Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na Google Pixel ┬źAndroid :: Gadget Hacks

S ka┼żd├Żm nov├Żm Galaxy Vlajkov├í lo─Ć prich├ídza na star├║ dilemu: vyberiem si skvel├Ż hardv├ęr alebo skvel├Ż softv├ęr? Spolo─Źnos┼ą Samsung u┼ż roky poskytuje pou┼ż├şvate─żom tie najlep┼íie komponenty, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii na ka┼żdom smartf├│ne. Probl├ęm je v tom, ┼że softv├ęr je nadobudnut├Ż vkus. Ale s t├Żm m├┤┼żete urobi┼ą nie─Źo.

Pomocou nieko─żk├Żch aplik├íci├ş a pr├şkazov ADB m├┤┼żete svoje Samsung efekt├şvne transformova┼ą Galaxy S20, S20 + alebo S20 Ultra na v├Żkonnej┼í├ş pixel Google. K├Żm root je jedin├Ż sp├┤sob, ako vytvori┼ą dokonal├║ k├│piu, m├┤┼żete sa pribl├ş┼żi┼ą bez toho, aby ste museli odomkn├║┼ą bootloader. Po spusten├ş z├şskate to najlep┼íie z oboch svetov: ┼ípi─Źkov├Ż hardv├ęr, ultra┼íirokou kameru, r├Żchlej┼íie nab├şjanie a v├Ą─Ź┼íiu bat├ęriu Galaxy S├ęria S20 v kombin├ícii s vzh─żadom a dojmom skladom Android.

krok 1: Pou┼żi┼ą t├ęmu

Len m├ílo v├Żrobcov OEM podporuje cel├Ż syst├ęm. UI Samsung One UI m├í ─Źas┼ą vo svojom Galaxy Obchod zameran├Ż na t├ęmy, ktor├Ż je jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żrobcov OEM v─Ćaka ve─żk├ęmu podielu na trhu od spolo─Źnosti Samsung. T├ęmy zmenia farby, ikonu, p├şsma a celkov├Ż vzh─żad mnoh├Żch aspektov telef├│nu vr├ítane r├Żchlych nastaven├ş, nastaven├ş, aplik├íci├ş a ─Ćal┼í├şch.

Pou┼ż├şvatelia vytvorili t├ęmy pre v┼íetky pr├şle┼żitosti, vr├ítane pr├ízdninov├Żch alebo mot├şvov na z├íklade svojho ob─ż├║ben├ęho filmu, rel├ície alebo postavy. H─żad├íme to, ─Źo sa pok├║si napodobni┼ą vzh─żad zariaden├ş Pixel.

Otvorte ÔÇ×NastaveniaÔÇť a vyberte ÔÇ×T├ęmyÔÇť. Do vyh─żad├ívacieho panela zadajte re┼ąazec Pixelize. H─żad├íme mo┼żnosti ÔÇ×PixelizeÔÇť a ÔÇ×PixelizeDÔÇť, pri─Źom druh├í z nich je temnou verziou rovnakej t├ęmy zalo┼żenej na syst├ęme Android. 9 Kol├í─Ź (na pozad├ş tmavej ┼íedej farby namiesto ─Źistej ─Źiernej).

Vyberte po┼żadovan├║ verziu a v dolnej ─Źasti str├ínky s mot├şvom vyberte mo┼żnos┼ą Stiahnu┼ą. Po dokon─Źen├ş s┼ąahovania sa tla─Źidlo zmen├ş na ÔÇ×Pou┼żi┼ąÔÇť, ktor├ę je potrebn├ę vybra┼ą, aby sa t├ęma nain┼ítalovala. Po pou┼żit├ş sa vr├í┼ąte na hlavn├║ obrazovku a pozrite sa na zmenu, ktor├í obsahuje polo┼żky ÔÇ×NastaveniaÔÇť, ÔÇ×Tie┼ł upozorneniaÔÇť a ─Ćal┼íie.

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google
Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

krok 2: Vyme┼łte hlavn├║ obrazovku

Ak existuje jedna vec, ktor├║ m├┤┼żete urobi┼ą pre transform├íciu svojho Galaxy S20 na pixel, to je toto: prepnite na sp├║┼í┼ąa─Ź tretej strany. Najd├┤le┼żitej┼í├şm ├║─Źinkom bude nahradenie va┼íej domovskej obrazovky sp├║┼í┼ąa─Źom tret├şch str├ín.

Najlep┼íou vo─żbou, ktor├║ som zistil a ktor├í zodpoved├í estetike a funk─Źnosti sp├║┼í┼ąa─Źa Pixel, je CPL alebo Prisp├┤soben├ę sp├║┼í┼ąa─Ź pixelov,

CPL za─Źal ako vidli─Źka Rootless Pixel Launcher, ale ─Źoskoro ju prekonal v─Ćaka akt├şvnej┼íej podpore a po─Źetn├Żm funkci├ím. CPL podporuje Google Discover aj widget Na prv├Ż poh─żad, ktor├ę sa prid├ívaj├║ prostredn├şctvom informa─Źn├ęho kan├íla CPL a doplnku Weather. Doplnok je s├║bor APK, ktor├Ż je mo┼żn├ę na─Ź├şta┼ą nasp├Ą┼ą ako ka┼żd├í in├í aplik├ícia.

Aplik├ícia je tie┼ż ├║plne zadarmo, bez rekl├ím a nepretr┼żit├ęho rastu. Ako u┼ż bolo spomenut├ę, m├í akt├şvneho v├Żvoj├íra, ktor├Ż neust├íle opravuje chyby a prid├íva nov├ę funkcie.

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

Obrázok Jon Knight /

krok 3: Povo─żte gest├í pre syst├ęm Android 10

Teraz, ke─Ć sme pre┼íli na sp├║┼í┼ąa─Ź tretej strany, mo┼żno ste si nie─Źo v┼íimli – gest├í Android 10 s├║ zak├ízan├ę. Galaxy S20, rovnako ako v├Ą─Ź┼íina in├Żch pixelov smartphones, nevytla─Źil opravu, ktor├í umo┼ż┼łuje gestickej navig├ícii v syst├ęme Android 10 pracova┼ą so sp├║┼í┼ąa─Źmi tret├şch str├ín. V├Żsledkom je, ┼że v├ís Samsung prepne na trojtla─Źidlov├║ naviga─Źn├║ li┼ítu. K├Żm ─Źak├íme na opravu, va┼ía jedin├í ─Ćal┼íia mo┼żnos┼ą je ADB.

Pochopte, ┼że t├íto oprava m├í nieko─żko probl├ęmov. Pri testovan├ş sme zistili, ┼że niektor├ę aplik├ície bud├║ n├║ten├ę deaktivova┼ą navig├íciu gestami. Tie┼ż sme zistili, ┼że niekedy re┼ítart telef├│nu zru┼í├ş pr├şkaz. Pr├şkaz v┼íak m├┤┼żete kedyko─żvek znova odosla┼ą, aby sa navig├ícia vr├ítila sp├Ą┼ą.

Ak nie ste spokojn├ş s ADB, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame pozrie┼ą si vy┼í┼íie uveden├ęho sprievodcu. Av┼íak pre t├Żch, ktor├ş vedia, ─Źo robia, odo┼ílite tento k├│d do svojho telef├│nu cez ADB a povo─żte gest├í Android 10:

adb shell cmd overlay disable com.android.internal.systemui.navbar.gestural

krok 4: Panel r├Żchleho nastavenia aplik├ície Get Stock Android

Pri zmene domovskej obrazovky je na┼í├şm ─Ćal┼í├şm ve─żk├Żm cie─żom r├Żchle nastavenie. Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie spolo─Źnosti Samsung v┼żdy zmenilo vzh─żad a dizajn r├Żchlych nastaven├ş a jedn├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania 2,0 nie je ni─Ź in├ę. Aj ke─Ć tieto zmeny vylep┼íuj├║ r├Żchle nastavenia, ako napr├şklad ─Ćal┼í├ş riadok a st─║pec na jednej str├ínke, ─Źo eliminuje potrebu druhej, nevyzer├í to ako akciov├Ż Android.

Pomocou jednej aplik├ície m├┤┼żete cel├Ż odtie┼ł upozornen├ş transformova┼ą na takmer identick├║ repliku repliky, ktor├í sa nach├ídza na zariaden├ş Google Pixel. N├ízov aplik├ície je Power Shade a moment├ílne je v Obchode Play zadarmo. S Power Shade z├şskate po─Źet riadkov a st─║pcov skladom Android spolu s rovnakou estetikou. Aplik├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą tu, ale ak chcete ├║pln├Ż n├ívod, pozrite si sprievodcu, ktor├Ż je uveden├Ż ni┼ż┼íie.

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

Obrázok Jon Knight /

krok 5: Vr├í┼ąte sp├Ą┼ą ponuku nap├íjania

Teraz, ke─Ć je tla─Źidlo Bixby vypnut├ę, spolo─Źnos┼ą Samsung prepracovala tla─Źidlo nap├íjania, aby spustila hlasov├ęho asistenta. V predvolenom nastaven├ş sa po dlhom stla─Źen├ş tla─Źidla nap├íjania zobraz├ş Bixby, ─Ź├şm sa nahrad├ş ponuka nap├íjania, ktor├í sa predt├Żm zobrazovala. Vzh─żadom k tomu, Pixel pr├íve pou┼ż├şva Google Assistant, ku ktorej m├íte pr├şstup dlh├Żm stla─Źen├şm tla─Źidla domov alebo potiahnut├şm prstom nahor z doln├ęho rohu, t├íto skratka nie je potrebn├í.

Otvorte teda svoju aplik├íciu Nastavenia a prejdite na ÔÇ×Roz┼í├şren├ę funkcieÔÇť a potom klepnite na ÔÇ×Bo─Źn├í kl├ívesaÔÇť v hornej ─Źasti obrazovky. V stla─Źte a podr┼żte V sekcii zvo─żte ÔÇ×Vypn├║┼ą ponukuÔÇť, aby sa tla─Źidlo nap├íjania chovalo ako pixel.

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

krok 6: Odstr├í┼łte softv├ęr Bloatware

Okrem p├┤sobiv├ęho fotoapar├ítu je hlavn├Żm d├┤vodom, pre─Źo sa rozhodn├║┼ą pre slu┼żbu Google Pixel, aj s├ęriov├Ż syst├ęm Android a pre mnoh├Żch to tie┼ż znamen├í ─Ćal┼íiu vec: ┼żiadne softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇővybavenie na stiahnutie. Pri n├íkupe zariadenia Pixel od spolo─Źnosti Google neexistuje jedin├í aplik├ícia, ktor├í by tam nemala by┼ą – ┼żiadne aplik├ície oper├ítora alebo aplik├ície tret├şch str├ín.

Pozrite sa do z├ísuvky na aplik├íciu Galaxy S20 a vid├şte, ┼że to tak nie je. Bloatware je v├í┼żny probl├ęm pre telef├│ny Samsung – Facebook, Flipboard, Microsoft a ─Ćal┼íie. Potom existuje mno┼żstvo aplik├íci├ş vyvinut├Żch spolo─Źnos┼ąou Samsung, ktor├ę zdvojuj├║ funk─Źnos┼ą aplik├íci├ş vyvinut├Żch spolo─Źnos┼ąou Google a dod├ívaj├║ sa so syst├ęmom Android.

Aj ke─Ć z nastaven├ş telef├│nu nem├┤┼żete odstr├íni┼ą v┼íetky aplik├ície (v niektor├Żch bude tla─Źidlo ÔÇ×Zak├íza┼ąÔÇť zobrazen├ę sivou farbou), pomocou aplik├ície ADB m├┤┼żete odstr├íni┼ą ─żubovo─żn├║ aplik├íciu. Je to trochu komplikovan├Ż proces, preto sme ho pokryli samostatn├Żm sprievodcom, ktor├Ż n├íjdete ni┼ż┼íie.

krok 7: Get Now Playing

Od pixelu 2, v┼íetky pixely smartphones zahrnuli funkciu ÔÇ×Prehr├íva saÔÇť. V┼żdy, ke─Ć je hudba zachyten├í mikrof├│nmi, telef├│n m├┤┼że po nieko─żk├Żch sekund├ích identifikova┼ą skladbu a poskytn├║┼ą v├ím n├ízov a meno interpreta a nasmerova┼ą v├ís na aplik├íciu na streamovanie hudby pod─ża v├Żberu, aby ste si ju mohli vypo─Źu┼ą nesk├┤r.

Je to funkcia, ktor├║ milujem zaka┼żd├Żm, ke─Ć prepnem na pixel, a ch├Żba mi hne─Ć, ako prejdem od jedn├ęho. Bohu┼żia─ż, je to s├║─Źas┼ą rast├║ceho zoznamu exkluz├şvnych funkci├ş Pixel, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Google prid├íva v posledn├Żch rokoch. To v┼íak neznamen├í, ┼że t├║to funkciu nem├┤┼żeme dosta┼ą na na┼íu str├ínku Galaxy S20.

Pomocou slu┼żby Shazam m├┤┼żeme do v├í┼ího zariadenia prida┼ą funkciu ÔÇ×Prehr├íva saÔÇť Galaxy S20, S20 + a S20 Ultra. Na rozdiel od funkcie Prehr├íva sa vy┼żaduje akt├şvne d├ítov├ę pripojenie, preto┼że na identifik├íciu piesne vyu┼ż├şva servery Shazam. Aplik├ícia v┼íak m├┤┼że s dobr├Żm pripojen├şm identifikova┼ą piesne podobnou r├Żchlos┼ąou ako funkcia Prehr├íva sa. Inform├ície o tom, ako nastavi┼ą t├║to funkciu, n├íjdete v na┼íom sprievodcovi uvedenom ni┼ż┼íie.

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

krok 8: Z├şskajte exkluz├şvne aplik├ície Pixel

Aby spolo─Źnos┼ą Google pomohla preda┼ą svoje zariadenia, vyvinula aplik├ície, ktor├ę inovuj├║ sp├┤sob pou┼ż├şvania na┼íich telef├│nov, ale obmedzuj├║ ich na ich zostavu Pixel. Jedn├Żm z pr├şkladov je aplik├ícia Google Phone.

Telefónna aplikácia

Aplik├ícia Telef├│n od spolo─Źnosti Google m├í e┼íte pred pridan├şm obrazovky hovorov najlep┼íiu ochranu pred nevy┼żiadanou po┼ítou pre ─żubovo─żn├║ aplik├íciu vyt├í─Źania a jedno z naj─Źistej┼í├şch pou┼ż├şvate─żsk├Żch rozhran├ş. Ak v┼íak h─żad├íte t├║to aplik├íciu v Obchode Play, nen├íjdete ju ako svoju Galaxy S20 nie je kompatibiln├Ż. Ak chcete z├şska┼ą pr├şstup k tejto aplik├ícii, mus├şte si dodato─Źne stiahnu┼ą upraven├║ verziu poskytovan├║ XDA.

T├íto upraven├í verzia nie je presnou replikou. Aj ke─Ć obsahuje funkciu ochrany pred nevy┼żiadanou po┼ítou, ch├Żba jej obrazovka Call a vizu├ílna hlasov├í schr├ínka. V z├ívislosti od v├í┼ího oper├ítora t├íto aplik├ícia u┼ż stoj├ş za ochranu pred nevy┼żiadanou po┼ítou, preto┼że niektor├ş oper├ítori odstr├ínia t├║to kartu z aplik├ície vyt├í─Źania Samsung, aby v├ís prin├║tili plati┼ą za ich slu┼żby ochrany.

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google
Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

Nezabudnite, ┼że je potrebn├ę nastavi┼ą prepojen├║ telef├│nnu aplik├íciu na predvolen├║ aplik├íciu na volanie, ktor├í sa m├í pou┼żi┼ą, ─Źo sa vykon├íva otvoren├şm Nastavenia, v├Żberom polo┼żky Aplik├ície, v├Żberom tla─Źidla ponuky v pravom hornom rohu a v├Żberom mo┼żnosti Predvolen├ę aplik├ície. V ─Źasti Telefonick├í aplik├ícia vyberte modr├║ ikonu telef├│nnu aplik├íciu.

Aplik├ícia rekord├ęra

─Äal┼íia exkluz├şvna aplik├ícia Google, ktor├í je pre v├ís nedostupn├í Galaxy S20 je nov├Ż rekord├ęr. Na rozdiel od telef├│nnej aplik├ície v┼íak nech├Żba ┼żiadna funkcia. Pou┼żite nasleduj├║ci odkaz na doplnenie upravenej verzie aplik├ície (ak ju h─żad├íte vo svojom obchode, aplik├ícia sa znova nezobraz├ş v Obchode Play). Galaxy S20).

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

Obrázok Jon Knight /

krok 9: Z├şskajte e┼íte viac akci├ş Google Apps

Okrem aplik├íci├ş, ktor├ę potrebujete nalo┼żi┼ą do boku, je mo┼żn├ę v Obchode Play n├íjs┼ą v├Ą─Ź┼íinu predvolen├Żch aplik├íci├ş Pixel. Mnoh├ę z nich s├║ u┼ż predin┼ítalovan├ę na va┼íom S10, ale dokon─Źi┼ą Pixel-ization v├í┼ího Galaxy, tu je zoznam zost├ívaj├║cich k─ż├║─Źov├Żch aplik├íci├ş Pixel.

Gboard

  • Odkaz na obchod Play: Gboard (zadarmo)

Kalendár Google

Fotky Google

Tapety Google

Krok 10: Zapnite rozpozn├ívanie tv├íre (volite─żn├ę)

Ak d├║fate, ┼że zopakujete z├í┼żitok z pixelu 4Jednou z v├Żznamn├Żch zmien je nov├í biometria. pixel 4 je prv├Ż americk├Ż telef├│n s Androidom, ktor├Ż podporuje zabezpe─Źen├ę odomykanie tv├íre pomocou radu senzorov podobn├Żch AppleID tv├íre.

Bohu┼żia─ż, Galaxy S20 neobsahuje technol├│giu potrebn├║ na bezpe─Źn├ę rozpozn├ívanie tv├íre. Aj ke─Ć je rozpozn├ívanie tv├íre podporovan├ę, jedn├í sa o neist├║ met├│du zalo┼żen├║ na fotoapar├íte smeruj├║com dopredu, ktor├Ż je mo┼żn├ę oklama┼ą fotografiou alebo videom va┼íej tv├íre. Z tohto d├┤vodu neodpor├║─Źame vykona┼ą tento krok, pokia─ż nem├íte zaveden├ę ─Ćal┼íie ochrany (napr├şklad vyu┼żitie zabezpe─Źen├ęho prie─Źinka).

Ak chcete zapn├║┼ą rozpozn├ívanie tv├íre, otvorte Nastavenia a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Biometria a bezpe─Źnos┼ąÔÇť. Vyberte polo┼żku ÔÇ×Rozpoznanie tv├íreÔÇť a do obrazovky uzamknutia zadajte svoj aktu├ílny k├│d PIN, pr├şstupov├Ż k├│d alebo gesto. Postupujte pod─ża pokynov a zaregistrujte svoju tv├ír. Po povolen├ş m├┤┼żete telef├│n odomkn├║┼ą tv├írou, ale nebudete m├┤c┼ą potvrdi┼ą n├íkupy ani odomkn├║┼ą aplik├íciu. Tieto transakcie bud├║ namiesto toho vy┼żadova┼ą va┼íe heslo, PIN alebo gesto.

Ako oto─Źi┼ą Galaxy S20 na pixel Google

Krok 11: Povo─żte RCS prostredn├şctvom spr├ív Android (volite─żn├ę)

ÔÇ×Nem├┤┼żem prepn├║┼ą zo svojho iPhone kv├┤li iMessageÔÇť – ko─żko z n├ís to u┼ż po─Źula, nie? Internet Apple- slu┼żba exkluz├şvnych spr├ív umo┼ż┼łuje odosiela┼ą vylep┼íen├ę spr├ívy na in├ę zariadenia iOS. Ale preto┼że pou┼ż├şva ├║daje namiesto SMS, s t├Żmito spr├ívami m├┤┼żete urobi┼ą omnoho viac a posiela┼ą ve─żk├ę typy s├║borov. Spolo─Źnos┼ą Google neodpovedala t├Żm, ┼że podporila otvoren├║ ┼ítandardn├║ RCS.

Pre t├Żch, ktor├ş nepoznaj├║ (m├┤┼żete sa nau─Źi┼ą pomocou odkazu ni┼ż┼íie), RCS je v├Żvoj SMS, ktor├Ż umo┼ż┼łuje mili├│nom in├Żch pou┼ż├şvate─żov,Apple pr├şstup k rovnak├Żm funkci├ím slu┼żby iMessage. Spolo─Źnos┼ą Google minul├Ż rok urobila najv├Ą─Ź┼í├ş tlak na platforme t├Żm, ┼że t├║to slu┼żbu spr├şstupnila v┼íetk├Żm be┼żiacim telef├│nom s Androidom 6,0 Marshmallow alebo nov┼íie, bez oh─żadu na podporu oper├ítora.

Aby ste mohli vyu┼ż├şva┼ą RCS, mus├şte v s├║─Źasnosti pou┼ż├şva┼ą Android Messages, ofici├ílnu aplik├íciu na odosielanie spr├ív od spolo─Źnosti Google. Ak sa v┼íak pozriete do z├ísuvky na aplik├íciu, t├íto aplik├ícia sa v├ím nezobraz├ş. Namiesto toho sa zobraz├ş aplik├ícia Samsung Messaging. Aj ke─Ć to tie┼ż podporuje RCS, preto┼że sa sna┼ż├şme napodobni┼ą vzh─żad Pixelu, mus├şme si stiahnu┼ą aplik├íciu vyvinut├║ spolo─Źnos┼ąou Google.

Po in┼ítal├ícii otvorte aplik├íciu, na ktor├║ sa s pozdravom zobraz├ş v├Żzva s n├ízvom ÔÇ×Spr├ívy sa pr├íve zlep┼íili.ÔÇť Stla─Źen├şm tla─Źidla ÔÇ×S├║hlas├şmÔÇť spust├şte aktiv├íciu RCS v spr├ívach. Ak sa hne─Ć neobjav├ş, sk├║ste ─Źaka┼ą de┼ł alebo dva. M├┤┼żete tie┼ż vyh─żad├íva┼ą v obchode Play ÔÇ×Carrier ServicesÔÇť a zisti┼ą, ─Źi je k dispoz├şcii aktualiz├ícia, preto┼że na t├║to pr├ícu potrebujete najnov┼íiu verziu. Ak naraz├şte na nejak├ę probl├ęmy, pre─Ź├ştajte si podrobnej┼í├ş n├ívod v tomto postupe.

Tituln├Ż obr├ízok a sn├şmky obrazovky od Jon Knight /
                 
                 
             

Table of Contents