Ako otestova┼ą svoje str├ínky a prejs┼ą na Gutenberg (WordPress) 5,0)

Ste nad┼íen├ş z pou┼ż├şvania nov├ęho editora WordPress Gutenberg? Ofici├ílne vydan├ę s WordPress 5.0Gutenberg je nov├Ż predvolen├Ż editor obsahu pre WordPress, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą vizu├ílne ohromuj├║ci obsah pomocou blokov.

V├Żzvou je, ┼że niektor├ę t├ęmy a doplnky nemusia by┼ą kompatibiln├ę s Gutenberg, tak┼że aktualiz├ícia str├ínky m├┤┼że sp├┤sobi┼ą neo─Źak├ívan├ę probl├ęmy.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako otestova┼ą svoje str├ínky WordPress, aby ste pre┼íli na verzie Gutenberg a WordPress. 5,0,

Otestujte svoje stránky a inovujte na Gutenberg a WordPress 5,0

Pre─Źo otestova┼ą svoje str├ínky WordPress pred prechodom na Gutenberg?

WordPress 5,0 pon├║ka ├║plne nov├Ż sp├┤sob vytv├írania obsahu pomocou nov├ęho editora s n├ízvom The Block Editor alebo Gutenberg. pou┼żitie bloky ktor├ę s├║ prvkami obsahu, ktor├ę m├┤┼żete pos├║va┼ą cez vydavate─ża.

Nov├Ż editor blokov WordPress, zn├ímy tie┼ż ako Gutenberg

WordPress 5,0 s editorom Gutenberg je to revolu─Źn├ę vylep┼íenie pre platformu WordPress.

V d├┤sledku tejto obrovskej zmeny sa v┼íak niektor├ş pou┼ż├şvatelia zdr├íhaj├║ aktualizova┼ą svoje str├ínky okam┼żite, a to zo strachu, ┼że by nie─Źo nemohlo fungova┼ą alebo ich str├ínky znehodnoti┼ą.

Gutenberg bol vyvinut├Ż u┼ż dlh├Ż ─Źas s dostato─Źn├Żm ─Źasom pre v├Żvoj├írov t├ęm a plug-inov, aby boli ich produkty kompatibiln├ę s Gutenberg. V┼íetky hlavn├ę doplnky WordPress s├║ u┼ż plne kompatibiln├ę s Gutenbergom a v├Ą─Ź┼íina t├ęm bude fungova┼ą dokonale.

Ak chcete pred├şs┼ą konfliktom, m├┤┼żete svoje str├ínky otestova┼ą pomocou slu┼żieb Gutenberg a WordPress 5,0, Umo┼żn├ş v├ím to zisti┼ą, ─Źi s├║ niektor├ę z va┼íich doplnkov alebo t├ęm nekompatibiln├ę. Pred aktualiz├íciou ┼żiv├ęho webu m├┤┼żete tie┼ż zachyti┼ą neo─Źak├ívan├ę chyby a opravi┼ą ich.

S t├Żm povedan├ę, teraz po─Ćme a krok za krokom skontrolujeme, ako skontrolova┼ą, ─Źi boli va┼íe str├ínky aktualizovan├ę na Gutenberg alebo WordPress. 5,0,

Pre┼íiel 1- Vytvorte ├║pln├║ z├ílohu svojich webov├Żch str├ínok

Pred hlavn├Żmi aktualiz├íciami by ste mali v┼żdy vytvori┼ą ├║pln├║ z├ílohu svojho webu WordPress. Z├ílohy v├ís chr├ínia pred ak├Żmko─żvek ne┼í┼ąastn├Żm po┼íkoden├şm, ktor├ę sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą po─Źas procesu aktualiz├ície.

Udr┼żiavanie pravideln├Żch z├íloh webovej str├ínky je d├┤le┼żit├ę, aj ke─Ć ju neaktualizujete, preto┼że v├ís m├┤┼że u┼íetri┼ą v katastrofick├Żch situ├íci├ích, ako s├║ ├║toky ┼íkodliv├ęho softv├ęru, hackeri at─Ć.

M├┤┼żete si vybra┼ą z mnoh├Żch z├ílo┼żn├Żch doplnkov WordPress. Odpor├║─Źame v├ím pou┼ż├şva┼ą program UpdraftPlus, preto┼że v├ím umo┼ż┼łuje konfigurova┼ą automatick├ę z├ílohy a uklada┼ą ich na vzdialen├ę miesto.

Prešiel 2- Otestujte svoje stránky na lokálnom serveri alebo na testovacej stránke

Po vytvoren├ş ├║plnej z├ílohy svojej webovej str├ínky ste pripraven├ş ju otestova┼ą pomocou programu WordPress 5,0 a nov├ęho editora Gutenbergovcov.

Existuj├║ dve be┼żn├ę met├│dy testovania nov├Żch aktualiz├íci├ş bez ovplyvnenia ┼żiv├Żch str├ínok.

  1. Otestujte svoje str├ínky na lok├ílnom serveri nain┼ítalovanom vo va┼íom po─Ź├şta─Źi
  2. Otestujte svoje stránky na postupnom serveri

Obe mo┼żnosti v├ím umo┼ż┼łuj├║ vysk├║┼ía┼ą WordPress. 5,0 s nov├Żm editorom Gutenberg s jeho existuj├║cim obsahom, doplnkom a mot├şvmi.

1, Otestujte svoje stránky na lokálnom serveri

Pou┼ż├şvanie lok├ílneho servera jednoducho znamen├í in┼ítal├íciu str├ínky WordPress do v├í┼ího osobn├ęho po─Ź├şta─Źa pomocou softv├ęru ako WAMP alebo MAMP (pre Mac).

Pri tejto met├│de najsk├┤r premiestnite k├│piu svojho webu WordPress na┼żivo na lok├ílny server pomocou migra─Źn├ęho doplnku, napr├şklad Duplicator.

Doplnok duplikátora WordPress

Potom na miestnej webovej str├ínke m├┤┼żete vykona┼ą inov├íciu na WordPress 5,0 a otestujte kompatibilitu v┼íetk├Żch va┼íich doplnkov / t├ęm s nov├Żm editorom.

M├┤┼żete tie┼ż vykona┼ą zmeny na miestnej webovej str├ínke a po dokon─Źen├ş ju nahra┼ą na akt├şvne webov├ę str├ínky.

Ak ste nemuseli robi┼ą zmeny na svojej miestnej webovej str├ínke a v┼íetko vyzeralo dobre, m├┤┼żete pokra─Źova┼ą a aktualizova┼ą svoje ┼żiv├ę webov├ę str├ínky na WordPress. 5,0,

2, Otestujte svoje str├ínky v testovacom prostred├ş

Do─Źasn├í str├ínka je samostatn├í v├Żvojov├í verzia va┼íej str├ínky, kde m├┤┼żete testova┼ą nov├ę funkcie.

Zvy─Źajne je to subdom├ęna v├í┼ího webu, ktor├í je obmedzen├í na verejn├Ż pr├şstup. Tu m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą nov├ę aktualiz├ície, t├ęmy, doplnky alebo ich pou┼żi┼ą na v┼íetok svoj v├Żvoj. Po vysk├║┼ían├ş v┼íetk├ęho, ─Źo potrebujete, m├┤┼żete ho nahra┼ą na svoj akt├şvny web.

V├Ą─Ź┼íina ve─żk├Żch spolo─Źnost├ş poskytuj├║cich WordPress pon├║ka zariadenia na pr├şpravu str├ínok 1 kliknite na svoj hostingov├Ż ├║─Źet.

Ak je va┼ía webov├í str├ínka hos┼ąovan├í v slu┼żbe Bluehost, n├íjdete mo┼żnos┼ą vytvori┼ą do─Źasn├║ webov├║ str├ínku v ponuke Bluehost na paneli spr├ívcu WordPress.

Vytvorte si testovacie miesto v Bluehost

M├┤┼żete tie┼ż vytv├íra┼ą testovacie str├ínky pomocou 1 kliknite na WPEngine a SiteGround. Ak nepou┼ż├şvate ┼żiadnu z t├Żchto hostite─żsk├Żch spolo─Źnost├ş, op├Żtajte sa svojho hostite─ża, pre─Źo m├┤┼żu t├║to funkciu pon├║ka┼ą.

Ak va┼ía hostite─żsk├í slu┼żba nem├í funkciu predbe┼żnej in┼ítal├ície z webovej str├ínky, m├┤┼żete to urobi┼ą sami. Tu je n├í┼í podrobn├Ż n├ívod, ako vytvori┼ą do─Źasn├ę prostredie WordPress.

Prešiel 3: Nainštalujte doplnok Classic Editor

Najv├Żznamnej┼íia zmena v WordPress 5,0 je nov├Ż editor pre Gutenberg.

To znamen├í, ┼że ak naraz├şte na nejak├ę probl├ęmy, je to pravdepodobne kv├┤li nekompatibilite doplnku alebo t├ęmy s nov├Żm editorom.

Nov├Ż editor sa v├ím tie┼ż nemus├ş p├í─Źi┼ą.

Na┼í┼ąastie m├┤┼żete upgradova┼ą na WordPress 5,0 a st├íle ponechajte klasick├Ż editor WordPress.

Gutenberg m├┤┼żete jednoducho zak├íza┼ą nain┼ítalovan├şm doplnku Classic Editor na svoju str├ínku WordPress. To v├ím umo┼żn├ş bezpe─Źne aktualizova┼ą na WordPress. 5,0, udr┼żujte klasick├ęho editora, ktor├ęho pozn├íte.

Prepnite na klasick├ęho editora

Classic Editor je ofici├ílny doplnok WordPress od najlep┼í├şch prispievate─żov WordPress, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje n├ívrat do klasick├ęho editora. Pomocou tohto doplnku m├┤┼żete skry┼ą editor Gutenberga a vytv├íra┼ą obsah rovnak├Żm sp├┤sobom ako predt├Żm.

Ak ste museli nain┼ítalova┼ą klasick├Ż editor, preto┼że po inov├ícii na WordPress t├ęma alebo doplnok nefungoval 5.0 St├íle m├íte ─Źo robi┼ą.

Mali by ste kontaktova┼ą v├Żvoj├íra t├ęmy alebo doplnku a po┼żiada┼ą o jeho kompatibilitu s najnov┼íou verziou programu WordPress.

Ak nedostanete kladn├║ odpove─Ć, budete musie┼ą n├íjs┼ą alternat├şvnu t├ęmu alebo doplnok, ktor├Ż nahrad├ş nekompatibiln├ę t├ęmy.

Pre┼íiel 4, ─îo robi┼ą po inov├ícii na Gutenberg na WordPress 5,0+

Ak pr├íve za─Ź├şnate svoj prv├Ż blog WordPress, m├íte ┼í┼ąastie. R├Żchlo si zvyknete na nov├Ż a ├║┼żasn├Ż editor blokov, ktor├Ż je r├Żchlej┼í├ş, modernej┼í├ş a neuverite─żne v├Żkonn├Ż.

Na druh├║ stranu, ak u┼ż nejak├Ż ─Źas pou┼ż├şvate WordPress, nov├Ż editor je pre v├ís nov├Ż a zauj├şmav├Ż z├í┼żitok.

V├Ą─Ź┼íina z n├ís je zvyknut├í pracova┼ą so star├Żm editorom a nastavila svoje pracovn├ę postupy.

Dobrou spr├ívou je, ┼że st├íle m├┤┼żete robi┼ą v┼íetko, ─Źo ste urobili v starom editore s Gutenbergom a ─Ćal┼í├şmi.

Aby sme v├ím pomohli nau─Źi┼ą sa nov├ę funkcie, vytvorili sme kompletn├Ż tutori├íl Gutenberg, ktor├Ż v├ím uk├í┼że, ako pou┼ż├şva┼ą nov├Ż editor dla┼żd├şc a ako vytvori┼ą vizu├ílne ohromuj├║ci obsah pre va┼íe webov├ę str├ínky.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa otestova┼ą va┼íe str├ínky WordPress s cie─żom upgradova┼ą na Gutenberg alebo WordPress. 5,0, Ak chcete opravi┼ą be┼żn├ę chyby, s ktor├Żmi sa m├┤┼żete stretn├║┼ą, pre─Ź├ştajte si n├í┼ího sprievodcu naj─Źastej┼í├şmi chybami WordPress a ich opravou.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,