Ako otvori┼ą alebo zb├║ra┼ą Samsung Galaxy S6

Dok├ízali ste ├║spe┼íne rozobra┼ą a znova zostavi┼ą predch├ídzaj├║ce verzie smartphones? Je to celkom p├┤sobiv├ę a ak by to bol S5, pravdepodobnos┼ą, ┼że by ste s S6 uspeli, je vo v├í┼í prospech. Ak by to bola predch├ídzaj├║ca verzia, mo┼żno m├íte ┼íancu, ale je to ─Źoraz ┼ąa┼ż┼íie. O─Źividne to nie s├║ plastov├ę telef├│ny minulosti.

S elegantn├Żm a sexi kovom a sklom s├║ dod├ívan├ę obrazovky, ktor├ę m├┤┼żu praskn├║┼ą v d├┤sledku mierneho tlaku na zlom mieste a ktor├ę dr┼ż├ş pohromade siln├ę lepidlo. Aj ke─Ć je technicky mo┼żn├ę bat├ęriu vybra┼ą, nikto nenazna─Źuje, ┼że to bude jednoduch├ę, a ak ├íno, nemali by ste ich po─Ź├║va┼ą.

├üno, u─żah─Źuj├║ to vzh─żad YouTubeÔÇ×Ale ako ke─Ć niekoho sledujete v telev├şzii na ly┼żiach, zrazu z v├ís neurob├ş olympijsk├ęho ly┼żiara, YouTube vide├í nepren├í┼íaj├║ z├í┼żitok, ktor├Ż t├şto ─żudia maj├║, cez obrazovku. Ak ste v┼íak tu, mo┼żno stoj├şte pred v├Żzvou.

Ak ste tu, preto┼że ste frustrovan├ş z n├íkladov na opravy, dok├í┼żeme sa vc├şti┼ą. Pravdepodobne je ve─ża z n├ís, ktor├ş maj├║ pocit, ┼że by sme teraz mohli skuto─Źne pou┼żi┼ą mili├│n dol├írov. A ke─Ć opravy stoja viac, ako ste p├┤vodne zaplatili za telef├│n, my┼ílienka, ┼że si to urob├şte sami, sa zd├í by┼ą u┼í─żachtil├í a l├íkav├í. Zv├í┼żte to v┼íak – ak ste si telef├│n k├║pili na z├íklade zmluvy, pravdepodobne ste ho dostali za z─żavnen├║ cenu. Kompromisom bolo, ┼że v├í┼í poskytovate─ż vedel, ┼że ─Źasom od v├ís dostane peniaze.

Zb├║ranie drah├ęho telef├│nu nemus├ş nevyhnutne u┼íetri┼ą peniaze; ─Źasto je to pr├íve naopak. Nie je to ani pre amat├ęrov, ani pre slab├ę povahy. Ale ak ste sk├║sen├Ż technik so znalos┼ąami, sk├║senos┼ąami, d├┤razom na detaily a trpezlivos┼ąou, m├┤┼żete uspie┼ą v nie─Źom, ─Źo priemern├ş pou┼ż├şvatelia smartf├│nov nie. Navy┼íe ocen├şte skvel├Ż dizajn a skvel├ę s├║─Źiastky.

Ak to zva┼żujete, preto┼że potrebujete v├Żmenu obrazovky, pre─Ź├ştajte si ─Źl├ínok ni┼ż┼íie.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: DIY V├Żmena obrazovky pre Samsung Galaxy S6

V opa─Źnom pr├şpade sa pripravte na to, ako otvori┼ą alebo rozbi┼ą Samsung Galaxy S6.

─îo budem potrebova┼ą, aby som mohol za─Źa┼ą?

Do tohto telef├│nu nebudete m├┤c┼ą nab├║ra┼ą hol├Żmi rukami. M├┤┼żete, ale operat├şvne slovo bude prest├ívka. Ak├ę n├ístroje teda budete potrebova┼ą na otvorenie Galaxy S6?

Antistatick├ę popruhy, rukavice a podlo┼żka na z├íp├Ąstie

Napriek tomu, ┼że niektor├ş sa zaob├şdu bez toho, tieto polo┼żky s├║ ve─żmi odpor├║─Źan├ę.

Remienok na z├íp├Ąstie

Nástroj na vysunutie karty SIM alebo špicatú pinzetu

Vyhnite sa po┼íkodeniu karty SIM alebo z├ísobn├şka

┼ápicat├ę pinzety

Mal├Ż, ale ┼ąa┼żk├Ż n├ístroj na pr├şsavku obrazovky

Pom├íha v├ím odstr├íni┼ą obrazovku

Pr├şsavka

Su┼íi─Ź vlasov alebo teplovzdu┼ín├í pi┼íto─ż

Na uvo─żnenie lepidla. Ako ┼żena m├ím poruke su┼íi─Ź vlasov, ale teplovzdu┼ín├í pi┼íto─ż bude s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou bezpe─Źnej┼íia a jednoduch┼íia.

Tepeln├í pi┼íto─ż

N├ístroje na vypr├í┼żanie a/alebo vyberanie

Pre ─Źasti pl├í┼í┼ąa krytu, kde je pr├ştomn├ę lepidlo.

N├ístroje na vypr├í┼żanie

Nástroj Spudger

Aby sa zabránilo otrasom a poškriabaniu

Nástroj Spudger

Skrutkova─Źe

Mali─Źk├ş

Kr├ş┼żov├í skrutka

Alebo si len k├║pte s├║pravu

M├┤┼żu by┼ą super lacn├ę a obsahuj├║ v├Ą─Ź┼íinu, ak nie v┼íetky tieto polo┼żky.

S├║prava

Za─Źnime!

M├íte svoje n├ístroje a ste pripraven├ş ├şs┼ą, nie? Za─Źnite u┼ż teraz vyu┼ż├şva┼ą svoje vn├║torn├ę rezervy trpezlivosti. Pam├Ątajte si, ┼że prv├Żkr├ít to chcete urobi┼ą spr├ívnym sp├┤sobom. Ak├Żko─żvek in├Ż sp├┤sob m├┤┼że by┼ą n├íkladn├Ż.

Mysl├şte si, ┼że s├║ ─Źasti na vonkaj┼íej strane zariadenia citliv├ę? Vn├║torn├ę ─Źasti s├║ o to viac – budete sa musie┼ą dobre pripravi┼ą, vyhra─Ćte si ─Źas a v┼żdy pam├Ątajte na ┼íetrnos┼ą k jemn├Żm ─Źastiam. Takto sa rozoberie┼í Galaxy S6.

Krok 1: Pripravte pracovn├Ż priestor

D├ívajte pozor, aby ste sa vyhli otrasom. Odstr├í┼łte v┼íetky tekutiny z miesta prev├ídzky. Pou┼ż├şvajte iba n├ístroje bezpe─Źn├ę pre ESD. Odstr├í┼łte v┼íetko, ─Źo by mohlo spadn├║┼ą na zranite─żn├ę najvn├║tornej┼íie ─Źasti telef├│nu. Nastavte si priestor, aby ste mali do─Źasn├Ż domov pre v┼íetky mal├ę diely. Nechcete o ne pr├şs┼ą. M├┤┼żete sa po─Ćakova┼ą nesk├┤r, ak zdokumentujete ka┼żd├Ż krok, ktor├Ż urob├şte.

Bezpe─Źn├Ż pracovn├Ż priestor

Krok 2: Vyberte z├ísobn├şk SIM

Uistite sa, ┼że je S6 vypnut├Ż! Vysu┼łte pod├íva─Ź SIM karty zasunut├şm vyhadzovacieho n├ístroja do otvoru v slote pre SIM kartu. Nepou┼ż├şvajte ve─żk├Ż tlak. ┼ápicatou pinzetou a/alebo vys├║vac├şm n├ístrojom vyberte dr┼żiak karty SIM z telef├│nu.

Odstr├í┼łte SIM kartu

Krok 3: Demontujte dvierka bat├ęrie

Zahrejte lepidlo okolo zadn├ęho krytu su┼íi─Źom vlasov alebo teplovzdu┼ínou pi┼íto─żou. Lepidlo mo┼żno nevid├şte, ale je tam a dobre rob├ş svoju pr├ícu. Vytiahnite kryt hore a dole pomocou n├ístroja na pr├şsavku obrazovky. To si m├┤┼że vy┼żadova┼ą opakovan├ę pokusy, ale nenechajte svoju frustr├íciu odstr├íni┼ą z telef├│nu . Tak sa veci l├ímu Namiesto toho pou┼żite viac tepla. Pr├şsavku pou┼ż├şvajte iba na stredn├║ ─Źas┼ą panelu. Akon├íhle je vidite─żn├í medzera, vlo┼żte n├ístroj p├í─Źenia/vyberania, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że z├şska┼ą p├íkov├Ż efekt. Ve─Ćte a pos├║vajte n├ístroj okolo v┼íetk├Żch str├ín bat├ęrie. dvere. Odde─żte dvierka priestoru pre bat├ęriu, ale v┼żdy sa sna┼żte ni─Ź├şm nen├║ti┼ą! Vytiahnite zadn├Ż kryt zatla─Źen├şm na zvy┼íok na zvy┼íku telef├│nu, aby ste ich oddelili.

Demontujte bat├ęriu

Krok 4: Samostatn├ę zadn├ę puzdro

Odskrutkujte ka┼żd├║ z 13 skrutiek zais┼ąuj├║cich kryt a odlo┼żte ich na bezpe─Źn├ę miesto. Nechcete, aby ste ich museli h─żada┼ą na podlahe alebo v ich z├íkutiach. Zostavu LCD postupne zahrievajte su┼íi─Źom vlasov alebo teplovzdu┼ínou pi┼íto─żou. Za pomoci d├┤veryhodnej pr├şsavky odpojte zadn├Ż kryt od zostavy LCD. . Najv├Ą─Ź┼í├şm nebezpe─Źenstvom tohto kroku je po┼íkodenie ─Źipu bezdr├┤tov├ęho nab├şjania pripojen├ęho k bat├ęrii sk├┤r, ako si v├┤bec uvedom├şte, ─Źo sa deje. D├ívaj pozor!

Samostatn├ę b├Żvanie

Krok 5: Odstr├í┼łte tla─Źidl├í

Uvo─żnite ka┼żd├Ż ohybn├Ż kus pripevnen├Ż k zodpovedaj├║cim tla─Źidl├ím nap├íjania a hlasitosti. Odstr├í┼łte tla─Źidlo nap├íjania. Odstr├í┼łte tla─Źidlo hlasitosti. Pozn├ímka: Tla─Źidlo nap├íjania a hlasitosti s├║ v skuto─Źnosti navz├íjom zamenite─żn├ę.

Odstr├í┼łte tla─Źidl├í

Krok 6: Nastavi┼ą nab├şjac├ş ─Źip zadarmo

Opatrne pomocou pinzety nadvihnite ohybn├ę stuhy umiestnen├ę na oboch stran├ích zadn├ęho krytu. Nezabudnite, ┼że toto mus├şte znova zlo┼żi┼ą, preto bu─Ćte opatrn├ş. Tie┼ż by mohlo by┼ą m├║dre fotografova┼ą v┼íetko, ─Źo rob├şte na ceste, aby ste si pomohli, ke─Ć mus├şte urobi┼ą obr├íten├Ż chod.

Nab├şjac├ş port

Krok 7: Uvo─żnite z├íkladn├║ dosku

Potiahnite nahor konektor prednej kamery, konektor zostavy LCD, konektor bat├ęrie, konektor pre flexibiln├ę tla─Źidlo domov a konektor reproduktora do ucha pomocou obr├ízkov├ęho/p├í─Źiv├ęho n├ístroja a/alebo spudgeru. Konektory v├Ą─Ź┼íinou funguj├║ ako z├ístr─Źka do z├ísuvky; preto m├┤┼że by┼ą ploch├Ż koniec spudgeru u┼żito─Źn├Ż na to, aby ste ich mohli odpoji┼ą. Vyp├í─Źte z├íkladn├║ dosku, ale neodpojujte ju ├║plne. St├íle je pripevnen├í konektorom ploch├ęho k├íbla. Oto─Źte z├íkladn├║ dosku hore nohami a tak jemne, Jimmy konektor.

Uvo─żnite z├íkladn├║ dosku

Krok 8: Zbohom bat├ęria

Opatrne vyp├í─Źte bat├ęriu smerom nahor pomocou spudger n├ístroja alebo n├ístroja na pik/p├í─Źenie. N├ístroj dr┼żte naplocho a bat├ęriu neoh├Żbajte. Ako teraz c├ştite tvrdenie, ┼że ide o vymenite─żn├║ bat├ęriu? Neprip├íjajte bat├ęriu znova, k├Żm sa na displeji LCD nezobraz├ş zostava sa vr├íti na miesto. Telef├│n sa m├┤┼że ne├║myselne zapn├║┼ą, ─Źo m├┤┼że sp├┤sobi┼ą probl├ęmy.

Vyberte bat├ęriu

Krok 9: Mal├ę diely

Uvo─żnite drobnosti. Pinzetou zdvihnite predn├║ kameru. Opatrne, aby ste nepretrhli pru┼żn├║ p├ísku, vyberte reproduktor do ucha. Vyp├í─Źte a uvo─żnite vibra─Źn├Ż motor.

Odstr├í┼łte mal├ę veci

Krok 10: Fotoaparát a káble

Odstr├í┼łte kameru a k├íble. Uvo─żnite kameru smeruj├║cu dozadu. Odstr├í┼łte konektor Bluetooth so ┼ípicat├Żm koncom spudgeru. Odpojte k├íbel Wi-Fi. Zaobch├ídzajte so v┼íetk├Żmi ako s die┼ąa┼ąom.

Krok 11: Zostava nab├şjacieho portu

Odskrutkujte skrutku konektora na sl├║chadle. Rozlomte su┼íi─Ź vlasov alebo teplovzdu┼ín├║ pi┼íto─ż, aby sa zahriala zostava LCD, aby sa uvo─żnil predn├Ż kryt. Uvo─żnite predn├Ż kryt. Zdvihnite ka┼żd├║ naviga─Źn├║ n├ílepku.

Odstr├í┼łte nab├şjac├ş port

Krok 12: Tla─Źidlo Domov

Zost├íva iba uvo─żni┼ą tla─Źidlo Domov a ponecha┼ą jeho flex. Pripojte konektor na zadnej strane pomocou plochej strany spudgeru. Zdvihnite tla─Źidlo Domov. Dokon─Źen├ę! Nech├ívate ┼íampansk├ę na ─żade?

Odstr├íni┼ą tla─Źidlo Domov

Krok 13: Blaho┼żel├íme si!

Ak ste pre┼íli v┼íetk├Żmi ─Źas┼ąami a v├í┼í zdrav├Ż rozum je st├íle neporu┼íen├Ż, zasl├║┼żite si zlat├ę hviezdy, su┼íienky, pot─żapkanie po pleci a mo┼żno aj pr├ícu v technike alebo chirurgii. St├íle existuje op├Ątovn├í mont├í┼ż, aj ke─Ć …

Záver

V tomto mieste by v├ís mohlo zauj├şma┼ą, ─Źi bude zlo┼żenie telef├│nu sp├Ą┼ą rovnako n├íro─Źn├ę ako zb├║ranie. Ak chcete odpoveda┼ą na va┼íu ot├ízku, ├íno. Odtrhnutie je ─żahk├ę v porovnan├ş s op├Ątovn├Żm poskladan├şm vec├ş tak├Żm sp├┤sobom, ┼że s├║ st├íle funk─Źn├ę. Aj ke─Ć v podstate rob├ş v┼íetko naopak – a ak ste v┼íetko, ─Źo ste urobili, zdokumentovali, budete to ma┼ą jednoduch┼íie – zaistenie, aby sa v┼íetko vr├ítilo na svoje spr├ívne miesto a v spr├ívnom zarovnan├ş, nebude jednoduch├ę.

S├║ to zlo┼żit├ę ─Źasti a sp├Ątn├í mont├í┼ż je e┼íte zlo┼żitej┼í├ş proces, ne┼ż ak├Ż ste pr├íve urobili. Na┼í┼ąastie ste si zachovali t├║to myse─ż a pripravili ste sa na v├Żzvu sk├┤r, ako ste ju rozobrali. Alebo ste nez├ívisle bohat├ş a m├íte zvedav├║ myse─ż. Ak je to tak, urobte si ─Źas na obdivovanie s├║─Źiastok a funkci├ş, ktor├ę sa in┼żinierom podarilo do tohto telef├│nu zabali┼ą, ne┼ż za─Źnete s op├Ątovnou mont├í┼żou.

V sekcii koment├írov ni┼ż┼íie n├ím povedzte, ako prebiehalo va┼íe dobrodru┼żstvo so slzami. Ak m├íte st├íle probl├ęm s jedn├Żm alebo nieko─żk├Żmi krokmi, povedzte n├ím o svojich probl├ęmoch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku