Ako otvárať súbory RTF v systéme Android pomocou skvelých aplikácií

Mnoho z nás používa svoj Android smartphones a tablety namiesto našich počítačov, pretože sú prenosné a ľahko sa používajú. Od vytvárania a poskytovania prezentácií až po tlač, môžete so svojim zariadením Android robiť takmer čokoľvek. Ako už bolo povedané, v systéme Android existujú veci, ktoré v predvolenom nastavení nemôžete robiť, a preto vývojári tretích strán neustále vytvárajú úžasné aplikácie.

Ak vytvoríte, upravíte alebo zobrazíte veľa dokumentov, som si istý, že ste narazili na súbory RTF. Aj keď väčšina aplikácií na spracovanie textu v počítačoch môže ľahko otvárať súbory RTF, niektoré zariadenia s Androidom tieto súbory možno nedokážu otvoriť. V tejto príručke vám ukážem, ako ľahko otvárať súbory RTF v systéme Android.

Nejaký Android smartphones a tablety sú dodávané so vstavanými aplikáciami, ktoré podporujú formáty súborov, ako je RTF, ale ak nemôžete priamo otvárať súbory RTF v systéme Android, môžete na čítanie súborov RTF v systéme Android použiť jednu z nižšie uvedených metód.

Metóda 1: AlReader

AlReader je populárna čítačka textu, ktorá vám umožňuje čítať súbory RTF v systéme Android. Okrem formátu RTF aplikácia podporuje aj ďalšie hlavné textové formáty, ako napríklad DOC, DOCX a TXT. Aplikácia podporuje knižnice prevodu textu na reč a siete. AlReader prináša aj animáciu 3D stránkovania, označovanie textu, záložky a podporu externých slovníkov.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte AlReader do tabletu alebo smartfónu s Androidom. Aplikáciu si môžete stiahnuť prostredníctvom Google Play Store tlačidlo nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Uistite sa, že súbor RTF je uložený vo vašom smartfóne alebo tablete s Androidom. Ak je súbor vo vašom počítači, preneste ho do zariadenia Android pomocou kábla micro USB.

Krok 3

Pomocou ľubovoľného správcu súborov prejdite do priečinka, kde je vo vašom zariadení s Androidom uložený súbor RTF, a klepnite naň. AlReader by mal súbor automaticky otvoriť.

súbor android rtf

Krok 4

Prípadne môžete súbor otvoriť aj tak, že najskôr spustíte aplikáciu AlReader. Otvorte AlReader, klepnite na tlačidlo Ponuka v ľavom hornom rohu a stlačte Otvoriť knihu. Stlačte Otvoriť súbor, prejdite do priečinka, kde je uložený súbor RTF, a klepnite naň. To je všetko!

AlReader rtf otvorený

Metóda 2: Cool Reader

Ďalšou populárnou aplikáciou, ktorá vám umožňuje otvárať súbory RTF v systéme Android, je Cool Reader. Aplikácia prináša rôzne užitočné funkcie, ako je vyhľadávanie textu, záložky, prevod textu na reč, obsah, slovníky delenia slov a podpora online katalógov.

Aplikácia umožňuje nielen otvárať súbory RTF v systéme Android, ale podporuje aj ďalšie formáty vrátane DOC, TXT a HTML. Cool Reader tiež podporuje ďalšie písma a dva rôzne profily.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si Cool Reader do svojho smartfónu alebo tabletu Android. Môžete to získať prostredníctvom Google Play Store tlačidlo nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Uistite sa, že máte vo svojom zariadení s Androidom uložený súbor RTF. Ak je súbor vo vašom počítači, preneste ho do zariadenia Android pomocou kábla micro USB.

Krok 3

Prejdite do priečinka, kde je vo vašom zariadení s Androidom uložený súbor RTF, pomocou ľubovoľného správcu súborov a klepnite naň. Cool Reader by ho mal otvoriť. V mojom telefóne aplikácia Cool Reader neotvorila súbor priamo, čo bolo divné. Súbor sa ľahko otvoril po prvom otvorení aplikácie Cool Reader. Ak aplikácia neotvorila váš súbor RTF priamo, môžete postupovať podľa kroku 4 na manuálne otvorenie z aplikácie Cool Reader.

súbor android rtf

Krok 4

Spustite aplikáciu Cool Reader a klepnite na ikonu nižšie Prehliadať systém súborov. Prejdite do priečinka, kde je vo vašom zariadení s Androidom uložený súbor RTF, a klepnite naň. Cool Reader teraz otvorí súbor. To je všetko!

chladné čítanie čitateľa

Záver

Operačný systém Android nemusí v predvolenom nastavení otvárať všetky hlavné formáty súborov dokumentov a elektronických kníh, ale akonáhle získate správne aplikácie tretích strán, budete môcť otvoriť všetky svoje obľúbené formáty súborov.

RTF je populárny formát súborov a ak vám to vadí, pretože vaše zariadenie Android ho nemôže otvoriť, nemusíte sa báť, pretože vyššie uvedené aplikácie by mali fungovať s vašim telefónom alebo tabletom. Riaďte sa všetkými pokynmi správne a ak máte otázky, pokojne sa ich opýtajte v nižšie uvedenej oblasti komentárov.