Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako: Potrebujete diaľkový ovládač pre svoj MacBook? Používajte svoje zariadenie Android

Ako: Potrebujete diaľkový ovládač pre svoj MacBook? Používajte svoje zariadenie Android 1

Ako takmer každý vie, Android a Apple nevychádzaj tak dobre. Dokonca ani používatelia nevychádzajú dobre, pretože používatelia systému Android a iPhone sa navzájom neustále nadávajú a urážajú ich – a to bez ohľadu na to, akú šancu majú.

Potrebujete diaľkový ovládač pre svoj MacBook? Používajte svoje zariadenie Android

Obrázok cez tapscape.com

Mal by som vedieť, pretože som bol jedným z nich, ale teraz som vzácne plemeno, ktoré sa naučilo vážiť si oboch. Ľudia si musia len uvedomiť, že majú svoje vlastné jedinečné silné stránky – Android s prispôsobením a Apple svojou jednoduchosťou.

Navyše, mnohokrát sa musia títo dvaja skrížiť. Ako niekto, kto vlastní zariadenie Android a MacBook Pro, sa v tejto situácii často nachádzam. Aj keď nemusia byť vždy kompatibilné, vývojár muslim pomocou Mac Remote uľahčujú tým z nás, ktorí používajú oba operačné systémy súčasne.

Mac Remote pre Android vám umožňuje diaľkovo ovládať váš Mac pomocou zariadenia Android. Využíva pripojenie Wi-Fi a jeho použitie je veľmi jednoduché, vyžaduje sa iba znalosť adries IP počítača Mac, ktoré vás prihlásia do aplikácie. Od tohto písania Mac Remote v súčasnosti podporuje nasledujúce prehrávače médií:

 • VLC
 • iTunes
 • iPhoto
 • Spotify
 • Rýchly čas
 • MplayerX
 • Náhľad
 • Power Point
 • Keynote
Potrebujete diaľkový ovládač pre svoj MacBook? Používajte svoje zariadenie Android
Potrebujete diaľkový ovládač pre svoj MacBook? Používajte svoje zariadenie Android

Obrázky prostredníctvom ggpht.com

Existujú samozrejme aj ďalšie aplikácie pre Android s podobnými funkciami, ako napríklad Retune, ktorá konkrétne ovláda iTunes. Čo však robí Mac Remote tak dobrým, je to, že je to ako bežná aplikácia Remote pre iPhone, ktorá ovláda takmer čokoľvek.

Spolu s možnosťou prístupu k vyššie uvedeným programom môžete tiež použiť Mac Remote na vypnutie počítača, úpravu jasu a zmenu hlasitosti. Aplikácia môže byť celkom užitočná pre tých, ktorí nie sú oddanými „fanúšikmi“ žiadneho z operačných systémov.

Diaľkové ovládanie Mac si môžete zadarmo stiahnuť z Google Play. Viete o ďalších skvelých aplikáciách, ktoré sa integrujú Apple a Android? Dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.