Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google 1

Mnohokrát som sa zmienil o tom, do akej miery verím súboru nástrojov spoločnosti Google. Som si istý, že som vám tiež povedal, že píšem bláznivo rýchlo – do tej miery, že niekedy píšem slová bez premýšľania a neuvedomujem si, že sú nesprávne napísané, až kým ich Docs nezvýrazní. Práca v Tabuľkách Google však nie je rovnaká. Tento program pre mňa nezdôrazňuje nesprávne napísané slová! Ukážem vám, ako môžete skontrolovať svoju prácu v tabuľkách.

Najprv sa pozrime na moje majstrovské dielo preklepov:

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google 2

Jasne vidíte nesprávne napísané slová. Čo keby som však urobil mimoriadne technickú prácu a nevšimol som si oslňujúce chyby? Vyriešime to teraz.

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google

Najprv musíte vybrať riadky alebo stĺpce, ktoré chcete skontrolovať. Ak chcete vybrať viac ako jeden, kliknite na prvý a podržte “Ctrl” a potom na ne naďalej klikajte, kým nebudete hotoví.

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google 3

Kliknite na to, či sú vybraté riadky alebo stĺpce “Tool” v hornej časti stránky. Posuňte zobrazenie nadol “Spelling” a potom vyberte “Kontrola pravopisu.”

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google 4

Google teraz prejde slová, ktoré podľa jeho názoru nie sú správne, a ponúkne návrhy na ich opravu. Môžete si vybrať “Zmena” “Ignorovať” (napríklad je to slangové slovo) alebo dokonca „Pridať do slovníka“ (čo som urobil pre svoje zložené slovo „automaticky“.)

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google 5

Ak kliknete na malú rozbaľovaciu šípku na zelenú “Zmena” vidíte, že máte možnosť spoločnosti Google povoliť „Zmeňte všetkých.“ To vám môže ušetriť čas na prekonanie všetkých problémov naraz, ale je ťažké ignorovať slová, ktoré chcete ponechať. Ak viete, že vo vašej tabuľke nie je nič podobné, odporúčame vám pokračovať a zmeniť ich súčasne.

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google 6

Nakoniec si všimnete ďalšie rolety „Pridať do slovníka“ box. Vyberte túto možnosť a potom vyberte položku “Zobraziť osobný slovník.” Tu sa objavujú niektoré slová, ktoré ste spoločnosti Google povedali, aby si hláskovanie uložili, aby už nikdy v žiadnom z nástrojov služby Dokumenty Google nemohli byť napísané pravopisnými chybami.

Ako ovládať pravopis v Tabulkách Google 7

To je všetko k tomu! Vaša tabuľka je teraz perfektná – pokiaľ ide o pravopisné slová správne. Dúfajme, že výpočty a vzorce sú správne.

Máte ďalšie otázky týkajúce sa Tabuliek Google? V komentároch vypnite zvuk.

Šťastný výpočet!