vaše Mac heslo bez Touch ID pri inštalácii nového softvéru.

Ak chcete nahradiť svoje heslo pre Mac heslom Apple Watch, musíte potvrdiť svoje heslo. Je to naozaj jednoduché. tvoj Apple Watch vás upozorní tónom alebo ťuknutím na zápästie, potom vás obrazovka sledovania požiada, aby ste dvakrát stlačili bočné tlačidlo pod digitálnou korunou.

Ako to nastaviť

Táto praktická funkcia automatického odomykania pre používateľov počítačov Mac so systémom Windows Apple Watch pracuje na každom modeli Apple Watch, Jednoducho sa uistite, že máte watchOS 3 alebo novší a kompatibilný Mac so systémom Mac OS Sierra alebo novším.

Musíte sa tiež uistiť, že váš počítač Mac má zapnuté rozhranie Bluetooth a Wi-Fi a či používate rovnaké zariadenie iCloud Apple ID na oboch Apple Watch a váš Mac. Dvojfaktorové overenie by ste mali použiť aj pre ďalšiu úroveň zabezpečenia a mať na sebe prístupový kód Apple Watch.To je potrebné urobiť, aby ste túto možnosť povolili:

  1. Otvorte aplikáciu System Preferences stlačením klávesu Apple logo umiestnené v pravom hornom rohu obrazovky.
  2. vybrať „Systémové preferencie“,
  3. zvoliť „Bezpečnosť a ochrana osobných údajov“,
  4. Kliknite na ikonu zámku v ľavom dolnom rohu karty Všeobecné
  5. Zadajte svoje heslo pre Mac a stlačte "Unlock"
  6. Zaškrtnite políčko vedľa políčka Apple Watch pod "Use Apple Watch odomknúť aplikácie a počítač Mac “

Teraz môžete použiť svoj Apple Watch na odomknutie počítača Mac.