Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą

Na┼í┼ąastie ste nikdy nedostali ni─Ź tak nevkusn├ę ako rozpis pod─ża textu; bez oh─żadu na to v┼íak v├Ą─Ź┼íina va┼íich textov├Żch spr├ív a spr├ív MMS obsahuje niektor├ę d├┤le┼żit├ę inform├ície, ktor├ę potrebujete vedie┼ą. A v komunika─Źnom m├ędiu s to─żk├Żm potenci├ílom nedorozumenia potrebujete, aby sa zobrazila v┼íetka va┼ía spr├íva. Napr├şklad druh├║ noc som sa pok├║┼íal prin├║ti┼ą na┼íu mal├║ dc├ęru, aby i┼íla spa┼ą, zatia─ż ─Źo m├┤j man┼żel bol dole. Odi┼íla, tak som sa rozhodol klikn├║┼ą na nem├ęho Facebook kv├şzy, napr├şklad ÔÇ×Ktor├Ż priate─ż je tvoje dvoj─Źa?ÔÇť

V├Żsledky tohto kv├şzu poskytli stra┼íideln├Ż obraz mojej tv├íre, ktor├í sa morfovala do tv├íre m├┤jho man┼żela. Poslal som, ─Źo som si myslel, ┼że je MMS, s riadkom textu a prehl├ísen├şm ÔÇ×Stra┼íideln├ę veci pr├íve tuÔÇť. Vybehol hore a sp├Żtal sa ma, ─Źo je s t├Żm die┼ąa┼ąom. Moje MMS/obr├ízky nikdy nedorazili; iba text, ktor├Ż nazna─Źoval (myslel si), ┼że s die┼ąa┼ąom sa dej├║ nejak├ę stra┼íideln├ę veci.

Obr├ízok, skupinov├Ż text (mo┼żno aj od v├í┼ího ┼í├ęfa), zvy┼ín├Ż text po limite 160 znakov SMS, video, zvukov├ę MMS stoj├ş za to 1, 000 slov, a dokonca m├┤┼że zabr├íni┼ą 1000 nedorozumen├ş. Na pr├ícu to potrebuje┼í. Ak sa v├ím zobraz├ş chybov├ę hl├ísenie com.android.mms, va┼ía aplik├ícia Spr├ívy nefunguje spr├ívne. Sk├║ste t├║to radu.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Ako rie┼íi┼ą probl├ęmy s MMS v syst├ęme Android

Riešenie:

1. Re┼ítartova┼ą

Niekedy sta─Ź├ş jednoduch├Ż re┼ítart.

Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą 2

2. Aktualizova┼ą aplik├íciu

Zaistite, aby boli va┼íe Spr├ívy a v┼íetky ostatn├ę aplik├ície aktu├ílne.

Aktualiza─Źn├ę tla─Źidlo

3. Aktualiz├ícia syst├ęmu

Vyh─żadajte aktualiz├íciu opera─Źn├ęho syst├ęmu tak, ┼że prejdete na Nastavenia> Syst├ęm> Aktualiz├ície syst├ęmu skontrolova┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android.

Aktualiz├ícia softv├ęru

4. Nain┼ítalujte si aplik├íciu na odosielanie spr├ív od in├ęho v├Żrobcu

K va┼íej aplik├ícii na odosielanie spr├ív o akci├ích existuje mnoho alternat├şv, vr├ítane Handcent alebo GO SMS Pro.

Na stiahnutie: Handcent Next SMS

Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą 3

Na stiahnutie: GO SMS Pro

Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą 3

5. Odstr├íni┼ą spr├ívy

Pr├ş─Źinou probl├ęmu s├║ ─Źasto po┼íkoden├ę ├║daje v texte alebo skupine spr├ív. Ak m├íte probl├ęmy s pou┼ż├şvan├şm samotn├Żch spr├ív na odstr├ínenie chybn├Żch ├║dajov, sk├║ste pou┼żi┼ą aplik├íciu na odosielanie spr├ív od in├ęho dod├ívate─ża.

Odstr├íni┼ą spr├ívu

6. Vr├í┼ąte sa na Stock ROM

Ak sa probl├ęm za─Źal po in┼ítal├ícii vlastnej pam├Ąte ROM, vr├í┼ąte sa do p├┤vodn├ęho firmv├ęru.

7. Nainštalujte inú vlastnú ROM

Ak nem├┤┼żete vydr┼ża┼ą skladov├Ż firmv├ęr, ale st├íle sa v├ím zobrazuje chybov├ę hl├ísenie, vysk├║┼íajte in├║ vlastn├║ ROM. Odpor├║─Źania n├íjdete na na┼íom webe pomocou svojej zna─Źky a modelu.

Domov CyanogenMod

8. Tvrd├Ż re┼ítart

Toto je ─Ćal┼í├ş, drastickej┼í├ş sp├┤sob, ako odstr├íni┼ą v┼íetky ├║daje, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą po┼íkoden├ę. Nezabudnite si z├ílohova┼ą v┼íetko, ─Źo chcete zachova┼ą, napr├şklad kontakty. Potom z v├í┼ího Aplik├ície menu, vyberte nastavenie. Klepnite na Z├ílohujte a resetujte. Vyber si Obnovenie tov├írensk├Żch d├ítpotom Resetova┼ą telef├│n. Pravdepodobne by to nemal by┼ą v├í┼í prv├Ż krok v tom, ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą, preto┼że so svojim zariaden├şm budete musie┼ą v z├ísade za─Źa┼ą odznova.

Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş 2

9. Zapnite mobiln├ę d├íta

MMS sa zvy─Źajne spolieha na mobiln├ę d├íta.

Mobiln├ę d├íta

10. Nain┼ítalujte ULO┼ŻI┼Ą MMS

T├íto aplik├ícia m├┤┼że pom├┤c┼ą s probl├ęmom s nekompatibilitou medzi odosielaj├║cim a prij├şmaj├║cim zariaden├şm.

Na stiahnutie: ULO┼ŻI┼Ą MMS

Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą 3

11. Znova povo─żte predt├Żm deaktivovan├ę aplik├ície

Ak funkcia, ktor├║ vykon├ívate, z├ívis├ş od sprievodnej aplik├ície, nemus├ş bez nej fungova┼ą spr├ívne. Ak napr├şklad k spr├íve MMS prip├íjate zvukov├Ż s├║bor, ale odvtedy ste zak├ízali alebo odstr├ínili aplik├íciu, ktor├║ ste pou┼żili na jej vytvorenie, m├┤┼że d├┤js┼ą k poruche va┼íej aplik├ície MMS.

Povoli┼ą aplik├íciu

12. Skontrolujte pam├Ą┼ą

Ak m├í va┼íe zariadenie m├ílo pam├Ąte, mo┼żno budete musie┼ą uvo─żni┼ą miesto. Ak to chcete zisti┼ą, nav┼ít├şvte str├ínku Nastavenia> Zariadenie> ├Ülo┼żisko a porovnajte to, ─Źo ste pou┼żili, s va┼íim celkov├Żm priestorom.

Skladov├Ż priestor

13. Odin┼ítalujte aktualiz├ície aplik├íci├ş

Naopak, aktualiz├ície m├┤┼żu niekedy sp├┤sobova┼ą probl├ęmy. Ak sa probl├ęm za─Źal po aktualiz├ícii a dok├í┼żete ho vr├íti┼ą sp├Ą┼ą (odin┼ítalova┼ą aktualiz├íciu), m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą t├║to met├│du a zisti┼ą, ─Źi je probl├ęmom samotn├í aktualiz├ícia. Prejdite do aplik├ície Spr├ívy, klepnite na Viac (zvy─Źajne tri zvisl├ę bodky v rohu) a vyberte Odin┼ítalova┼ą aktualiz├ície ak je to mo┼żnos┼ą. Aj ke─Ć odin┼ítalovanie pom├┤┼że, d├ívajte si pozor na bud├║ce aktualiz├ície, ktor├ę obsahuj├║ opravu.

14. Odstr├í┼łte aplik├ície na odosielanie spr├ív tret├şch str├ín

Niekedy s├║ pr├íve tieto probl├ęmy.

15. Odinštalujte Killers úloh

Tieto aplik├ície m├┤┼żu zasahova┼ą do funkcie va┼íej aplik├ície na odosielanie spr├ív.

Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą 6

16. Prein┼ítalujte ak├║ko─żvek aplik├íciu spojen├║ so spr├ívami

Ke─Ć odosielate spr├ívy, ktor├ę z├ívisia od fungovania aplik├ície, ale odin┼ítaluj├║ sa, softv├ęr sa v┼żdy pok├║si pouk├íza┼ą na zdroj, ktor├Ż tam nie je.

In┼ítalova┼ą aplik├íciu

17. Zamerajte sa na správu; Nie je to chyba

Pred zobrazen├şm chybov├ęho hl├ísenia dlho stla─Źte pozadie ak├ęhoko─żvek textu, ktor├Ż u┼ż bol prijat├Ż. Na┼í┼ąastie budete m├┤c┼ą otvori┼ą svoj text/MMS sk├┤r, ako sa chybov├ę hl├ísenie preru┼í├ş.

18. Opravi┼ą SIM

Ak p├┤jdete touto cestou: Nastavenia> O zariaden├ş> Stav a namiesto v├í┼ího ─Ź├şsla pod Telef├│nne ─Ź├şslo, to len hovor├ş Nezn├íme alebo Pozastaven├ę; kontaktujte svojho oper├ítora a po┼żiadajte ho, aby ho pridal na va┼íu SIM kartu.

Telef├│nne ─Ź├şslo

19. Vytiahnite bat├ęriu

Ak patr├şte k t├Żm ┼í┼ąastnej┼í├şm, ktor├ş maj├║ zariadenie, ktor├ę v├ím to umo┼żn├ş, vysk├║┼íajte to.

Vyberte bat├ęriu

20. Pou┼żite SMS Backup & Restore

Toto je r├Żchly sp├┤sob z├ílohovania, odstra┼łovania a obnovovania v┼íetk├Żch va┼íich spr├ív. To m├┤┼że opravi┼ą po┼íkodenie datab├ízy spr├ív a pom├┤c┼ą v├ím opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą.

Na stiahnutie: Zálohovanie a obnovenie SMS

Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą 3

21. Sk├║ste n├║dzov├Ż re┼żim/proces elimin├ície odstr├íni┼ą probl├ęmov├ę aplik├ície

Ak potrebujete zisti┼ą, ─Źi spustenie chybov├ęho hl├ísenia sp├┤sobuje aplik├ícia tretej strany, m├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą n├║dzov├Ż re┼żim alebo jednoducho odstr├íni┼ą proces. N├║dzov├Ż re┼żim vyvedie v┼íetky aplik├ície tret├şch str├ín z rovnice a umo┼żn├ş v├ím pr├şstup k spr├ívaniu syst├ęmu Android pomocou be┼żn├Żch aplik├íci├ş. M├┤┼żete tie┼ż odstr├íni┼ą v┼íetky alebo takmer v┼íetky aplik├ície tret├şch str├ín a prida┼ą ich sp├Ą┼ą po jednom alebo dvoch, alebo odstr├íni┼ą ka┼żd├║ podozriv├║ aplik├íciu jednu po druhej, aby ste zistili, ─Źi chybov├ę hl├ísenie zmizne. Tento test mo┼żno budete chcie┼ą vykona┼ą zhruba po─Źas sol├şdneho d┼ła, aby mala ka┼żd├í aplik├ícia ─Źas na vykonanie akcie, ak je na to ur─Źen├í.

Bezpe─Źnostn├Ż m├│d

22. Povoli┼ą roaming

Je to d├┤le┼żit├ę, ak sa nach├ídzate mimo siete svojho oper├ítora. V z├ívislosti od v├í┼ího pl├ínu to v┼íak m├┤┼że by┼ą drah├ę.

Povoli┼ą roaming 2

23. Nastavte polo┼żku Re┼żim siete na hodnotu Auto

Ak m├íte t├║to mo┼żnos┼ą, povo─żte svojmu zariadeniu prep├şna┼ą medzi nastaveniami ├║dajov pod─ża toho, ─Źo je k dispoz├şcii. ├Źs┼ą do Nastavenia> Bezdr├┤tov├ę pripojenie a siete> Viac> Mobiln├ę siete> Preferovan├Ż typ siete.

Typ siete

24. Skontrolova┼ą ├║─Źet

Uistite sa, ┼że v├ím v├í┼í telef├│nny oper├ítor poskytol pl├ín s akt├şvnymi textov├Żmi spr├ívami a spr├ívami MMS.

25. Odstr├í┼łte v┼íetky APN okrem MMS

├Źs┼ą do Nastavenia> Bezdr├┤tov├ę pripojenie a sie┼ą> Mobiln├ę siete> N├ízvy pr├şstupov├Żch bodov a odstr├í┼łte v┼íetky APN okrem toho, ktor├ę je priraden├ę k va┼íim MMS.

Pr├şstupov├Ż bod

26. Zaistite, aby obr├ízok nebol pr├şli┼í ve─żk├Ż

V├í┼í oper├ítor m├┤┼że ulo┼żi┼ą obmedzenie ve─żkosti obr├ízkov/pr├şloh.

27. Vypnite bránu firewall

Ak m├íte v syst├ęme Android br├ínu firewall, mo┼żno ju budete musie┼ą deaktivova┼ą, aby ste si mohli stiahnu┼ą MMS.

28. Po┼żiadajte svojho oper├ítora, aby opravil v├í┼í Android

Kontaktujte svojho oper├ítora a po┼żiadajte ho, aby obnovil va┼íe nastavenia APN.

29. Vypnite Wi-Fi

Preto┼że MMS na fungovanie vyu┼ż├şva mobiln├ę d├íta, odstr├í┼łte v┼íetky prek├í┼żky pri udr┼żiavan├ş tohto pripojenia.

Ako opravi┼ą, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą 8

30. V pr├şpade probl├ęmov iba s ur─Źit├Żmi kontaktmi

Odstr├í┼łte inform├ície o tomto kontakte a re┼ítartujte Android. Znova pridajte kontakt.

Skupina kontaktov

31. Pou┼żite 10-miestne telef├│nne ─Ź├şslo

V├Ą─Ź┼íina dopravcov vy┼żaduje pou┼żitie predvo─żby krajiny (1 pre ─Ź├şsla v USA) a tie┼ż smerov├ę ─Ź├şslo oblasti.

Záver

Ma┼ą funk─Źn├ę MMS a texty je skuto─Źne d├┤le┼żit├ę. Niekedy mus├şte by┼ą schopn├ş odp├íli┼ą r├Żchlu spr├ívu, obr├ízok, video alebo zvuk. A niekedy je nevyhnutn├ę, aby ste ich dok├ízali prija┼ą. Ak aplik├ícia Spr├ívy nefunguje spr├ívne, zobraz├ş sa chyba Com.android.mms, ktor├í m├┤┼że by┼ą ve─żmi vytrval├í a frustruj├║ca.

Niektor├ę z t├Żchto rie┼íen├ş bud├║ o─Źividne menej pr├íce ne┼ż ostatn├ę; Preto m├┤┼że by┼ą najlep┼íie ulo┼żi┼ą mo┼żnosti, ako napr├şklad obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş, na koniec. ─Äal┼íou ─Źasto navrhovanou taktikou, ktor├í v┼íak nebola zahrnut├í, preto┼że nefungovala takmer vo v┼íetk├Żch pr├şpadoch, bolo vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte. V├Ą─Ź┼íinu probl├ęmov s aktualiz├íciami nakoniec vyrie┼íia bud├║ce aktualiz├ície, tak┼że ich h─żadajte a opravte, ┼że com.android.mms prestal fungova┼ą. Ak m├íte probl├ęmy aj po vysk├║┼ían├ş v┼íetk├Żch t├Żchto tipov, nebojte sa obr├íti┼ą o radu na svojho dopravcu.

M├íte ─Ćal┼íie tipy, o ktor├ę by ste sa chceli podeli┼ą? Sk├║sili ste nie─Źo z toho? Dajte n├ím vedie┼ą, ─Źo v├ím fungovalo alebo nefungovalo v koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku