Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako ovládať telefón Android pomocou počítača (4 Metódy)

Ako ovládať telefón Android pomocou počítača (4 Metódy) 1

Telefón s Androidom budete chcieť ovládať z akéhokoľvek dôvodu. Ak chcete písať pomocou klávesnice alebo pracujete na počítači a nechcete, aby vám unikla dôležitá správa, existuje niekoľko aplikácií, o ktorých ste sa dozvedeli.

Ak je vaše zariadenie zakorenené, bude oveľa jednoduchšie získať kontrolu nad počítačom, ale to neznamená, že je to nemožné. Tu je zoznam so štyrmi spôsobmi, ktoré ukazujú, ako ovládať zariadenie Android pomocou počítača.

Metóda 1: AirDroid: Prenos súborov/správca

Ikona Airdroid

AirDroid je aplikácia, ktorú môžete použiť na diaľkové ovládanie častí telefónu z počítača, a AirMirror môžete použiť aj na interakciu s Apple Mac.

Po pripojení budete na obrazovku počítača prijímať hovory, SMS správy a upozornenia aplikácií. Na správy, hovory a upozornenia môžete odpovedať a odpovedať pomocou klávesnice počítača. Nepoužíva žiadne káble, takže ak chcete, môžete telefón nechať nabíjať v rohu.

Je to jedna z najväčších a najznámejších aplikácií pre Android a má za posledné roky skvelé recenzie z veľkého počtu zdrojov.

Tu je video, ktoré ukazuje niektoré z ponúkaných funkcií:

Aby AirDroid fungoval:

Krok 1: Stiahnite si aplikáciu z Obchodu Play do svojho zariadenia.

Krok 2: Aby ste aplikáciu mohli používať, budete si musieť stiahnuť aj PC klienta.

Krok 3: Otvorte aplikáciu a povoľte nastavenie, aby mohla zobrazovať vaše oznámenia. (Telefón vám to umožní vybrať pri otvorení aplikácie.)

Krok 4: V hornej polovici aplikácie bude k dispozícii možnosť prihlásiť sa alebo sa zaregistrovať.

Prihlásiť sa Registrácia

Krok 5: Keď sa prihlásite, budete mať prístup ku všetkým dostupným funkciám.

Krok 6: Klepnutím na ikony v dolnej polovici obrazovky nastavíte funkcie prenosu súborov. K dispozícii je tiež editor fotografií a možnosti zdieľania internetového pripojenia.

AirDroid je solídna možnosť a mal by zvládnuť väčšinu vašich potrieb. V obchode Play má doteraz viac ako 316 000 päťhviezdičkových recenzií.

Metóda 2: Web PC Suite – Prenos súborov

Ikona webového počítača

Túto aplikáciu môžete použiť, ak chcete prenášať súbory medzi telefónom a počítačom. To môže byť užitočné, ak chcete nalepiť filmy na svoj telefón alebo ak neustále presúvate obrázky z telefónu do počítača ako ja.

Nemá toľko možností ako niektoré ďalšie aplikácie v tomto zozname, ale funguje perfektne. Nedávno pridali možnosť zobrazovať, odstraňovať a odosielať správy prostredníctvom webovej stránky. (Je však stále v beta režime, takže môžu nastať problémy.)

Ak chcete nastaviť Web PC Suite:

Krok 1: Stiahnite si aplikáciu Web PC z Obchodu Play do svojho zariadenia.

Krok 2: Otvorte aplikáciu na svojom zariadení s Androidom.

Aplikácia by teraz mala byť pripravená na použitie.

(Môžete tiež naskenovať QR kód pre rýchly prístup v budúcnosti.)

Pripojenie je jednoduché a aplikácia je pravidelne pravidelne aktualizovaná o nové funkcie.

Metóda 3: PushBullet

Ikona PB

Je to šikovná aplikácia, ktorú je možné použiť niekoľkými spôsobmi.

V zásade môžete aplikáciu používať na odosielanie a prezeranie správ a môžete posielať súbory a odkazy medzi svojimi zariadeniami. Tu je video od PushBullet, v ktorom vysvetľujú, čo je v ponuke:

Aby PushBullet fungoval:

Krok 1: Stiahnite si aplikáciu do svojho zariadenia a vytvorte si účet.

Krok 2: Vyberte si, čo chcete na počítači vidieť.

Krok 3: Choďte na https://www.pushbullet.com/

Krok 4: Prihláste sa na web pomocou rovnakých prihlasovacích údajov z prvého kroku.

Webová stránka vás teraz prevedie všetkými krokmi potrebnými na nastavenie pripojenia medzi vašim zariadením a počítačom.

Teraz by ste mali mať prístup k svojmu zariadeniu z PC klienta.

PB Setup PC

Metóda 4: S rootovaným zariadením

Ak je vaše zariadenie rootované, je jednoduchšie získať úplný prístup k celému radu potrieb, ktoré tu nebudú pokryté. Ak chcete získať ďalšie informácie o procese rootovania, pozrite sa na jedného z našich sprievodcov pre konkrétne telefóny.

Ak vaše zariadenie je zakorenený, existuje niekoľko aplikácií, ktoré môžete použiť, ako napr Obrazovka BBQ a Webkey.

Napríklad diaľkové ovládanie BBQScreen je možné stiahnuť z Obchodu Play. (Stojí to zhruba $5.)

Ikona BBQ

Umožňuje vám zobraziť obrazovku zariadenia Android na počítači vrátane zvuku a so zariadením môžete komunikovať pomocou myši a klávesnice. Ak je to to, čo hľadáte, je to dosť jednoduché na inštaláciu a používanie.

Na to, aby táto metóda fungovala, bude opäť potrebné, aby bolo vaše zariadenie rootované. (Bude fungovať na zariadení bez rootovania, ale budete musieť byť pripojení cez USB.) Ak to nie je to, čo hľadáte, použite jednu z ďalších metód.

Krok 1: Stiahnite si aplikáciu z Obchodu Play.

Krok 2: Zaistite, aby boli obe zariadenia v rovnakej sieti Wi-Fi.

Ak je vaše zariadenie rootované, mali by ste mať možnosť otvoriť aplikáciu a zapnúť ju pomocou prepínača v pravom hornom rohu.

Vaše zariadenie sa teraz zobrazí na obrazovke počítača a na navigáciu a používanie zariadenia môžete používať myš a USB.

Tu je video od vývojára, ktoré pojednáva o niektorých z ponúkaných funkcií:

Záver

Existuje niekoľko rôznych spôsobov použitia počítača na ovládanie zariadenia a všetky majú svoje výhody a nevýhody. Ak sa chcete vyhnúť rootovaniu zariadenia, je ťažké získať úplnú kontrolu, ale veľa používateľov si so svojimi zariadeniami nechce až tak zahrávať. (Trochu pochopiteľne.)

Ak ste našli lepší spôsob alebo máte problémy, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nám tiež môžete poslať správu (alebo follow) k obom Facebook a Twitter.

Ak sme zmeškali skvelú aplikáciu alebo máte nejaké otázky, dajte nám vedieť v komentároch nižšie.