Ako optimalizovať nastavenie pracovného stola?

Váš stôl sa po chvíli pravidelnej každodennej práce stane vašim bezpečným miestom. Mnoho robotníkov dnes minie až 8 hodiny a viac v práci každý deň a ak budete denne tráviť toľko hodín pri stole, musí to stáť za to. Každý minútový detail tohto stolu by sa mal počítať a tiež si chcete zaistiť produktivitu v práci. Produktivite môže brániť čokoľvek, či už je to výška vašej stoličky alebo zle dimenzovaného stola alebo dokonca umiestnenie monitora. Všetko sa počíta, a preto je dôležité nájsť si čas na optimalizáciu pracovného stola.

Štúdia takmer 2000 000 kancelárskych pracovníkov na plný úväzok ukázalo, že priemerný britský administratívny pracovník je produktívny iba pre 2 hodiny a 53 minút mimo pracovného dňa. Sociálne médiá a spravodajské webové stránky o vlečných sieťach boli veľkým rušením.

V dnešnej dobe si vyžaduje veľa vecí, ale jedným z najlepších spôsobov, ako obmedziť rozptýlenie, je vybudovať systém, ktorý tomu zabráni. Navrhnutie optimalizovaného pracovného stola je skvelý spôsob, ako to zvládnuť, pretože vám pomôže zamerať sa na najdôležitejšie veci a prácu zvládnuť v kratšom čase. Pomáha vám to aj k väčšej kreativite a jasnému mysleniu, ktoré vám pomôžu zlepšiť pracovný tok, čo nakoniec zníži rozptýlenie.

Nemali by ste byť vždy vyčerpaní a frustrovaní z práce, ktorá je väčšinou dôsledkom zlého nastavenia stola. Vo svojom pracovnom priestore sa však môžete vždy zlepšiť a vytvoriť si ideálne prostredie pre produktívny stôl.

Základné prvky ideálneho pracovného priestoru

Vytvorenie najproduktívnejšieho nastavenia stola vyžaduje viac než len priestor a stôl, ale o niečo viac premyslenosti. Aby sa to stalo, musia byť zavedené určité prvky, z ktorých niektoré zahŕňajú:

  1. Osvetlenie

Osvetlenie je dôležitou súčasťou profesionálneho nastavenia stolu, pretože kvalita hrá obrovskú úlohu vo vašej nálade a pohode, čo môže byť určujúcim faktorom vašej produktivity. Spôsob, akým ľudia pracujú, zažil za posledných niekoľko rokov obrovské zmeny, pretože existujú nové štúdie, ktoré neustále ukazujú, ako môže byť práca lepšia a produktívnejšia.

V recenzii z City University London sa zistilo, že osvetlenie je jedným z niekoľkých faktorov, ktoré sa spájajú a vytvárajú zdravé pracovné prostredie. Štúdia ďalej naznačuje, že „spoločnosti by mali zvážiť potrebu investovať do osvetlenia pracovísk ako prostriedku na rozvoj pracovného prostredia, ktoré podporuje pohodu a výkonnosť, a znižuje pravdepodobnosť stresu zamestnancov, absencie zamestnancov a priemyselných nehôd“.

Jasnejšie svetlo funguje lepšie, pokiaľ ide o osvetlenie kancelárie, ale čo je najdôležitejšie, odporúča sa mať viac prirodzeného svetla ako umelého. Prirodzené svetlá nielen rozžiaria váš priestor, ale majú tiež obrovský prínos pre vašu pohodu a kreativitu. Pretože väčšinu času trávime v interiéri, pravdepodobne nebudete vystavení prirodzenému svetlu tak, ako by ste mali. Ak chcete vytvoriť rovnováhu, povoľte do svojho pracovného priestoru prístup prirodzeného svetla; vpustite dovnútra slnečné svetlo.

Štúdia uskutočnená Northwestern Medicine a University of Illinois zistila, že pracovníci vystavení prirodzenému svetlu majú zvyčajne lepší a kvalitnejší spánkový režim doma v porovnaní s tými, ktorí nie sú vystavení prirodzenému svetlu. Tá istá štúdia tiež zistila, že „pracovníci bez windows uviedli horšie skóre ako ich náprotivky v opatreniach kvality života súvisiacich s fyzickými problémami a vitalitou, ako aj horšie výsledky v meraní celkovej kvality spánku a porúch spánku “.

Ak dovolíte viac prirodzeného svetla, zlepšíte svoje zdravie a tiež produktivitu práce pri stole.

Môžete tiež získať umelé svetlá, aby ste vylepšili to, čo už máte z prirodzených svetiel. Môže to byť tiež užitočné, ak vo svojom pracovnom priestore nemáte dostatok prirodzeného svetla. Zaistite správnu polohu zdroja svetla, aby ste pri práci nevhadzovali ostré tiene a tiež maximálne využili osvetlenie.

  1. Farby

Účinky farby v pracovnom prostredí sú životne dôležité a presahujú rámec dôležitého konštrukčného prvku pre estetiku. Psychológia farieb je obrovským faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, pretože poháňa väčšinu spoločností pri výbere farieb značky. Rovnako premyslení môžete byť aj pri výbere farieb pre svoj pracovný priestor.

Recenzia z roku 2018 kombinovala 40 článkov, ktoré ukazovali vplyv farby na afekt (napr. Nálada, emócie), pohodu (napr. Stres, pohodlie, pohoda) a výkonnosť (napr. Produktivita, výkon, kreativita).

Urobte si malý prieskum farieb a radšej sa rozhodnite pre farby, ktoré zodpovedajú vašej osobnosti a druhu nálady, ktorú chcete odrážať. Pracujte s touto farbou motívu vo svojom pracovnom priestore a sledujte, ako sa z dlhodobého hľadiska zmení spôsob, akým pracujete.

  1. Teplota

V prostredí firemnej práce s niekoľkými ľuďmi v budove nie je neobvyklé, že existujú rozdiely v rozhodovaní o tom, aká by mala byť ideálna teplota miestnosti. V prípade práce z domu však máte možnosť nastaviť teplotu pracovného priestoru na takú, ktorá bude mať pozitívny vplyv na vašu prácu.

Vnútorná teplota hrá obrovskú úlohu v reakciách ľudí, vrátane tepelného komfortu, vnímanej kvality vzduchu, symptómov syndrómu chorej budovy a výkonu v práci. Výskumníci z Cornell University dokázali prepojiť teplé kancelárie s menším počtom chýb pri písaní a vyššou produktivitou. Iná štúdia tiež zistila, že najvyššia produktivita je pri teplote okolo 22 ° C. To znamená, že s vyšším stupňom teploty dôjde k zníženiu výkonu.

Pointa je v tom, že si vyberiete stupeň teploty, ktorý s vašim telom za určitý čas dobre funguje. Pokiaľ vám to nebude nepríjemné a bude vám brániť v práci. Ak sa nachádza v podnikovom prostredí, kde možno nemáte kontrolu nad teplotou, môžete svoj odev prispôsobiť tak, aby ste dosiahli rovnováhu, aby ste si v práci udržali úroveň pohodlia.

  1. Zvuk

Aby ste zo svojho pracovného priestoru vyťažili maximum, mali by ste blokovať zbytočný hluk, ktorý by mohol spôsobovať rozptýlenie, ako sa len dá. Líši sa to od počúvania hudby pri práci, pretože ide o centralizovaný zvuk, a nie o hluk rozptýlený po stenách budovy.

Hluk môže brániť vašej produktivite v práci a prieskum 2 000 dospelých pracovníkov vo Veľkej Británii, USA a Austrálii ukazuje, že hluk negatívne ovplyvňuje väčšinu (69%) úrovní koncentrácie, produktivity a kreativity globálnych zamestnancov.

Slúchadlá s potlačením hluku sú na to skvelé, pretože pomáhajú tlmiť rušivý hluk pozadia, keď sa sústredíte na svoju prácu. Môžete si tiež pustiť hudbu na pozadí, ktorá neruší, čo vám pomôže zlepšiť proces kreatívneho myslenia. Štúdia z Worktech Academy ukazuje, ako akustika ovplyvňuje jednotlivcov a ich produktivitu na pracovisku.

  1. Rastliny

Rastliny prinášajú život do pracovného priestoru a poskytujú ďalšie výhody nad rámec estetiky. Štúdia ukazuje významnú, negatívnu asociáciu medzi kontaktom s prírodou a stresom, kontaktom s prírodou a všeobecnými zdravotnými ťažkosťami. Ďalej ukazuje, ako sa vnímaný stres a všeobecné zdravotné sťažnosti znižovali s narastajúcim kontaktom s prírodou v pracovných dňoch. Ďalšia štúdia vykonaná na 34 študentoch tiež ukazuje, ako izbové rastliny v kancelárii môžu predchádzať únave a zlepšovať pozornosť.

Rastliny okrem toho pomáhajú znižovať stres a choroby, čistia vzduch tým, že absorbujú jedovaté plyny, a čo je najdôležitejšie, zlepšujú produktivitu. Zaistite si jeden alebo dva závody na stôl a zistite, ako veľmi to ovplyvňuje vašu produktivitu v práci.

Ďalšie dôležité tipy, ktoré vám pomôžu optimalizovať nastavenie pracovného stola

Pri navrhovaní najlepšieho nastavenia stola pre produktivitu sa zvažuje niekoľko faktorov. Nižšie sú uvedené niektoré z nich:

  1. Výška stoličky

Väčšina pracovníkov trávi väčšinu času v práci sedením za stolom, a preto je dôležité používať stoličku, ktorá podporuje správne držanie tela. Jednou z prvých vecí, na ktoré by ste si pri kancelárskej stoličke mali dať pozor, je výška. Často sa odporúča zvoliť si stoličku s nastaviteľnou výškou, ktorá zodpovedá veľkosti a hmotnosti vášho tela. Rýchly spôsob, ako skontrolovať, či má stolička pre vás správnu výšku, je sedieť a uistiť sa, že máte stehná rovnobežne so zemou a kolená v 90-stupňovom uhle.

Pri výbere stoličky si dajte pozor aj na bedrovú opierku, nastaviteľnú opierku hlavy a lakťových opierok a použitý priedušný materiál.

  1. Výška stola

Kým si vyberiete stoličku s dokonalou výškou, chcete tiež zaistiť, aby bola spárovaná so správnym stolom. Výška stola by mala zodpovedať stoličke, aby ste mali skvelé pracovné skúsenosti. Ak chcete skontrolovať, či má váš stôl ideálnu výšku, lakte by mali pri stole zvierať 90-stupňový uhol, pričom ležia pri vašich rebrách. Môžete investovať do polohovateľného stola, aby ste dosiahli perfektné vyváženie stola a stoličky, alebo zdvihnúť stôl, ak je stôl príliš krátky.

Môžete si tiež kúpiť stôl na státie alebo použiť stôl na sedenie, takže môžete v pravidelných intervaloch prepínať medzi sedením a státím. Sedavý spôsob života je neustále na vzostupe, pretože väčšinu času trávime v práci sedením za stolom. Skvelý spôsob, ako to obmedziť, je postaviť sa na stôl, aby ste sa mohli ľahko natiahnuť a cvičiť, alebo sa pri práci trochu prechádzať.

  1. Umiestnenie monitora

Pretože budete z veľkej časti pracovať za obrazovkou, záleží na tom, ako si monitor nastavíte. Začnite kontrolou výšky, pretože by nemala byť príliš vysoká ani nízka. Ak máte prenosný počítač priamo pred stolom, je výška obrazovky príliš nízka. Preto sa odporúča používať monitor, ktorý má v porovnaní s prenosným počítačom vyššiu obrazovku a je možné ho prispôsobiť. Ak musíte používať prenosný počítač, zaobstarajte si stojan na notebook a najlepšie externú klávesnicu a myš, aby bol váš pracovný postup bezproblémový.

Všeobecným pravidlom je zaistiť, aby horná časť obrazovky sedela vzpriamene s vašimi očami. Slabá výška monitora môže spôsobiť namáhanie očí a svalov, čo by mohlo postupne ovplyvniť držanie tela a zdravie.

Tiež, ako blízko je obrazovka k vašim očiam? Obrazovka vášho monitora alebo prenosného počítača by mala byť medzi 20 až 40 palcami pred vami. Ak je to ešte ďalej, možno sa budete musieť príliš často predkláňať a tiež sa hrbiť, čo ovplyvňuje vaše držanie tela a môže spôsobiť bolesť pohybového aparátu. Ak je tiež príliš blízko, bude to na vaše oči príliš tvrdé a ovplyvní to vaše sústredenie.

  1. Odstráňte neporiadok

Reprezentácia vášho fyzického stavu má spôsob, ako reflektovať váš duševný stav, a v dôsledku toho môže fyzický neporiadok spôsobiť kognitívny neporiadok. Je tu vyššia úroveň mentálnej energie, ktorá je potrebná na to, aby obsahovala veľa neporiadku.

Ak chcete za svojim stolom stráviť kvalitný čas, začnite organizovaním všetkých položiek na stole a čo najviac obmedzte neporiadok. Ukladajte súbory a dokumenty do zásuviek alebo na poličku a na stole nechajte pripravené iba dôležité položky. Môžete tiež zvážiť zakúpenie tabule, aby ste znížili počet papierov, ktoré musíte denne používať a zlikvidovať, čo vám tiež prinesie menej neporiadku.

Spodná čiara

Viac pracovníkov sa dnes snaží maximálne využiť svoj pracovný priestor, pretože je to z dlhodobého hľadiska prospešné. Čo keby ste mohli dosiahnuť lepšie a efektívnejšie výsledky s rovnakým pracovným časom, ktorý používate už roky? Niekedy je to všetko o použití správnej taktiky, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

Keď sú určité veci na mieste, ako je zdôraznené v tomto článku, môžete si vytvoriť ideálne rozloženie stola, kde pravdepodobne svoju prácu zvládnete lepšie a včas. Napriek tomu, že vytvárate perfektný pracovný priestor, dbajte na to, aby ste sa starali o svoje zdravie, duševné aj fyzické, aby ste mohli fungovať na maximum.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2R5zBlo