Ako opravi┼ą ÔÇ×Zariadenie nie je certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou GoogleÔÇť

Ako opravi┼ą ÔÇ×Zariadenie nie je certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou GoogleÔÇť 1 Ako opravi┼ą ÔÇ×Zariadenie nie je certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou GoogleÔÇť

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme cel├Ż proces, ktor├Ż je u┼żito─Źn├Ż pri rie┼íen├ş probl├ęmu / spr├ívy ÔÇťZariadenie nie je certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou Google“. Spolo─Źnos┼ą Google ned├ívno schv├ílila nov├Ż bezpe─Źnostn├Ż ┼ítandard na necertifikovan├Żch zariadeniach s firmv├ęrom po 16. marci 2018 Aplik├ície Google Apps nie je mo┼żn├ę nain┼ítalova┼ą,

T├íto zhoda je povinn├í pre v┼íetk├Żch v├Żrobcov. Ak m├íte zariadenie, ktor├ę nebolo vydan├ę v obchode Play a potrebujete pr├şstup k t├Żmto slu┼żb├ím, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş ni┼ż┼íie uvedenej pr├şru─Źky. T├íto pr├şru─Źka sa okrem toho vz┼ąahuje aj na pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş si nain┼ítalovali obchod Play, ale na─Ćalej sa im zobrazuje t├íto chyba: ÔÇťZariadenie nie je certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou Google“.

Zariadenie nie je certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou GoogleZariadenie nie je certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou Google

Ako opravi┼ą autentiz├íciu

Ako u┼ż bolo uveden├ę, t├íto chyba sa nach├ídza na zariadeniach, ktor├ę nie s├║ v zozname ÔÇ×Certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou Google“. Pok├║sime sa vyrie┼íi┼ą manu├ílne vlo┼żenie zariadenia do bieleho zoznamu vykonan├şm nasleduj├║ceho postupu.

Riešenie # 1: Zaregistrujte svoje zariadenie Android

Google v├ím vlastne umo┼ż┼łuje zaregistrova┼ą va┼íe zariadenie, aby ho certifikovalo a aby fungovalo so v┼íetk├Żmi aplik├íciami a slu┼żbami Google. Na jeho registr├íciu potrebujete jedine─Źn├Ż k├│d pre svoje zariadenie. Pod─ża ni┼ż┼íie uveden├ęho postupu vyh─żadajte k├│d svojho zariadenia.

    Stiahnite si Device ID.apk.

    Ru─Źne nain┼ítalujte aplik├íciu. Vezmite si svoje ID r├ímca slu┼żieb Google (GSF) N├ípady. k├│pie jedine─Źn├Ż k├│d, m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├Ż aj v bud├║cnosti,

Po prijat├ş k├│du ho budete musie┼ą zaregistrova┼ą na str├ínke online spolo─Źnosti Google.

    Aplik├ícia Device ID v├ím poskytne va┼íe hexadecim├ílne ID, ktor├ę mus├şte previes┼ą na desatinn├ę miesto. Urobte to s pripojen├Żm prevodn├şkom. Prihl├ísi┼ą sa Str├ínka registr├ície zariadenia na Google a zadajte tam k├│d. Proces dokon─Źite kliknut├şm na register. Po dokon─Źen├ş sa nov├Ż obsah zobraz├ş na str├ínke s popisom zariaden├ş v ─Źasti ÔÇ×Prihl├ísenie pre Android AndroidÔÇť.

Teraz vid├şte, ┼że va┼íe zariadenie bolo certifikovan├ę. Ak ste sa pok├║sili nain┼ítalova┼ą aplik├ície Google, pre─Ź├ştajte si: Ako nain┼ítalova┼ą GApps (Google Apps) na zariadenia s Androidom.

Rie┼íenie # 2: pre obchod Play pou┼żite alternat├şvny trh

Ak je va┼í├şm hlavn├Żm cie─żom Google Play Store v prev├ídzke a doteraz ste nedok├ízali vyrie┼íi┼ą vy┼í┼íie uveden├ę rie┼íenie, m├┤┼żete presk├║ma┼ą alternat├şvy k Obchodu Play, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ aj tak in┼ítalova┼ą aplik├ície.

Najzn├ímej┼íie rie┼íenia s├║: microG a Galaxy (vidlica z obchodu Yalp). Obe tieto slu┼żby nevy┼żaduj├║ na in┼ítal├íciu aplik├íci├ş slu┼żby Play.

Pre ─Ćal┼íie ot├ízky pou┼żite ni┼ż┼íie uveden├ę okienko koment├írov.