Ako ot├í─Źa┼ą s├║bory PDF v aplik├ícii Microsoft Edge


 • Microsoft Edge m├í ve─ża dobr├Żch vec├ş, ako je r├Żchla navig├ícia a schopnos┼ą otv├íra┼ą s├║bory PDF.
 • Pozrite si na┼íu recenziu prehliada─Źa Microsoft Embedded PDF Viewer ni┼ż┼íie a z├şskajte nieko─żko n├ípadov v aplik├ícii Adobe Acrobat Reader, ofici├ílnom n├ístroji na spr├ívu PDF, zatia─ż ─Źo sme pri tom.
 • Kedyko─żvek potrebujete pomoc s dokumentom PDF, pozrite sa na na┼íu vyhraden├║ str├ínku PDF.
 • Pou┼ż├şvate Edge ako svoj prim├írny prehliada─Ź? N├íjdete v┼íetko, ─Źo stoj├ş za to vedie┼ą o na┼íom Microsoft Edge Hub,

Microsoft Edge, ─Źi u┼ż sa to p├í─Źi alebo nie, m├í za sebou ve─ża dobr├Żch vec├ş. Jedn├Żm z mo┼żn├Żch d├┤vodov, pre─Źo by ste si vybrali Edge, povedzme, Chrome alebo Firefox, je ve─żk├í integr├ícia so zvy┼íkom syst├ęmu Windows 10 zdrojov.

Jednou z prehliadan├Żch funkci├ş je komplexnos┼ą integrovan├ęho prehliada─Źa okrajov PDF. S najv├Ą─Ź┼íou aktualiz├íciou na konci roku 2017 m├┤┼żete dokonca ─żahko ot├í─Źa┼ą s├║bory PDF.

Dnes v├ím poskytneme n├í┼í poh─żad na pr├ícu so s├║bormi PDF v aplik├ícii Microsoft Edge a uk├í┼żeme v├ím, ako pou┼ż├şva┼ą jeho hlavn├ę funkcie. Najprv si v┼íak pre─Ź├ştajte ofici├ílny softv├ęr na vytv├íranie, ├║pravy a manipul├íciu so s├║bormi PDF: Adobe Acrobat Reader.

Nainštalujte oficiálny nástroj: Adobe Acrobat Reader

Adobe Reader - chyba 109

Adobe Reader Je to synonymum s dokumentmi PDF, a to z dobr├ęho d├┤vodu. Form├ít PDF nebol vyvinut├Ż na za─Źiatku 90. rokov ni─Ź├şm in├Żm ako samotn├Żm spolo─Źnos┼ąou Adobe. Najlep┼í├şm sp├┤sobom interakcie s t├Żmito s├║bormi je pou┼żitie vlastn├ęho n├ístroja.

Ak by sme museli porovn├íva┼ą, pr├íca so s├║bormi PDF v Edge je absol├║tne hrozn├í namiesto pou┼żitia n├ístroja vyvinut├ęho ┼ípeci├ílne pre tento form├ít. Adobe Reader pre┼íiel od svojho zalo┼żenia takmer pred 30 rokmi dlh├í cesta. Dnes je to kompletn├Ż bal├şk, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje upravova┼ą dokumenty PDF a dokonca ich prev├ídza┼ą do in├Żch form├ítov.

Aj ke─Ć ka┼żd├Ż pozn├í meno, vedeli ste, ┼że Adobe Acrobat m├í aj tieto ├║┼żasn├ę funkcie:

 • Pridajte podpis do dokumentov PDF
 • Spolupracujte s ostatn├Żmi pou┼ż├şvate─żmi na tom istom dokumente.
 • Robte si pozn├ímky
 • Prevod do programu Microsoft Word alebo Microsoft Excel
 • Pridajte heslo k dokumentom PDF

=> Stiahnite si Adobe Acrobat Reader zadarmo

Ako ot├í─Źa┼ą s├║bory PDF v prehliada─Źi Microsoft Edge

Ka┼żd├Ż preh─żad├íva─Ź podporuje aspo┼ł pr├şstup a prezeranie s├║borov PDF. Tento form├ít je ┼ítandardom, pokia─ż ide o ├║pravy dokumentov a predov┼íetk├Żm o ─Ź├ştanie. V├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov to bude chcie┼ą urobi┼ą v prehliada─Źi bez potreby pou┼żitia ─Ź├şta─Źky PDF od tret├şch str├ín.

Microsoft Edge bol, rovnako ako v┼íetci ostatn├ş, schopn├Ż zahrn├║┼ą PDF do svojho pracovn├ęho postupu od za─Źiatku. Pod─ża n├í┼ího n├ízoru sa v┼íak Edge pred p├ír mesiacmi v tomto odbore stal skuto─Źne konkurencieschopn├Żm. ─Äal┼íie funkcie v├Żrazne zlep┼íili celkov├Ż z├í┼żitok.


S├║bory PDF sa neotvoria v syst├ęme Windows 10? Opravu n├íjdete v tejto komplexnej pr├şru─Źke.


Jednou z funkci├ş, ktor├║ pridali, bolo striedanie s├║borov PDF, ─Źo vyvolalo ve─ża pozit├şvnych sp├Ątn├Żch v├Ązieb. Bez oh─żadu na to, ak├ę jednoduch├ę to znie, absencia mo┼żnosti v├Żrazne zhor┼íila mo┼żnosti ─Ź├ştania PDF pre Edge.

Okrem toho zodpovedn├ş v├Żvoj├íri pridali viac ako nieko─żko skvel├Żch vylep┼íen├ş s podporou pera na ├║pravu a prid├ívanie pozn├ímok.

Na roz─Źlenenie uv├ídzame z├íkladn├ę mo┼żnosti, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą v prehliada─Źi Edge PDF po hlavnej aktualiz├ícii:microsoft edge rotate pdf

 1. Oto─Źi┼ą PDF – Kliknite na dokument a kliknite na tla─Źidlo Odbo─Źte doprava alebo stla─Źte kl├íves F9.
 2. Zme┼łte rozlo┼żenie – Switch medzi rozlo┼żeniami jednej str├ínky a dvoch str├ínok. Kliknite na dokument a potom na tla─Źidlo N├ívrh. microsoft edge rotate pdf
 3. ─î├ştajte nahlas – Nechajte jeden z 3 Vypravcovia nahlas ─Ź├ştaj├║ obsah dokumentu. M├┤┼żete si vybra┼ą medzi 3 hlasy a reguluj├║ r├Żchlos┼ą ─Ź├ştania.microsoft edge rotate pdf
 4. Zdie─żajte PDF – r├Żchla a jednoduch├í v├Żmena dokumentu po┼ítou, Twitter, Skypea ─Ćal┼íie. Navy┼íe ju m├┤┼żete odosla┼ą na OneDrive alebo OneNote jedin├Żm kliknut├şm. microsoft edge rotate pdf
 5. Prida┼ą pozn├ímky – Fyzick├ę pero m├┤┼żete pou┼żi┼ą na dotykovej obrazovke alebo prida┼ą pozn├ímky pomocou my┼íi. Rozhodnutie je na v├ís.microsoft edge rotate pdf

Ako vid├şte, odteraz m├┤┼żete ot├í─Źa┼ą PDF a ove─ża ove─ża jednoduch┼íie. Od bud├║cich iter├íci├ş Edge tie┼ż m├┤┼żeme o─Źak├íva┼ą ve─ża vylep┼íen├ş a m├┤┼żeme len d├║fa┼ą, ┼że sa nezanedb├íva komponent zobrazenia PDF.


S t├Żm m├┤┼żeme dospie┼ą k z├íveru. V pr├şpade ─Ćal┼í├şch ot├ízok alebo n├ívrhov t├Żkaj├║cich sa prehliadania a ├║pravy s├║borov PDF v aplik├ícii Microsoft Edge n├ís informujte v ─Źasti s koment├írmi.

─îasto kladen├ę ot├ízky – z├şskajte viac inform├íci├ş o pr├íci s dokumentmi PDF

 • Ako oto─Ź├şm PDF vo form├íte Windows 10?

Ak pou┼ż├şvate program Adobe Acrobat Reader, otvoren├Ż s├║bor PDF> vyhliadka > Oto─Źi┼ą zobrazenie > Zvo─żte v smere alebo proti smeru hodinov├Żch ru─Źi─Źiek. Okraj formul├íra, prejdite na tla─Źidlo Kruhov├í ┼í├şpka v hornej ─Źasti obrazovky a kliknut├şm na┼ł oto─Źte svoj PDF.

 • Ako oto─Źi┼ą PDF v aplik├ícii Word?

Otvorte dokument programu Microsoft Word a pridajte s├║bor PDF (m├┤┼żete to urobi┼ą tak, ┼że ho potiahnete a pust├şte na po┼żadovan├ę miesto). Program Word ho interpretuje ako obr├ízok a na oto─Źenie PDF m├┤┼żete pou┼żi┼ą n├ístroje na oto─Źenie obr├ízka.

 • Ako prid├ím str├ínku do PDF v aplik├ícii Microsoft Edge?

Program Microsoft Edge v├ím neumo┼ż┼łuje upravova┼ą dokumenty PDF, preto budete potrebova┼ą rie┼íenie tret├şch str├ín. Adobe Acrobat Pro bude najlep┼í├şm n├ístrojom na ├║pravu dokumentov PDF.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v apr├şli 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.