Ako použiť Apple iCloud na vašom zariadení s Androidom

Apple  iCloud pre android na google pixel 4 XL

Apple je známy tým, že aktívne používa používateľov systému Android mimo jeho „murovanej záhrady“. V skutočnosti jediný Apple- vyvinutá aplikácia, ktorá je k dispozícii na platforme Android, je Apple Music. Aj keď je to stále pravda, používatelia systému Android môžu teraz využívať niekoľko služieb iCloud iba s mobilným prehliadačom. Nejde o bezchybný zážitok, ale tu je návod, ako môžete používať iCloud pre Android smartphones,

Ako používať iCloud pre Android

ako používať icloud pre Android screenshot ako používať icloud pre Android screenshot ako používať icloud pre Android screenshot

Používanie iCloud na vašom zariadení s Androidom je celkom jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je prejsť na stránku iCloud.com, buď do existujúceho Apple Prihlasovacie identifikačné údaje alebo si vytvorte nový účet a môžete si teraz na svojom smartfóne s Androidom otvoriť aplikáciu iCloud.

Odtiaľ by ste mali vidieť odkazy na dostupné webové aplikácie iCloud, vrátane fotografií, poznámok, pripomienok a dokonca aj nájdenia iPhone. Môžete tiež spravovať svoj účet iCloud a zistiť, koľko úložného priestoru máte k dispozícii na jednom ľahko ovládateľnom webe.

Znie to dosť ľahko, však? Bohužiaľ to nebolo také jednoduché v mojom testovaní.

Prečítajte si tiež: Apple v roku 2020: V slonovinovej veži nemôže zostať navždy

Sugerencia pre profesionálov: Ak to váš prehliadač podporuje, môžete na svojom zariadení so systémom Android dokonca pridať iCloud do podoby ako prvotriedny občan pridaním webových aplikácií na svoju domovskú obrazovku. V prehliadači Google Chrome to môžete urobiť tak, že prejdete na stránku iCloud.com alebo do niektorej z jej nasledujúcich aplikácií, klepnete na tri bodky v pravom hornom rohu prehliadača a potom vyberiete Pridať na domovskú obrazovku.

Čo môže a nemôže robiť iCloud v systéme Android

ako používať icloud pre Android screenshot ako používať icloud pre Android screenshot ako používať icloud pre Android screenshot

Pri mojom testovaní bola funkcia iCloud v systéme Android trochu ošuntělá. Teoreticky by ste mali mať prístup ku všetkým vyššie uvedeným webovým aplikáciám rovnako ako z ľubovoľného stolného prehľadávača. Bohužiaľ to nebol ten prípad.

V mojom účte sa mi nepodarilo získať prístup k pripomenutiam. Poznámky boli nepoužiteľné. V aplikácii Notes by klávesnica okamžite zmizla, keď sa objaví, takže nemôžem nič písať a pripomenutia sa ani nezobrazia ako voliteľná možnosť. Nie som si istý, či je to kvôli niečomu, čo som urobil s nastaveniami, keď som vlastnil iPad pred rokmi, ale bez ohľadu na to sú obe tieto funkcie pre mňa zbytočné.

Prečítajte si tiež: Apple môže vytvoriť skladací priestor, ktorý sa nebude pokrčiť ako skladacie zariadenia s Androidom

Na druhej strane som si mohol prezerať, nahrávať, sťahovať a zdieľať fotografie z iCloud v pohode. Zoskupovanie fotografií do albumov tiež bezproblémovo fungovalo a ja som ich mohol jednoducho schovať a skryť, rovnako ako normálne. Funkcia Nájsť iPhone pravdepodobne funguje podľa očakávania, ale momentálne k nemu nemám prístup Apple produkty na vyskúšanie.

Celkovo je ešte stále dosť miesta na pokrytie, ale je to dobrý začiatok. Ak používate zariadenie Android spolu s počítačmi Mac, iPad alebo iPhone a chcete ich využiť AppleSlužby iCloud, to je vaša najlepšia strela v dohľadnej budúcnosti. Nevidím Apple vývoj natívnej aplikácie pre Android kedykoľvek v dohľadnej dobe, ale dúfajme, že sa rozšíri v tomto mobilnom webe iCloud, aby vytvoril užívateľsky pohodlnejší a menej rušný zážitok.

Viac príspevkov o Apple

Ako použiť Apple iCloud na vašom zariadení s Androidom 1

Tento týždeň v Apple: Skladacie plány, zarábajú spomalenia iPhone Apple statná pokuta

Farba zákalu OnePlus 7T Pro modrá

OnePlus, Apple rastú v Indii za masívne ceny napriek tvrdej konkurencii

Samsung Galaxy Fold  kontrola spočívajúca na stopách

Apple môže vytvoriť skladací priestor, ktorý sa nebude pokrčiť ako skladacie zariadenia s Androidom

Uhol displeja iphone 11

Tento týždeň v Apple: iOS 14 by mohol prísť k mnohým telefónom iPhone, hovorí Neil Young

Bleskový kábel pripojený k iPhone 7

Zákonodarcovia EÚ napriek tomu hlasujú za spoločnú nabíjačku AppleDôvod

Huawei Mate 20 Pro sa zameriava na kryt fotoaparátu

Huawei odchádza Apple pozadu, keď sa v roku 2019 stala druhým najväčším OEM

najlepší Apple Watch pásy

Najlepší Apple Watch pásma (január 2020)

iPhone 12 Mockup Navy Blue

Tento týždeň v Apple: Spustenie marca pre iPhone SE 2, unikla farba iPhone 12

Bleskový kábel pripojený k iPhone 7

hej Apple, teraz by bol skvelý čas vykopať Lightning a dostať sa cez USB-C

iPhone SE 2 vytečené omietky 3

AppleNový lacný iPhone sa mohol spustiť skôr, ako si myslíte