Ako opraviť Windows Chyba používateľského profilu 10

Prihlásenie do počítača je také jednoduché ako zadanie hesla (ak existuje) a klepnutie na prihlasovacie tlačidlo. Ak váš počítač odmietne načítať váš profil a ak sa na nej objaví modrá obrazovka s chybovým hlásením „Nemožno načítať užívateľský profil“, existuje problém s niektorými súbormi alebo službami, ktoré poháňajú užívateľský profil vášho počítača. Túto chybu opravte podľa niektorého z dvoch riešení v tomto článku.

Oprava používateľského profilu sa nedá načítať Windows 10 predstavoval obrázok

Táto chyba sa zvyčajne vyskytuje po a Windows 10 alebo keď vytvoríte nový užívateľský profil. Niektorí používatelia túto chybu nahlásili aj po dokončení obnovenia systému. Nech už je to akýkoľvek prípad, nižšie uvádzame dva spôsoby, ako ho vyriešiť. Ak v súčasnosti čelíte tejto nepríjemnej chybe na vašom počítači Windows 10 počítač, môžete ho vyriešiť pomocou ktorejkoľvek z metód nižšie.

metóda 1: Nahraďte súbor NTUSER.dat

Jedna z najcitovanejších príčin chyby profilu používateľa sa nedá načítať Windows 10 je poškodený alebo poškodený súbor NTUSER.dat. Windows uloží do tohto súboru nastavenia profilu, preferencie, konfigurácie atď. Keď v počítači urobíte nejaké zmeny, povedzme, že ste zmenili predvolený prehliadač, obrázok na pozadí, rozlíšenie displeja atď., Všetky zmeny sa uložia do súboru NTUSER.dat.

Windows  10 rtm tapety

Počas procesu aktualizácie operačného systému môže byť súbor poškodený alebo poškodený. S poškodeným súborom NTUSER.DAT môžete mať problémy s prihlásením do svojho profilu. Z tohto dôvodu nie je možné načítať chybu profilu používateľa. Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete nahradiť súbor NTUSER.dat v predvolenom profile počítača neprerušeným súborom NTUSER.dat. Tu je návod, ako na to.

krok 1: Prihláste sa do iného profilu v počítači.

krok 2: Spustite program Prieskumník a otvorte priečinok Local Disk (C :).

Službe User Profile Service sa nepodarilo prihlásiť

krok 3: Dvojitým kliknutím na Users otvorte priečinok.

Službe User Profile Service sa nepodarilo prihlásiť 01

krok 4: Priečinok Predvolený profil je v predvolenom nastavení vždy skrytý v priečinku a Windows PC. Začiarknite políčko Skryté položky.

Službe User Profile Service sa nepodarilo prihlásiť 02

Týmto sa v Prieskumníkovi súborov zobrazí predvolený priečinok profilu (ako aj iné skryté súbory).

krok 5: Dvakrát klepnite na Predvolené.

Službe User Profile Service sa nepodarilo prihlásiť 03

krok 6: Vyhľadajte súbor NTUSER.DAT a premenujte ho. Prípadne ho môžete presunúť do iného priečinka v počítači alebo na externé úložné zariadenie (napríklad USB Flash).

Službe User Profile Service sa nepodarilo prihlásiť 04

Teraz sa vráťte do priečinka Users (C: Users) a skopírujte súbor NTUSER.DAT vášho profilu hosťa (alebo ľubovoľného iného fungujúceho profilu) do predvoleného priečinka používateľa.

krok 7: Dvakrát klepnite na priečinok Guest Profile (alebo na názov priečinka Guest na počítači).

Služba profilu používateľa zlyhala v prihlásení 05

krok 8: Skopírujte súbor NTUSER.DAT z priečinka Profil hosťa a vložte ho do priečinka Predvolený profil.

Službu User Profile Service sa nepodarilo prihlásiť v roku 06

Teraz sa pokúste prihlásiť späť do profilu, ktorý zobrazuje chybu Profil používateľa sa nedá načítať, a mali by ste byť schopní sa úspešne prihlásiť.

Note: Ak nemáte profil hosťa, môžete spustiť počítač do núdzového režimu a nahradiť poškodený súbor NTUSER.DAT v priečinku predvolený profil.

metóda 2: Opravte typ spustenia služby profilu používateľa

na Windows V prípade zariadení, je služba User Profile Service zodpovedná za načítanie (a vykladanie) užívateľských profilov. Ak sa niečo stane s konfiguráciou tejto služby alebo ak je zastavená / deaktivovaná, môžu sa vyskytnúť ťažkosti s prihlásením do vášho profilu na vašom PC.

Ak je metóda č.1 vyššie nefunguje, malo by vám pomôcť zmena a zabezpečenie toho, aby bol typ spustenia vašej služby profilu používateľa nastavený na možnosť Automaticky. Ak to chcete urobiť, mali by ste mať prístup k internetu Windows Správca služieb. Ale keďže sa nemôžete prihlásiť do svojho počítača, budete musieť na spustenie počítača spustiť počítač do núdzového režimu Windows Vedúci služby.

Ďalej: Neviem, aký je rozdiel medzi štandardnými užívateľskými a administrátorskými účtami na a Windows Počítač? V článku nižšie sa dozviete, ako sa líšia a prečo by ste mali používať štandardný používateľský účet ako svoj denný primárny účet.