Ako outsourcova┼ą projekty v├Żvoja softv├ęru bez obetovania kvality?

Mnoho modern├Żch spolo─Źnost├ş outsourcuje projekty v├Żvoja softv├ęru s cie─żom zn├ş┼żi┼ą pracovn├ę za┼ąa┼żenie intern├Żch IT t├şmov. Niektor├ę z t├Żchto spolo─Źnost├ş v┼íak pri outsourcingu rie┼íia jeden z├ísadn├Ż probl├ęm: zl├║ kvalitu. Nieko─żko majite─żov firiem outsourcuje v├Żvoj iba za ├║─Źelom z├şskania podprogramov a m├ílo funk─Źn├Żch podnikov├Żch aplik├íci├ş. Ako vlastn├şk firmy nechcete obetova┼ą kvalitu pri n├íbore dod├ívate─żov tret├şch str├ín na v├Żvoj va┼íich aplik├íci├ş. Chcete zlep┼íi┼ą svoje programy a z├írove┼ł vytvori┼ą viac priestoru pre v├í┼í t├şm IT na rie┼íenie naliehav├Żch technick├Żch probl├ęmov. Dosiahnite tento v├Żsledok t├Żm, ┼że si pre─Ź├ştate tento pr├şspevok o tom, ako zad├íva┼ą projekty v├Żvoja softv├ęru externe bez obetovania kvality.

N├íjdite si sk├║sen├ęho outsourcingov├ęho partnera

Ak chcete za─Źa┼ą s outsourcingom projektov v├Żvoja softv├ęru bez straty kvality, n├íjdite si sk├║sen├ęho partnera pre outsourcing. Ide├ílny outsourcovan├Ż v├Żvoj├ír m├í z├íkladn├ę technick├ę znalosti, ktor├ę im umo┼ż┼łuj├║ udr┼żiava┼ą vysok├║ ├║rove┼ł kvality v r├ímci r├┤znych projektov. Tieto technologick├ę schopnosti zvy─Źajne zah┼Ľ┼łaj├║ bezpe─Źnostn├ę znalosti v├Żvoja softv├ęru, jazykov├ę znalosti po─Ź├şta─Źov├ęho programovania a rozsiahle znalosti v oblasti v├Żvoja. Aby ste sa uistili, ┼że v├í┼í v├Żvoj├ír je dostato─Źne kvalifikovan├Ż na to, aby produkoval kvalitn├║ pr├ícu, vysk├║┼íajte si ich pred prijat├şm do pr├íce na t├Żchto z├íkladn├Żch schopnostiach. Najlep┼íou met├│dou je vykona┼ą d├┤kladn├ę hodnotenie, ktor├ę obsahuje ot├ízky o ka┼żdej z t├Żchto zru─Źnost├ş. Potom m├┤┼żete v├Żvoj softv├ęru zad├íva┼ą externe bez toho, aby ste obetovali kvalitu.

Jasne definujte o─Źak├ívania v├Żvoja

Aby ste mohli outsourcova┼ą v├Żvoj softv├ęru bez obetovania kvality, mus├şte tie┼ż jasne definova┼ą v├Żvojov├ę o─Źak├ívania. Tento krok je obzvl├í┼í┼ą d├┤le┼żit├Ż, preto┼że n├ípady na vysok├║ kvalitu sa l├ş┼íia spolo─Źnos┼ą od spolo─Źnosti. Ak chcete, aby v├í┼í v├Żvoj├ír sp─║┼łal va┼íe ┼ítandardy, mus├şte ich jasne vyjadri┼ą. Jedn├Żm z hlavn├Żch faktorov, ktor├ę je potrebn├ę zd├┤razni┼ą, je vami preferovan├í v├Żvojov├í platforma. Niektor├ę spolo─Źnosti uprednost┼łuj├║ ├║┼żitkov├ę platformy, preto┼że s├║ spravidla bezplatn├ę. Ostatn├ş v┼íak pou┼ż├şvaj├║ v├Żpo─Źtov├ę platformy iba kv├┤li svojim schopnostiam optimaliz├ície zostavenia. Napr├şklad pomocou v├Żvojov├ęho registra Docker na v├Żvoj m├┤┼żete kontajnerova┼ą svoje obr├ízky a ├║daje v cloude. V zozname o─Źak├ívan├ş na─Źrtnite po┼żiadavky na svoju platformu. Tak├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete outsourcova┼ą v├Żvoj softv├ęru a udr┼żiava┼ą vysok├║ ├║rove┼ł kvality.

Nap├ş┼íte zmluvu zalo┼żen├║ na funkci├ích

Navy┼íe nap├ş┼íte zmluvu na z├íklade funkci├ş na outsourcing v├Żvoja softv├ęru bez zn├ş┼żenia kvality. Namiesto v├Żvoja zmluvy na z├íklade ─Źasov├Żch po┼żiadaviek sa zamerajte na funkcie, v─Ćaka ktor├Żm bude va┼ía aplik├ícia vysoko kvalitn├í. V├í┼í extern├Ż partner sa tak bude viac zauj├şma┼ą o splnenie va┼íich o─Źak├ívan├ş ne┼ż o dodr┼żanie term├şnu. Do zmluvy zahr┼łte konkr├ętne softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőkomponenty, ktor├ę v├í┼í t├şm potrebuje na zlep┼íenie svojich s├║─Źasn├Żch procesov. M├┤┼żete si zapisova┼ą funkcie spr├ív, n├ístroje na spr├ívu ─Źasu a dokonca aj z├íklady ukladania dokumentov. V zmluve zalo┼żenej na funkci├ích bu─Ćte ─Źo najkonkr├ętnej┼í├ş, aby ste pri outsourcingu v├Żvoja softv├ęru zabr├ínili obetovaniu kvality.

Stanovte pravidlá spolupráce

─Äal┼í├şm z├ísadn├Żm krokom, ktor├Ż je potrebn├ę vykona┼ą pri outsourcingu v├Żvoja softv├ęru bez zn├ş┼żenia kvality, je stanovenie pokynov pre spolupr├ícu. Ke─Ć majitelia firiem a outsourcovan├ş v├Żvoj├íri nekomunikuj├║ ─Źasto o projektoch, v├Żsledok len zriedka spln├ş o─Źak├ívania kvality. Op├Żtajte sa svojho v├Żvoj├íra, ako uprednost┼łuj├║ komunik├íciu a spolupr├ícu na projektoch. M├┤┼żete navrhn├║┼ą napl├ínovanie t├Ż┼żdenn├Żch stretnut├ş cez telef├│n, aby ste zostali v kontakte. Mnoho majite─żov firiem spolupracuje s v├Żvoj├írmi aj prostredn├şctvom e -mailu. Zv├í┼żte tie┼ż usporiadanie konferen─Źn├ęho hovoru, do ktor├ęho sa zapoj├şte nielen vy a v├í┼í externe zabezpe─Źovan├Ż v├Żvoj├ír, ale aj v├í┼í IT t├şm. Tak budete m├┤c┼ą v┼íetci zosta┼ą na tej istej str├ínke a pod├íva┼ą n├ívrhy na zlep┼íenie kvality. Spolupr├íca je k─ż├║─Źom k outsourcingu v├Żvoja softv├ęru bez obetovania kvality.

Vy┼żadova┼ą pl├ín ├║dr┼żby

Napokon, pl├ín ├║dr┼żby je z├ísadn├Ż pre outsourcovanie v├Żvoja softv├ęru bez obetovania kvality. Chcete si zachova┼ą vysok├║ ├║rove┼ł kvality aj potom, ─Źo v├í┼í extern├Ż partner dokon─Ź├ş pr├ícu. Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako to dosiahnu┼ą, je pl├ín ├║dr┼żby. Po┼żiadajte svojho v├Żvoj├íra, aby vytvoril pl├ín, ktor├Ż bude obsahova┼ą zoznam postupov ├║dr┼żby, ako je aktualiz├ícia funkci├ş a z├ílohovanie ├║dajov. Po┼żiadajte, aby tie┼ż obsahovali zoznam potenci├ílnych probl├ęmov, ktor├ę by sa mohli vyskytn├║┼ą, a rie┼íenia pre ka┼żd├Ż z nich. V─Ćaka komplexn├ęmu pl├ínu ├║dr┼żby m├┤┼żete udr┼ża┼ą ├║rove┼ł kvality svojho syst├ęmu na ├║rovni p├ír aj po outsourcingu v├Żvoja softv├ęru.

Ak chcete zn├ş┼żi┼ą pracovn├ę za┼ąa┼żenie vlastn├ęho IT t├şmu, zv├í┼żte outsourcing v├Żvoja softv├ęru. Aby ste to urobili bez straty kvality, uistite sa, ┼że n├íjdete kvalifikovan├ęho v├Żvoj├íra na pren├íjom, a to tak, ┼że budete podrobne hodnoti┼ą. Jasne definujte o─Źak├ívania v├Żvoja, aby ste presne vykreslili aj svoje ┼ítandardy. Okrem toho nap├ş┼íte namiesto ─Źasov├ęho kontraktu zmluvu na z├íklade funkci├ş, aby sa v├í┼í v├Żvoj├ír zameral na kvalitu. Mus├şte tie┼ż vytvori┼ą pokyny pre spolupr├ícu, aby ste mohli nepretr┼żite poskytova┼ą sp├Ątn├║ v├Ązbu a zaru─Źova┼ą vysokokvalitn├ę aplik├ície. Okrem toho od v├Żvoj├íra po┼żadujte, aby pre v├í┼í t├şm vytvoril pl├ín ├║dr┼żby, ktor├Ż bude sledova┼ą po implement├ícii. Nasledujte tieto kroky na outsourcing t├şmu pre v├Żvoj softv├ęru bez obetovania kvality.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2OjfPSA