Ako ovládať oznámenia na vašom iPhone

Batam Khamoush

iPhone notifikačné zariadenie. Ak to nie je overené, budete skúmať každú maličkosť každej aplikácie po celý deň. Je načase navždy osvojiť a osvojiť si svoje upozornenia pre iPhone.

Vypnite upozornenia na nepríjemné aplikácie

Najlepší čas na prácu na aplikácii, ktorá vám pošle nepríjemné upozornenia, je presný okamih, keď ho dostanete. Ak používate iOS 12 a novšie verzie, môžete teraz vypnúť upozornenia pre aplikáciu bez toho, aby ste prešli do aplikácie Nastavenia.

Na paneli upozornení potiahnite prstom doprava po oznámení a stlačte tlačidlo Spravovať.

Tu stlačte tlačidlo „Vypnúť …“. Toto je. Žiadne ďalšie upozornenia z aplikácie.

Stlačením Stop zastavíte upozornenia

Ak chcete vypnúť upozornenia pre aplikáciu, ktorá vám ešte neposlala upozornenie, musíte spustiť aplikáciu Nastavenia a potom klepnúť na možnosť Upozornenia. Odtiaľ vyberte príslušnú aplikáciu.

Teraz kliknite na prepínač vedľa možnosti Povoliť upozornenia. Okamžite sa vypnú všetky upozornenia z aplikácie a na ikone aplikácie sa nezobrazí ani upozornenie.

Kliknite na prepínač vedľa položky Povoliť upozornenia

Ak chcete zakázať iba niektoré časti oznámenia, napríklad bannery alebo upozornenia, môžete tak urobiť v časti Upozornenia.

Prispôsobte oznámenie pre aplikáciu

súvisiace: Ako rýchlo vypnúť nepríjemné upozornenia na vašom iPhone alebo iPade

Ticho doručené oznámenia

Funkcia „ticho doručovať“ od spoločnosti Apple je ďalšou funkciou pre správu upozornení, ktorá bola prvýkrát predstavená v systéme iOS 12. Keď prejdete prstom doľava po oznámení v centre upozornení a kliknete na tlačidlo „Spravovať“, zobrazí sa možnosť „Poskytovať ticho“.

Potlačte tiché doručenie

Keď naň kliknete, upozornenia sa presunú z vybranej aplikácie do tichého režimu. Ich návšteva bude pokračovať, keď sa otvorí oznamovací odtieň, ale neobjavia sa na uzamknutej obrazovke ani vás neobťažujú.

Túto funkciu môžete zakázať návratom na obrazovku správy upozornení a kliknutím na možnosť „Prominent delivery“.

Popredné vydanie tlače

Prípadne môžete prejsť do sekcie upozornení v Nastaveniach, vybrať aplikáciu a znova povoliť všetky možnosti upozornení.

Ukážky oznámení bez otvorenia

Ak používate zariadenie iPhone X v štýle Face ID, možno ste si všimli, že všetky oznámenia sú skryté, až kým zariadenie neodomknete. To môže byť trochu nepríjemné, ak sa chcete len pozrieť na oznámenia a nevidíte žiadne veľké riziko pre súkromie, ak tieto upozornenia neskryjete na uzamknutej obrazovke.

Náhľady upozornení môžete povoliť na uzamknutej obrazovke tak, že prejdete do časti Nastavenia> Upozornenia> Zobraziť ukážky. Tu prejdite na možnosť „Vždy“.

Vždy si vyberte spomedzi možností Zobraziť ukážky upozornení

súvisiace: Ako skutočne robiť oznámenia zobrazené na iPhone

Používajte režim Nerušte rozumne

Režim Nerušiť na vašom iPhone vám umožňuje povoliť upozornenia na stanovené časové obdobie, čím vám poskytuje pokoj. Môžete naplánovať funkciu Nerušiť tak, aby sa aktivovala automaticky v noci, alebo ju môžete na istý čas povoliť manuálne.

Prejdite do aplikácie Nastavenia a vyberte možnosť „Nerušiť“. Ak chcete túto funkciu práve teraz zapnúť, kliknite na prepínač vedľa možnosti „Nerušiť“.

Namiesto toho kliknite na prepínač vedľa položky Naplánované, aby ste to umiestnili do tabuľky. Vyberte časovanie „od“ a „do“ a zvyšok nechajte na iPhone.

Prípadne môžete otvoriť Control Center a klepnutím a podržaním ikony „Nerušiť“ (ikona polmesiaca) zobrazíte kontextové možnosti. Tu si môžete vybrať, či chcete povoliť režim Nerušiť iba jednu hodinu, až do dnešného večera, alebo dokonca opustiť aktuálnu polohu.

V rozbaľovacom okne vyberte možnosť Nerušiť

Zvážte ponechanie telefónu vždy v tichom režime

Je aktivovaný banner v tichom režime

Povolenie takmer tichého režimu v telefóne iPhone je niečo, čo nebudú môcť robiť všetci. Ak však vaša práca nezávisí od okamžitého odpovedania na každý jednotlivý hovor alebo správu, mali by ste vždy vážne zvážiť ponechanie iPhone v tichom režime. To sa stáva jednoduchšie, ak vlastníte Apple Watch (Ktoré vás upozornia na oznámenia jemným kliknutím na zápästie).

Keď kliknete na „Rezonancia“ Switch„Nachádza sa na ľavej strane iPhone a reaguje na tichý režim a váš život sa stáva veľmi šťastný. Kým bude iPhone stále vibrovať (toto nastavenie môžete dokonca zmeniť), neznie to.

Môžete neustále kontrolovať svoj iPhone každú hodinu, aby ste vedeli, čo je nové alebo či vám niečo dôležité chýba.

Povoľte núdzové prekročenie, aby sa k vám mohla rodina vždy dostať

Zapnite spínač, aby ste umožnili núdzový obtok kontaktu

Nerušiť pri tichom režime je skutočne blažené, ale niekedy môže byť fatálne. teraz, Apple V režime „Nerušiť“ neposkytuje presné ovládacie prvky. Nedá sa povedať, že ak dostanete upozornenia od konkrétnej aplikácie, vždy vydajte zvuk.

Výnimkou sú však telefónne hovory a správy. Môžete použiť funkciu núdzového prepísania. Po povolení kontaktu bude iPhone zvoniť a vibrovať bez ohľadu na to, či je váš iPhone v režime Nerušiť alebo Tichý.

Musíte povoliť núdzový obtok pre svojich rodinných príslušníkov, ostatných dôležitých ľudí alebo svojich najbližších priateľov. Ak to chcete urobiť, otvorte aplikáciu Kontakty alebo aplikáciu pre telefón a prejdite na kontakt.

Kliknite na tlačidlo „Upraviť“ a vyberte možnosť „Vyzváňací tón“. Funkciu zapnete kliknutím na prepínacie tlačidlo v hornej časti zoznamu.

súvisiace: Ako povoliť kontaktu obísť Nerušiť pre iOS

Povoľte LED blesk pre vizuálne komentáre

Kliknutím povolíte blikanie diód LED pre výstrahy

IPhone má možnosť zjednodušenia zisťovania, keď máte hovor alebo upozornenie. Funkcia LED blesku pulzuje LED blesk umiestnený na zadnej strane vášho iPhone. Týmto spôsobom môžete vidieť, kedy dostanete nové upozornenie, aj keď sa necítite, ako sa váš iPhone chvil v tichom režime.

Ak chcete povoliť túto funkciu, prejdite do časti Nastavenia> Zjednodušenie ovládania> Audio / video. Tu kliknite na prepínač vedľa položky „LED Flash for Alerts“ a uistite sa, že je vybratá aj možnosť „Flash on Silent“.


Po nakonfigurovaní upozornení v telefóne iPhone je čas nakonfigurovať nastavenia.